Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 21:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
NO2 na 0.1 není úplně málo, pokud nejde o chybu měření. Otestoval bych i zdroj vody tímtéž testem (a pokud je to Aquar, tak bych ale pořídil i nějaký slušný vícesložkový od Sera či Tetra). Taky doporučuji si sehnat slušný test NO3. Zajímavé by bylo vědět, kolik bylo pH ve vodě při transportu a kam až spadla teplota.

Ale jinak ve vodě problém nemáš, odpovídá to celkem přírodním podmínkám:

It lives in a tropical climate in water with a 6.0–8.0 pH, a water hardness of 5–19 dGH, and a temperature range of 72–79 °F (22–26 °C)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:59 Muž nerf [20] Re: _ucx_
Ehm, pouze přibližně papírkovými testy, NO2 kapkovým. Problém v prvním měření byl, že jsem papírek k odečítací škále přiložil "vzhůru nohama".. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Čím to měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:41 Muž nerf [20] Re: samorost
Ještě bych jen doplnil, že ty hodnoty jsem před tím odečetl blbě... Správně mám cca pH 6,8, KH 0, GH 10-12, NO2 0,1. Tak jestli to pomůže při hledání příčiny úmrtí těch pancíků.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 21:20 Muž nerf [20] Re:
Zdravím a děkuju všem za reakce. Za poslední dva, tři dny jsem další nové "úbytky" nenašel, tak aspoň že tak. Že by rybky byly nakopnuté z akvaristiky se mi nechce věřit, mám je z Braníku. Takže buď převoz (který trval řekněme 3/4 hodiny - ale stejně se mi to nezdá), anebo parametry vody. Dokoupil jsem jakýsi levnější test a doměřil cca pH 7,2-7,3, KH 0-1, GH 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
Taky se přikláním k pH šoku. Celkově pancíci kyselou vodu moc rádi nemají, ale dá se to na nich poznat, potáhnou se našedlým slizem, pokud stav trvá, může to dojít až do fáze, která vypadá jako krupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 19:39 Žena tramtra [3202] Re: samorost
Taky si myslím, že se jednalo o slabší kusy, co ti uhynuly. Já kupovala skupinu deseti třískvrňáků (v HB) a dva z nich (pravda ti nejmenší a téměř bez vousků) uhynuli velmi záhy. Jednoho jsem pak ještě utratila po nějakém tom roku (výrůstky na hlavě). Ale zbylých sedm mám do teď a 4 roky od koupě, i po stěhování a změně vody, jsou stále v kondici. Jsou to docela držáci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2020 19:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Ahoj, NO2 v té tvé nádrži nemá úplně smysl měřit, je vcelku evidentní, že budou na minimu. NO3 budou zajímavější, ale ani tam bych podle popisu problém nehledal. Buď jsi koupil "nakopnuté" ryby nebo jsi je "nakopnul" sám při transportu nebo šokem při umístění do nádrže (například výraznější rozdíl v pH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 11:56 Muž nerf [20] – pancéřníček třískvrnný - úmrtí
Zdravím vespolek. Můžete mi, prosím, zkusit mrknout na prezentaci nádrže a pokusit se odhadnout, proč mi umírají pancéřníčci třískvrnní? Jedná se o cca šest týdnů starou nádrž, pancíky jsem nasadil ve dvou skupinkách cca týden od sebe a z dvanácti už nejmíň čtyři popadali... ti, co umřeli, tak před tím leží u dna, převrací se na bok a už to nerozplavou. Jak píšu v deníku, testy na NO2 mám celkem v normě snad (asi do 0,1 - tedy přes kapkový test, téměř bezbarvý výsledek). Děkuju předem za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2020 07:32 Muž RAP [1553] Re: Buldr
Je běžné chování těchto pancéřníčků.
Teplotu bych zvednul alespoň na 24°C.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.07.2020 21:49 R Muž ctibum [6920] Re: Buldr
Nemáš čas...? Ostatní mají mít čas hádat, čím by to mohlo být? Sepsání prvního příspěvku zabralo o málo míň času, než založení alespoň základní prezentace...
Moje pandy se ve "200" přes den chovají podobně. Většinou zalezlé pod listy anubiasů. Vylezou především při krmení. Výrazně "samovolně" aktivnější jsou večer po zhasnutí, potažmo přes noc. Co (jestli) je něco špatně nevím, mám je krátce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 21:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Buldr napsal: 100x Neonka obecná, 80x Neonka černá, 40x Neonka červená, 40x Neonka modrá ...
A to máš v té nádrži, kterou tady prezentuješ? Nikdo Ti tu asi neporadí žádné zázračné řešení, takže začni klasicky chemií vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 20:53 Muž vlka [3453] Re: Buldr
Zdarec, já bych začal zvednutím teploty na 25 st.C. a pár fotkama nebo založením prezentace ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2020 21:32 Muž Atomret [41] – Schwartzáci
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 11:31 Muž pantovarnicek [2] – pancernicek malý
premýšlím, že bych oddelal filtr z tohoto akva (kvuli tomu že mi málo rostou rostlinky): rybicky.net/nadrze/31178
Mám tam pancerničky malé, kterí prý mají rádi nejaký proud. Akva je založené mesíc a pul.
Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 15:30 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: michalt
Jen to zmíním, protože jsem to tu ještě neviděl... Já mačkám levatky o sklo a nechávám je padnout. Nevím jestli by to žraly i ryby ze středního a horního vodního sloupce, žádné nemám. Primárně ty šneky mačkám pro Red Cherry, ale pancéřníčci si je často vezmou do tlamy a nepustí :) , dokud to v nich nezmizí celé. Ulity vyplivávají, labužníci. Tak můžete třeba taky zkusit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 18:03 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
No myslel jsem si to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 17:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
To už se tady loni v létě taky probíralo, terč se pygmejáčkem málem zadávil: rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 17:34 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Ještě že nežerou pancéřníčky :-D to by bylo horší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 16:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Terče pancéřníčkům ty jejich tablety taky s oblibou sežerou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 15:50 Muž Roger [1873] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hele, já jim většinou dam cyklop, patentku apod... Rozmrazím to a po setmění hodím do akva, cyklop podle mě ryby po tmě těžko najdou a i kdyby tak je všechen. Tabletky dávám málo kdy, přijde mi že je moc nemusí, raději mají to mražený, pandíci určitě :)
Edit: Tabletky většinou rozlomím a nahážu na různá místa.
Edit2: Jedna z výhod když máš v akváriu jen ryby dna :) ale když tam byli ještě ryby tak kus tablety byla schopná razbora vzít do tlamy anebo zobat a zobat, takové Danio pruhované k tomu ani pancéřníčky nepustily, proto jsem musel vymýšlet jak na to, a to jak jsem psal zatím funguje ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 14:53 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Roger
Ok. Zkusil jsem to dva dny s vypnutým světlem. Nevím, jak to funguje, protože dovnitř nevidím - je tam tma. Tak snad už žádný pancík nepadne. Ale ráno nikde žádné žrádlo nebylo, tak snad to je fajn.

Jaké tablety na dno používáš, prosím Tě? Já jen tu spirulinu, chtěl bych zkusit ještě něco komplexnějšího.

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 19:47 Muž Atomret [41] Re: Roger
Jo ty moji jenom ze dna, přeci se nebudou namáhat.-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:39 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Tak u mě taky, ale je fakt že ryby jsou piraně a kolikrát si říkám jestli na ně něco zbyde, nemluvě o tom že chodí zobat zbytky ze dna :-) proto jsem to vyřešil takto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 21:31 Muž Atomret [41] Re: Roger
Moji borci žerou všechno a furt.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2020 20:54 Muž Roger [1873] Re: michalt
Po zhasnutí akva a místnosti tam dej trochu rozmraženého například cyklopu nebo něčeho jiného, cyklop se rozprchne rychle v proudu a oni si to najdou ;-) stejně tak tabletku rozlamej na malé kousky. Ale až nebude světlo ani v místnosti, ryby nejsou jelita smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 19:32 Muž michalt [737] - Miniakvária – Krmení pro pancéřníčka trpasličího
Ahoj, dovolte mi, prosím, zeptat se na krmení pancéřníčků trpasličích. Čím a jak je krmíte?

Když hodím do nádrže rozmraženou dafnii neby cyklop, tak než to dopadne na dno, sežerou to ostatní ryby a pancíkům dlouho trvá, než to najdou. Když nakrmím tak, aby zaručeně na dno něco spadlo a měli šanci najít to, musím vlastně mírně překrmit a nevím, jestli mi to pak nedělá neplechu s kvalitou vody. To samé platí o granulkách pro ostatní ryby.

Zdá se, že mi docela dobře funguje spirulina, ta jim docela jede. Jenže zase nechci krmit jen řasou, myslím, že tihle pancéřníčci ocení pořádný podíl masové složky.

Jaké rychle klesající tablety nebo jiné krmivo by pro ně bylo nejlepší, aby měli všechno, co potřebují? Je nějaký trik, jak jim dopravit rozmražené krmivo na dno, aby si toho nevšimly ostatní ryby ve vodním sloupci?

Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2020 11:00 Žena tramtra [3202] Re: zeva
Jestli nechcete odchovávat a chcete si být jistí, že nepřežije žádný potěr, raději jikry z akvária odstraňte. Nebo je seškrábněte na dno, ancistrus ani pancéřníčci takovou dobrotu nepohrdnou, ale nějaká se může 'zatoulat'. Když je necháte tak, je dost pravděpodobné, že je ancistrus najde a sežere, ale je možné, že se něco vykulí a přežije, těžko odhadovat, když nevíme, jak vypadá vaše akvárium.
Pancéřníčci, když mají dobré podmínky, třou se dost ochotně a často. A zelení mívají snůšky bohaté. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2020 10:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zeva
Vybavuju si, jak pár akvaristů v minulosti nezávisle na sobě napsalo, že se jim ve společenském akváriu objevilo a vyrostlo jedno mládě. Považoval bych to za úspěch a radoval se z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 10:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zeva
Dát tomu volný průběh, ancistrus a beta už se postará.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 10:53 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: zeva
Pokud nechcete odchovat, tak je ponechte. Některé rybky je snědí. A i kdyby nebyly snědené, tak u některých pancéřníčků zpravidla bývají jikry neoplodněné. Pokud je chcete, tak je opatrně přeneste do "porodničky", tj. nechat je v nádrži a dát je do cedníčku, aby se k nim ostatní ryby nedostaly. Ve zdejším atlase ryb si najdete informace pro zdárný odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 10:41 zeva – pancéřníček zelený
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosíme o radu. Dnes ráno jsme objevili jikry na skle akvárka a zvýšenou aktivitu panceřníčků zelených (1 samička, 2 samci, podle veliiosti). V akváriu jsou ještě 3 neonky, 1 beta a 1 ancistrus. Poradí někdo co s jikrami dělat? Chov jsme neplánovali rozšiřovat, ani kupovat větší akvo, na to není místo. V chovu rybek jsme úplní začátečníci, dostali jsme je darem, ale chceme, v rámco možností, pro ně to nejlepší. Máme jikry odstranit, nebo počkat, jak se situace vyvine sama? Děkujeme moc za každou radu. Hezký den všem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2020 23:35 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Tojsouvěci
Malý dodatek,minerální vaty důsledně odstraňujte,náhodné pozření rybami může způsobit nevratné poškození jejich dýchací soustavy a trávícího traktu.Vhodné je očistit kořenový bal rostlin,před jejich umístěním do akvária zubním kartáčkem pod tekoucí vodou patřičné teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2020 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- ano i tato možnost zde je
- dík za doplnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2020 22:36 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Možná je i verze,že čudly ožíraly minerální vatu a po jejím zaseknutí do tkáně,se jí snažily zbavit otěrem o nevhodný substrát.Druhotný efekt,po lopatě,když mne něco svědí,tak to škrábu,až to rozškrábu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2020 22:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Georgio
- uvedená léčiva s tím nesouvisí
- nezmizeli přece že dne na den
- postupný otěr o tu ostrou mramorovou drť, je nejspíše příčinou vzniku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 14:24 Muž Zip [277] Re: Georgio
To nevím, jestli to může souviset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 14:14 Georgio Re: lacewings
Ten štěrk už tam je asi od listopadu. Sumci byli v pohodě. Vibec prave netuším čím by to najednou mohlo být. Měl jsem ryby napadené kozovcem. Tak jsem podle rad dával eSHa 2000 a EXIT. Je možný ze by to mohlo být i tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 14:10 Georgio Re: Zip
Jojo je to ta vata. Už tam ale není. Je možný ze by to mohlo být tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 08:53 Muž Zip [277] Re: Georgino
To vedle pancéřníčka je vata z košíčku od rostlinek?
To se do Aq nedává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 21:48 Muž Michael281 [6] - TetryRe: tramtra
Dobře, děkuji :-)
prezentaci aktualizuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2020 21:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Georgino
- to bude vlivem toho čerstvého štěrku, ktery je na foto,
- potřebují pisek, zrnitost tak 1,2 mm, ne štěrk na hrob
- není prezentace, tak pouze dle fota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 21:30 Georgino – Onemocnění pancernicka kropenateho
Fotka k příspěvku Dobrý den, mohl by mi někdo prosim pořad to by mohlo být rybkam? Je to tak týden co přišly o fousky. Drží se spolu u dna a vůbec neplavou a nejí. Mám je cca 2,5roku. Moc děkuji za každou radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2020 17:45 Žena tramtra [3202] Re: Michael281
Na nemoci já odborník nejsem, takže jestli je potřeba léčit a čím, ti fakt neřeknu. Z těch fotek nejde podle mě ani určit, jestli je to nějaká bakteriální nákaza. Ale všimla jsem si (jestli máš v prezentaci pravdivé údaje), že krmíš převážně jen značkou Dajana a výměny vody děláš jednou za 14 dní. Kup třeba tablety od Hikari a tu Dajanu zkus vynechat, přidej i jiné mražené krmivo (nebo sežeň živé), budou jim chutnat patentky nebo černé komáří larvy. Krm méně a několikrát za den. Kvalitně krmená ryba vydrží víc. A výměnu vody zkus teď dvakrát týdně třetinu, vždycky odkal jen kousek dna, ne celé najednou. Zaměř se na místa, kam padá krmivo. Pořiď si Piskořky.

Edit: Jo tak jsem si všimla, že prezentace aktuální asi fakt není, jestli jde o Rybkarium. Chtělo by to doplnit. Včetně počtu a druhů ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2020 17:37 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Michael281
Toto jsem řešil a řeším. Nejdříve zmizely vousky a pak následoval úhyn. V současnosti léčím eSHa 2000, neboť po zmizelých vouskách se objevil šedý nádech na těle. Vousky dorostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 16:37 Muž Michael281 [6] - TetryRe: tramtra
Už hodně lidí mi říkalo, že by to mohlo být dnem, ale tím to opravdu nebude. Je to ta klasika z Hornbachu a zase tak ostré není. Tak zatím nevím čím by to mohlo být.
Možná se nějak poprali? Nebo jsou na dně přemnožené nějaké bakterie?
Při nákupu je měli všichni. Dorostou jim vůbec zpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 13:45 Muž Atomret [41] Re: tramtra
Mám několik druhů na platinu a na černém kř. písku a nikde nevidím problém. Ale ty ,,písečný,, půjdou taky do nádrže s platinem. Pokud by byl substrát , tak by měli i jiná poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2020 13:31 Žena tramtra [3202] Re: Michael281, _ucx_, ctibum
Dnem to není, tohle je taková ta klasika z Hornbachu, taky jsem z toho měla strach, protože nemá tak kulaté hrany jako třeba klasický písek, ale moje banda pancéřníčků na něm vegetí už tři a půl roku a vousky se jim nerozpadají. Byly ty rybky už při nákupu všechny v pořádku? Hlídej čistotu prostředí. Víc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 12:58 R Muž ctibum [6920] Re: Michael281
Dno vypadá, že má ostré hrany...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 12:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Michael281
Patrně to způsobil nevhodný substrát (příliš hrubý, s ostrými hranami). Doufej, že to ustojí a přežijou. A až vyměníš to dno, pořiď si ještě aspoň dva další, pancéřníčci potřebují hejno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=151