Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 07:33 Muž tillecek [133] - SumciRe: Beilis
Taky je otázka, jestli ty patentky jsou schopni vůbec sežrat, jestli pro ně nejsou moc velké. Ale určitě by to chtělo hejnko rybek, 3 jsou málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:45 Žena Beilis [34] - AsieRe: tajfun1
já myslím že když ještě 3 nebo 4 koupím, tak to bude akorát, snad se sbrchají...na větší akvárko teď v příštím minimálně půlroce bohužel nemám místo, ale kdo si počka....dík za reakci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:26 Muž tajfun1 [222] Re: Beilis
tak určitě je lepší je chovat v menším hejnu aspoň 6ks+ ...pak si spolu hrajou a honí se apod...další faktor může být, že jsou ještě vystresovaný z převozu a nejsou zvyklí na nový akva apod. otázka ale je, jestli už těch rybek nebudeš mít v akva moc...lepší je mít větší hejno od jednoho druhu než víc druhů po pár kouskách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 20:45 Žena Beilis [34] - Asie – corydoras pygmaeus
Zdravím akvaristické nadšence!
Mám přes 3 týdny založené akvárko-30 litrů, v něm 5 drobnoústek trpasličích, daří se jim dobře, jsou živé, prohledávají akvárko, myslím že jsou spokojené, přikoupila jsem ve Sklorexu moje vysněné pancéřníčky malé-3 kusy. Ale jsou nějací pasivní, jenom leží, vůbec se nehýbou, zdá se mi že ani moc nežerou-a to krmím mraženýma patentkama. Myslíte, že je to tím, že jsou jenom tři? Když jsem měla v kavárku nejprv jenom 2 drobnoústky, tak se chovaly podobně, hned jak jsem přikoupila další tři, tak byly všechny velice spokojené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 00:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Alex
Kdyby se všechny tyhle příspěvky smázly, asi by to tady fakt nechybělo :-O
rybicky.net/profil/20940&akce=forum :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 12:46 naty198
děkuju určitě to zkusím.... fakt je že tam jsem dlouho nebyla.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 12:09 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: naty198
že by notoricky známý zoo braník? ;-)
edit: ha už jsem druhej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 12:08 R Muž romant [27987] Re: naty198
Tak se mrkni do Braníka, docela slušnej výběr. www.zoobranik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 12:05 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: naty198
Nejlepší je asi burza, tam jsem viděla tak 4 druhy najednou určitě, ale záleží na tom, které shnáníš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 12:04 naty198
Ahoj všichni.... nemohl by mi někdo doporučit nějakou akvaristiku v Praze kde mají na výběr více druhů pancéřníčků??? Zatím jsem na ně neměla na ně štěstí sad :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 22:21 Muž mates69 [1] - Afrika
Fotka k příspěvku Předevčírem jsem čistil po půl roce filtr a našel jsem tam štěrbíky dva 1 cm a jednoho 2 cm. Nasavaci koš je dost hustej tak se tam musely dostat hned po vykuleni a přesto přežily. Mám z toho takovou divnou radost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 17:23 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: DREDRA
Ano to mohu potvrdit na akváriu mého táty, který to akvárium už nečistil asi pět let (není se teda čím chlubit) a pandy v něm přežívají a jsou jim asi tři roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 22:18 DREDRA Re: masvers
Podle mě jsou pandy jedni s těch nejoddolnějších pancíků,který vůbec jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 18:03 R Muž romant [27987] Re: masvers
Jak vypadá to akvo aktuálně? V prezenatci je takový trošku nic moc. Udržuješ dno v čistotě, měníš týdně vodu, jakou zrnitost má dno, není ostrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 18:00 masvers
Velikost je 150 litrů ,úhyn byl postupně nebylo to hned . Jenže je to divné ,že je to už po druhé.Nevím jestli to mám vyzkoušet znovu a koupit co nejmenší kusy (mladé kusy -nevím jak to v té akvaristice poznat ),ale ty kusy byly kupované velké a pěkné . No tak mě doporuč nějaké odolnější druhy ,které se dají koupit v akvaristice . A ancistrusi je nemohou nějak terorizovat dost mě povyrostly potvory he he.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: masvers
Možné je, že si koupil staré kusy uhynuli stářím, tenhle druh se moc let nedožívá. Pokud by to bylo stářím, tak bych počítal s tím, že uhyne zanedlouho i ten poslední. Jak je velké akvárium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:31 masvers – Pancéřníček panda-nedáří se
Dobrý den ,může někdo poradit kde dělám chybu nebo co je špatně ? Podruhé během tří let kdy se rozhodnu dát do společného akvária s tetra černá 10ks neonka obecná 20ks dva ancistrusi velikos(max 15cm),rostliny anubis (velké rostliny) a mokřanka trojkvětá,tak mě přežijí maximálně rok ,od konce léta mě postupně uhynulo pět panceřníčků ze šesti . Kde může být příčina ? Voda je velmi tvrdá, krmivo vločky a tablety,teplota 22°C Dík za odpovědi Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 20:23 Žena baletka [624]
Zdravím také, ráda bych se zeptala na chov brochis splendens v nádrži s terčovci. Dočetla jsem se, že jsou pro ně žádoucí výkyvy teplot, což u disců nepadá v úvahu. Neplánuji je odchovávat, a kdyby i ano, bylo by to ve zvláštní nádrži. Takže, mohou dlouhodobě žít ve 28°C? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:55 Žena Beilis [34] - AsieRe: Cosmogagy
Dík za reakci :-) Já je budu mít v akvárku se sekavcema a rasborkama, všechno mírumilovné rybky, tak snad budou spokojení, jsem jimi nadšená. A třeba se i to množení podaří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Beilis
Já mám pygmouše ze sklorexu, fajn rybičky. Všichni zdraví, akční, vitální. Jen na to rozmnožení asi moc šancí nemají v akvárku s Cichlidkama kakadu a štikovcema Epiplatys dageti. Někdy je ale chci dát do sólo akvárka, pořádně je nafutrovat a nechat vytřít. Množit by se měli celkem snadno, podobně jako běžní pancíci, jen potěr je opravdu mrňavý, takže to chce opravdu mikro stravu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:42 Žena Beilis [34] - Asie – malé druhy pancéřníčků
Zdravím,
chtěla bych začít chovat méně obvyklé druhy pancéřníčků a to: Pancéřníček drobný (Corydoras nanus) nebo pancéřníček malý (C.pygmaeus), určitě je tady hodně lidí-zkušenějších akvaristů, co tyto druhy chová, chtěla jsem se zeptat jestli mají nějaké zvláštní nároky nebo specifika a popřípadě kde jdou sehnat, nejlíp v jihomoravském nebo zlínském kraji. Co se tak dívám, tak v obchodech mají pancéřníčky skvrnité, kropenaté pandy, nic víc....A ještě něco, jdou tito pancéřníčci rozmnožit? Ve Sklorexu mi řekli, že je někdy mají, ale jedině importy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 17:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: baletka
Já jsem sice ještě nic od nich neobjednával, ale jiní mi gigaexotic doporučovali, když jsme sháněli rejnoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:51 Žena baletka [624] Re: Filip980
Děkuji! Je to ověřený obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:19 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: baletka
Tak co třeba www.gigaexotic.eu/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:01 Žena baletka [624] Re: Filip980
Dala jsem. Už několikrát. Neozval se nikdo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 09:26 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: baletka
Tohle bych spíš napsal do inzerátů. Potom by se určitě někdo ozval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 23:53 Žena baletka [624]
Prosím, nevím, zda to úplně patří do tohoto vlákna, ale nenapadá mě kam jinam... Sháním brochis splendens a nemůžu se dopátrat žádného chovatele ani prodejce. Mohl by mi tady někdo poradit a dát kontakt? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 23:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: toni
funguje tady atlas ryb, tam si pod pancéřníčkama rybicky.net/atlasryb/cesky/p můžeš snadno najít corydoras, megalechis, dianema atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 21:19 Žena toni [68] Re: romant
DEKUJU:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:39 R Muž romant [27987] Re: toni
Corydoras.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:38 Žena toni [68]
ahoj..muze mi nekdo napsat jek se rika pancerniku odborne?..dekuju:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 21:13 Žena baletka [624] Re: rudolf
A ještě jedna poznámka.. zatím jsem listovala několika atlasy a mám knihu Atraktivní akvárium od Karla Krčka. Možná byste mi poradil něco lepšího?? děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 21:12 Žena baletka [624] Re: baletka
Vaši odpověď..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:12 Žena baletka [624] Re: rudolf
Taky jsem toho názoru. Ale našla jsem Tvou podrobnou odpověď, takže děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:16 Muž rudolf [4681] – OT pro adminy
Vím, že je to složité, protože tazatelka se kromě rozdílů mezi třemi druhy ptala taky na to, který je nejvhodnější k terčovcům, čili svým způsobem na chov, ale zrovna v tomhle případě mi původní samostatné téma "Brochis - C. aeneus - C. schultzei: jaké jsou rozdíly" (tak nějak to bylo ;-) ) připadalo docela výstižné a oprávněné. Teď je to schováno pod obecným tématem "Pancéřníček - chov", i když to o chovu pancéřníčků moc není... Inu, názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   18.09.2012 16:10 Muž rudolf [4681] Re: baletka
Pancéřníček smaragdový = Brochis splendens
Pancéřníček zelený = Corydoras aeneus
(Pancéřníček zlatopásý = Corydoras schultzei)
Pro akvaristy naprosto jednoduchý a nezaměnitelný rozlišovací znak mezi pancéřníčky rodů Brochis a Corydoras je počet měkkých (rozvětvených) paprsků v hřbetní ploutvi. U rodu Brochis (pouze 3 druhy) je jich vždy nejméně 10, u rodu Corydoras (počet platných druhů a vědecky nepopsaných forem označených C-kódy, resp. CW-kódy přesahuje 200) jich je nejčastěji 7, rozmezí 6–8.
Brochis splendens je aktuálně platný druh, stejně tak Corydoras aeneus.
Druh Corydoras schultzei je už asi 30 let považován za totožný s druhem Corydoras aeneus (proto jsem ho nahoře dal do závorky), jinými slovy jde o druh neplatný, na základě historické prioroty platí vědecké jméno C. aeneus (a odpovídající české p. zelený).
Ve skutečnosti je to možná všechno jinak, protože v komplexu "aeneus-schultzei" se skrývají ryby různého vzhledu, nejen se zlatým proužkem za hlavou nebo bez něj, ale také tmavé ryby popsané kdysi jako Corydoras venezuelanus nebo ryby s nápadnými zářivými zlatými či zelenavými dlouhými podélnými pruhy, označované často jako "Yellow Laser", "Orange Laser" a "Green Laser". Možné, ba pravděpodobné je, že se pod dnešním označením Corydoras aeneus v nejširším smyslu skrývá hned několik různých druhů. Ale to je na jinou debatu, k Vašemu dotazu platí to, co je o odstavec výše.
"Klasické" formy C. aeneus, tedy jak ta "schultzei" se zlatým proužkem za hlavou, tak ta "aeneus" bez něj, nejsou zrovna extrémně teplomilné, u terčovců na ně bude dost teplo. Více teplomilné jsou právě ony "Laser" formy s tím dlouhým pruhem táhnoucím se skoro po celé délce těla, ty snášejí teploty 26-29 °C určitě lépe. Brochis splendens je na tom teplotně obdobně jako "Laser" aeneus.
A poslední obecná rada ;-) Namísto prohledávání často obskurních internetových atlasů neznámého původu je jistější otevřít slušnou knížku :)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:05 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud nebude zbytí...tak je poměrně často maji v Pet Centrech. Já svoje kupoval ve Vivárku, teď mám dospělé trio, celkem velký pancerníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: baletka
Smaragdový by měl být opravdu Brochis Splendens. Je znatelně mohutnější než třeba C.Aeneus.
Se zlatopásým těžko říct, zdejší atlas uvádí jako zlatopásého C.Aeneus, jiné atlasy uvádí jako zlatopásého C.shultzei. Každopádně je to ale debata jen v rodu Corydoras. To že smaragdový patří do rodu Brochis je jasný :-)

Já brochisy potkal třeba ve sklorexu, a dokonce i v jedné malinké akvaristice v Hodoníně. Ale uplně častá ryba to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:41 Žena baletka [624] – pancéřníček smaragdový, zlatopásý, zelený - jaký je rozdíl
Prosím o radu. Snažím se zorientovat v pancéřníčcích a atlasy dávají rozporuplné informace. Některé uvádí, že smaragdový a zlatopásý jsou synonymum, jiné rozlišují corydoras schultzei (zlatopásý) a brochis splendens (smaragdový), dále corydoras aeneus (zelený)... Jak to, prosím, je a který z nich se nejlépe hodí do vysoké teploty k terčovcům. Konzultovala jsem tady smaragdového, byl mi odsouhlasen, ale nemůžu ho nikde sehnat, na ostravské burze se drtivá většina prodejců tvářila, že ani neví, co to pancéřníček smaragdový je a latinský název jsem nebyla schopná určit, protože v tom mám guláš. Děkuji za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:59 Muž honzaprouza77 [18]
Má to už asi rok, je to taková načervenalá barva na tý bouli před hřbetní ploutví, jinak má takovou červenou u postranní čáru, prostě naboku je taky takovej růžovej a mam ještě jednoho, kterej má to samý, akorát míň výrazný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 15:09 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Bez fotky toho asi nikdo moc nesvede. Třeba se jenom někde odřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 14:57 Muž honzaprouza77 [18]
Pozoruji, že jeden z mých pancéřníčků pandaá takový červený flek na čele, je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 09:31 Muž sajfrdík [14] – nemoc..
asi před 2 tejdnama mi začal jeden pancéřníček skvrnitý tloustnout,zdá se mi,že ani "nekaká"..a te´d se mu u řitě a břišní ploutve udělaly takový 2 průhledný boule..co to může bejt?vodnatelnost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 11:17 Muž LisourJr [33] Re: romant
Tak včera už jsem je chtěl dát rybkám do jídelníčku, dneska vstanu a co? Už mají ocáásky!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:53 jamajcan Re: FelidaeS
Konkrétně s Helenami zkušenosti nemám,ale soudím tak z toho,že většina akv.plžů,může být plůdku který se zdržuje u dna,velmi nebezpečná.A to substrátuprosté dno je důležité z důvodu čistoty a hygieny.Pancěřníčci,jsou typické ryby dna,proto i plůdek se u dna převážně zdržuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:42 Žena FelidaeS [61] Re: jamajcan
Tak Heleny můžu vyndat, ale je ve 20l 6 krevet žlutých a ty nemám kam dát, abych si je nepomíchala. Ve 30l mám Sakury a ve velkým je směska všeho. Ale čichavce a galaxky tam v poho vychovám, ale ti po rozplavání plavou uprostřed nádrže a jestli pancéřníčci jsou při dně, tak s tím právě nemám zkušenosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:25 jamajcan Re: FelidaeS
Podle mě není pro čerstvě vykulený plůdek společnost Helen,ani krevet vůbec vhodná.Proto jsem doporučoval samostatnou nádržku bez dna.V tomto případě,bych s případným odchovem raději nepočítal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:07 Žena FelidaeS [61] – Ještě dotaz...
....ještě prosím mám dotaz, když se vykulí nejspíš nejdřív visí jako jiný, ale asi když se rozplave, tak nejspíš plave při dně jako dospělí? Já jen kde když ty tři(vypadaj, že jen tři budou ok) kde mám pak vůbec hledat, dno je černý a asi nic neuvidím. :-) Mám v tom akva krevetky a dvě Heleny, tak snad jim při dně nějak neublíží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 09:39 Žena FelidaeS [61] Re: jamajcan
Aha, už někdo psal?...já to zběžně prolítla a právě jsem na nic nenarazila, tak jsem se optala. :-) Tak děkuji za vyčerpávající odpověd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.06.2012 09:29 jamajcan Re: FelidaeS
Už to tady myslím někdo psal,ale ještě jednou,bílá jikra je neoplodněná a odstranit,protože je pravděpodobnost,že zplesniví a infikuje i zdravé oplodněné jikry,ty které jsou průhledné,až do hněda,tak nechat a sledovat.Je dobé,aby kolem jiker proudila voda,která zajistí proudem to,že se na nich neusazují nečistoty a také jikry zásobuje kyslíkem.Proto panceřníčci kladou většinou jikry na místa se silnějším prouděním vody.Taky je dobré přidat k jikrám,pokud jsme je přemístili do samostatné nádržky,taky nějaký prostředek,proti jejich zaplísnění,např.Antimykotin apod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1001