Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 17:45 Andaska – Pancernicek Panda
Fotka k příspěvku Ahoj, mam cca 6 tydnu zalozene 112l akvarium. Jako prvni jsem do nej pred par dny vpustila 13 pancernicku panda. Po vpusteni cca 3 den jsem zpozorovala, ze se chodi casteji nadechovat, tak jsem zmerila NO2 a bylo zvysene. Od te doby menim kazdy den 1/3 vody a dnes uz to kleslo na 0,05. Pandici jsou ale uz od prvniho dne schovani v rohu akvaria a ani nechteji prijimat potravu. Co se deje? Je to temi zvysenymi dusitany? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 07:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaaclav
Podle mě k té hladině občas vyrazí jen z principu, protože se chtějí vyblbnout a u dna je to nebaví. Případně, aby pokryli náhlou zvýšenou potřebu kyslíku při rychlejším plavání, což někdy dělají. Chytne je to a blbnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 22:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
V dobře prokysličených nádržích se pancíci nechodí nadechovat nad hladinu u tebe by to občas dělat mohli. Pokud máš celou hladinu porostlou velkou vrstvou listů mohl by to být problém. Pokud ne vyber si v atlase ty co zvládají tvojí teplotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 21:44 Žena Hanumana [71] – Podmínky chovu
Ahoj, mám akvárium 200 litrů hrubého objemu, 50 cm na vyšku s pár rybama a celkem už hromadou kytek a chtěla bych dodat nějaký panceřníčky. Jen mám obavu jestli by jim nevadilo,že po hladině je změť listů rostliny Vallisneria gigantea a taky je nádrž bez topeni a filtrů. Krmím žive. Myslíte že by se dal nějaký druh vybrat a nebo ta zarostlá hladina je problém stydim ? Počet ani druh osádky problém není.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 10:56 Muž TomCZECH [0] – Pancernicek u hladiny
Ahoj,jedna panda mi uz asi 3 tydny neustale pomlaskava na hladine. Hladinu mam docela dost pokrytou nepukalkou a okrehkem. Neprijde mi ze by byla ve spatne kondici, ale jedina ta jedna oproti ostatnim nekolikrat denne treba 20 min v kuse projizdi hladinu a mlaska. Jakoby se tam krmila, ale neni cim :) ty rostlinky mi prijde ze nezere. Ostatni pandy jsou v klidu a pohybuji se u dna,proto me zarazi chovani pouze teto.
Nema pro to nekdo vysvetleni? :)
Dekuji a hodne stesti s AQ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 21:45 R Muž afc1886 [14685] Re: Passenger77
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 21:30 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: afc1886
Hikari Tropical Crab Cuisine To skutečně žerou...krmení pro kraby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2018 14:52 R Muž afc1886 [14685] Re: Passenger77
U mě se ještě můžou zbláznit z www.rostlinna-akvaria.cz/… a www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2018 13:37 jamajcan Re: Passenger77
Moji se můžou utlouct po mraženém cyklopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 12:16 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Corydoras pygmaeus - krmení
Ahoj,
poradíte prosím nějaké oblíbené, ověřené a tím pádem samozřejmě přiměřeně veliké krmení vhodné pro Pancéřníčky malé?
V současnosti krmím Ohnivky "Hikari Tropical Micro Pellets" (semi-floating), bude to OK i pro C.pygmaeus?
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 00:07 Muž dudak [1885] Re: Longer01
doporučuje se více samců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2018 22:28 Žena tramtra [3202] Re: Longer01
Dala bych minimálně dva samce na mírnou převahu samic (2+3, 2+4, 3+4, 3+5...záleží, kolik jich chceš) možná by stačili i dva samci na větší skupinku holek, když se třou, jsou dost neodbytní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2018 22:22 Muž Longer01 [21] – počet samec/samice panda
Ahoj, je ňáký doporučený poměr samec/ samice u pancéřníčků panda? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2018 23:00 Muž KIV [7] Re: Wanderer
Dobře, rozšířím hejno stávajících :). Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.04.2018 10:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KIV
3 ani 5 není hejno. Viděl bych to tak na 10ks, aby byli spokojení, ale osobně bych raději posílil hejno stávajích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 09:40 Muž KIV [7] – Minimální počet druhého menšího hejna pancéřníčků
Ahoj, poraďte mi, prosím, v dilematu :-). Do akvária jsem nasadil 11 pancéřníčků Sterbových. Jsou krásní... Uvažuji, že bych k nim ještě přidal jeden jiný druh - pancéřníčky zelené. Stačí 3, aby byli spokojení nebo je třeba více (5)? Nebo raději nepřidávat stydim? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2018 10:10 Muž PetrJ [24] Re: Sucu
To moji pancéřníci zase nepustí nikoho do krmítka :-) , jedno foto z krmení mám tuším v prezentaci.
Jinak nejradši asi mají mražené patentky či koretry, přetahují se i o tabletu Tabi Minu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 20:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sucu
Ono jim to bude asi chvilku trvat, než se rozkoukají. A pak je taky dobré jim někdy přilepšit na noc, kdy jdou ostatní ryby chrnět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 18:22 Žena tramtra [3202] Re: Sucu
Mají rádi patentky, černé komáří larvy (jestli máš možnost nachytat tak i živé. (moji třeba nemají moc rádi mraženou artemii, ale živou čerstvě vylíhnutou jo). Zkus krmení pipetou fouknout rovnou na dno (někdo to dělá přes trubku, hadici, cokoliv, čím krmení propadne ke dnu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:06 Žena Sucu [12]
Dneska jsem na burze pořídila 22 kousků. Je to vtipné, jak se to rozprchne do stran, když přijdu k nádrži. Nějaké tipy, čím jim dělat radost ? Dneska jsem hodila nitěnky, ale tak to je spíše výjimečně a skalár s neonkami toho ke dnu moc nepustí.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 20:35 Žena tramtra [3202] Re: Sucu
Mám Pandy (5 dospělých + 1 odchovance) a třískvrňáky (8) v 63l hrubého, svinčík jako ancistrusi nedělají, naopak na to, kolik toho spořádají, jsou to čistotné ryby. A taky potvrzuji, že sněmují rádi a ploché kameny milují, mají svá oblíbená místa i na rostlinách. Mám zrovna šest pandích mimin, klidně bych ti je dala, ale mají teprve měsíc a kdo ví, jestli přežijí. Množit se ti můžou, ale jikry Pandy lepí spíš na sklo, kde proudí voda nebo na listy rostlin, jeskyňky je neberou (u jiných druhů nevím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 20:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sucu
Je to možné. Mě se občas objeví malý pancéřníček, který se vylíhl a přežil nástrahy velkého společenského akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 20:11 Žena Sucu [12]
A je možné, aby se mi tam vytřely ? Z kmenů jsem vytvořila docela solidní jeskynní systém. Jenže těch ryb je tam více druhů. Jak moc dělají nepořádek ? Teď jsem dala fuč krunýřovce, bo tvořily až moc odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 19:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jojo sněmy jsou super. Mám dva druhy pancéřníčků a někdy sněmují dohromady. A ta břidlice je nejoblíbenější a takřka jediné místo, kde to provozují. Sesednou se, prodiskutují, pak jeden vystartuje, začne šmejdit u předního skla a všichni za ním.

Prostě těch pancéřníčků musí být pořádné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 19:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Wanderer
Ty sněmy potvrzuju i u Pygmejů! Mě se scházejí na horním dílu vnitřního předfiltru, kdesi polehají vedle sebe do řady a naproti sobě...no 12 měsíčků ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 18:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sucu
Do té 360? Tam bych jich dal klidně 25ks od jednoho druhu. Uvidíš, jaká to bude paráda až začnou v té velké partě blbnout. Hloubka jim určitě vadit nebude. A jestli jim tam uděláš nějaké vyvýšené místo, tak tam budou "pořádat sněmy" :-) (já mám třeba kus břidlice a taky pandy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 17:18 Žena Sucu [12] – přebytky
A tak to se rovnou zeptám, jestli někdo nemá nějaké pancéřníčky na prodej. Skupinku tak 15 kousků. Chovatel z Neratovic bude mít až za čtvrt roku :/
Hádám že těch 15 ks je ideální počet do 360 litrové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 13:26 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidyRe: Sucu
U pandy a habrosus nevadilo ani 75cm vysoke akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2018 12:23 Muž Yirka [9126] Re: Sucu
Mám léta Pandy v akváriu vysokém 70cm, hladina ode dna cca 65cm a nikdy jim to nevadilo, sem tam přežije i nějaký mladý co ho ostatní neobjeví.
Takže podle mě by to možná mohlo vadit v případě špatných podmínek v nádrži, kdy by byli nuceni imrvére jezdit nahoru a dolů. V dobře zaběhlé nádrži je 50cm OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:19 Žena Sucu [12] – hloubka
Dobrý den. Vadila by u pancéřníčka hloubka 50cm ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2018 10:50 Žena permonici [316] Re: Wanderer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyfotila jsem je, než jsem je včera sloupla ze skla. První fotka je bez blesku a ta druhá s bleskem. Obě jsou mizerné (jikry jsou prostě moc malé).

dudak, afc1886: Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2018 09:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mohl by mi prosím někdo vyfotit, jak ty jejich jikry vypadají? Občas se mi nějaký taky vylíhne, tak že bych jim trochu pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2018 21:20 Muž dudak [1885] Re: permonici
v síťované porodničce jdou odchovat docela dobře, kdysi jsem to taky tak dělal, v prezentaci odchovnička k tomu mám i nějaké fotky C. sterbae od potěru až asi do 2 měsíců. Na dno jsem umístil nějaké dubové listí, aby potrava nepropadávala a měli se kam schovat, když se dobře krmí masitou stravou, mohou jít po 1 měsíci klidně mezi dospělé, ale pro lepší růst je lepší nechat je v té porodničce aspoň 2 měsíce, líp se tam krmí. Paleati mají hodně velký potěr, který se dá odchovat i na sušeném, ale roste pak o dost pomaleji.Já krmil artemií, grindalem a postupněj sem přecházel na mražená krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 20:09 Žena permonici [316] Re: tramtra
Mockrát děkuji za podrobné užitečné informace! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2018 18:21 Žena tramtra [3202] Re: permonici
Ahoj, taky míváme jikry pancéřníčků (nám se třou Pandy), porodničku nemáme, ale bývají v sítku pod hladinou. Jediná nevýhoda je, že krmení sítkem propadává, možná to bude stejné i v síťované porodničce. Já jsem to vyřešila přidáním mechů a microsora přímo do sítka a osvědčilo se mi i limnobium, potrava se nachytá do jemných kořínků a potěr si ji najde. Navíc je sítko přistíněné a rybičky jsou nerušené. Krmím od rozplavání tekutým Nobil fluid od JBL, ale chystám se konečně líhnout artemii. Pandíci jsou ale docela žravé rybky a vemou i na prach rozdrcené tablety nebo vločky. Vždy do sítka přidám pár malinkých levatek, aby udržovaly pořádek. Dlouho mi trvalo, než jsem vyladila všechny tyhle detaily, a do teď se podařilo vypiplat pouze jednu rybičku. Potěr je dost choulostivý a někdy hyne bez zjevných příčin. Teď máme zrovna asi dvanáct týden starých pandíků. Výhodou je, že při údržbě vezmu misku, naberu celé sítko a vyndám z akvária, pak ho zase bez problémů vrátím zpět. Taky ho nemusím nijak čistit, hovínka propadnou ven a zbytky potravy dorazí šneci.
rybicky.net/nadrze/27106-fousky-a-svetylka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 16:13 Žena permonici [316] Re: HanysOV
Ancistrus už tam není, 7 jiker odloveno do porodničky ve stávající nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 16:03 Muž HanysOV [54] Re: permonici
Zkušenost s tím nemám, ale myslím, že ansistrus a mečovka se o to bez odchovny postarají a nebude co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 15:10 Žena permonici [316] – Pancéřníček skvrnitý - jikry
Zcela nečekaně nakladl pancéřníček pár jiker. Co mám dělat? Za odchov bych byla ráda, ale další nádrž /odchovnu/ nemáme. Musí zůstat ve stávající nádrži, max. v síťované porodničce. Událost se udála zde: rybicky.net/nadrze/28153-neocekavani-hoste :-D
Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2017 18:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Tudy
Dokud dostávali všichni jen suché, tak se krmili normálně dole, ale když jsem začala dávat čichavcům mrážo, rychle se přeorientovali. Asi se docela nadřeli, museli se držet u skla, aby se měli o co opřít, ale vůbec se nežinýrovali a baštili jak prokopnutí. A hlasitě přitom mlaskali. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:47 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Moji vysedávají na filtru a vesměs na vyvýšených místech. ;-) Když zrovna neluxují dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kaira
Tak to jsem ještě neviděl, pěkné smich Je fakt, že u mě jim toho také dole moc nezbude, ale tenhle kousek se ještě nenaučili, takže jsem nucen jim za tmy dávat tablety na dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Tudy
Měla jsem pancéřníčky, kteří se krmili z hladiny. Přišli na to, že nahoře se podává lepší menu než dole a naučili se sbírat z hladiny. Luxovali žrádlo čichavcům rovnou pod nosem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:20 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kubaa
Jo, to mi je jasné, střevní dýchání. U mě se jejich chování změnilo, když jsem si pořídil Agassizky. Dříve se téměř výhradně pohybovali u dna, ale Cichlidky je teď občas proženou, tak si zřejmě našli novou niku :) A zajímavé je, že v chroští jim dají ty Cichlidky pokoj, i když je mají od sebe pár cm a jsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:15 Muž Kubaa [718] Re: Tudy
Však pancéřníčci se umí nadechovat vzduchu na hladině. Už z toho vyplývá, že na dně nestráví celý život. I když často k té hladině pro vzduch jen opravdu vystřelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 18:11 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:09 Muž Tudy [330] - Krevetky – Ryba dna ?
Pancéřníček by měla být ryba dna, ale Ti moji šmejdí úplně všude a nejraději se zdržují v Bahnatce (ta u mě má hustá patra odshora až ke dnu) a "čistí" listí. Dělají to i ti vaši ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 11:18 skliba001
Aktuální stav - zdá se, že si pancéřníčci na ruch zvykají. Buď to, nebo si už v houští sežrali co mohli (taky je tam řádně uklizeno) a hlad je vyhnal do prostoru k tabletě. Tak či tak, včera byli k vidění všichni pohromadě mimo houští jak probírají dno, takže asi OK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 11:01 skliba001
Jen bych k tomu ještě jednu drobnost - ony ty rozdíly jsou i mezi těmi pancéřníčky v rámci druhu. V hejnu je jeden drzoun, který projíždí akváriem celodenně, že je to on poznám celkem bezpečně, jediný z hejna má malý světlý znak nahoře na hlavě cca nad žábrami. Občas s sebou strhne ještě jednoho (to už nevím, jestli je to pořád tentýž). Jinak co se týká ostatních, většinou se už ani netřepou v rohu pokud tu není příliš velký provoz po chodbách, ale když tohle nastane, tak už v křoví mizí i ty tetry. Spíš projíždějí dno v houští a za kameny. Přes víkend mi vyzahradničili většinu heteranthery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 10:08 skliba001 Re: NHKG
Jsem v práci každý den dřív než ostatní, takže myslím, že už mám odpozorováno ;-) Chování se prostě mění v závislosti na intenzitě provozu na chodbách.
Každopádně měnit ryby - uvidíme, možná, ale spíš budu doufat, že to tu se mnou zvládnou do léta a až se budeme stěhovat, přemístím si akvárium domů

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=351