Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
sollik napsal: Ty Dianemy vypadají pěkně, jen se obávám dostupnosti v obchodě ....
V dobrém obchodě problém není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:41 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: roper
Živé nítěnky? To se dá ještě někde sehnat? Když jsem ještě chodil na základku bývaly běžně k dostání v akvaristice, tuším 5,- Kč za odměrku. Teď jsem už ale dlouho na žádné v akvaristikách nenarazil :-( Teda aspoň v Liberci. Ta burza v Ostravě musí být super, leč pro mě drobet z ruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:25 Muž grizly [145] – Re: katterinecka
pandíci za 18 kč a mřenky 35 na Aquaburze v OV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roper
je mi těch pancéřníčků skoro líto když tam vrtaj a já vím že tam nic najít nemůžou. A tak se vždycky snažím aby jim něco dopadalo až na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:06 Muž roper [10] - Cichlidy
Ty nítěnky jsou úplně super. Já jich tam vždy hodím víc a ty potvory se zavrtají a vlní se nad dnem. Pancíky to strašně baví a můžou se radostí zbláznit. Nítěnky vřele doporučuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
ty sterbaie jsem právě měla v akvárku kde bylo asi 99,9% dna zarostlé a tam si moc neužili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
taky by tam měli mít nějaké místo z pískem aby se vyřádili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
to je jim v podstatě jedno, pokud jich bude víc a budou se mít kam schovat (což u tebe v tom porostu mají). Házím jim tabletky pro ryby žíjíci u dna (hlavně to dělám kvůli ancíkům, aby mi nežraly rostliny) nebo mají rádi nitěnky, když se zahrabou tak je pak vyrývaj, ale jinak cokoli co spadne na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:57 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: katterinecka
S akvaristikou jako takovou nezačínám, ale pancéřníčky jsem nikdy neměl (krom toho jednoho kdysi), nějak mi nepřirostli k srdci. V podstatě i teď je budu kupovat spíš kvůli tomu přerývání dna. Ale když už tak bych rád nějaké zajímavé. Jinak jak dál kromě neostrého písku bych měl nádrž zařídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
já je sehnala na burze za 50, ale malé, předtím tam měli pěkně velké za 70. Asi by stálo za to se domluvit rovnou s ňákým chovatelem.
Ale jestli začínáš tak bych vybrala nějaké levné a jen podle toho aby se ti hodili do nádrže (třeba já jednou koupila skvrnité a na tmavém písku nebyli vůbec vidět)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:42 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: katterinecka
Jj, známý má právě ty Štěrbovi, ty jsou moc pěkní, ale dával za ně v akvaristice přesně jak říkáš 100,- Kč za kus. Má je v nádrži s Altami které ho stály 350,- Kč kus, takže ten Pancéřníček byl ještě relativně levný :) Ale je to radost pohledět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:42 Muž vlacek [402] – Re: katterinecka
No, mam pocit, ze rozdil je v aktivite. Pandy jsou docela aktivni a je na co se divat. Nejsou plache. Sterbai se mi osobne libi vice, ale jsou pasivni a vice plasi. Jini jsou zase aktivni jen pozde vecer. Pandy pod 50kc sezenes docela bezne, sterbai v Praze pod stovku tezko (v obchode jsem je levneji nez 110Kc nevidel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
panda je stejná jak ostatní corydorasové, mě se nevíc líbí corydoras sterbai. Rozdíly jsou hlavně v cenách. Zelené a skvrnité seženeš asi za dvacku, pandy když máš štěstí tak za 60 a jiné druhy jako třeba sterbai za stovku. Záleží jak kde, od chovatele to samozřejmě může být levnější, ale někteří ti pancéřníčci mi příjdou dost předražení.
Tak jsem si do čtyřstovky pořídila hejno zelených a jsem spokojená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:29 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: grizly
Mřenka trpasličí je nádherná. Jen podle tachometru v atlase to vypadá na náročnou rybu a protože nemám s podobnými rybami žádnou zkušenost asi si na ni netroufnu. To ta Panda se zdá být přesně na opak - snadno chovatelná, odolná ryba ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:26 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: PaDa
Ty Dianemy vypadají pěkně, jen se obávám dostupnosti v obchodě ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:46 Muž grizly [145]
Co třeba rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda, malý, krásný a akční.
Nebo třeba tahle hezká rybka rybicky.net/atlasryb/mrenka_trpaslici. Je to klidná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: sollik
Vhodný kompromis mezi kropenáči a corydoras jsou dianémy, které se více podobají těm thorakátům, ale nejsou tak velcí a divocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:52 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: katterinecka
V nádrži mám jemný písek do pískových bazénových filtrací z Mountfieldu, tak snad jim bude vyhovovat ;-) Asi budu muset opravdu zvolit některý z menších druhů, protože si moc nedovedu představit hejno např. kropenatých v tom mém brouzdálku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
Taky třeba pancéřníček zelený patří k tem obyčejnějším ;-) Nebo jakýkoli z rodu corydoras. Moc se od sebe neliší, hlavně cenou a vzhledem, ale rozdíly už si můžeš najít v atlase. Bývají menší a zas tak neryjí, i když mají ratši jemnější dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:20 Muž maxo [9] – Re: sollik
Tymto rozhodne nic nepokazis rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity. Takato particka cca 8ks je v pohode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:13 Muž sollik [257] - Cichlidy – Jaký druh pancéřníčka?
Ahoj.
Mám dotaz na zkušeňáky. Po redukci rostlin kryjících hladinu se mi začala na písku tvořit souvislá vrstva řasy. Proto sháním nějakého spolehlivého "rozrývače" dna, který by řase zamezil vytvářet souvislou vrstvu. Ale neměl by to být zase nějaký horlivec, aby mi nevyrýval rostliny. Nemám s pancéřníčky žádnou zkušenost, kdysi jsem měl jednoho kropenatého, ale to už je drahně let. Jaký druh byste mi tedy doporučili aby plnil úlohu rozrývače dna a ne vyrývače rostin??? ;-) Díky.
P.S. Momentálně jsou v nádrži jen Skaláry, do budoucna by měly přibýt Tetry průsvitné a Neonky černé (až se jich bude kolega zbavovat).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: MoMo
Pestrá potrava je základ, ani s jedním cos uvedl neuděláš chybu.
Jinak o c. panda si můžeš přečíst v atlase tady na rybičkách nebo více na www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:33 Muž MoMo [0] - Živorodky – Krmení
Dneska jsem si na akva burze v Praze na Pankráci koupil 4 Pancéřníčky pandy. Chci se zeptat, jestli je dobré, když je budu krmit patentkami a tabletkamy pro rybky žijící u dna.Zatím totiž jsem je krmil jen jednou, a patentky papaly dobře. Díky. Více uvidíte v mé prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 17:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Majky10
Do stovky hejno 6 - 10 ks jakýchkoliv corydoras podle tvojí chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mOOOm
dřív jem měla albína a tak kolikrát jakoby stál na ocase a visel ve vzduchu, třeba půl hodiny, i když jsem klepala na sklo, už jsem ho chtěla vylovit že je po něm a on si spokojeně odplaval a žil ještě kdoví kolik měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 11:22 mOOOm
katterinecka napsala: to mi pancíci dělaj furt, že jen stojí na listu nebo na písku a nehejbou se.

Přesně tak. Já jsem taky dřív měl Pancéřníčka Skvrnitého a dost často se stávalo, že klidně i desítky minut byl na jednom místě a nahýbal se. To je nejspíše u Pancářníčků normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 10:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ČUPR
to mi pancíci dělaj furt, že jen stojí na listu nebo na písku a nehejbou se. Taky jsem si kolikrát myslela že už to maj za sebou, ale asi je to pro ně normální. Ale nikdy jsem nepozorovala že by ho okusovala nějaká krevetka, určitě by odplaval kdyby něco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 06:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
opravdu to vypada na zajimave etologicke pozorovani, mohl by jste ho nejak zdokumentovat? nejlepe videem?
planuju si japoniky taky poridit do akvarka s c.pygmaeus, zatim tam mam Neocaridiny denticulata - prirodni formu a nic takoveho jsem zatim nepozoroval, ale mam akvarko hodne zarostle s mnoha ukryty a jsem rad, kdyz zahlidnu krevetku ci pancernicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:48 Žena Linduš [166]
si udělal wellness :-D
kdyby mu to bylo nepříjemné, nedal by se. vzpomeň na různé "čističe", kteří můžou predátorům skoro do žaludku, aniž by je "zákazník" polk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ČUPR
Je velmi nepravděpodobné že by tato krevetka napadla a zabila zdravou rybu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:08 Muž ČUPR [204] - Tetry
Moucha napsal: o jaky druh krevetky se jednalo? nemuze to byt chovani cistice a klienta? a v prezentaci nemate ani panciky pandy ani krevetky....
Jedná se o Krevetku Caridina japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
o jaky druh krevetky se jednalo? nemuze to byt chovani cistice a klienta? a v prezentaci nemate ani panciky pandy ani krevetky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 21:57 Muž ČUPR [204] - Tetry – Pancéřníček panda - chování
coze S hrůzou jsem při večerním pozorování zjistil, že jeden z Pancéřníčků panda sedí na výstupku na pozadí akvária a vedle něho krevetka, která ho na první pohled jako by "okusovala". Tak jsem si říkal že je po něm a krevetka si ho podává k večeři. Ani se nepohnul... O to čilejší byla ta krevetka, která mrskala tykadly, nožičkama a to mi nahnalo hrůzu. Okamžitě jsem šel do kuchyně pro špejli, abych do pancéřníčka "šťouchnul" a zjistil, zda to má již za sebou. Neviděl jsem však žádné stopy úhynu, změny zabarvení - prostě nic podezřelého. Po dotyku špejlí se pohnul a vesele odplul. Tak jsem měl radost, že je všechno v pořádku. Po chvilce se situace opakovala. Tak jsem opět nabral podezření, že je něco v nepořádku, že se asi blíží nějaká choroba. Opět jsem do něho "šťouchnul" špejlí a Pancík opět vesel odplul. Po několika dnech jsem viděl všechny 4 kusy pancéřníčků, jak si v houfu společně hrají u dna. Takže je vše OK, jen si nedovedu vysvětlit, proč při dotyku od krevetky neodplul podobně jako po dotyku tou špejlí. Nevím jak by dlouho odolával a zda by ho nakonec ta krevetka "nedostala". Myslíte, že by ho mohla napadnou a sežrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 17:08 Majky10
podari mi niekto akych pancerničkov do 100 litroveho akvarka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 15:17 Žena Linduš [166] – Re: Krkovička
už se těším ;-)
nafoť i postup, jestli můžeš, pro ty méně nadané, jako jsem já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:46 Muž Krkovička [0] – Re: Linduš
Tak to asi zkusím. Chtěl jsem udělat 3D pozadí s jeskyněmi ale zabralo by mi ve 150L hrozně vody a tudíž udělám polystyrenové 3D pozadí, které bude z venku a stejnou technikou chci udělat skálu s několikama jeskyněma a miskama por osázení tak abych opticky propojil to co je za sklem s akvem vevnitř. Přijde mi to trochu zběsilej nápad ale zkusím a pak dodám fotky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:38 Žena Linduš [166] – Re: Krkovička
já ti nevím, jestli budou chtít do jeskyně, mě se schovávají spíš pod kytky.
jinak rádi odpočívají na kořenu, docela vysoko (vyhlídka) a plavou taky všude, i když hlavní teritorium je dno.
zkusit to můžeš samozřejmě, jsou to hravé ryby, uvítají cokoliv zajímavého ;-)
a pak sem hoď fotku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:17 Muž Krkovička [0] – jeskyně
Ahoj,
chtěl bych vytvořit skálu pro pancéřníčky s jeskyněmi kde by se mohli schovávat. Moje otázka je zda když udělám například dvoupatrovou tzn. jeskyně třeba v patnácti centimetrech nad dnem, jestli do ní budou vplavávat když se pořád drží jen u dan. Asi blbej dotat ale opravdu mě to zajímá a nikde jsem o tom nic nenašel děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:45 Muž hf [54] – Re: Tole
Black Moly pancéřníčkům přední vousky v žádném případě neokousaly. O ty vousky přišli ti pancíci o něco ostrého, obvykle o kamínky na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:36 Muž mirekd [0] – Re: tttomas
Já vím to bylo jen tak napsáno o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:17 tttomas – Re: mirekd
no jestli posel tak se o neho urcite postaral jeho druh i jine rybky, mavat ti nebude nez umre,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 10:20 Muž mirekd [0] – Re: jandy
myslel jsem si to.o( to už je druhá ryba co znizela bez rozloučení.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 10:08 jandy – Re: mirekd
je to hodně pravděpodobný, ja měl dva ancistruse obyčejný a jednoho sem po čase vubec nenašel. bratříček se o něj postaral ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 09:49 Muž mirekd [0] – ztráta
tak už druhý den hledám jednoho miláčka pancíka tmavého a nemohu ho nikde najit je možné,že by se o něj ostatní postarali? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 13:18 Tole
Black molly mi pancéříčkům okousali ty přední vousky black molly jsem už dal do jiného akvárka a chtěl jsem se zeptat jestli jim vousky dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 08:22 Žena Linduš [166] – Re: sand0kan
a milují mraženou artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 00:51 Muž Miras [111] – Re: sand0kan
opravdu, žerou snad všechno a nejraději rozhrabávají dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 22:40 Žena bluedream [245] – Re: sand0kan
Vločky, mražené, tablety na dno. Musím říct, že moji pancéřníčci žerou všechno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 22:12 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Koupil jsem krmení pro pancéřníčky - LON GRAN, ale zdá se mi že jej vůbec nežerou. Jaké krmivo pro pancéřníčky používáte Vy ? Stačí jim klasické vločkové pokud spadne na dno (zdá se mi, že na ně moc nezbyde) ? Jinak jim dolů občas hodím živé nitěnky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 00:06 showt – Re: Zénais
Teď byli na akvaburze.Zkus zverimex v Zábřehu,prý tam jsou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1251