Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 15:24 Žena Dinecek [205] Re: tramtra
Ahoj, jak přiměješ pygmejáčky, aby se množili? Záleží to na stravě? Krmíš je např. živou artémií? Nebo záleží i na jiných okolnostech?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2019 21:30 R Muž afc1886 [14703] Re: Dinecek
Na ty mřenky máš prostě malé akvárium a ještě k tomu máš na dnu mnoho velkých, ostrých kamenů, které jim to dno ještě zmenšují.
Vlivem stresu mohou rybky uhynout, ale to je teď u tebe nepodstatné. Rozhodně bych teď další pancéřníčky nedokupoval.
Osobní zkušenost s mřenkami nemám, ale od kolegy z práce jsem slyšel, že mu otravovali otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 20:47 Žena Dinecek [205] Re: ZDRI
Právě proto se do toho nehrnu - mám strach, že bych tím odlovem ublížila mnohem více než když je tam zatím nechám. Právě proto se ptám, zda má afc1886 zkušenost, že by mřenky ubližovaly jiným rybám. Protože já na ně koukám docela často a i když jsou těsně u panceřníčka, vůbec si ho nevšimnou. Ani na otíky nejsou zlé. Jenom mezi sebou se občas perou. Ale to už je jiné téma. Už jsme to řešili. A to jsem tu otvírat nechtěla. Šlo mi o to, zda mohou pancéřníčci malí uhynout vlivem stresu z nedostatečného hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 20:37 R Muž afc1886 [14703] Re: ZDRI
Ano a proto píšu napřed se zbavit mřenek a až potom přemýšlet o dalších panceřníčcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2019 20:21 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek, Hanys
Klííd, o to už teď nejde. Ale ono bude docela problém mřenky odlovit. A ještě větší problém to bude v nádrži s hejnem lekavých pancéřníčků, tu naháňku by nemuseli někteří přežít. No, uvidíš sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 18:26 Žena Dinecek [205] Re: HanysOV
No, to vím taky :-( . Sama bych si je nekoupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2019 15:39 Muž HanysOV [54] Re: Dinecek
Hlavně do Tvé nádrže tyto ryby nepatří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 10:45 Žena Dinecek [205] Re: afc1886
Myslíš, že by jim ublížily? Sekavek se samozřejmě zbavím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 21:23 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
Tak trpělivost patří k akvaristice, ale jestli píše Afc1886 ať se zbavíš sekavek tak asi ví o čem mluví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2019 21:05 R Muž afc1886 [14703] Re: Dinecek
Nejdříve se zbav těch sekavek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 20:21 Žena Dinecek [205] Re: jurirek
Vím, že mají přijít panu Osmančíkovi - říkal, že na začátku září. Ale nevím, zda vydržím. Už je mi těch mých dost líto. A asi příští týden nakoupím na shrimp.cz. Chci od nich i razborky espeho, tak bych to vzala při jednom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 19:24 Muž jurirek [0] Re: Dinecek
Já kupoval 8kousků. Velikost při koupi cca 1cm. Dva umřeli do 14dní. Zbytek plave vesele dál. Taky bych chtěl přikoupit minimálně 10ks. Jen okolí Ostravy nějak nemůžu sehnat. Jinak super rybička.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 17:38 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
Ideální je najít si je v atlasu a dole píšou komu plavou v nádrži a zkusit jim napsat. Přeci jen sem všichni nechodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 17:03 Žena Dinecek [205] Re: Roger
No, mně zůstali z deseti dva, ale zase je pravda, že jakmile jsem přestala s výměnou většího množství vody, ti dva se drží (a klepu to mockrát nebo mi chcípnou i ti tone ).

Prosím o zkušenosti ostatní chovatelé pygmejáčků, jak jsou na tom oni? Vydrželi vám v akváriu nebo ne? Jestli se nemám přece jen zaměřit na "jednodušší" pancéřníčky.

Ještě jsem uvažovala o corydoras hastatus (trpasličí) - ale to je skoro totéž, neb jsou odolnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2019 16:44 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
Já si to vyzvedávám osobně ;-) o vysoké úmrtnosti u pancéřníčků nic nevím, ta je například u Otíků, pancéřníčci se u nás normálně množí, jestli i pigmejové netuším. Nicméně, u tohoto chovatele jsem měl zatím vždy jistotu pěkných ryb které jsou po karanténě. Pigmejáčky jsem měl od něj taky, co jsem četl já tak zrovna pigmejáčci nemají moc výdrž, jsou citlivější, ale nevím zda je to pravdou, na to tu jsou jiní kteří je dlouhodobě chovají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 11:28 Žena Dinecek [205] Re: Roger
Já jsem možná naivní, ale viděla jsem, že to jsou všechno importy. Importů se trochu bojím. Přece jenom je tam velká úmrtnost, jak tady pročítám fórum. Tobě od něj došlo vždy všechno v pořádku? Dobře zabalené? A pěkné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 22:30 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
m.akva-rybicky.webnode.cz/…
Mohu doporučit, dobré reference, beru rybky od něj (i je rozváží či posílá) nebo z Vivárium. Není důvod čekat pokud podmínky v akva to dovolují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 22:07 Žena Dinecek [205] – Corydoras pygmaeus
Ahoj, prosím o zkušenost a radu. V akváriu mi zůstali dva pancéřníčci malí. Plánuji přikoupení dalších, ale v obchodě, kde jsem byla, říkali, že budou možná až na začátku září. Problém je v tom, že mi připadá, že jsou smutní. A nutně potřebují hejno. Otázka je, zda mám raději přikoupit co nejdříve nové (příští týden) např. na shrimp.cz nebo čekat až a zda je budou mít v akvaristice. Mám obavu, že mi zahynou stresem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 19:00 Králík Re: Nickname
Pancéřníček třískvrný je hejnová ryba, má jich být minimálně osm. Není se čemu divit, že jen leží na dně. Kdyz budeš mít pořádně hejno a ne jen tři, tak budou aktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:43 Nickname – pancéřníček
Ahoj. Koupila jsem si 3 malé pancéřníčky třískvrnné. Je normání, že pořád jen leží na dně? :-O Ale nevím jestli i při krmení. Ještě jsem je nekrmila.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 21:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ivas
Koukal jsem na ně do atlasu a na fotkách mi přijdou menší, než těch uváděných 4-6 cm. Mám zkušenosti s pancéřníčky třískvrnnými a kvůli nim jsem měnil dno. Měl jsem tam štěrk obdobné velikosti a pancéřníčkům se stávalo, že se zavrtali do skuliny mezi kamínky a nemohli ven. Pár mi jich tak chcíplo. Takže doporučuji ten štěrk jemnější, i kvůli tomu zapadáváni nečistot do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 17:08 R Muž Anthrax [4787] Re: Ivas
Pokud dno není ostré, tak vyhovuje. Spíš tak hrubé dno bude vadit rostlinám a neodkalíš ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 16:51 Ivas – Pancericek dno
Ahoj prosim o radu.
Chtěla bych si poridit panciky skvrnite.nekde sem cetla ze jim vyhovuje hrubost dna do 4mm,ja mam dno 1mm -15mm a převládají kaminky o velikosti 8-10.
Myslite ze je v tom problem?
Dik za odpovedi ivca.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 14:13 Žena Cancita [4] Re: _ucx_
Rozumím, no mě by se právě líbilo kdyby byly akční. Ještě mě přišel hezký pancéřníček venezuela black, toho prodávali na burze. Vzhledově se mi líbí nejvíc ten Sterbai, ale zase nechci aby byly pořád zalezlý, to budu mít raději dovádivější druh:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2019 13:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Cancita
Sterbai jsou dost plašší. Stačí přijít do místnosti s akváriem a zdrhají se schovat. Stačí, když se vyplaší jeden a většina zdrhá s ním. Po čase zase vylezou a třeba když jsem sázel rostliny, tak byli v klidu, i když jsem měl ruku ve vodě 10 centimetrů od nich. Chtějí teplejší vodu (já mám 28 stupňů). Kupoval jsem přes Sbazar a jel pro ně 40 kiláků za Prahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 13:01 Žena Cancita [4] – pancéřníčci - sterbae nebo trilineatus
Ahoj, do 180l budu pořizovat ryby, na dno bych chtěla pancéřníčky. Líbí se mi Sterbův a Leopardí. Máte s nimi někdo zkušenosti, jsou také hraví jako pandíci? Potřebují něco speciálního? A ještě hlavně, máte někdo tip, kde se dají pořídit? Na burze na Pankráci jsem je neviděla, ani v Braníku. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2019 17:50 Žena tramtra [3202] Re: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No mně přijde, že ty moje Pandy v odchovně rostou dost pomalu...nekrmím tolik mraženým a živým, jak bych chtěla, to bych musela měnit vodu snad denně. Do toho cenťáku narostou docela rychle, ale pak to trvá. :-)

Edit: tihle na fotce, jsou z poloviny a konce prosince, mají kolem 3cm...někteří víc, někteří míň.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:41 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Smetany
Tetra vločkové, Sera Wels-Chips a Fluval. A bylo to z asi 2,5 cm na 6 cm. Aspoň mám ten dojem, že mi vyrostli před očima. Ale nebudu se hádat, ryby nepřeměřuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:37 jamajcan Re: tramtra
Minimálně :-) Zelených jsem dochoval mnoho a opravdu to není brojler :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:34 Žena tramtra [3202] Re: Cataria
Záleží taky jak dobře/kvalitně je budeš krmit. Ale tak rychle, jak píše Jan to nebude. Počítej dva tři měsíce, spíš ještě dýl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:34 Muž Smetany [1226] Re: Jan Jonáš
Z 1cm na 5cm? Čím si je krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:30 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Cataria
Mně zelení vyrostli během 4-5 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 17:17 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám v akváriu 6 malých pancéřníčku panda. Jsou ještě opravdu malí, tak asi 1-1,5cm. Za jak dlouho by asi (přibližně) mohli dorůst do dospělosti? Na nějakých těch 4-5cm? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2019 09:44 Muž Blackie89 [493] Re: Jan Jonáš
Ahoj, v akváriu mám pohromadě pandy a skvrnitý albíny - bez jakýchkoli problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2019 09:38 Anďaska Re: Jan Jonáš
U mě taky pandy a pygmejové bez problému ;-) + k nim mám ještě otíky a ti se s pygmejáčkama začali kámošit a často je vidím spolu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2019 08:27 Žena tramtra [3202] Re: Jan Jonáš
Chovám tři druhy Corydorasů v jedné nevelké nádrži, Pygmeje, Třískvrnné a Pandy. Bezproblémové soužití. Pandy a Pygmejové se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 08:18 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Vícero druhů
Zajímalo by mě, zda je možné (vhodné) chovat vícero druhů pancéřníčků v jedné nádrži? Nemyslím teď velikost nádrže a počet ryb.
Děkuji za postřehy či poznatky sdělené a sdílené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 08:15 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: libra
Já mám pancéřníčky zelené a k tomu kabombu a stolístek. Ty mi před prostřihem zakrývají i 50 % hladiny. Rybky si cestu k hladině vždy našly. Takže si myslím, že jim stačí část vodní hladiny volné. A přesun volné hladiny jim nevadí, hlavně že si přidýchnou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 20:49 libra – Volny pristup ku hladine
Zdravim. Cim viac citam, tym mam viac nejasnosti.
Do 300l akva planujem ku Molly a Mecunom panciernicky(neskor pribudnu este skalare a neonky).
Vsade citam, ze panciernicky musia mat volny pristup ku hladine.
Kolko percent volnej plochy hladiny je potrebne nechat?
Vadi, ak ta volna plocha sa posuva, resp. niekde zanika a nikede vznika napr.posobenim prudenia vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 19:29 Fanda 95 Re: Anthrax
Tomu moc nerozumím, než abych něco popletl...
Potopit se můžou, vše v pohodě, ani nijak nelapou po vzduchu. Najednou všichni plavou pod hladinou nebo se položí na listy rostlin a drží se těsně právě pod tou hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 15:51 R Muž Anthrax [4787] Re: Fanda 95
Nemůže se potopit nebo se drží nahoře „dobrovolně“?
Chce to podrobné informace a fotky. Takhle naslepo ti nikdo nic kloudného asi neporadí. Založ si prezentaci akvárka: rybicky.net/nadrze/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 15:44 Fanda 95
Zdravím.
Pomoc pomoc, mám pancéřníčky skvrnitý, doteď vše v pohodě a teď se zdržují těsně pod hladinou,víte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 14:19 Muž Johaneta [0] Re: ctibum
Proto píšu malinké :). Ty, co tam máme, nám nikdo nerozmlouval. Naopak, kupovali jsme je pro začátek, s tím že pak fantomy dokoupíme. Ale pak mi kolega zkušený akvarista řekl o těch pancéřníčcích. Myslel ty třícentimetrové.
Edit: A co to dno tedy, jestli mohu poprosit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 14:14 R Muž ctibum [6926] Re: Johaneta
Asi nemá cenu psát, že pro ty ryby co tam jsou je to celkem malé, což?
Já myslel pro ty, co už tam jsou. Malý pancéřníčky bych tam klidně dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:28 Muž Johaneta [0] – dno pro pancéřníčky
Ahoj, chci poprosit o radu. Chtěli bychom akvárko (aktuální foto viz profil) s fantomy (zatím 7) a ancistrusem doplnit o pancéřníčky. Vzhledem k velikosti akvárka o nějaké malinké. Dno tvoří substrát Scapers soil od Dennerle. Bude lepší ho pro pancéřníčky alespoň místy překrýt pískem? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 21:37 Muž patizon [7] – panciernicky a kobercovky
SKusim sa opytat tu,ak to nevadí ,mate niekto skusenosti s panciernickami a Micranthemum callitrichoides 'Cuba' ,resp s kobercovkami vseobecne v substrate nie v strku .Skusil by som to s pygmejmi,ale budem rad za skusenosti co mate i ked si myslim ze by casom z toho koberca nic nezostalo,Neviem ci to risknut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2019 21:13 R Muž Anthrax [4787] Re: Nikki
Kdyby ses zde zaregistrovala, jak ti bylo doporučeno, tak bys dostala odkazy na užitečné články ve kterých by jsi našla dostatek informací. Neradili jsme ti to jen pro srandu králíkům :-)
Tekutý uhlík, nezní ti to sousloví trochu podezřele? :-) Ve skutečnosti je to glutaraldehyd.
Měn vodu. Protože akvariu trvá zhruba měsíc než se zaběhne (vytvoří se jakžtakž stabilní prostředí). Do té doby tam poletují jedovaté NH3 a NO2. To může ryby i zabít nebo jim rozjet nějaké onemocnění. Těmi výměnami ty škodliviny naředíš. Když ale nakrmíš tak zase koncentrace těchto látek vylítne nahoru. Proto teď nekrm, to ryby přečkají spíš než otravu. Až bude akvárko fungovat, zhruba za ten měsíc, tak už si s těma látkama poradí a přemění je na relativně neškodné NO3 a to pak zpracují rostliny,pokud budou v dostatečném množství a bude se jim dařit.:-)
Prodavač vám doporučí aquasafe aby vám mohl ryby prodat co nejdříve, protože to je výhodné pro něj. Čím dřív nasadíš ryby, tím dřív si půjdeš pro nové + ještě k tomu vnutí různé vodičky a léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 21:03 Nikki
Ok ok, pridame rostliny. A proc by se ted mela menit ta voda kazdy den a tyden rybky nekrmit? Je to nase prvni akvarko, koukali jsme na ruzna videa, projizdeli internet a pak se rozhodli pro akvarko s tim, ze jsme pripraveni a vybaveni a ted koukam, ze tomu tak vubec neni. Bylo nam doporuceno to Aqua safe s tim, ze se muzou rybky do akvaria dat po trech dnech zalozeni a pridavat denne ten tekuty uhlik:/ kazdy rika neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 19:10 R Muž ctibum [6926] Re: Nikki
Přesně tak to vypadá a k tomu jsem směřoval svoje šťourání. Nezaběhlé akvárko, minimum rostlin, brzo ryby... Postupuj podle romanta. Mezitím se zaregistruj a pročti si odkazy pro začátečníky, které při registraci dostaneš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2019 19:06 R Muž romant [27987] Re: Nikki
Nikki napsal: Aha, pardon..tak tedy-akvarko zalozene pred 6 dny, treti den mame rybicky. Pred tim nez jsme je tam dali pridali jsne aqua safe- chemii co se ma dat pred tim nez se tam rybicky daji. Dale pridavame kazdy den tekuty carbon. Filtr viz obrazek.Denně měnit min. 1/3 vody v akváriu a nikoho ničím nekrmit a to min. týden, tedy obojí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=251