Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 19:58 Muž Miras [111] – Re: jufo
přesně tak, oni ho vysloveně rozrývají a o takto velké kameny se můžou zranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 19:54 Žena jufo [4] - Miniakvária
Může, ale doporučuje se jemnější dno aby si pancíci neporanili břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 19:47 jval – Pancéřníček
Zdravím mám dno viz. fotka ancika v prezentaci.
Může na takovéhle dno pancéřníček, nebo by muselo být s menší zrnitostí??

Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:10 Muž Dixon [13] - Sumci
nikto nic?...... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 19:41 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku bez priehlbinky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 19:38 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry vecer,mam 4 Corydoras black venezuela a dva maju taku ako keby priehlbinku na hlave a dva nie,tie dva co maju priehlbinku su mensi a ti co nemaju su zavalitejsi,su to samci a samice?prikladam foto toho s priehlbinkou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2009 11:13 Muž Jirka88 [6]
Jo myslim, že to je tohle jen v jinym pytli..uvidim až to dam do akvárka jestli to bude pro moji dlaň ostrý nebo ne...jestli jo tak použiju jeden pytel dolů a na něj nasypu nějakej jemnější...jen mam problém že se mi nedaří sehnat říční písek ve velikosti 2 a všude mají jen bílý křemičitý...ten asi neni moc vhodnej což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2009 10:41 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Jirka88
Není to náhodou tohle? www.shop.miga.cz/…. Taky jsem nad ním uvažoval. Cena je dobrá, ale slovíčko DRŤ ve mě vzbuzuje podezření, že to opravdu ostré bude. Nemá s tím někdo zkušenost? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:59 Muž Skunkiee [3] - Sumci
přesně tak i kdyby byla drť stokrát akvarijní ,jde hlavně o to jestli má nebo nemá ostré hrany...na omak...i na pohled...ryby se pak odírají a zraňují, na zraněních jim bují plísně a choroby a v končném důsledku umírají...dobře zvaž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:55 Žena Rebbie [71] – Re: Jirka88
Si to pořádně prohlídni, sou ty "kamínky" spíš ostrý nebo oblý? Pokud už to máš doma, tak po tom přejeď dlaní a musíš cejtit esli tě to drápe nebo je to jemný :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:28 Muž Jirka88 [6]
Není to drť jako ze stavebnictví, ale akvarijní...jen se to jmenuje černá drť a co sem koukal tak tenhle druh prodávají ve všech akvaristikách tak ted nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:21 Muž Skunkiee [3] - Sumci
pokud je to vyloženě drť ( s ostrými hranami) bál bych se pořídit jakoukoliv rybu dna. Doporučuji buď takové nechovat, nebo výměnu dna, popř. dosypat vrstvu oblého substrátu (rozuměj kamínků)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:18 Žena Rebbie [71] – Re: Jirka88
Pokud je to drť, čili jako ostrej štěrk, tak bych do toho nešla... Ale věřim, že spousta lidí ti napíše, že maj drť a pancíky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2009 22:12 Muž Jirka88 [6] – Panceřníček a dno
Zdravim, mam menší dotaz ohledně panceřníčků..Dno akvária budu mít z černé drťe číslo 4 a chci se zeptat jestli to pro ně neni nebezpečné a zda v tom budou moci v klidu rochat aniž by si nijak ublížili...díky za Vaše názory ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 15:47 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Pigeon
Pancéřníčci spíš trochu omezují vznik detritu tím, že sežerou něco z toho, co při krmení dopadne na dno. Že by se živili přímo detritem, o tom dost pochybuju... Taky jak píše Jrk, tím že to rozhrabávají a rozviřují, tak asi pomáhají jeho rozpadání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:03 Muž Jrk [143] – Re: Pigeon
S Pancéřníčkem zelenavým sice zkušenosti nemám, choval jsem jen Pancéřníčky panda, nyní mám Pancéřníčky drobné, nevím, jestli se živí přímo detritem, ale celkem dobře nepořádek na dně rozhrabávají a rozmnělňují, takže to opticky vypadá daleko lépe než když jsem je v akva neměl. V místech, která obývají nejčastěji nepozoruji skoro žádný odpad, ať již detrit nebo zbytky rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 18:57 Pigeon
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s pancéřníčkem zelenavým. Dočetl jsem se, že se živí čištěním detritu ze dna a dokáže perfektně pomoci při odkalování dna. Opravdu se živí detritem? Díky za odpovědi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 08:44 ondra08 – Re: FoRgY
Zdravím, ovívání jiker jsem nikdy u Corydorasů neslyšel... Já to dělám tak, že přemístím jikry do vytíračky kde je malý filtřík, který normálně vzduchuje a pokud není špatná voda nikdy jsem s vývojem jiker u corydoras neměl problém. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 08:40 ondra08 – Re: bolek
Zdravím, jaké máš parametry vody? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 06:23 Muž radek1 [4] - Rostliny
Rebbie napsala: Mě ted umřeli dva pandíci, v rozmezí tak deseti dnů :-( taky podivně plavali....... teda napřed víc polehávali, pak najednou začli divně plavat, točit se kolem osy apodobně... a dycky do druhýho dne bylo po nich :-( sad sad vůbec nevim na co umřeli no...Tenhle problém sem měl taky několikrát ostatním rybám mic nebylo jen pancéřníčci mi postupně odešli, když jsem koupil nové po půl roce se to znovu opakovalo takhle asi 3krát tak jsem je přestal chovat.Nejspíš jsou citliví na nějáké latky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:45 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Neboly ovievane. Robi sa to aj tak, ze sa pripravy polystiren a urobi sa donho dier a vlozi sa tam vzduchovaci kamienok a ked panciernicky nakladu a oplodnia ikry tak sa zapne a tym padom ovieva ikry ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 17:44 Muž bolek [5]
Mám takový dotaz mě se vytřely ve vztíračce Panceřníčci skvrnitý ale do 2 dnu jikry splesnivěly.Čímto muže být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 11:16 Muž motýlek [275] – jikry P.pandy
no, já minulý týden třel pandy, jikry už druhý den tmavly a neoplodněné zůstaly světlé a později chytly plíseň ... ke konci asi pátý den byly úplně tmavě hnědé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 11:04 Muž bolek [5]
Jda se nějak poznat že jsou jikry oplozené jsou 1 den stare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 18:18 Žena bluedream [245] – Re: bolek
Jasně, hoď je do normál akva, svojí práci už odvedli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 17:25 Muž bolek [5]
Mám Panceřníčky ve vytíračce na skle mám už nalepené jikry mam odlovit dospělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 13:54 Muž capko [40] – Re: Jrk
Skôr to vyzerá na panciernička Napského "Corydoras Napoensis."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 22:45 Muž Jrk [143] – Je to Pancéřníček drobný?
Fotka k příspěvku Je rybka na přiložené fotografii Pancéřníček drobný? Měl by to být on, potřebuji konfrontaci, potvrzení. Je spousta podobných, děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:37 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Jj, tak já ho vykrmím, a dám pak zpět k ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 00:53 Muž zaciatocnik [2]
ja tak mam jednu mečunku bez jedneho oka a s ostatnymi je v pohode
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 00:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kristýna
To ničemu neuškodí, aspoň ho tam pořádně vykrm, ať se dá dohromady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:22 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
V karanténě byl sám, protože ostatní byli v poho. Tak já ho tam ještě nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kristýna
Myslím, že pokud to bylo infekčního původu, nákaza teď již nehrozí, když je bez něj a rána se zahojila.
Pokud byl v karanténě s ostatníma rybama, tak bych ho dal do společného akvária rovnou, pokud tam byl sám, klidně bych ho tam pro jistotu ještě tak dva až tři týdny nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:52 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Nenakazí nečím ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:33 palo – .......
nic vazne prezije normalne palec potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 15:24 Tomas4343 – Re: Kristýna
Tak to už je jiná. S tímhle ti neporadím, to už si budeš muset počkat na vyjádření jiných. Jednou se mi ale stalo, že brácha nějak hoooodně dlouho neodkaloval a nevyměňoval vodu a jednomu z jeho torakátů úplně vylezlo jedno oko z důlku... Vypadalo to strašně. Na foru jsem se dověděl, že to mohlo být tou nevýměnou vody.. Po výměně vody a pár dnech se vrátilo zpět a dosud v pořádku žije s oběma očima - je to tak 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 15:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
sorry, v tom "zadání" mělo bejt valil místo vylil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:58 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – RE.: balda.tom
Jen třeba jestli to není nějaká nemoc, aby mi zbytek panců nenakazil, a hlavně nedostane do toho infekci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:41 Tomas4343 – Re: Kristýna
Já bych ho nechal určitě s ostatníma v hejnu. Už jsem viděl horší zranění se kterými se rybka vypořádala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:37 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Jednooký pancéřníček drobný
Ahoj, stala se mi nešťastná událost, jeden panc v karanténě 3 týdny vylil oko a teď nedávno (3dny) mu vypadlo očíčko úplně. Má šanci přežívat bezbolestně s ostatními pancy v akvárku, nebo v krevetkáriu, kde mu nic neublíží? Chová se naprosto normálně, akorát nemá to oko. Co s ním? Nerada bych ho utratila,... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 12:47 Muž capko [40] – Re: Rybous
Je to všežravec,tak ako aj ostatné pancierničky.Žerie ako vločky,granulky,patentky,tak aj drobnú živú a mrazenú potravu.Čistí dno od zvyškov potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 10:12 vitek38
ancáci dlabou i na zelenou řasu.Živí se povlakem na kamenech a někdy tabletama. Někdy dlabou i mrkev a jen výjmečně trochu řasy ze skla. A pancéřníček vyvrtává vše ze dna nespotřebované krmivo a samozdřejmě i živou potravu jinak vybledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:20 Mrakoplash – Re: marsz
To že je hnědá (barvou) nemusí nutně znamenat hnědou řasu. Klidně to můžou být rozsivky (nedostatek světla, tvrdé na dotek) a nebo jiný druhy řas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 07:09 ondra08
živé nebo mražené-nítěnky, patentky, perloočky, buchanky, hov.srdce, artemie na vystřídání- sušené ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 23:04 marsz
Nezlob se. Mám sto chutí ti stejně poradit, aby jsi hledal ve fóru. Pancéřníčci na okurky kašlou a já taky. :-) S hnědou řasou taky nepomůžou. Nejspíš jen dožerou, co spadne na dno. Hnědá řasa značí nejspíš zadělanou vodu. Zmizí sama, když začnou fest růst kytky. Viz fórum - hnědá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:54 Rybous
Profil doplněn :) můžeš mi teda prosím poradit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:31 marsz
Nejlepší je napsat si do profilu i věk. Člověk aspoň může tušit, jestli má tu čest se začátečníkem školákem nebo lenochem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:08 Rybous – Pancéřníček drobný - krmení
Ahoj, chtěl bych se zetptat čím mám krmit otohoto pancéřníček v atlasu toho o něm moc není. Mám tablety konkrétně sera viformo, ale vím že třeba ancistrus vyžaduje i okurku atd. Mám mu tedy taky dávat okurku ? V akvárku mám drobný problém s hnědou řasou pomůže mi při její likvidaci ? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2009 20:50 Žena Rebbie [71] Re: kikuška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:42 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: RAP
jo jo už jsem kousek četla,neznáte konkrétní stránky o panceříčkách?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1351