Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:54 kuba – Cihlidka ramirezova a Danio pruhované
Hele nechtěl bych zakládat nové téma. Chtěl bych se zeptat jestli se snese cihlidka ramirezova s danijema pruhovanyma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:58 Muž Eff [417] - Rostliny
Což takhle místo závojnatek Parmičky Nádherné? Je to taky "zlatá rybka" a jsou to velmi čilé a aktivní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:02 kristule
a ty parmičky s ancíkama tedy nee?mám radši parmičky vynechat (ancíky nemůžu,páč to je jediná rybka kterou chce synek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:01 kristule
jj to jsem tu vyčetla :-(,alůe dcerenka by chtěla "zlatou rybku",tak proč jí nevyhovět kdyby to bylo jen o čistotě a to by se mohlo v té 200 tak jako zvládnout,ale kdyby jí mělo něco ožrat,tak holt budu vysvětlovat,že tedy nee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2008 11:15 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: kristule
pancéřníčci a sumci ano, ale ta závojnatka - je to děsný čuně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:03 kristule
wayn: no do mé dvoustovky co mám v prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 09:25 Muž wayn [79] – Re: kristule
Pokud vypustíš ty závojnatky, tak je to OK. Jen nepíšeš do jak velkého akvária by měli přijít. 4 ancistrusi jsou tak na 200 litrů a k nim ještě 3 parmičky černopruhé - no nevím, budou si dost konkurovat v požírání řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:31 Muž filipsi [1295] – Re: kristule
Aha, nevim, proc jsem v tvem puvodnim prispevku cetl kytky.
Rybky taky nevidim jako moc vhodne, je tam ta do oci bijici zavojnatka co radeji vetsi zimu nez zbytek (a krom toho ji ja nerad ;-) ).
Ale rybam nerozumim, urcite poradi dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:14 kristule
ale ne kytky,ale rybky jestli se mi nepožerou :-),na kytkách ať se pasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:11 Muž filipsi [1295] – Re: kristule
To ti bude ozirat kytky takrka stoprocentne, vidim 3 adepty, asi nej zavojnatka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:10 kristule – můžou být spolu?
Mohli byste mi poradit,zdali by se snesli v nádrži,(aby se mi neožíraly rybky)

3xparmička černopruhá
2x závojnatka čínská
3x bojovnice (1samec+dvě samice)
4xAncistrus sp.
10xRazbora klínoskvrnná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 21:44 Aja – Re: Alofok
Děkuju. Už se toho nemůžu dočkat!!! hop Žádný opatření pro ně dělat nebudu. Nechám to na přírodě. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 21:35 Alofok – -
Tak to gratuluji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 18:28 Aja
Teď jsem pozorovala samičku pancéřníčka skvrnitýho a mám pocit, že brzo praskne!!! coze Je neuveřitelně tlustá! Přežraná asi nebude, protože takhle vypada už delší dobu. Tak je asi plná jiker, že? Samečka tam mám taky, tak doufám, že se na to brzo vrhnout nebo fakt praskne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 17:22 Ivanka
Mě to dělal taky a dokonce v noci potrhal pancíkům ploutve, pěkně mě naštval rozzureny pomohlo až přikrmování tabletkami s "masíčkem", které jsou určené pro rybky žívící se živou potravou, dlabe to jak nezavřenej a nechává ostatní být. Hodně mi radili dávat mu jemně nasekané syrové kuřecí maso nebo rybku, ale dělalo mi to neplechu v akvárku, tak jsem raději zvolila tabletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 16:55 Aja
Asi chtěj mít svoje soukromí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 16:33 rolandmynar – Re: Aja
Já taky vůbec ne, ale mám velkoploutvého, který na 20 cm od sebe nesnese žádnou rybu a odhání Ancíky i Tlamovce. Jinak je to mílius. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 16:10 Aja
Já je teda zas tak agresivní nemám. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 16:01 Alofok – -
Je divnej pancéřníčky by uhonil,ale šnekům čistí ulitky hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 16:01 rolandmynar
Někteří krunýřovci a hlavně pak samci si chrání teritorium, jako jiné rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:59 Muž endus [21] – Re: Alofok
Moji dva ancíci se rubou jako koně, když to na ně přijde, ale jsou to dva samci. Jak jde o žrádlo, tak si troufnou i na gibouše, to je takový trdýlko :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:55 Alofok – Re: Rebbie
Já je,ale nechci dát pryč :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:54 Alofok – Re: Aja
No,mě se to moc jako hra nezdá-má naježený ploutve a 3s ním objede kolečko kolem akvárka a pak ho nechá -pokud je v určité bezpečnostní vzdálenosti :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:54 Žena Rebbie [71]
Měla sem jednoho ancíka na dva pancíky a dostali přes noc co proto, okamžitě sem vyndala ancáka a zbavila se ho! Teda jako darovala sem ho, nic drastickýho ;-) A od tý doby už mi ancík nesmí do akva tone ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:53 Alofok – Re: Killer
Vím,že se o ancitrusech tvrdí,že jsou klidní a mílrumilovní,mám je taky moc ráda.
Nevím proč mi to dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:52 Aja – Re: Alofok
Já je mám taky tak malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:52 Aja – Re: Alofok
Já si myslím, že to nebude potřeba. Však je neprohání pořád ne? Moji ancistrusi se pancéřníčkům při krmení nacucávají na hlavu :-D . Je to jejich styl boje o potravu. Nebo se ancistrusi prohání mezi sebou. Myslím, že je to forma hry. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:51 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Alofok
To se mi nějak nezdá..moji ancíkové jsou poměrně klidní a netroufali si ani na jediného pandíka a už vůbec na sodálise přitom mam ancíky i 3x větší..jedině když chtěli pancéřníčci do jejich úkrytu,tak se setkali s nevolí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:49 Alofok – Re: Alofok
Jo,a je ještě hodně mladej-tak ani nevím jestli je to samice nebo samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:48 Alofok – Re: Aja
Myslíte,že mám přidat pancéřníčky?? X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:47 Alofok – Re: rolandmynar
Je to krunýřovec skvrnitý (ancitrus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:46 Aja
Tak tam máš nějakýho frajera, kterej si na ně troufá. Nic si z toho nedělej. Je to příroda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:46 rolandmynar – Re: Alofok
Je to určitě Ancistrus? Není to jiný druh krunýřovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:44 Alofok – .
Ti pancéřníčci jsou 4 a ještě mnohem větší než on :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:44 Aja
To je jasný! To už je na něj velká přesila. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:42 marsz
Ancistruse sem nechal samotného a s ním šest pancéřníčků. Na tolik si už netroufá ani náhodou. Když byli dva na tři pancéřníčky, tak to byla podobná soda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 15:39 Aja
Já mám dva ancistrusi a 2x pacéřníček skvrnitý a 2x panda. Ancistrusi honí všechny čtyři po akva. Hlavně při krmení. Myslím, že je to normální. Ancistrusi jsou podle mě dost dominantní a brání si teritorium. Jeden druhýmu by ale neublížili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 14:59 Alofok – Pancéřníčci a ancitrus
Prosím poradte.

Koupila jsem si mladého ancíka a po pár dnech mi začal honit pancéřníčky skvrnité po celém akvárku.Bylo mi jich líto a tak jsem se rozhodla,že koupím ještě jednoho a ancíka,aby ho trochu "srovnal".Koupila jsem si ancitruse XL první den se choval skvěle a hned se z obou stali kamarádi-byli všude spolu a účinek to splnilo-malý ancík mi přestal pancéřníčky honit.Po pár dnech se,ale situace změnila-malý ancitrus se sice chová dobře,ale pancéřníčky mi zase honí ten druhý,větší. rozzureny rozzureny rozzureny
No,tak já už opravdu nevím co s tím-přitom krmím je tabletkama,okurkou,špenátem a tím co spadne na dno. :-O :-O


Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:54 H.
Já mám v plánu si dát do akvária dva druhy pancéřníků (C. panda a C. Sterbai). Máte tyto druhy někdo pohromadě? Budou tvořit jedno hejno, nebo budou tvořit hejna dvě? Počítám, že si koupím od každého 10ks (mí akvárko má plochu dna 0,8m2). 20ks, nebude to moc? ;-)
H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:39 Aja
Tak jo. Dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Aja
Kup ještě 2-3 pandy. Přerybněný dno hmm mít nebudeš. Ryb tam máš tak akorát a pancéřníčkům bude v hejnu líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:28 Aja
Když jsem se dočetla, že dva pancéřníčci jsou strašně málo a že tím trpí, tak jsem druhej den spěchala do akvaristiky rychle koupit aspoň dva další. Líbily se mi pandy a tady někteří tvrdili, že se dobře snáší. Agresivní na sebe nejsou, ale dělají jakoby tam ti druzí nebyli. Já bych ještě nějaký koupila, ale bojím se, že budu mít přerybněný dno. Mám tam 4 pancéřníčky a 2 ancistrusi v 96l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:21 Muž Eff [417] - Rostliny – Aja
2+2 je příliš malý počet na hejno. Ale je pravda že tyto dva druhy se spíš drží od sebe, pandičky jsou o něco temperamentnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:18 Aja
Já mám pancéřníčky dva skvrnité a dva panda a vůbec mi spolu hejno nedělají. Než jsem si koupila ty pandy, tak mi tady někdo tvrdil, že budou v hejnu, ale není to pravda. Pak mi tady zas někdo tvrdil, že zrovna tyhle dva druhy se moc v lásce nemají a dělají jakoby se neznali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:15 Muž Eff [417] - Rostliny
Myslím že se běžně dávají 2 SAE na 100 litrů. A zarostlá 400l pro ně bude určitě ideálním prostředím. Takže dal bych 6-10 kousků. Ryba je to snášenlivá, pouze v dospelosti v hejnu může chvílemi trochu vystrčit růžky. Už jsem viděl jak hejno 10 SAE v nezarostlých 500l stresovalo několik terčovců, ale to je jediný případ o kterém vím. V případě zarostlé nádrže bych nečekal žádné porblémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:07 Honza
Ano, myslím tím hlavně úklid řas z rostlin atd. Ale asi tedy koupím ty SAE. Okružáky se mi moc nasazovat do akvária nechce. Mám je na zahradě v bazánu a to mi stačí ano . Tak bych si dovolil ještě jeden dotaz: kolik těch SAE se hodí do 400l rostliného akvária?
Díky všem H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 11:02 Muž Eff [417] - Rostliny
Corydorasi jsou ideální na úklid dna v případě, že to přepískneš s krmivem, také mám kombinaci skvrnitých(8) a panda(14) a v hejnu je to velmi čilá a hravá rybka (pandičky sou ovšem hravější).
Pokud úklidem myslíš čištění řasy, doporučuju SAE a okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 10:56 Honza
Tak to já si je pořídím ;-) . Škoda, že nejsou schopni poradit si s řasou atd. Já jsem do svého akvarka nechtěl dávat SAE, ale asi si je časem také pořídím, protože jsem na ně četl jenom samou chválu. Chtěl bych se ještě zeptat, jestli se dají sehnat jiné rybky na úklid akvária, krom těch SAE?
H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 10:55 Muž bigboban [19] – Re: Honza
Mohu poprosit o překlad? Já mám pancéřníky skvrnité a panda. Jsou naprosto v pohodě, neperou se mezi sebou ani s ostatními rybami. Panďáci jsou asi poloviční ;-)

Ty ryby samy o sobě nic nevyčistí, jen ryjí do dna. A hodně se lekají, nejvíc ze všech ryb co mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 10:48 Sidonius – Re: Honza
Chovám C. hastatus. Mám jich 6 a vypadají, že se jim na světe líbí. S jinými druhy pancéřníčků jistě být mohou; u mne jim společnost dělají jiné druhy rybek a - O.K.
(rybicky.net/nadrz.php…)
Jsou to milé rybky, ale "s řasami a jinými nečistotami" v akva nic nezmohou. Ale docela rychle se od SAE naučili sbírat potravu z hladiny. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1701