Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 18:54 RAP Re: kikuška
Ve zdejším atlase si ho zkus najít a přečíst si něco o něm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 18:06 oldkiwinka Re: kikuška
Co takhle si o nich něco přečíst, než si ho pořídíš. Třeba co jí, kolik jich je potřeba, aby jim bylo hej? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:47 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dixon
A co jí?dno? :-D já nevím co jí,ale zajímalo by mě to živou potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:31 Muž Dixon [13] - SumciRe: kikuška
oni len skumaju noveho obyvatela :-)
ja ked som kupil nove rybky tam mi vzdy ked som ich vypustil tak skalariky mi ich zacali dobat,mysleli si ze je to potrava :-D aj rastliny ked kupim nove a zasadim tak prisavniky si myslia ze je krmenie a znicia im listy,potom ked vyzenu nove listy tak tie uz nechaju napokoji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:26 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dixon
tak ti věříím :) jenom mi dělá starostní že n něj ryby buď nevěřícně koukají a pozorují ho a nebo ho kousnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:23 Muž Dixon [13] - SumciRe: kikuška
vydrzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 17:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kikuška
Záleží jaký je to typ pancéřníčka, těm největším to vadí nejméně, ale vadí jim to. Zemřít by na to neměl. Pancéřníčci by se měli kupovat aspoň po 6ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:22 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: jufo
hm....no jenomže na burzu jdu až 22.3 vydrží to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 17:20 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: kikuška
Pancéřníček je hejnová ryba bude mu dobře když mu dokoupíš kámoše stejného druhu nejlíp..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 17:20 Radunka Re: kikuška
No myslím, že neumře. Ale určitě je lepší chovat je ve větším počtu. Měla jsem dva a dost se báli, pak jsem jim koupila kamarády a de to poznat. Doporučuju pořídit si ještě aspoň 3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Panceříček je sám a sám
Ach jo mám takový dotaz koupila jsem si jedoho pancéříčka,osměluje se a vypadá že se mu v nádrži líbí ae je sám a sám a prý to vadí....nezemře? :-O Fakt nevím......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 19:53 Muž Yirka [9126] – Re: PetrS
Nemusí to být známka zájmu. Těsně vedle sebe plavou rádi, jsou hejnoví a velmi hraví a společenští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:51 Muž PetrS [4]
Nechci zakladat nove tema. Mam 3 pancernicky. Moc nepoznam pohlavi. Pokud o sebe "maji zajem"(tzn. ze plavou tesne u sebe), jsou to automaticky ruzna pohlavi? Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 14:43 papirka – Problem vyresen
Dneska rano jsem prisla k akva a myslim ze pres noc se udala krvava bitva pac jeden z toho vysel jako vitez a druhy jako porazeny /mrtvy/ trochu me prekvapuje ze tak dlouho spolu ziji a pak jim rupne v bendne a zabiji se sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:28 Muž Pete [10] – Re: Jura75000
Mno, ale to už mají taky ožraný ploutve a břicho, že jo? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:17 Jura75000
papriko, u těch pancernicku je převalovani na zada normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 12:38 papirka – Re: romi
mas pravdu pancernicky jsem si ted koupila tak jich mam plnou hlavu myslim krunyrovce. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 11:26 Muž romi [7] – Re: papirka
podla obsadky v prezentacii - nemylis si nahodou panciernicka s krunyrovcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:47 Žena Imii [45] – Re: papirka
Spíš jim pořídit samičky ... jsou to hejnové rybky ... a 2 kusy hejno netvoří ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:47 Marri – Re: papirka
to slyším poprvé že by se pancíci rvali, jsou klidní a hejnoví, já mám strašně moc pancíků v hejnech a nic, jsou v klidu akorát při krmení se občas požďuchují, jaký máš druh?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:44 papirka – Oni se rvou
Ted tu sedim a pozoruju akvarko a koukam, mam dva kousky pancernicku a oni se rvou jak kone i kdyz spolu jsou uz nekolik let a ted se rvou ten jeden asi dela mrtveho protoze od toho druheho dostava pekne sodu, mam jedneho vylovit nebo ho tam nechat a at si to vyrideji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:22 Muž Yirka [9126] – Re: papirka
Při tom zarybnění a ne předimenzoveném osázení rostlinami bych nejdříve zkontroloval kvalitu vody, především na obsah NO2, NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:03 papirka – Pancernicek co si o tom mzslite?
Uz asi tyden pozoruji pancernicka ktery je stale venku ze sve skryse. Dneska rano jsem prisla k nadrzi a on lezel na dne na zadech ale dychal, stale zije ale jeho chovani je podezrele nevim co mam delat. V nadrzi mam dva a ten jeden je v pohode napadlo me jestli treba se nemuzou prat nebo jestli nemam koupit nejake specialni krmeni fakt nevim co s nim nechci ho nechat jen tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:26 mujmedvidek – Re: nenya
já je používám taky a opravdu je to znát palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:41 nenya – Re: Horác
No, bohužel to balení mám doma, tak ti přečíst přesně to chemické působení nemůžu, ale koupili jsme si to tři akvaristi a pomáhá to. Ty perličky totiž jsou tvrdé a mimořádně pomalu chemicky reagují s dusičnany ve vodě, jakoby je na sebe váží a tím se spotřebovávají. Nejsem chemik, ale mám s tím dobré zkušenosti. Hlavně pro malá a střední akva, do "oceánia" bys toho musel mít hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 07:24 Muž pařa:) [2] – Re: mujmedvidek
se ani nedivim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 23:55 Muž Horác [3942] – Re: nenya
To je úplná alchymie :o) ... Takže tenhle "zázrak" snižuje množství dusičnanů (adsorpce? iontoměnič?) a pak se klidně (po roce) rozpustí? A co ty dusičnany? Ty se podějou kampak? To je mi teda záhada ... Ty jsi o tom, jak to funguje, asi nepřemýšlela, že? (bez urážky). Čistě náhodou, když už to máš doma ... není na tom uvedeno, co to vlastně obsahuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 23:37 nenya – pancéřníček panda
Pandy jsou choulostivý. Máš tam hodně těch dusičnanů. Malá rada, ale to ti teď moc už nepomůže, jednak máš obrovskou nádrž na to, abys tam střihnul nějakou destilku, a pak - to je na dlouhodobější úpravu - existují takové bílé granulky - Aqua nitrate minus (www.akvarista.cz/…) - působí dlouhodobě a pomáhaj, vážně docela dost. S nima si můžu dovolit mít hezky zarybněný akvárka. Sice měním často vodu (a vodu dovážíme v kanystrech z lesní studánky) ale ty perličky jsou znát!!! Dávam je jednou ročně, už budu muset zase sypat, někam dozadu pod dekorace.
Jinak - hodně jsem se nazlobila s pancéřníčkama zlatopruhejma, přinesla jsem si tři a umřeli všichni. Pancéřníček skvrnitý je v naprosté pohodě, jen jsem zas jednoho nasála při čištění, tak mi taky odešel, teď mám leopardy a nějakého křížence myslím pancéřníček nádherný, nemůžu si vzpomenout, mláďata, krásný a hodně čilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:57 Muž melda777 [0] – Re: karelpavel
Jak máš velké akva a kolik měníš vody omlouvám se jestli mě to uniklo,ale u hladiny je to špatně mám jich víc i se mi rozmnožily ale litaj na hladinu si čuhnout vzduch prý to má něco společného s tlustým střevem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:36 karelpavel – Pancernicek u hladiny
foto ceho - teho pancernicka ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 21:24 Žena René [2]
asi by to chtělo foto .Pozor - NO3 jen do 25 . 50 už není dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:00 karelpavel – Pancernicek u hladiny
Tak uz to ma zasebou, uz lezel jen tak na dne - a jen minimalne dychal, tak jsem mu to pomoh ukoncit. A jak jsem se ho dotk, tak mel kolem hlavy uplne tvrdo ! je to normalni - to bylo jako skleneny. A nevim co tam teda mam za nemoc v akvu !!!, ale dnes mi i zaroven umrel samec od mečovky - priznaky do smrti nemel zadny.
a jeden pancernicek zeleny , ma trochu vykulene oci a ma je jakoby prokrveny.
Nevite nahodou proc se toto vse ted deje ? Vodu sem meril : PH- 8 ,GH- 13, UT- 10, amoniak- 0 , N02- 0 , N03- něco nad 50.
S toho je akorat asi horsi to N03, ale muze to tak ublizit - kdyz ostatek je podle me v poho ?
Cim se da popripade snizit nejlepe No3 ??? - vodu jsem menil za posledni dobu, tydne a pul - tak 1,5krat
diky za vsechny poznatky a rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 11:37 Muž karelpavel [18] – Pancernicek u hladiny
Voda je : dusitany uplne v poho, ph horsi :-( - vadilo by to temu ?
jak ho snizit - nejucineji ? - vodu sem menil pred 14 dny - ( mam 140 l akvo )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:23 vitek38
hm.. nevím jak se to mražené upravuje, každopádně bakterie mohou vytvořit tzv spory a tak snadno přežijí i nepříznivé podmínky, u virů to naštěstí neplatí. Když jsem měl akvárium nově založené jen s pancéřníčky tak často si dávali vločky přímo z hladiny, teď když jsou v Aq další rybky tak se bojí. Možná může pancéřníček mít nějakou přirozenou vadu, nebo nějakým způsobem poškozený plynový měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:11 ondra08
jj může třeba ta nakaza je jen v jedné patentce kterou zežere jenom ta jedna ryb.kdoví co v tom polsku a ukrajině z kama se vozí většína mraženého krmiva chytají za svinstvo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:47 Muž karelpavel [18] – Pancernicek u hladiny
KARMEX - JK ANIMAL a to jako muze postihnout jen jednu rybku jo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:39 ondra08
muže to být budto od živých nítěnek.žívé nítěnky pokud nejsou nasekané mužou rybě protrhnout střeva.a nebo je to nákaza z patentek od jakého odběratele je bereš? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:09 Muž karelpavel [18] – Pancernicek u hladiny
ne nekrmim, jen mrazenyma patentkama a dafniema - a pak suchym vlockami a granulemi a lisovanyma tabletama ( vsim tak nejak na stridacku ) - tema mrazenyma tak jednou tydne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 09:25 ondra08
krmíš nítěnkama?živýma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 22:27 Muž karelpavel [18] – Pancernicek u hladiny
no me to nedelal zadnej pancik, ale ted jen ten panda - mam filtr vnitrni klasicky atman ( z velkym molitanem do volneho akva )a 140L akvo a rybek teda po vicero - ale takhle je uz mam tak pul roku - takze si myslim ze je to, tak jaks taks v poho - jak jsem tuto debatu zalozil, tak od te doby se mi zda ze to dela min ( zacal jsem mene krmit - kazdej druhej den mensi davky )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 11:23 MartinPHX
Ahoj lidičky, já mám 4 panceřníčky zlatopasé.
2 lítají po akvarku jak praštění každý den, a ostatní dva jenom pošňupávají u dna.
Podle mého záleží jenom na té rybičce jak si zvykne v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:55 mujmedvidek – Re: marsz
určitě? :-) mám 4 pancéřníčky, 2 černopruzí lítají ode dna nahoru jak střelení a na dně se moc nezdržují a dva kropenatí se zas celý den jenom válí na dně a nahoře jsem je ještě neviděla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 00:35 marsz
Problém je asi jen s jednou rybkou. ;-) Časté plavání k hladině je docela včasný indikátor průšvihu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 22:54 ija
ahoj,
pokial viem, tak panciernicek je jedna s rybiciek, ktore mozu dychat aj atmosfericky kyslik a to tak, ze ho prehltnu a castou creva ho vstrebaju a potom si "prdnu" :-) . Normalne im staci kyslik z vody, v pripade nedostatku sa nadychnu nad hladinou. Ja mam tiez pandy, ale nad hladinou som ich este nevidela, hoci mi uz uspesne pribudli drobci. Aky mas filter a vzduchovanie? Mas problem len s touto pandou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:26 Muž Dixon [13] - Sumci
dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:24 ondra08
no možná to je možné, ale já bych řekl že ne.Skus to pohledat na netu jako mezidruhové křižení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 09:21 marsz
Ostatní to přece nedělají. Třeba ho to baví. Jedna skvrnitá samička mi dělá něco podobného. Ona se to ale naučila od ostatních rybek, myslím žrát vločky přímo hned z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 08:49 Muž Yirka [9126] – Re: karelpavel
To by mělo být akceptovatelné, nevím, pro lepší porozumnění by bylo potřeba dát do profilu více informací. (Velikost AQ, obyvatelé nádrže, rostliny, technika, chemie, údržba, dekorace atd..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 08:40 Muž karelpavel [18] – Pancernicek u hladiny
teplota vody 24st
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 07:33 Muž Dixon [13] - Sumci
tak podarilo sa mi 4 male asi 3-5mm zachranit,chcel by som sa spytat ze ci by sa mi vytreli panciernickek drobny so skvrnitym..díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1401