Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 10:58 Žena Beilis [34] - Asie
Žádné zkušenosti s malými pancéřníčky...... sad nebo už není trpělivost odpovídat na dotazy nás méně zkušených, ale zapálených akvaristů..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 08:24 Žena Beilis [34] - Asie – corydoras habrosus x hastatus
Zdravím, je tu nějaký zdatný akvarista, který má zkušenost z méně chovanými druhy pancéřníčků- např. Corydoras hastatus, habrosus- kterého z nich by mi doporučil, asi před rokem jsem měla v třicetilitrové nádrži hejno corydoras pygmeaus, no a nijak extra se jim nedařilo, byli pořád nějací plaší!
Který z výše jsmenovaných druhů by byl vhodnější....nebo je to celkem jedno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co byste mi doporučili za pancéřníčky do akvária 40x40x40 - 64l? I více druhů najednou + počty. Mohou být s krevetkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:05 Žena vendy [27] - Cichlidy – pancík skvrnitý
Ahoj asi před 3 měsíci jsem si donesla 6 kousků a nejspíš mám z toho jen dvě nebo dokonce jednu samičku. Je to takový jediný tank a žene se za ní zbytek vytáhlích puberťáků. Jsou tam s nimi ještě 3 ancíci sp závojové. Chtěla jsem se zeptat jestli k nim můžu dokoupit samičky jiných pancíků nebo musí být stejný druh?Samce určitě neodlovím... A taky jestli to nebude vadit, když jich bude víc, Navíc bych tam na jaře chtěla terčovce, jestli to nebude kvůli teplotě problém... Dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 13:41 Žena Beilis [34] - AsieRe: keydoc
Děkuji za reakci. Na trhy se chystám:-)Chtěla jsem zkusit, jestli někdo nemá ještě nějaký tip, např. chovatele, kamennou akvaristiku nebo vlastní odchov ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 09:54 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Beilis
Přijeďte na některý z trhů - aktuálně do Kroměříže (2.11.), popř. v prosinci ve Zlíně. C. nanus bývá v nabídce prodejců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 09:43 Žena Beilis [34] - Asie
Dobrý den,

chtěla bych si pořídit pancéřníčka drobného-Corydoras nanus, nevíte kde by se dal ve Zlíně nebo okolí sehnat? :-)
Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 17:34 JoKa Re: Morie
Souhlas s Kryštofem. Maximálně šmejděním ve dně sem tam nějaký kořínek poodhalí, ale to snadno přihrneš. Rozhodně je škubat ven nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Morie
pokud budou už zakořeněné tak by se nemělo nic zlého stát :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 23:08 Morie
Uvažuji nad pořízení krevetek a pancéřníčků (asi to budou Pandy). Předpokládám, že se zkamarádí a nebude problém. O co mi ale jde....
V akva mám vysazený Echinodorus tenellus, teprve čerstvě, v písku od Flexi zrnitost 1-3 mm. Co udělá pancéřníček s travičkou po svém šmejdění v ní? Nepoláme? Nevyvrtá rostlinky ze dna? Prosím poraďte. Ať se pak pancéřníčků složitě nemusím zbavovat. Děkuji mnohokrát!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:54 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: vlacek
mě se vytřeli cichlidky agasiho, myslím že něco ve vzduchu by být mohlo :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:12 Muž vlacek [402] – Spravny den
Zdravim, jen jsem se chtel zeptat ostatnich chovatelu panciku, jestli si dnes nevsimnuli zvysene treci aktivity? Dnes to bylo rozhodne ve vzduchu :-) a moji venezuelanusi narusili svuj obvykly tydenni cyklus a treli se uz po 4dnech. Stejne tak hastatusi a otici! Ja jsem nedelal zadnou vymenu vody ani ochlazeni, spise to bylo dnes poklesem tlaku, tak bych rad vedel, jestli jsem uplne mimo nebo to take nekdo pozoroval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:27 Muž tillecek [133] - SumciRe: kara
tipuji samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:17 kara – panda
Fotka k příspěvku Ahoj chtela bych se zeptat jestli je toto samicka nebo samecek?:)))) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 10:24 Žena vondr001 [674] Re: sajfrdík
Zas taková blbost to není. Pokud umřel, tak ho klidně mohl sežrat ancík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 23:37 Muž sajfrdík [14]
To je blbost aby ho takhle sežraly..Hledej pořádně.. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:05 lucas8 – zmizel pancéřníček
ahoj,

už cca rok mám 60l nádrž. 7x tetra, 2x pancéřníček, 1 ancitrus, 1 beta a 1 parmička. vše vypadá ok - rybky i květiny. za celou dobu jsem pohřbil 2 rybky - obě do druhého dne po přinesení z obchodu. jinak mě přijde, že to tam žije vše tak nějak dohromady v pořádku.
poslední dobou pozoruji, že ta parmička nějak víc vyrostla. a teď minulý týden zmizel pancéřníček. nevyskočil, nevycucnul jsem ho. ale ani jsem po něm nikde nanašel zbytky.
je možné, že ho ty ostatní sežraly beze zbytku? a pokud ano, co tak najednou?

děkuji za případné osvětlení situace.

luc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:38 MartinaJarošová – Pancéřníček černopruhý
Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, nechová tu někdo pancéřníčka černopruhého? Nejléce v hnědé barvě. Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 09:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: pitris65
ty modré budou ok, když se o ne budes starat jak piše roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 09:26 Muž pitris65 [9] Re: romant
S tou filtrací je to tak na hraně -mám AT-F301.

PS:těch 15 neonek je myšleno těch modrých nebo červených?

Jinak díky za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 09:05 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Když se budeš o akvárium normálně starat, tak bych mezi začátečníkem a pokročilejším akvaristou rozdíly nedělal. Pravidelná týdenní výměna vody, nepřekrmování, strava pestrá, možno přidat nějaký rašelinový výluh, výkonná a hlavně účinná filtrace, odkalování dna dle potřeby a musí to fungovat. ;-)
Edit: 15 neonek, 6 otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 09:04 Muž pitris65 [9] Re: romant
No a kdybych dal ty Neonky červené a Otíky?

Kolik by jich tam obou mohlo do té 63 l nádrže být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:55 Muž pitris65 [9] Re: romant
Když ty modrý jsou prý pro začátečníka nevhodné-aspoň co jsem četl.Máš s nimi skušenosti nebo je chováš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:51 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Místo těch červených bych se podíval na neonky modrý a místo ancáka na partu otíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:49 Muž pitris65 [9] Re: Kryštof
Na toho skvrnitého jsem samozřejmě taky koukal-je i mnohem levnější a i sehnatelný.Líbil by se mi tenhle drobný nebo leopardí.
Jsou i Malý nebo trpasličí ale ty se mi zdají dost malinký vůči Neonkám.
Jen nevím jestli na 63 l nebude moc rybek:

asi 15 Neonek červených(možná i víc pokud to půjde
asi 6 Pancéřníčků drobných
1 Ancistrus než hodně vyroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: pitris65
Pokud by byly jen s nima tak to by bylo supr, nic dalšího bych nepřidávál, v podstatě mají stejně ne nároky jako další pancerničci, v atlasu se zkus podivat na panceřníčka skvrnitého ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 23:22 Muž pitris65 [9] Re: Kryštof
Akvárko 63 l společně s neonkama červenýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 22:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: pitris65
V jak velkém budou aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:16 Muž pitris65 [9] Re: Kryštof
Tam jsem samozřejmě koukal jako první.Myslel jsem něco bližšího o nich - co mají rádi a co zas ne (malé rybky,větší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: pitris65
podiv se v atlase, tam je vče co pro začatek potřebujes :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 20:29 Muž pitris65 [9] – Pancéřníček drobný
Máte prosím někdo zkušenosti s Pancéřníčkem drobným(Corydas nanus)?Jsem začátečník a chtěl bych si je dát do akvária a tak bych se o nich rád něco dozvěděl.
Děkuji za případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 15:26 panda Re: Shell
Dobrý den :-) chci sem jen napsat můj poznatek.. v "dobře zajetém a zarostlém" akváriu bez ryb (pandy ok, gupky ok, ..), které by sežraly mladé,se můžou pandíci množit nonstop a nevyžadujeli člověk vyloženě odchovávat velké množství ryb, jde to nechat jikry svému osudu a časem prostě objevíte malé pandy všech velikostí i bez speciálního přikrmování... Přeju hodně štěstí s odchovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 15:46 hujerek – výška vody
Jakou mohou mít minimální výšku vodního sloupce menší druhy pancérníčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:47 Žena vondr001 [674] Re: Shell
Ty s bílou tečkou jsou neoplodněné. Pokud si nejseš jistá, tak si je nech. Ty neoplodněné za 2 dny zbělají úplně a rozpadnou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:20 Shell Re: vondr001
Tak jsem odlovila (nasla) 13 jiker. Odstranit mam tedy az uplne bile jikry, ano? Nektere maji bilou tecku vevnitr, tak ted nevim, jestli je nedat pryc zrovna. Odchovnicku jeste domyslim, v nejhorsim vystehuju sneky do nejake vetsi sklenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:16 Žena vondr001 [674] Re: Shell
Já mám pro ně odchovnu (malé 17 l akva bez písku, jen holé dno)s filtrem (bublifuk), vzduchováním a topítkem. Líp se o ně můžu starat, lépe se krmí a mám o nich lepší přehled.
Do velkého akvárka bych je vypustila nejdříve po 1 měsíci - to ti v sítku ale tak dlouho nevydrží. Pokud nemáš volnou nádrž na odchovnu, tak si můžeš pořídit něco podobného www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 09:41 Shell Re: vondr001
a potom je muzu nechat ve spolecnem akva? uz je nic nesezere? no zatim jdu pohledat cajove sitko :). Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2013 09:37 Žena vondr001 [674] Re: Shell
Jikry vylovit, umístit do sítka (čajového) nad vzduchování, nebo k vývodu filtru. Kulí se v závislosti na teplotě za 4 - 5 dnů. 2 dny tráví žloutkový váček, poté se začínají krmit. Nejlepší je vylíhlá artémie. Můžeš přidat do vody přípravek proti zaplísnění jiker (já používám ESHA 2000). Jikry které zbělají odstranit. (buď jsou neoplodněné, nebo plesnivé).
V sítku je můžeš nechat i po vykulení- lépe se pak krmí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 09:26 Shell – jikry
Tak po vcerejsi tretinove vymene vody se mi dnes objevily v akva jikry. S tim jsem nepocitala ani ve snu. A ted co s nima.... Kozel zahradnikem fakt :). Je asi nutne odlovit, ze? Pocitam, ze krevety si asi nesmlsnou, ale vlastni rodice a endlerky asi jo hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:28 Shell Re: Yirka
No mas urcite pravdu :). A ja blahova o ne svedla jeste tuhy boj s vlastni sestrou, ktera byla nucena si koupit mensi (cili mladsi) kusy... ach :). No menit uz je nebudu, jsou to milacci :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.03.2013 08:08 Muž Yirka [9123] Re: Shell
Ještě všeobecně - ono je to pěkné koupit ryby vzrostlé a v kondici. Je však třeba myslet na to, že tyto rybky již poměrně dlouhou dobu žily v nějakém prostředí a budou se hůře přizpůsobovat. Proto osobně považuji za lepší koupit rybky "v pubertě", které se podmínkám v novém bydlišti přizpůsobí lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.03.2013 21:23 Shell – Re: romant
hmm je to docela krute, jak clovek nekolik mesicu cte fora a pak si pripada stejne jak ... :). Nevadi, porad je lepsi, to resit takhle detailne a ptat se jak tupec, nez to nechat vychcipat stylem pokus omyl :-O. Takze shrnuto podtrzeno menit klidne i tretinu (pulku asi fakt ne hmm ) vody denne a bude to ok. Dekuju za srozumitelne rady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.03.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: Shell
Ještě ne zcela. ;-) Neb voda naočkovaná není, to jenom ten filtr, jak píšeš. Voda je vydejchaná a je třeba vyvětrat za tu čertvou. Ve vodě je minimum oněch nitrifikačních důležitých bakterií, ty jsou ve filtru a taky ve dně(druhej filtr) a taky všude tzv. přisedle v akváriu, třeba na předmětech, stěnách atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:12 Shell Re: romant
Asi mam zkreslene predstavy o tom co je moc :). Mela jsem jakysi mylny dojem, ze ta voda je taky dulezita, kdyz je "naockovana" temi spravnymi bakteriemi. Ale on staci teoreticky uz zabehly filtr, ktery se o tu novou vodu postara co :). A je pak lepsi tu starou vodu s N latkama naredit novou cerstvou :). Tak ted se ukaze jak jsem porozumela :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.03.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: Shell
Moc? Měnit můžeš klidně polovinu akva a to denně. :-) 1/3 bude postačovat, praktikuj to tak cca týden, nekrm a potom najeď na standart režim týdenních výměn a střídmý krmení, nemusí být denní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:05 Shell Re: romant
jo diky, ja snad porozumela. Taky mam strach, aby mi rybky neplavaly hore bruskem :-O . Asi jsem to prepiskla, tak ze startu tone . Cili vymena vody klidne kybel co den az obden? Neni to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2013 21:01 R Muž romant [27987] Re: Shell
Jenom aby jsi tomu rozuměla, těch živočichů tam šlo moc najednou a trošku tam zlobí vyšší hladina N látek, tak proto to doporučení nekrmení a intenzivnějších výměn vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:58 Shell Re: romant
no ja samozrejme nakrmila, decentne ale prece jen. Ve vcerejsim nadseni z konecne zarybnene nadrze. Pulka mi tam samozrejme zbyla (nechala jsem to tam v domneni, ze si pancici v noci daji do nosu) a dneska uz mi to lehce zakalilo vodu, tak jsem to odsala a tak 15l vymenila. Nastesti se to zlepsilo. Snad mi ten zbytek patentek zitra neudela to same. Kdyztak zase vymenim no... Diky moc za radu, uz nekrmim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2013 20:54 R Muž romant [27987] Re: Shell
Měň často vodu a uvidíš jak se spraví a začnou se chovat standardněji. ;-) Nekrmit, několik dní nikoho ničím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:51 Shell – pandici
cca tri tydny, ta fotka byla pri zalozeni, jak jsem psala. Jeste bez rybek :). Vim, ze je lepsi pockat mesic, ale kdyz ja se nemohla dockat a ta burza byla uz tenhle tyden :). Ale jeste jsem se krotila, mam tam fakt jen ty panciky, 4 endlerky a asi 15 krevetek. Necham je jeste vydechnout a nebudu je uhanet se zradlem :). Asi jim to takhle prece jen vyhovuje...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=851