Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Žádná další stránka   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 16:43 kodiak – panceřníček
čau,o tom plavání panceřníčků jsem také dost dlouho přemýšlel a až náhoda mne snad pomohla přijít na to,proč se tak chovají.Přidal jsem do nádrže čerpadlo,abych zajistil lepší proudění vody.Od tohoto okamžiku se začala celá osádka akvária lépe pohybovat a to i pancéřníčci,kteří se odvážili až k hladině,která je 1m ode dna,ale možná se pletu. Jak vypnu čerpadlo,tak se vrátí ke dnu.Není to snad jen jejich přirozený lovecký pud. Rychlejší voda zvedne ode dna potravu a tak musí za ní jinam než je dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 16:42 kodiak – panceřníček
čau,o tom plavání panceřníčků jsem také dost dlouho přemýšlel a až náhoda mne snad pomohla přijít na to,proč se tak chovají.Přidal jsem do nádrže čerpadlo,abych zajistil lepší proudění vody.Od tohoto okamžiku se začala celá osádka akvária lépe pohybovat a to i pancéřníčci,kteří se odvážili až k hladině,která je 1m ode dna,ale možná se pletu. Jak vypnu čerpadlo,tak se vrátí ke dnu.Není to snad jen jejich přirozený lovecký pud. Rychlejší voda zvedne ode dna potravu a tak musí za ní jinam než je dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 16:35 kodiak – panceřníček
čau,o tom plavání panceřníčků jsem také dost dlouho přemýšlel a až náhoda mne snad pomohla přijít na to,proč se tak chovají.Přidal jsem do nádrže čerpadlo,abych zajistil lepší proudění vody.Od tohoto okamžiku se začala celá osádka akvária lépe pohybovat a to i pancéřníčci,kteří se odvážili až k hladině,která je 1m ode dna,ale možná se pletu. Jak vypnu čerpadlo,tak se vrátí ke dnu.Není to snad jen jejich přirozený lovecký pud. Rychlejší voda zvedne ode dna potravu a tak musí za ní jinam než je dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2006 17:24 max – pancernicek
mel sem driv taky dva a ten jeden to delal taky tak sem prikoupil jeste dva a bylo to v poho,podle mne kdyz mas dva tak ten jeden nemuze neji druheho,kdyz dokoupis dva budou v hejnu a pohromade,proto ten jeden z toho takhle blbne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 16:40 911 – "Nadnášená rybka"
Možná se pletu, ale dle mého názoru to bude podrážděný, nebo poškozený plynový měchýř. To se občas stane při napouštění vody přímo z kohoutku. Voda je v trubkách pod tlakem a tím dojde k překysličení apod. Některé citlivé kusy to nezvládají. Každopádně zkus nechat při výměně vodu nějakou dobu (aspoň 1h) odstát, aby došlo k jejímu odplynění. Někdy se takto chovají ryby i při otravě, to by mohla spravit výměna vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 21:22 Tereza – nadnášená závojnatka
Nevíte někdo, co dělat, když nám to rybku táhne stále na hladinu? Jakoby byla nadnášená a pořád se snaží plavat dolů. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 12:02 moni – rozdíl
pozná se to podle ploutviček. panceřníček kropenatý - ty mám já - tak samička má pod prsníma plotvema jakoby podprsenku aspoň mi to tak připadá. ;-) jednou jsem tu na foru našla fotky a tam byl vyfocený rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 15:42 Wampi – shedlo
Samička by měla být větší a kulatější pokud si to dobře pamatuju. O jedný svojí to vím páč klade vajíčka , ale ostatní jí je žerou pár jsem jich přendala tak uvidím co to udělá no nejspíš nic jako minule....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 23:35 shedlo – nee
Nee, dva, ale ten druhy tak neblbne:-) kdyz jich mas tolik, nevis, jak se rozezna samecek a samicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 23:30 Wampi – shedlo
Máš jen jednoho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 23:26 shedlo – rybky
Klasika, skalary, neonky, tetry cerne, black molly, krunyrovce. Ted jsem prave po letech menila pisek, tak si rikam, ze jsem narusila stabilitu, ale ostatni rybky jsou ok zda se.. hlavne aby mi nechcipl, jsou desne roztomily, fakt vesely rybky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2006 23:15 Wampi – pancéřníček
Kontrola je důležitá, ale co jsem četla tak jsou tyhle ryby poměrně odolný. Co máš ještě za rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 23:10 shedlo – re
Dik za reakci. To sice delaji, ale on to dela tak dve hodiny porad dokola na miste, coz uz se mi zda hodne patologish:-) ve vode je stabilizator, asi stejne zkusim zitra koupit pH test..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2006 23:07 Wampi – pancéřníček
Mám jich šest, říká se jim veselé rybky, dělají to asi furt...řekla bych, že nic divného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2006 23:06 Wampi – pancéřníček
Mám jich šest, říká se jim veselé rybky, dělají to asi furt...řekla bych, že nic divného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 20:31 shedlo – podezřelý pohyb pancéřníčka
Pancéřníček mi plave nahoru a dolů na jednom místě, nedávno tu někdo psal, co je za problém, když tohle ryby dělají. Je to pH nebo kyselost? Vzdycky si odpocine a zacne znovu..:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2005 19:29 Lenka – -
Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2005 17:42 venca – pancéřníčci
Pacernicky krmim tak aby cast krmeni dopadla na dno,to hlavne v pripade ze je nadrz vic zarybnena a mohlo by se stat ze na ne opravdu moc nezbyde.Ale ani tak trpet hlady nebudou v akvariu vzdy neco najdou.Kdyz davam mrzene krmeni - nitenky,komary tak je to v poho to klesa na dno samo,kdyz vlocky tak drobet nasypu na hladinu a pak vezmu drobet mezi prsty a ponorim je pod hladinu,vlocky po namoceni klesaji ke dnu a timto docilim toho ze je dostanu na jedno misto.Dalsi moznosti jsou jiz zminovane tablety.Jinak krmim taky dost nepravidelne,ale dvakrat tydne je podle meho malo,samozrejme zalezi na tom kolik mas ryb a jak je akvarium stare.Pokud mas nove akvarium s vypranym piskem tak v nem rybky moc potravy asi nenajdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2005 16:51 Lenka – Jak krmit panceřníčky
Jak často krmíte panceřníčky (r. Corydoras) ? V obchodě mi řekli, že stačí dvakrát týdně. Co si o tom myslite ? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2005 21:12 Dalibor – Jak krmit panceřníčky
Doporučuji zkusit mražené patentky, které jistě propadnou až na dno a panceřníčci se po nich mohou utlouct. Můj panceřníček kropenatý mi většinou dokonce žere patentky u hladiny z ruky. Z tablet doporučuji JBL NovoTab.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.08.2005 21:12 Dalibor – Jak krmit panceřníčky
Doporučuji zkusit mražené patentky, které jistě propadnou až na dno a panceřníčci se po nich mohou utlouct. Můj panceřníček kropenatý mi většinou dokonce žere patentky u hladiny z ruky. Z tablet doporučuji JBL NovoTab.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2005 14:09 pierro – medvede
ja rybky krmim 2x denne a vzdy vecer rozlomim 1 tabletku a hodim tie polovicky do rohov. panciernicky si na to po case zvykli a uz tam vecer cakaju. tak isto su na to naucene aj ostatne rybky, ale to nevadi. vsimni si, ze prud vody z filtra z tej tabletky unasa male ciastocky a tie sa dostavaju medzi strk. no a tam ich potom tie male medvede hladaju = ) tak neboj, oni sa k tomu jedlu dostanu. napr. tie moje sa na zaciatku bali vyliezt za svetla, ale ked som zhasol, tak som pocul ako sa hrabu strkom. este nieco: daj pozor, aby strk nebol prilis hruby. lebo potom panciernicky nevladzu obracat skalky a krmivo hnije. ja mam 2-4 mm a je to ok. vela stastia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2005 14:08 pierro – medvede
ja rybky krmim 2x denne a vzdy vecer rozlomim 1 tabletku a hodim tie polovicky do rohov. panciernicky si na to po case zvykli a uz tam vecer cakaju. tak isto su na to naucene aj ostatne rybky, ale to nevadi. vsimni si, ze prud vody z filtra z tej tabletky unasa male ciastocky a tie sa dostavaju medzi strk. no a tam ich potom tie male medvede hladaju = ) tak neboj, oni sa k tomu jedlu dostanu. napr. tie moje sa na zaciatku bali vyliezt za svetla, ale ked som zhasol, tak som pocul ako sa hrabu strkom. este nieco: daj pozor, aby strk nebol prilis hruby. lebo potom panciernicky nevladzu obracat skalky a krmivo hnije. ja mam 2-4 mm a je to ok. vela stastia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2005 08:22 Josef – pancernicci
Pokud rostou a neumiraj, tak se nebojte. Je to priroda, tak jsi duverujte:-). Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2005 18:52 Stanley – Krmení
To je právě ono,taky ke každýmu krmení dám aspon část tablety.Jenomže než se pancéřníčci rozkoukaj a jestli vůbec o tom maj zájem tak všechno sežerou živorodky...Víc nemůžu dávat,protože bych už překrmoval.Krmín 3x denně a to jen trochu(všechno je pryč do 3 min.). Prostě mi přijde,že nežerou...Občas nějakej "luxuje" dno,ale poslední dobou méně:(Může to bejt tim že jsem začal přidávat sůl jako prevenci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.08.2005 15:12 Michal – krmení
přesně jako Hanka přidávám tablety (já tedy deně), a mám sumečky tak naučený, že už to čekají na určitém místě. Ostatní rybky mají na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2005 11:13 Hanča – pancéřníčci
Ahoj já krmím tabletama na dno,dávám je zároveň a krmivem pro ostatní ryby.Tabletama jim přilepšuju tak jednou za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2005 09:35 Josef – pancernicci
...Neboj:-)!! Ono to tak mozna vypada. Jednak se brzy nauci ze na hladine je jidlo a az trochu povyrostou pak budes mit strach o ostatni rybky, a taky pancernicek se spis zivi zbytky na dne, coz taky cisti akvarium. Krm jen tolik co ryby sporadaji behem 1-2 min a klidne 3 x denne . ( jinak cetnost krmeni prizpusob zajmu ryb o jidlo, pokud napr.v poledne se k jidlu moc nemaji, vynech tento cas krmeni). Hlavne nedelej to, ze jim doprejes, aby zbylo i na ne, nebo si zabijes vsechny rybky!! Mej se. Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2005 21:13 Stanley – Pancéřníčci
Jak krmíte pancéřníčky?Krmim všim možnym,ale než se rozkoukaj tak je všechno sežraný ostatními rybkami a když dám víc tak to stejně sežerou,ale jsou překrmený...Na sumečky nic nezbyde...Strachuju se zbytečně?Přece jenom si něco najdou?Jo a může pancéřníčkům vadit sůl jako prevence?Díky za reakce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [40]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1951