Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 11:03 Žena tramtra [3202] Re: FishWoman
Mám Třískvrňáky a Pandy, když odpočívají, drží se spíš svého druhu (samozřejmě ne stoprocentně), ale jinak šmejdí po celém akváriu společně. Co se týká počtů, nedávala bych méně než 5 od druhu, místo na to máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 11:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Řekl bych, že se spíš drží každý svého druhu.


Že by drželi celé hejno pohromadě, to ne, ale po skupinkách se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2017 23:59 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Mám tři druhy pancéřníčků a nikdy se nedrželi v nějakém hejnu, šmejdí po celém akvárku a je jim celkem jedno, s kým se zrovna potkali na nějaké dobré tabletě, apod. Takže se promíchají a mně se to tak líbí, je to pestřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 23:28 Žena Morticia [118] Re: Wanderer
A drží se tedy ty druhy u sebe nebo ne a "promíchají se"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 22:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám taky dva druhy pancéřníčků, ale dneska bych šel už jen do jednoho. Tenkrát ti moji vyhlídnutí nebyli, tak jsem koupil jiné. Řekl bych to takhle, pokud nemůžeš od každého druhu nasadit aspoň 15 kusů, tak bych dvě hejna nepořizoval a rozšířil bych počty stávajících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 18:26 Žena FishWoman [7] - Amerika
Takže mají radši když je jeden druh? Chtěla jsem tam totiž mít i jiné pancíky. A když bych tam těch pand dala třeba 5? A co ten celkový počet ryb, cca kolik jich tam můžu maximálně mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 18:10 R Muž afc1886 [14703] Re: FishWoman
Přidej radši ty skvrnité, uvidíš, že to bude lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 18:00 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, zajímalo by mě, jestli když bych měla 2 druhy pancíků v jednom AQ, tak jestli se budou držet v hejnu svého druhu nebo jim to je jedno? Mám 5 pancíků skvrnitých a chtěla bych přidat 2 nebo 3 pandy. Pak mám ještě 20 teter ohnivých, nebude to přerybněné, celkem by tam bylo 28 ryb v 112 litrech. Ale nedávala bych tam ty pandy teď, počkala bych třeba ještě měsíc. Ryby jsem tam dávala asi před měsícem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 21:36 R Muž romant [27987] Re: Amazonka
Náročnost je takřka stejná. Když je dobrý zdroj, jsou v akváriu optimální podmínky, není problém ani s jedním jmenovaným druhem v kombinaci s neonkama modrejma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:52 Žena Amazonka [33]
Myslím tím jestli se pancéřníček malý a otíci nějak liší v náročnosti, jestli s nimi má někdo zkušenost.
Byla jsem rozhodnutá pro Otíky ,ale zalíbili se mi ti pancéřníčci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 13:08 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mám akvárium viz prezentace a budou v něm neonky modré tak 20ks. K nim na dno budou buď 5× otíci, nebo 7-8× pancéřníček malý. Které rybičky by jste mi doporučili? Je mi 12 a je to mé 2. Akva když nepočítám Betty. Liší se nějak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 17:12 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Miraell
Teď ještě upřesnit jaký koberec a budeme doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 15:44 Žena Miraell [15] – Kobercovka
Ahoj lidičky, máte někdo zkušenost s pancéřníčkem zeleným (12 kusů, plocha dna 80x35) a kobercem? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 13:08 Muž dudak [1885] Re: TMa
ono těch teplomilných druhů není moc, vím že s terčovci bývají C. sterbae, ale možná jsou i jíní, kterým se v těch teplotách daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 12:57 TMa Re: Bella
Nastuduji tedy více informací o jednotlivých druzích a budu se řídit selským rozumem ;-) Pokud má někdo panceřníčky spolu s terčovci budu rád za postřehy. Všem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 11:50 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: TMa
Hele, Anthrax ma fakt pravdu. Neni pancernicek jako pancernicek. Kdyz se podivas na:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty - to jsou velky hovada a buldozeri
(zajimalo by me - ma je nekdo s tercema?)
a np
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
nebo
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
tak to jsou fakt jiny vahovy kategorie :-)

"Kazdopadne ti tercovci (vysoka teplota) vyber pancernicku vyrazne snizuji" - presne, pro komfort tech rybanu by to chtelo se ridit i tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 11:35 R Muž Anthrax [4787] Re: TMa
Jak sem psal, kdyz nevime co chces za druh, tak tezko radit. Kazdopadne ti tercovci (vysoka teplota) vyber pancernicku vyrazne snizuji. Jestli ti slo o nejakou univerzalni poucku, tak na to bych se byt tebou vykaslal a ridil se selskym rozumem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 09:28 TMa Re: Anthrax
Nádrž je ve fázi plánování, zjišťuji informace. Bude to akva pro terčovce, objem 600-700 litrů, filtrace v sumpu. Dno holé pro snadnější údržování čistoty jen nějaké kořeny, z rostlin anubias barteri - nana. V nádrži terčovci (10-15 kusů), neonky červené (50-70), panceřníčci (druh jsem ještě nevybral a počet taky ne, viz. můj dotaz).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 08:12 R Muž Anthrax [4787] Re: TMa
Neni pancernicek, jako pancernicek. Jine naroky ma pancernicek kropenaty a pancernicek maly. Chtelo by to vice informaci o nadrzi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 21:03 TMa Re: lucasio
A je prosím nějaké doporučení na počet ve skupině, nebo ve vztahu k ploše dna? Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 15:04 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: TMa
Ano, takhle se chovají většinou pro odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 14:49 TMa
Může pancřníček dlouhodobě prosperovat i v akva s holým (bez písku) dnem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 06:44 Žena Miraell [15] Re: romant
Jéé, tak to jsi mě uklidnil, děkuji moc. :) Teď můžu jít v klidu do práce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2017 06:33 R Muž romant [27987] Re: Miraell
Mám akvo ještě vyšší a problém nemají, když je místo na hladině, problém to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 06:26 Žena Miraell [15] – Vysoká hladina.
Ahoj, dostala jsem akva set o rozměrech 61x36x52 (výška hladiny), ale nejsem si jistá, zda jej použiji.
Mám tetry neonové, které by ho asi ocenily, jenže pak mám 10 kusů pancéřníčka zeleného a 2 kusy kropenatého. Mám jistou obavu, že těm pancéřníčkům nebude vyhovovat výška hladiny.
Momentálně mám všechny druhy rybek zvlášť menších akvech.
Má zde někdo zkušenost, zda mají pancéřníčci problém s touto výškou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 12:09 Muž dudak [1885] Re: Miraell
Měl jsem v 50 litrech chovnou skupinu Corydoras sterbai, asi 15 kousků, dlouhodobě, zvládali to s přehledem, pravidelně se třeli, jen je pak potřeba přizpůsobit údržbu. Hodně jsem krmil, takže bylo potřeba i častěji odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 06:30 R Muž romant [27987] Re: Miraell
Ano, už jim tam bude těsno, oni to nejsou žádní drobečkové, dovedou pěkně narůst, to narušení rovnováhy bych u prosperujícího dobře jetýho akvária nepředpokládal, ale je zde ta otázka plochy dna a množství ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 05:31 Žena Miraell [15] – Kolik pancéřníčků..?
Ahoj, mám jednodruhové akvárium, 60x30x30 a v něm sedm různě zachráněných pancéřníčku zelených.
BTW, když jsou v akva sami, celý den jsou vidět a rejdí po celém akva. Je to úplně jiné, jak když jsou ve vícedruhovém. :)
Akvárium krásně prosperuje, rostlinky perfektně rostou. Akva je prakticky bezúdržbové, skla čistá. Pouze filtruji, nezavzdušňuji, kyslík z rostlin plně stačí.
Pak mám v jiném, stejně velkém, dalších pět pancéřníčků zelených. Ty jsou společně s neonkami a pancéřníčkem kropenatým (ten se bude během měsíce stěhovat do 120).
Můj dotaz zní, zda můžu těch pět přidat k těm sedmi, zda už jich nebude moc na tak malé akva, zda tím výrazně nenaruším ekosystém akvária.
Máte někdo konkrétní zkušenost?


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:17 Matko678 – Pancérniček odchov
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako je to z odchovom pancierničkov zelených pokúšam sa druhý krát o odchov ale stále neúspešne mám dvoch samcov krásne sfarbenych a jednu samičku guľatú takú bledšiu ale tiež veľmi peknú sú dospelé a vo výbornej kondícii v akvarku majú veľký apetít stále snoria po dne či niečo nenájdu a občas sa zlutujem a hodím in viac krát za deň tabletu ktorej sa potom nevedia nabazit, kŕmiť ich možno viac akoby bolo potreba ale všetko vždy zjedia ... ide však ale o to že keď ich dám do druhého 10l Akva znížim teplotu vodu a chcem aj zvýšiť príjem potravy nezjedia takmer nič .... neviem či je to stres alebo prečo v Akva nič nemám len maličký filter čo im filtruje vodu bez uhlia... prvý pokus boli v nádrži viac ako týždeň ale neúspešne ... veľa toho nezjedli ... neviem. Mi im chyba dno alebo nejaký úkryt alebo prečo sú take bojazlive ... v Akva ich môžem chytiť takmer rukou ... tento druhý pokus sa mi zdala samička o dosť silnejšia ako pred tým mala pekne plne bruško a skusal som kŕmiť menej či neni prejedena ale posledné dni sa mi zdalo že jej bruško aj tak rástlo takze si myslím že sa naplnila ikrami tak som ju dal s oboma samcami do malej nadrzky ale vôbec sa nenaháňaju celé dni len ležia na dne ani jesť nechcú ... teplota je 21-22st viete mi niekto povedať kde je chyba alebo čo zlepšiť aby sa im začalo chcieť ? Ďakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 23:12 JoKa Re: Wanderer
28 není nic až tak dramatického... S ohledem na chované ryby...

Jenom ale podotknu, že při boji s krupicí ti 28 moc nepomůže... To můžeš rovnou nechat těch 25 26 co tam máš... Na krupici budeš potřebovat 31 a denně odsávat dno a měnit vodu, ale to už je jiné téma...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 23:09 JoKa Re: TRULY
Viděl bych to skutečně na nějakou stresovou reakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 22:49 Muž TRULY [164]
Ahojte. Svetlo zhaslo a jeden kus panciernicka v jednom kuse uz asi 15 minut plave dookola pri skle. Robi okruh 5 cm pod hladinou do stredu akvaria a naspat. Pritom sa sucha o bocne sklo.
Je to nejaka stresova reakcia?
Cez den sa sprava normalne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 21:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jak dlouho prosím vydrží pancéřníček panda a případně krunýřovec jednopuhý na vyšší teplotě? U těch pand píší max. 25°C. Zvedl jsem teplotu kvůli pravděpodobné krupičce (jiných ryb) na 28°C a pár dní bych to tak nechal. Tak hlavně kvůli těm pandíkům mám obavu. Těžko je dám do separace, jednak mám malé akvárium a pak je stejně všechny nepochytám, mám jich tam 16. Zkoušel jsem odchytit ty postižené ryby, ale bez výsledku, tak to musí zůstat pohromadě. Ostatní ryby by měly být v pohodě, u nich jsou ty teploty vyšší.

Tahle informace se mi bude hodit i na léto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 11:27 Žena scorpiogirl [5] Re: powery
Ploutvičky mají nahoře občas ukousle, řekla bych ale že je to dílo teter. Děje se to od té doby co jsem je do akvária přidala... Ještě mě napadlo že mám v akvárko trochu rasu, může to být sinice a mohla by to být příčina? Na dekoraci jsou zelené skvrny bez vláken a na anubiadu je sem tam zelený až černý povlak taky bez vláken...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 11:17 Muž powery [250] Re: scorpiogirl
Zdají se mi načaté ploutvičky, ale možná se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 11:03 Žena scorpiogirl [5] Re: lacewings
Ok děkuju. Vše v prezentaci platí, jen už nehnojím... Byla jsem na přelomu ledna února tři týdny v cizině a o akvárko se starala mamka. Odkalila jsem před odjezdem a po příjezdu. Mamka jen 2x vyměnila vodu, možná víc než měla udělal se lehce bílý zákal... Ale první rybka zemřela hned tři dny po mém odjezdu ještě než do toho mamka zasáhla a další až asi týden po příjezdu. Delala jsem i testy vody a hodnoty byly ok. Mohlo to mít souvislost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2017 10:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: scorpiogirl
-no proto no
-jenže aktualizací jedné fotky se toho stejně moc nedovíme,
-zkuste zkontrolovat čistotu filtru, hodnoty, odkalte dno, vyměnte třetinu vody 2x do týdne
-čištění filtru a odkalování se neprovádí souběžně, proto uvádím kontrolu
-pokud nejsou známky onemocnění, tak bych léčivo vynechal
-může se jednat o špatnou biolog. rovnováhu v akváriu
-sledujte nadále chování ryb a nepřekrmovat, spíše ubrat na nějaký čas,střídmost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 10:06 Žena scorpiogirl [5] Re: lacewings
Prezentaci mam na profilu - je to to 54 l
aha - nebyla aktualizovaná, tak ted uz by mela byt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 09:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: scorpiogirl
-to bude chtít prezentaci akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 09:41 Žena scorpiogirl [5] – úmrtí rybek
Ahoj, prosím o radu. V lednu mi zemřel první pancéřníček skvrnitý, byly mu necelé čtyři roky, tak jsem si říkala že to bude věkem, nepozorovala jsem na něm žádné známky nemoci (samička), v únoru zemřel druhý pancéřníček skvrnitý (táke čtyřletý, samička a bez známek nemoci) a dnes jsem našla v akva mrtvého pancéřníčka pandu, kterého jsem v říjnu odchovala z potěru... Může jít o nějakou nemoc? Co bych měla udělat? Měnit teď častěji vodu? Uhlí do filtru? Nebo nějaké léky?
Děkuji za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:27 Muž Daviman84 [9] Re: muťa
Díky za názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 18:02 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Daviman84
Nemyslím si. Mám je na Profi Soilu, měl jsem obavy že budou rýt, ale jsou tak drobní, že mé obavy byly zbytečné. Navíc, když jak píšeš máš rostliny dobře zakořeněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 10:56 Muž Daviman84 [9] – Pancéřníček+kobercové rostliny
Zdravím, hrozí že by mi Pancéřníčci třískvrný vytahovali montecarlo ze dna? Zakořeněné je dobře, ale říkám si když tak rádi šmejdí ve dně... :-) nejedná se o zde zatím prezentovanou nádrž, to jen kdyby někoho napadlo že tu co zde mám je na ně malá palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:20 Bacoun Re: romant
OK.Díky.Je to fakt,že by to vypadalo asi jak v cirkusu.Asi jen doplním skvrnitý o 2-3 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2017 20:12 R Muž romant [27987] Re: Bacoun
Přidají se, ale bude to vypadat jakoby neučesaně, nevynikne ani jedna parta. Jsem spíše vyznavačem nemíchání a posolování jednoho druhu do pořádný party.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:07 Bacoun – Pancéřníček panda dohromady se skvrnitým
Zdravím,
Chci se zeptat,zda máte někdo zkušenost s chovem pancéřníčka pandy se skvrnitým dohromady.Jestli je potřeba dokoupit hejno cca.5- 6 ks pand,nebo se panda "přidá ke skvrnitému". Mám založené čerstvé AQ 126 l a chtěl bych tam přesunout 5 ks skvrnitých až to bude možné cca.za 5 - 6 týdnů,které mám momentálně v 54 l a dokoupit pandy.Chtěl bych zkusit také chov jiného pancéřníčka,než jen skvrnitého.Předem díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 00:12 JoKa Re: katulik001
U Tebe nemá co pohledávat.. Takže souhlas s Afem. Někomu ho daruj...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2017 18:40 R Muž afc1886 [14703] Re: katulik001
Já osobně bych ho zkusil darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 18:23 katulik001 – panceřníček v 30l
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám jednoho pancéřníčka skvrnitého, který mi zbyl. Je v 30l akváriu, mám pro něj koupit kamarády stejného druhu nebo mohu i pancéřníčka pandu? Utvoří hejno? Jde mi taky i o to jestli je pro něj lepší být v 30l sám spolu s betou, nebo více pancéřníčků spolu s betou. Byl mi doporučen na burze, nemám vzduchování.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:58 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Wanderer
No mě šlo hlavně o lehkost písku, ne zrnitost. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=451