Pancéřníček - chov
AHA! Já jsem si -asi bláhově- myslela, že stupnice na termostatu je přesnější než teploměr (mám takový ten nalepovací)! Už jsem to snížila na 23°C na termostatu, dle teploměru je tam 26°C. Teploměr je nalepen na pravé přední stěně, topítko je na pravé zadní stěně. Mě napadlo, jestli nepořídit ještě jeden už když jsem zjistila, že mám jaksi přetopeno. A asi to tedy udělám. A budu se v tom zase nějak vrtat...
Mohla by teplota nějak souviset i se sinicí nebo to nemá vliv?
Jedovatého nevím, co by tam mohlo být. Mám krycí sklo. Po něm se táhne Scindapsus, taková ta popínavka, lidově blázen, ale je tam od začátku...nevím, co jedovatého bych tu mohla mít.
Z pandíků mi zbyl poslední! Včera jeden ze dvou odešel. Původně jich bylo 6.

Ještě mě napadlo, jestli není/nebylo něco jedovatého NAD hladinou akvária. Pokud odcházejí jen Pandy, muže být něco se vzduchem.
4 03.10.2017 22:30
Wanderer [2103] - Skaláry - nejkrásnější ryby. Pandové mají psanou teplotu do 25°C. Když jsem léčil krupičku, tak jsem o ně měl strach, kvůli zvednuté teplotě. Pár dní to vydrželi, nicméně asi pro ně nebude dobré, aby byli dlouhodobě ve vyšší teplotě.
Na stupnici na termostatu nedej, ta je jen orientační, musíš topítko nastavit podle teploměru, který by navíc měl být umístěn na druhé straně nádrže. Taky ber, že topítko má určitý rozsah mezi zapnuto/vypnuto, takže teploměr je podstatný. A i ten může kecat. O víkendu jsem si "kalibroval" teploměry a topítka, tj. dal na jedno místo do nádrže a byly tam rozdíly.
Já mám např. topítko až za filtrem, aby nebylo vidět a byť topím na 25-26 tam mám na topítku nastaveno 28 a voda za filtrem je teplejší než v nádrži. Vyladil jsem to právě podle teploměru.
Já mám k pandům ještě Garry - sice to nejsou panceřníčci, ale rejdilové po dně občas ano.
Teď mám problém s pandíky. Umírají mi. Dneska mě napadlo, jestli se mi nepokazil termostat. Je nastaven na 25°C a dle teploměru mám 27°C a i se mi zdá voda teplá.
Nebo by mohli být citliví na výskyt sinice,která se mi vrátila.

Nebo na to, proč se mi vrátila...
Co myslíte?
Když přidáš jiný druh pancéřníčků, nebudou ani v jednom velkém hejnu (krom krmení) ani v druhových hejnech, budou promíchaní a po menších skupinkách, mají rádi společnost. Smíšená hejna jsou atraktivní, když si druhy nejsou moc podobné, vyniknou tak rozdíly, aspoň podle mne. Proto mám Pandy s Třískvrnnými.
Já mám z panceřníčků "jen"pandy a při odpočinku jsou právě dost pohromadě, tak proto se ptám, jak to vypadá, když je více druhů.
Bettu bych taky nedoporučovala. Klidně 5 Pandiků přidej, plochu dna na to máš. A i k těm tetrám si myslím můžeš dovolit další ryby. S cichlidkama zkušenosti nemám, takže neporadím, ale jsou další alternativy, máš 80 na délku, můžeš si pořídit hejno Sekernatek k hladině.

Tu Bettu si ještě rozmyslím, ale kolik teda můžu mít v mém AQ celkově ryb? Chtěla jsem tam totiž ještě dát nějakou větší rybku jako je Betta, nebo možná párek cichlidek ramirezek/kakadu.
Viděl jsem pancíky i s terčovci.
Betta k pancéřníčkům není dobrá volba. Kvůli rozdílným nárokům na teplotu

Tak já jsem chtěla dát těch pand cca 3, ale tak jich dám taky 5. Jak jsem psala kolik jich tam můžu mít, tak jsem myslela kolik celkově můžu mít v AQ ryb. Zatím jich mám 25. Nerada bych tam měla přerybněno, možná tam budu mít i 1 Bettu.
Mám Třískvrňáky a Pandy, když odpočívají, drží se spíš svého druhu (samozřejmě ne stoprocentně), ale jinak šmejdí po celém akváriu společně. Co se týká počtů, nedávala bych méně než 5 od druhu, místo na to máš.
Řekl bych, že se spíš drží každý svého druhu.
Že by drželi celé hejno pohromadě, to ne, ale po skupinkách se drží.
A drží se tedy ty druhy u sebe nebo ne a "promíchají se"?
Takže mají radši když je jeden druh? Chtěla jsem tam totiž mít i jiné pancíky. A když bych tam těch pand dala třeba 5? A co ten celkový počet ryb, cca kolik jich tam můžu maximálně mít?
Přidej radši ty skvrnité, uvidíš, že to bude lepší řešení.
Ahoj, zajímalo by mě, jestli když bych měla 2 druhy pancíků v jednom AQ, tak jestli se budou držet v hejnu svého druhu nebo jim to je jedno? Mám 5 pancíků skvrnitých a chtěla bych přidat 2 nebo 3 pandy. Pak mám ještě 20 teter ohnivých, nebude to přerybněné, celkem by tam bylo 28 ryb v 112 litrech. Ale nedávala bych tam ty pandy teď, počkala bych třeba ještě měsíc. Ryby jsem tam dávala asi před měsícem.
Starší reakce
Náročnost je takřka stejná. Když je dobrý zdroj, jsou v akváriu optimální podmínky, není problém ani s jedním jmenovaným druhem v kombinaci s neonkama modrejma.
Myslím tím jestli se pancéřníček malý a otíci nějak liší v náročnosti, jestli s nimi má někdo zkušenost.
Byla jsem rozhodnutá pro Otíky ,ale zalíbili se mi ti pancéřníčci.
Dobrý den, mám akvárium viz prezentace a budou v něm neonky modré tak 20ks. K nim na dno budou buď 5× otíci, nebo 7-8× pancéřníček malý. Které rybičky by jste mi doporučili? Je mi 12 a je to mé 2. Akva když nepočítám Betty. Liší se nějak?
Starší reakce
Teď ještě upřesnit jaký koberec a budeme doma

Ahoj lidičky, máte někdo zkušenost s pancéřníčkem zeleným (12 kusů, plocha dna 80x35) a kobercem?

Starší reakce
ono těch teplomilných druhů není moc, vím že s terčovci bývají C. sterbae, ale možná jsou i jíní, kterým se v těch teplotách daří
Nastuduji tedy více informací o jednotlivých druzích a budu se řídit selským rozumem

Pokud má někdo panceřníčky spolu s terčovci budu rád za postřehy. Všem díky.
Jak sem psal, kdyz nevime co chces za druh, tak tezko radit. Kazdopadne ti tercovci (vysoka teplota) vyber pancernicku vyrazne snizuji. Jestli ti slo o nejakou univerzalni poucku, tak na to bych se byt tebou vykaslal a ridil se selskym rozumem

Nádrž je ve fázi plánování, zjišťuji informace. Bude to akva pro terčovce, objem 600-700 litrů, filtrace v sumpu. Dno holé pro snadnější údržování čistoty jen nějaké kořeny, z rostlin anubias barteri - nana. V nádrži terčovci (10-15 kusů), neonky červené (50-70), panceřníčci (druh jsem ještě nevybral a počet taky ne, viz. můj dotaz).
Neni pancernicek, jako pancernicek. Jine naroky ma pancernicek kropenaty a pancernicek maly. Chtelo by to vice informaci o nadrzi.

A je prosím nějaké doporučení na počet ve skupině, nebo ve vztahu k ploše dna? Děkuji.
Ano, takhle se chovají většinou pro odchov
0 05.09.2017 14:49 TMa Může pancřníček dlouhodobě prosperovat i v akva s holým (bez písku) dnem?
Starší reakce
Jéé, tak to jsi mě uklidnil, děkuji moc.

Teď můžu jít v klidu do práce.

Mám akvo ještě vyšší a problém nemají, když je místo na hladině, problém to není.
Ahoj, dostala jsem akva set o rozměrech 61x36x52 (výška hladiny), ale nejsem si jistá, zda jej použiji.
Mám tetry neonové, které by ho asi ocenily, jenže pak mám 10 kusů pancéřníčka zeleného a 2 kusy kropenatého. Mám jistou obavu, že těm pancéřníčkům nebude vyhovovat výška hladiny.
Momentálně mám všechny druhy rybek zvlášť menších akvech.
Má zde někdo zkušenost, zda mají pancéřníčci problém s touto výškou?
Starší reakce
Měl jsem v 50 litrech chovnou skupinu Corydoras sterbai, asi 15 kousků, dlouhodobě, zvládali to s přehledem, pravidelně se třeli, jen je pak potřeba přizpůsobit údržbu. Hodně jsem krmil, takže bylo potřeba i častěji odkalovat.
Ano, už jim tam bude těsno, oni to nejsou žádní drobečkové, dovedou pěkně narůst, to narušení rovnováhy bych u prosperujícího dobře jetýho akvária nepředpokládal, ale je zde ta otázka plochy dna a množství ryb.
Ahoj, mám jednodruhové akvárium, 60x30x30 a v něm sedm různě zachráněných pancéřníčku zelených.
BTW, když jsou v akva sami, celý den jsou vidět a rejdí po celém akva. Je to úplně jiné, jak když jsou ve vícedruhovém.

Akvárium krásně prosperuje, rostlinky perfektně rostou. Akva je prakticky bezúdržbové, skla čistá. Pouze filtruji, nezavzdušňuji, kyslík z rostlin plně stačí.
Pak mám v jiném, stejně velkém, dalších pět pancéřníčků zelených. Ty jsou společně s neonkami a pancéřníčkem kropenatým (ten se bude během měsíce stěhovat do 120).
Můj dotaz zní, zda můžu těch pět přidat k těm sedmi, zda už jich nebude moc na tak malé akva, zda tím výrazně nenaruším ekosystém akvária.
Máte někdo konkrétní zkušenost?
Starší reakce
0 29.04.2017 11:17 Matko678 – Pancérniček odchov
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako je to z odchovom pancierničkov zelených pokúšam sa druhý krát o odchov ale stále neúspešne mám dvoch samcov krásne sfarbenych a jednu samičku guľatú takú bledšiu ale tiež veľmi peknú sú dospelé a vo výbornej kondícii v akvarku majú veľký apetít stále snoria po dne či niečo nenájdu a občas sa zlutujem a hodím in viac krát za deň tabletu ktorej sa potom nevedia nabazit, kŕmiť ich možno viac akoby bolo potreba ale všetko vždy zjedia ... ide však ale o to že keď ich dám do druhého 10l Akva znížim teplotu vodu a chcem aj zvýšiť príjem potravy nezjedia takmer nič .... neviem či je to stres alebo prečo v Akva nič nemám len maličký filter čo im filtruje vodu bez uhlia... prvý pokus boli v nádrži viac ako týždeň ale neúspešne ... veľa toho nezjedli ... neviem. Mi im chyba dno alebo nejaký úkryt alebo prečo sú take bojazlive ... v Akva ich môžem chytiť takmer rukou ... tento druhý pokus sa mi zdala samička o dosť silnejšia ako pred tým mala pekne plne bruško a skusal som kŕmiť menej či neni prejedena ale posledné dni sa mi zdalo že jej bruško aj tak rástlo takze si myslím že sa naplnila ikrami tak som ju dal s oboma samcami do malej nadrzky ale vôbec sa nenaháňaju celé dni len ležia na dne ani jesť nechcú ... teplota je 21-22st viete mi niekto povedať kde je chyba alebo čo zlepšiť aby sa im začalo chcieť ? Ďakujem

Starší reakce
28 není nic až tak dramatického... S ohledem na chované ryby...
Jenom ale podotknu, že při boji s krupicí ti 28 moc nepomůže... To můžeš rovnou nechat těch 25 26 co tam máš... Na krupici budeš potřebovat 31 a denně odsávat dno a měnit vodu, ale to už je jiné téma...
Viděl bych to skutečně na nějakou stresovou reakci...
Starší reakce
Starší reakce
Ploutvičky mají nahoře občas ukousle, řekla bych ale že je to dílo teter. Děje se to od té doby co jsem je do akvária přidala... Ještě mě napadlo že mám v akvárko trochu rasu, může to být sinice a mohla by to být příčina? Na dekoraci jsou zelené skvrny bez vláken a na anubiadu je sem tam zelený až černý povlak taky bez vláken...
Zdají se mi načaté ploutvičky, ale možná se pletu.
Ok děkuju. Vše v prezentaci platí, jen už nehnojím... Byla jsem na přelomu ledna února tři týdny v cizině a o akvárko se starala mamka. Odkalila jsem před odjezdem a po příjezdu. Mamka jen 2x vyměnila vodu, možná víc než měla udělal se lehce bílý zákal... Ale první rybka zemřela hned tři dny po mém odjezdu ještě než do toho mamka zasáhla a další až asi týden po příjezdu. Delala jsem i testy vody a hodnoty byly ok. Mohlo to mít souvislost?
-no proto
-jenže aktualizací jedné fotky se toho stejně moc nedovíme,
-zkuste zkontrolovat čistotu filtru, hodnoty, odkalte dno, vyměnte třetinu vody 2x do týdne
-čištění filtru a odkalování se neprovádí souběžně, proto uvádím kontrolu
-pokud nejsou známky onemocnění, tak bych léčivo vynechal
-může se jednat o špatnou biolog. rovnováhu v akváriu
-sledujte nadále chování ryb a nepřekrmovat, spíše ubrat na nějaký čas,střídmost

Prezentaci mam na profilu - je to to 54 l
aha - nebyla aktualizovaná, tak ted uz by mela byt

-to bude chtít prezentaci akvária

Přidat reakci
1 ...... [10] ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39687x