Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 22:32 Muž Papik [617] Re: Jana V.
Čím víc, tím líp. :-) Jako minimální počet se někdy uvádí pět, osobně bych u této hejnové ryby pod sedm nešel. U tvého akvária bych jich dal do začátku klidně dvanáct. Záleží také na druhu a velikosti, do které v dospělosti vyrostou. Lze utvořit i dvě různá hejna, ovšem zde je třeba dát pozor, aby se pancéřníčci nemohli navzájem křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 21:48 Žena Jana V. [3]
Ahoj, mám čerstvé založené 240l akvárium ( bohužel přišel rozbitý kryt, takže provizorní osvětlení.. nové světlo přijde v úterý????) chystám se nejdříve za měsíc podle prosperity přidávat rybky.. postupně... Osádka se bude skládat z pancerníčku ( ještě si nejsem jistá druhém) z teter ozdobných (30ks): neonek ( 50) a ideálně okolo 6zakrslych cichavcu. Vše ale podle toho jak to bude prosperovat s fungovat, nich nechci uspěchat... Otázka ale.. kolik pancerníčku si můžu dovolit dát na dno, aby byli spokojeni? ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 08:06 Muž Lojza007 [1204] Re: Silurian
Na tohle je dobrý web seriouslyfish.com, je tam vždy minimální rozměr akvária pro chov a spousta dalších informací. Konkrétně www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 02:12 Žena Silurian [80]
Ahojte, zaujal mě pancéřníček Sterbův a ráda bych si pořídila skupinku do svého skoro stolitrového akvárka, které je bohužel orientované spíš na výšku. Momentálně tu plave páreček moll, co se spolu odmítá množit a trocha různě starého potěru, takže přerybnění se hned tak neobávám, ale stejně mi vrtá hlavou, kolik pancéřníčků si na plochu dna 63x33cm pořídit? Přemýšlela jsem o osmi, je to moc? Na dně je teď říční písek 1,4-2mm a mám celkem hustě osázeno rostlinami, tak bych nerada, aby u mě neměli dostatek místa...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 19:12 Muž Krepec [46] Re: luckyluke
nyní mám už jednoho, ale dříve jsem měl 4 (cca 15cm dlouhé)a byli schopní ležet všichni nad sebou a nepohnout se třeba 10minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 17:18 Muž vlka [3453] Re: luckyluke
Není to dlouho, co jsem chtěl vylovit Pancéřníčka malého v domnění, že je mrtvý, ale okamžitě odplaval a připojil se k ostatním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 21:26 Muž luckyluke [3]
Zdravim mam taky zaujimavy postreh...., mam asi 3 mesiace panciernikov skrvnitych a vsimol som si, ze niekedy sa nehybne vznasaju na hladine, vyvaleni na bok. Najpr som si myslel, ze su mrtvi, ale ked sa priblizim k akva, alebo do nich stuchnem prstom, tak zacnu normalne plavat. Stretli ste sa s takym niecim ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2021 16:36 Muž chameleon [63] – Pancierníček malý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Po dlhšej dobe sa stalo niečo nové v akváriu hmm po príchode z práce som našiel na dne akvária v prednej časti pri skle mŕtveho panciernička malého. Neviete niekto aká by mohla byť príčina, poprípade či ide o nejakú chorobu? Príde mi mierne nafúknutý, a má červené bodky na tele. Prikladám aj fotografiu :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 20:11 Muž vlka [3453] Re: jakaf
Že je nahání je přirozené. Buď je nech, oni se ,,srovnají,, nebo zredukuj poměr samec - samička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 19:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vlka
Proto tedy ti mladí samci naháněj samice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 18:12 Muž vlka [3453] Re: jakaf
Nemáš tam žádnou pořádnou schovku pro Pancéřníčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 11:29 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Pancéřníček paleatus tření
Zdravím,mám v akva 70 litrů - je v prezentaci 10 pancéřníčků paleatus a 2 z nich jsou evidentní samice,jsou větší a tlustší něž zbytek.Právě mě ale nastává problém,že ty zbylý asi samci ty 2 samice dokola okupujou a vnucujou se na tření.Ty samice už začínaj mít odrbaný hřbetní ploutve po tom,jak na ně naráz naléhaj klidně 4 samci.Co s tím?Dát ty 2 samice pryč,nebo to nechat na přírodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 13:23 Muž Xif [336] Re: Voky
Naposledy co sem počítal své Pancérníčky Napské, tak sem jich měl v mé dvoustovce 24.
Teď jich pude tak 28-30. No a pokud nekrmím tak o nich ani nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2021 08:19 Žena tramtra [3202] Re: Voky
Asi málokdo bude mít s tímto osobní zkušenost. Rozhodně bych se toho nebála. Pancéřníčci jsou hejnové ryby a v přírodě běžně žijí ve velkých hejnech.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 23:21 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Brodys
Díky za info ale ty jich máš podle popisu nádrže 16ks a já bych jich chtěl třeba až stovku.
Ve své 250 jsem jich měl nejvíce 20 a taky byli v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:59 Brodys Re: Voky
Já jich mám ve 200l až kam :) Zdají se spokojení, neubývají a ani nepřibývají...... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 18:59 Muž Voky [23] - Cichlidy
Zdravím
máte někdo zkušenost s větším množství panceřníčků v akváriu ? 50-100+

Plánuji v nádrži 1000+l geophagy plus pancéřníčky

Nechci je ani množit jen aby byli spokojený

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 09:16 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mut
Tak máš tam samé tetry to jsou dost čistotné rybky tak za mě určitě ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 22:49 Mut Re: vaclav
A sneslo by akvarko rio 125 20 kousků? coze
EDIT- A už chápu, že se radši drží stranou, když tam na něj je 5 ženských :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:44 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mut
Samci jsou výrazně menší a celkově se cítí lépe ve větším hejnu klidně bych jich tam dal 20-30 ks. Když se pak třou tak je to mazec. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:22 Mut – Pancéřníček panda v depresi...
Dobrý večer, akvaromaniaci ;-)
Měl jsem 8 kousků pand, většinou drandily po akvarku společně. Před pár týdny jeden chcipnul a od té doby se jich 6 drží pohromadě a jeden zůstává vždy v úplně jiné části akvária. Taky je ten depkózní samotář výrazně menší, řekl bych skoro poloviční než těch zbylých 6. Může toto chování být u ryby třeba tím, že chcipnul kámoš? Samotář je jinak celkem aktivní, štourá se ve dně, plave si k hladině a tak, jen všechno dělá sólo a je proti ostatním mrňavej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 12:15 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Ta udávaná tvrdost je poměrně dost nepravděpodobná, čím to je měřené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 11:54 Muž Papik [617] Re: Andy719
Určitě jen jeden druh a vzhledem k velikosti nádrže jich dej alespoň 10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 11:39 Muž Andy719 [2] – Kombinace různých druhů pancéřníčků
Ahoj,

do svého akvária (viz prezentace) bych rád na správu dna nasadil pancéřníčky. Celková tvrdost vody 0 - 6dGH, uhličitanová tvrodst 20KH, PH mi osciluje kolem 7 - 7,5, teplota cca 26. Dočetl jsem se, že pancéřníčci jsou hejnoví a měl bych mít min. 6 kusů (s ohledem na další plánované osazenstvo to vidím právě na těch 6ks pancéřníčků). Bylo by možné těchto 6ks pancéřníčků složit ze dvou druhů (např. 4x Eversův + 2x Sterbův či 3 + 3), anebo by to nedělalo dobrotu a je lepší si vybrat jeden druh a od něj vzít to 6kusové hejníčko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 09:38 Žena tramtra [3202] Re: Bari
Nemyslím si, že by Pancéřníček skvrnitý požíral žabky, byť malé. Máš fotku té ryby, nemáš na mysli spíš Pancéřníčka kropenatého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 15:08 Bari – Pancéřniček,zaba
Zdravím...
Prosím o odpověď. Je možná aby pancéřniček skvrnity pojídal malé zabky ? Moc dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 10:34 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ajrín
Nepsala, ale děti to mají rády. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 22:37 Ajrín Re: Jája
Já jsem někde psala o plastových dekoracích?
Další ryby tam nebudou, na ty opravdu místo není, o desce uvažujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2021 11:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ajrín
Ještě být tebou, tak synovi vysvětlím (nevím, jak je starý), že do AQ určitě nepatří plastové dekorace a že je nutné akvárium zařídit tak, aby se v něm rybám dobře žilo. Také se přimlouvám za desku a větší akvárium, protože 50x30x35 je opravdu minimum pro ryby, i pancéřníčci malí rádi plavou. A pokud bys chtěla i další ryby, tak do tak malého akvária moc možností není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2021 14:56 Muž vlka [3453] Re: Ajrín
Okamžitě bych šel do desky, ať mám co největší akvárium, tím více Pancíků malých, tím lepší pokoukání...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 12:19 Ajrín Re: Anthrax
Tak nakonec to budou pancéřníčci malí a ti 4 půjdou pryč všichni. Akva bude 53l, rozměry 50x 30x35, větší se nevejde na stojan nebo by se to muselo řešit nějakou deskou což se mi moc nechce. V akva bude menší kořen, nějaké kameny, to ještě nevím jak si syn upraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2021 13:58 R Muž Anthrax [4786] Re: Ajrín
Já bych šel do jednoho druhu. Mají-li tam být s bettou, tak bych zvolil druh, který bude nejlépe snášet vyšší teploty.

Edit: Třeba sterbáky, pokud bude větší akvárko. Počet kusů závisí na tom, jak ta nádrž bude vypadat (objem není vše) a jaké bude mít rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 17:46 Ajrín
V prosinci jsme koupili 30l akvárium se 4 pancéřníčky, každý je jiný - měl by být zelený, Sterbův, asi skvrnitý a albín. Můžou spolu tvořit hejno nebo potřebují mít stejný druh? Chceme jim pořídit trošku větší akvárium 50-60l a ještě nějaké dokoupit, ale čtu že ti dva první potřebují min. 80l, tak nevím jestli si je můžeme všechny nechat nebo 2 raději někomu nabídnout a dokoupit jen skvrnité? A kolik by jich mohlo v 50l být když tam mají ještě Betťáka a krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 23:45 Muž chameleon [63] Re: vlka
Už tam je deň, pláva ako divý a tí traja sa stále len sem tam presunú hmm nemôže to byť opačne, že by neplávali moc kvôli tomu že sú hladní? Jesť jedia, len možno nie dostatočne, príde mi že by mohli aj viac :-( mám objednané ďalšie druhy krmiva, tak možno to pomôže, uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 22:15 Muž vlka [3453] Re: chameleon
A co když čipera narazí na ty tři, nepřidají se k němu ? Možná hlad je ,,rozplave,,. Může to být cokoli. Počkal bych, jak se to vyvrbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 21:45 Muž chameleon [63] Re: vlka
Áno to som aj čítal všade na internete, či našich stránkach alebo zahraničných, preto sa pýtam čo by s tými troma mohlo byť v neporiadku. Doteraz som to pripisoval ich nízkemu počtu, no keď nový člen skupinky pláva ako divý, počtom to zrejme nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2021 21:35 Muž vlka [3453] Re: chameleon
Čauky, 10.10.2020 jsem si jich koupil 10 a tak se mi zalíbili, že jsem přikoupil další. Nejsou to ryby dna, ale čiperně plavou po celém AQ ve skupinách, neuvěřitelné oživení AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:42 Muž chameleon [63] Re: Papik
Určite prikúpim, no mali akurát len tohto posledného, a nechcel som im ho tam nechať, tak zlato tam plával stydim To s pohlavím ma vôbec nenapadlo, rybám som ho ešte neskúšal určiť, neviem si nájsť čas na dlhšie sledovanie a zisťovanie pohlavia :-D A plávajúcu rastlinku som akurát dnes objednával, Salviniu natans, dúfajme že sa im bude teda páčiť :-) Skrývajú sa najmä v strede pod listami Lobelie, alebo vľavom rohu za veľkým kameňom, najmenej jeden tam je nonstop. Ďakujem pekne za odpoveď, bude to tým pohlavím myslím si :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 19:35 Muž Papik [617] Re: chameleon
Ještě alespoň tři přikup, je to hejnová ryba, čtyři je málo. Možná jsou první tři samičky, ty jsou bázlivější, často se plaší a schovávají. Samečci se naopak hodně producírují. Ryby si musí zvyknout na nové prostředí. A nemají tam ani moc tmavých koutů, kam by si zalezly. Bylo by dobré dát na hladinu nějaké plovoučky nebo volně růžkatec, hned by se cítily lépe.

Ryby jsi tam dával dost brzo, ještě zdaleko nemáš v nádrží vytvořenou rovnováhu. Také bych zasadil ještě výrazně víc rostlin, než máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:38 Muž chameleon [63] – Divné chovanie
Zdravím. Mám otázku ohľadne panciernikov malých. Pri prvom nákupe som ich kúpil troch, a včera spolu so slimákmi ďalšieho. Prví traja toho moc nenaplávajú, skrývajú sa v tieňoch pod rastlinami a za kameňmi, no včerajší je aktívny stále, všetko skúma a pláva aj vyššie od dna.

Otázka znie, čím by mohol byť spôsobený tento rozdiel v správaní? Myslel som že by to mohlo byť ich nízkym počtom, no prečo sa potom ten jeden správa inak? Ďakujem za odpovede :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 17:05 Muž Markusenka [89] Re: samorost
Ahoj.
Taky používám dost papírkové testy, jak Tetra, ta má navíc aplikaci do mobilu, která to vyhodnotí za teba, stačí vyfotit a pak JBL. V obojím mám chlor na 0.
Co další těžké kovy, měď, olovo, zinek? Máš ve filtraci aktivní uhlí? Možná by stálo za přidání na jeden cyklus čištění filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 15:30 Muž nerf [20] Re: Markusenka
Ahoj. Je to asi tou nepřesností těch papírkových testů. Ano, měl by to být chlor. Rozsah odečítací tabulky u tohohle Tetra testu je od 0 do 3. Mě se zdálo, že mám tu hodnotu o chlup vyšší než nula, ale asi to tak nebude. Kde by se tam ten chlor vzal. Naposledy jsem měnil vodu tuším před 48 hodinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 14:23 Muž Markusenka [89] Re: samorost
Ahoj.

Jakože 0,8 chloru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 14:02 Muž nerf [20] Re: DavFM
Zkusil jsem to dnes ještě jednou - opět tedy pouze papírkovými testy, tentokrát od Tetry. Vyšlo mi to cca takto.
NO3 - 10, NO2 - 0, GH - 8, KH - 6, pH - 6,8, Cl - 0,8. Teplota vody 28C.

Ješte jsem si jen tak pro zajímavost změřil vstupní vodu z kohoutku.
NO3 - 50, NO2 - 0, GH - 8, KH - 10, pH - 7,2, Cl - 0,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 10:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
I to pH 6.8 je při kH 0 téměř nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 08:09 Muž nerf [20] Re: všem
Jen aby nedošlo k nějaké mýlce - pH není zásadité, ani nebylo. Při prvním měření jsem špatně odečetl hodnoty. Lakmusový papírek jsem přiložil k odečítací tabulce obráceně (a došlo mi to až včera), čili jsem prohodil barvičky mezi pH a GH. Správné hodnoty, které byly tedy i při prvním měření, jsou cca takovéto: pH 6,8, KH 0, GH 10-12, NO2 0,1 (tady to asi může být i míň, no těžko říct, voda v nádobce byla téměř bezbarvá). Nechtělo se mi ze začátku investovat do lepší sady testů, ale vidím, že to asi bude nezbytnost.

Je to v pytli, já se v té chemii moc nevyznám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 07:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: _ucx_
Jen technická...
Moč bych za poklesem pH nehledal. Pravděpodobnější je CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 07:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
Nějak se mi ty naměřené hodnoty vody nezdají.
KH 0-1 a přitom pH zásadité? To pH se mi taky nezdá v souvislosti s novou nádrží, většinou to jde dost dolů.

Pancéřníčky v pytliku běžně posílám na cestu dlouhou 4 dny, cca 1,5l vody, 10 štěrbáků 3,5cm, bez kyslíku. Úhyny nejsou. Jeden známý, celkem dost jezdí do Amazonie, si bere odlovy divokých apistogram do letadla v tubách/lahvičkách na léky. Takže chybu v přepravě bych nehledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 23:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Ono to pH klesá i v tom pytlíku během přepravy, moč je zpravidla poměrně kyselá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 22:44 Muž nerf [20] Re: _ucx_
Teplotu vody v pytlíku s rybama už asi nezjistím. Nicméně, co se týká doby přepravy, nejednalo se snad o nějaký extrém. Jaké mají pH vody v Braníku bych asi zjistit mohl. A nějaké lepší testy budu muset koupit, uznávám. Děkuju za reakci.
PS. Ještě jediné co mě napadá (a píšu to i v prezentaci) je teplota vody. Drží se mi kolem 28C. Asi mi trochu hřejou ty levný ledky v krytu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=101