Pancéřníček - chov
takze to resit nebudu
mam tam 7 zelenopruhych,2 pandy,1 zlaty,1 skvrnity...tak nevim jaky chlapiku prikoupit...nebo jich je dost?
Zelený jsem měl u terčovců a odhaduju že tak 3 roky a byly na 28-29 stupních. Pandy měl jeden uživatel(dohledová nádrž) taky u palcek tak rok a tam byla teplota + - 30 st. Zdroje obou dvou ryb jsou totožný, tuzemský odchov.
jak rikas Romane pritapet...tak jiny druhy jsou odolnejsi vuci vetsim teplotam?
prave si rikam nekdo tam psal ze jim nevydzeli ani rok a ostatni zelenopruhy,skvrnity treba 3 roky.Tak ja mam v akva 24-28 stupnu,mam tam jen 3 a pak hejnicko zelenopruhych a v pohode
Klidně i to může být pravda, když jim budeš přitápět více než mají rádi, tedy více než 24st. což může jejich věk zkracovat.
Edit: Ono to tak jako tak vytrháváme z kontextu, protože ten věk může a bude ovlivňovat hafo dalších faktorů, jako třeba kvalita genetického materiálu, krmení, kvalita vody atd.
Podľa mňa nie je.Či som ich choval v chladnejšej vode či pri temperovanej,nebol problém.I keď na tú chladnejšiu sú troška citlivejšie.Inak sa chovajú ako corydoras.
hezky den preji.Chtel bych se poptat na pandy.Na strankach akvarko.cz jsem cetl tento druh vydrzi mene nez teba klasicky sulcak nebo zeleny je to pravda??
Starší reakce
promin, asi jsem to spatne napsala.
ahoj, burcak jsem zrusila. v akvarku jsou jenom dva echinodory, dala jsem ostatni rostliny pryc. zamerila jsem se na ryby, pancernicci jsou snad ty nejmilejsi rybky a drzi se hodne u dna, kde prave z burcaku bylo nejvic co2 tak se asi priotravili, mrzelo me to tak jsem to cele prehodnotila.
Nic takového jsem nenapsal.
nečetl sem to celý, ale není ten možná, že máš nízkou alkalitu, a PH šlo rychle dolů? jak ten burčák mícháš
menit vodu co tyden nebo co dva tydny prece neni zanedbane akva!
bohuzel mi zemreli pokazde jeden, po vymene burcaku.
Nemyslim,ze by jim CO2 nejak vadilo(pokud to vyrazne neprehanis),mam sice C.trilineatus ale nic na nich nepozoruji a to me Ph klesa kazdy den po najeti CO2 o jeden stupen na stav Ph 6.16/kH 5.5 .
Tak měnit pravidelně část vody je základ a měla by to být pro každého akvaristu samozřejmost. Špatná údržba nesvědčí žádným rybám.
tak pancernicek zeleny je opravdu odolnejsi, me taky pomrelo par pancernicku sterbovych, myslim, ze nesnaseji co2 a taky kdyz se pravidelne nemeni voda..ja pomalu od co2 upoustim, roky jsem preferovala rostlinky pred rybama, ted to chci naopak..
Corydoras panda je úplne v pohode rybka.Chová sa rovnako ako aj iné pancierniky.Niekoľko ich doma mám.
Pokud chceš pancéřníčky přidat do toho akvária "Malá Amazonka", tak ti to nedoporučuju. Máš tam na ně nevhodné dno. Potřebovali by jemnější, protože v něm hrabou. To, že ti umřelo 7 z 8 určitě není kvůli tomu, že by Pandy byly málo odolné. Chyba byla buď u tebe - nedostatečná údržba, nevhodné podmínky atd., nebo byla chyba už u chovatele, který měl nevhodné podmínky pro potěr a tys s tím nemohl moc dělat, ani kdyby ses rozkrájel.
Možné to je, ale spíš ne. Bude to smutná pandička. Sama vím o čem mluvím, teď mi v akvárku plave jeden pandík a není to hezký pohled když se snaží alespoň trochu přidružit k otíkům. Brzy naštěstí bude zase hejno
Jaké máš hodnoty vody? Spíš bych zkusila toho pandíka někomu darovat a nebo to ještě nimi zkusit, ale z jiného, kvalitního zdroje
zdravím. chtěl sem chovat pandičky, ale v hejnu které jsem dokupoval aby bylo pořád 4 - 5 kusů mi postupně umřelo z 8 kusů 7. (krupička snad vliv neměla) nabil jsem dojmu že v mém akváriu pro pandy není vhodné prostředí a slyšel jsem že to taky není uplně odolná ryba. chtěl bych koupit nějakou odolnější jako je prý pancéřníček zelený. je možné že se zbylá panda chytí zeleného hejna? nebo myslíte že umře časem jako samotář? díky za odpovědi
ok dekuji, budu se drzet jednoho druhu.
Osobně bych do těch 100 litrů volil pouze druh jeden, bude to vypadat lépe a nebude se to tolik pohledově tříštit.
Sice dá, ale pancéřníčci se hejnují spíše se svým druhem ne s ostatními. A pro potěchu oka je hezčí mít jedno max. 2 pořádná hejna než pár kousků od každého druhu
Starší reakce
v pátek bylo hezky, ale ve čtvrtek v noci byla myslím bouřka, to by mohlo bejt tím. O výtěru zvlášť uvažuju, ale nevím jestli se mi je podaří odlovit a netuším kolik jich mám dát do tření a jak zařídit vytíračku. jinak dík
Neblížila se bouřka-měnil se tlak? Občas mi to tak pancíci také dělají, a když to dělají pancíci, tak i otíci, to je běžné. Třou se často ve stejném období a impulzy ke tření budou patrně velmi podobné. Pokud aktivita úplně neustala a chceš je vytírat zvlášť, tak bych to zkusil. Rok stáří je dostatečné a naplněnost samic nemusí být tak patrná jako u starších, větších jedinců. Ten den (30.5) jsem nebyl doma, takže nemohu říct, jestli se náhodou i ti moji nechovali stejně, nicméně bylo-li to počasím, tak je to pravděpodobné. Asi o nějaký den dříve se mi vytřeli otíci.
S tím mohu jen souhlasit.
dudak napsal: A co ten věk, je pancéřníček v roce schopný tření?
Pandy se mi třely poprvé někdy kolem toho jednoho roku, předpokládám, že u těchto to bude podobné.
na videu je pár ryb, celkem jich je tam 19 a převaha samic tam pravděpodobně bude, ale nějakej samec tam bude taky. O žrádlo nesomrujou to se chovaj jinak, navíc tohle dělali celej den. Při krmení spíš zběsile prorejvaj dno a při výměně vody zase jezděj jen v rohu a určitě ne celej den od rána do večera. Za běžného provozu, jsou spíš línější a někde si pomalu plavou nebo odpočívají na dně. Jestli to nebylo sexuální chování co to tedy mohlo být?
A co ten věk, je pancéřníček v roce schopný tření?
Jinak díky za odpovědi.
Podle velikosti. A bříšek. Všechny jsou skoro stejné.
Jak jsi na to z toho videa přišel?
Pokud se nepletu tak podle mne ani nemáš samečka, takže by to mohl být náznak tření, ale prostě chybí samci.
Z toho videa to tak vypadá.
Z toho videa to vypadá, že ti pancéřníčci spíš somrují o žrádlo
Když jde o tření, tak samci aktivně plavou až pronásledují samici(e). Toto se tomu moc nepodobá.
No, úplně to neposoudím, ale mně, když se třely Pandy, tak spolu plaval po celém akváriu jen pár. Navíc jsem tření vyvolal výměnou vody za chladnější. Taky otázka, proč s nimi plavali ti Otíci...
Rád bych se zeptal někoho, kdo má zkušenosti s odchovem pancéřníčků. Mám skupinu štěrbáků, teď jim bude asi rok, v pátek jsem u nich pozoroval nezvyklé chování, začali jezdit po nádrži jak zběsilí, nejvíc v rozích nahoru dolů, ale i ve vodorovném směru přes celé akva. Mohlo by se jednat o náznaky tření? Obvykle se podobně chovají když krmím - především patentkama, nebo po výměně vody, teď ale žádná z těchto situací nenastala a bláznili celý den. Připojili se k nim i otíkové, kteří v hejnu proplouvali celou nádrží aby se nakonec usadili v rohu a tam jezdili nahoru dolů s pancéřníčky. Nikdy jsem žádné jiné pancéřníčky neměl. Přemýšlím že je zkusím vytřít, myslíte že jsou ryby v 1 roce pohlavně dospělé a jsou to příznaky sexuální aktivity? Zkusil jsem natočit krátké video, ale kvalita nic moc
www.youtube.com/…
Díky za názory.
Starší reakce
filtr jsem měla vždy pokrytý kořínky z okřehku, kterého jsem se už téměř zbavila. Bettky si jich nevšímají.Otíci byly od jiného prodejce ...umírání se zastavilo, hodnoty vody jsou stejné,snad to tedy byl špatná kup
Hmm, ja se za sebe klonim tedy spise k problemu s rybami samotnymi uz uplne od zacatku nez k problemum s akvariem a chemismem jako takovym. S takovymi "nepriznaky" to asi bude tezke rozlousknout, co tem rybam je. Snad jsi si neprivlekla neco, co casem odnesou i ostatni. U mne se tehdy tak nestalo, padli jen ti pancici. Klidne mohou ryby padat diky nesetrnemu transportu prodejce, tvych 15min jim tezko ublizilo. Nakup na burze ma sva plus, ale i nektera vetsi rizika... Ja jsem udelal s burzou take spatnou zkusenost, kdyz jsem si koupil 3platy bez zjevnych potizi, ale jedna do dvou tydnu zacala mit plisen na ocasni ploutvi, dostaly to i ramirezky a skoncil jsem lecbou pomoci esha 2000. Nastesti to zabralo a vsichni prezili, i kdyz ramky pres tyden vypadaly dost bidne.
Predpokladam, ze bety si panciku nevsimaji? To, ze polehavaji na filtru nevidim jako problem, mne to trpaslici delaji bezne a otici jsou na filtru take casto za potravou. Otici i pancici byli od stejneho prodejce?
Samozrejme rady romanta jsou urcite prinosem at je to jak je. 14dni na prani filtru je dost casto, pokud si to bubla tak nejak stejne a nemusis zvysovat vykon kvuli zjevnemu castecnemu ucpani.
k hladině sice sem tam vyplavou, ale nejsou tam stále.Rejdí i po dně, žerou, prohání se ve dvojicích.Uhynulá rybka na sobě nemá žádná poranění, jakoby zastavila a uhynula.Na fousky mě nenapadlo se dívat.Nejsou ani nafouklí... je pravda že 1. uhynul už během přepravy (15min), vlastně jsem si ho všimla už v nádrži prodejce jen jsem netušila že mi ho nabalil ... bohužel
Ostatní ryby jsou naprosto v pořádku, proto je mi to divné.
Já netvrdím, že to je tím, ale krátkodobě se ukáživší čpavek dovede pěkně rybu načnout, tedy pokud je Ph kolem 7 a více.
Co delaji ti pancernicci pres den? Jak rychle dychaji? Nadechuji se casto z hladiny? Jak vypadaji pred smrti? Maji dlouhe vousy nebo jsou temer bez vousu? Trochu se mi nezda, ze by kvuli N latkam sli prvne pancici, zatimco zivorodky by byly ok. Ja jsem mel jednou varku trpaslicich panciku a behem snad mesice, mozna vice, postupne zemreli vsichni do jednoho, bez nejake zjevne priciny a pri ostatnich rybach v pohode. Druha varka uz prezila bez ujmy, takze "spatny kup" take rozhodne nevylucuji. Na krupicku pancici nachylni nejsou, to by odnesly ostatni ryby drive nez pancici.
Nečiň tak často a nečiň to společně s odkalováním. Ten souběh obou činností, může míti za následek skokový zvýšení N látek.
rostliny rostou, ale že by to byl nějaký boom to ne. Co roste docela dobře je najas a zelená vláknitá řasa, které se nemohu zbavit. Monoselénium má oproti matečním lístkům drobnější a užší lístky.kdyby to byla otrava čpavkem,byly by otrávené i ostatní ryby,ne?Paví oka i bojovnice jsou OK,mám tam i čerstvý potěr p.ok a je (bohužel pro mě) naprosto v pořádku, ale postupně jej zkrmuji tak to přerybněné nebude.Pancéřníčci se trochu otírají, ale krupici či oodinium nepozoruji, také často polehávají na filtru
Ryby krmím Dibaqem, vločkami, mraženým i živým, pancéřníčkům dávám po zhasnutí ještě Sinking Wafers od Hikary.
mám tam klasický bublifuk, který peru ve vodě z akvária prpírám ho 1 za 14 dní
Vyházej ty šutry, co tam jsou a nahraď ty umělohmotné kraviny něčím živým, čímkoli živým a nebudeš mít problém. Pak si tam ty pancíky dej...
Jestli mas NO3 na nule, NO2 na nule a rostliny rostou, bud jde o chybu mereni, nebo je musi vyzivovat dusik v jine podobe. A to by rikalo, ze cesta od cpavku pres NO2 k NO3 je u Tebe naprosto nefunkcni, ze nefunguje nitrifikace, a pak by ryby zabijel cpavek.
Takze se ptam, jak Ti rostliny rostou?
Nečistíš náhodou a předpokládám že setovej filtr současně s tím každotýdenním odkalováním?
Možná špatnej kauf
0 25.05.2014 12:01 niky [13] Zdravím všechny, potřebovala bych poradit. Mám AQ 1rok zajeté,čistý objem 50l, osázené živými rostlinami - anubiasy, mokřanky, monoselénium, a spoustu najasu. Na burze v Olomouci jsem si koupila 10ks pancéřníčka třískvrnného a 6 otíků. otíci jsou už jen 3ks a pancéřníčků jen 6ks.V AQ jsou ještě 2 samice bojovnice a 3 paví oka. Hodnoty vody podle testů od eSHy No3=0, NO2=0, gH >7°, kH mezi 6-10°, pH mezi 7,2 - 7,6 ,Cl2=0. Nevíte někdo co by mohlo být špatně?? Ostatní ryby jsou OK.Odkaluji každý týden. Díky
Starší reakce
To možná ne, ale také se z toho nezblázní...
Pokud jsou ty kytky umělé, je to na prd!
Přidat reakci
1 ...... [16] ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39561x