Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 09:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: skliba001
Některým rybám vibrace a pohyb kolem akvária hodně vadí. Ale to se dá snadno odpozorovat. V tvém případě stačí zajít jednou dříve do práce a od rána pozorovet.
Mám podobné problémy v akváriu s velkými cichlidami. Pokud sedím u akvária a nehybu se, chovají se normálně. Ale při jakémkoliv pohybu v místnosti mizí do úkrytu. Mám trámové stropy, takže pohyb = vibrace v akváriu. Jediným řešením které u mě fungovalo je vyměnit ryby. Každý druh je na to jinak citlivý a jsou i rozdíly v chování ryb z různých zdrojů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 09:46 skliba001 Re: Maq
Ok, zopakuju znovu, nikdo tu nikdy neřekl, že veškerá údržba sestává pouze z testování. Voda se samozřejmě mění a to aktuálně cca jednou za 2-3 dny (PO-ST-PÁ), ovšem každodenní výměna mi nejen přijde přehnaná, ale je pro mne taktéž nerealizovatelná (akvárium je v práci).

Chování ryb se v závislosti na výměně vody nemění, zato pozorováním jsem zjistila, že je to s největší pravděpodobností otázka hluku/vibrací přenášených rezonujícími dřevěnými podlahami (aneb ráno, kdy tu po chodbách prakticky nikdo nechodí, jsou ryby úplně v pohodě, v době, kdy se provoz zvyšuje, ryby mizí z dohledu). Tudíž mi nezbývá než doufat, že si na to zvyknou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.11.2017 11:52 Maq Re: skliba001
Já bych rád napsal tučně, že odvozovat kvalitu prostředí pouze z testů na dusík je závažná chyba.
Dusík je klíčový prvek v akváriu, určitě. Ale ne všechny stávající nebo potenciální problémy testy na dusík odhalí. Notabene bývají dost nespolehlivé. Například mně Ratajův test na amonium/amoniak sveřepě ukazoval nulu, přestože amoniem hnojím. (I hodinu po hnojení, kdy to snad rostliny ještě nemohly vyluxovat.)
I když tedy testy říkají, že vše je v pořádku, stejně je potřeba se dobře dívat a zaznamenávat všechny problémy. Například zvláštní chování ryb. Měnit vodu je moc dobrá rada zejména pro ty, kteří ještě oko až tak vycvičené nemají.
A takový romant jistě velmi zkušeně každý problém okem pozná, a přesto permanentně radí (a sám činí): měnit vodu. Kdyby namísto toho stačilo jen měřit dusík, jistě by na to už přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2017 14:07 ragus Re: skliba001
Já bych jim dal čas. Zatím měnil vodu, možná trochu dočasně (pár dní) snížil intezitu osvětlení (přistínil) a s ohledem na "čerstvost prostředí" krmení až po víkendu. Ten malý půst jim neuškodí a donutí je porozhlédnout se po něčem k snědku. Časem to také více zaroste a oni se budou cítit bezpečněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 12:36 skliba001 Re: ragus
Já právě dřív už také pancéřníčky měla, pandy a albínky, tohle chování od nich oboje znám, ale nikdy jsem neviděla to, co dělají tihle drobní - třepotají se v koutku v houští, občas na krátký okamžik vyplavou a zase zpátky, jako by se permanentně něčeho báli a ukrývali se před tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:18 ragus Re: skliba001
Pěkné články o dusíku ... e-akvarium.cz/…
Jinak z vlastní zkušenosti. Měl jsem 6 x pancéřníček panda + 10 x neonka modrá v přibližně shodném objemu vody - cca 45 litrů. Hustě zarostlé. Pandíci někdy šmejdili po akvárku jak šílení, ale jindy zas téměř nehnutě odpočívali na dně. U neonek jsem nějaké změny chování nepozoroval. Pravdou je, že v takto malých objemech se hůře udržují stabilní podmínky a chce to více citu, jak s údržbou, tak i s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:01 skliba001 Re: Anthrax
mám set od sery (www.jezirka-eshop.cz/…) a extra na čpavek www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:42 R Muž Anthrax [4787] Re: skliba001
Od toho jsou v akvárku nitrifikační bakterie, přeměňují jedovaté NO2 a NH3 na NO3. Navíc NO3 je i ve vodovodní vodě. Takže když akváriu není měřitelné NO2 neznamená to, že tam není NO3. slideplayer.cz/… planta.aquariana.cz/…

Jinak hodně záleží, co máš za testy. Nejhorší jsou papírkové (vůbec nejhorší jsou takové ty co změří všechno najednou), o něco lepší jsou kapkové ale vždy je to pouze orientační. Snad kromě NO2, to prostě je a nebo není. Které testy používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:36 skliba001 Re: Anthrax
Anthrax napsal
OK. Nic se nestalo. Každopádně já zase neřekla, že vodu měnit nehodlám, jen to, že každodenní výměna mi přijde nadbytečná, pokud kvalitu vody pravidelně sleduju (vzhledem ke čpavku budu měnit dnes a možná i zítra, protože pak akvárium až do pondělí neuvidím). Ohledně NO3 - tohle chápu, na druhou stranu když vezmu v potaz, odkud se bere, pokud je NO2 neměřitelné, nemělo by ani NO3 mít odkud se rekrutovat. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2017 10:19 R Muž Anthrax [4787] Re: skliba001
Nikdo s tebou jako s idiotem nejedná. Pouze ti bylo doporučeno měnit vodu, což podle mě správná rada, a ty ses začala ošívat. Tak jsem se ti to snažil vysvětlit. Nic víc, nic míň. ;-) Pokud byly parametry vody podle testů OK, tak proč ryby nevypustit. Těch testů jsem si nevšim, tak za to se omlouvám. Jenom u těch NO3 testu opatrně. Bývají orientační ale záleží na výrobci. Ale tím chci říct, že není dobré se spoléhat pouze na testy a vodu prostě měnit.

Ještě taková otázka podle čeho máme radit (troufnu si říct, že tady nikdo nikoho nesoudí), když ne z dostupných údajů? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:10 skliba001 Re: Anthrax
Anthrax napsal: skliba001 napsala: V tomhle stavu by IMO akvárium mělo ustát bez problémů 2-3 dny i kdyby měl výkyv nastat
To nevím, z čeho tak soudíš. Ty ryby tam dle mého názoru šly o týden dříve, než měly. Navíc je to malá nádrž, takže to kolísání kvaity vody je výraznější. Ta častá výměna vody je na místě. Klidně denně 1/3. Nic tim nezkazíš. Jak si to bude sedat, tak budeš moci intervaly mezi výměnami vody snižovat.


Soudím tak podle testů. Provádím denně. Čpavek na hranici měřitelnosti (ano, mírné zvýšení oproti předchozímu stavu, kdy byl neměřitelný), NO2 neměřitelné, NO3 bezpečně v normě. Chápu, že jste tu zvyklí se s lidmi bavit jako s idioty a soudit je podle dostupných informací, které mají na svém profilu, ale já a akvaristikou nezačínám. Mám za sebou dvě větší akvária a jedno krevetkárium (kterých jsem se musela před lety kvůli osobním problémům vzdát, nezahynuly na nedostatek péče), tak si troufám tvrdit, že alespoň tyhle základy si ještě pamatuju. Kdybych neznala, asi by mě chování pancéřníčků nepřekvapilo, protože bych nevěděla, jak se obvykle chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 09:56 R Muž Anthrax [4787] Re: skliba001
skliba001 napsala: V tomhle stavu by IMO akvárium mělo ustát bez problémů 2-3 dny i kdyby měl výkyv nastat
To nevím, z čeho tak soudíš. Mě to nepříde zas taková hitparda. Ale je pravda, že v prezentaci máš starou fotku. Ty ryby tam dle mého názoru šly o týden nebo dva dříve, než měly. Navíc je to malá nádrž, takže to kolísání kvaity vody je výraznější. Ta častá výměna vody je na místě. Klidně denně 1/3 ale při nejhorším jednou za 2 dny. Máš 40 litrů vody v akvárku, takže to je vyměněné hned. Jak si to bude sedat, tak budeš moci intervaly mezi výměnami vody prodlužovat. Až nakonec skončíš na týdenních výměnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 09:43 skliba001
nehledě na to, že akvárium v záběhu jsem "krmila" stejně jako kdyby tam byly ryby, tzn. záběh by měl být ok, na populaci levatek (aktuálně redukovanou predátorem) nehledě. V tomhle stavu by IMO akvárium mělo ustát bez problémů 2-3 dny i kdyby měl výkyv nastat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 09:41 skliba001 Re: romant
romant napsal: Jestli to jsou první obyvatelé, tak žádnou rezervu, měnit, měnit, měnit. Teď teprve nastává ten správný záběh, ale je sním spojeno lítání N látek jako na houpačce.
Každý den? To snad ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 16:46 ragus Re: skliba001
Dle prezentace 23 nových obyvatel na 41 litrů. To s parametry zahoupá. Jak píše romant "měňit, měnit, měnit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2017 15:58 R Muž romant [27987] Re: skliba001
Jestli to jsou první obyvatelé, tak žádnou rezervu, měnit, měnit, měnit. Teď teprve nastává ten správný záběh, ale je sním spojeno lítání N látek jako na houpačce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 15:55 skliba001 Re: afc1886
voda byla vyměněna ráno před vypuštěním ryb, měla by tam být rezerva, měnit každý den mi přijde trochu moc, dnes už to tak jako tak zkoušet nemám čas, za chvíli odcházím, tzn. pokud, tak zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 15:24 R Muž afc1886 [14703] Re: skliba001
Já před a po vpuštění rybek vyměním část vody, protože se zhoupne kvalita vody. Ty jelikož máš čerstvé akvárium, tak bych neváhal a vyměnil část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 15:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: skliba001
Dej jim čas, možná se potřebují hlavně rozkoukat. Ti moji pancéřníčci nejvíc blbnou hlavně večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 15:03 skliba001 – stres?
Možná blbá otázka - trochu mě zaráží chování mých pancéřníčků drobných. Koupila jsem je včera, společně s tetrami ohnivými umístila do aq, poměrně hezky se rozplavali, v hejnu sice trochu plaše ale i tak šmejdili po dně, dnes od rána jsou zalezlí v koutku v houští, melou se tam, nevypadá to, že by se vůbec starali o žrádlo. Co je může tak vystresovat? Pochopila bych, kdyby se tak chovali hned od vypuštění, ale včera se chovali normálně
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 08:53 Muž Tudy [330] - Krevetky
U mě sežerou úplně všechno, dokonce i velká sousta o kterých bych nevěřil že je mohou pozřít - jejich tlamky jsou jako vysavače. A kromě hladiny šmejdí všude, čistí i rostliny v horní části akva. Tabletky sezobnou až po chvíli, když se namočí, změknou a začnou se rozpadávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 14:31 Žena petulinakk [2016] Re: Amazonka
Amazonka napsala:Už nejedli docela dlouho ( u mě 24 hodin a to se neví kdy na burze dostali najíst ). Vím že vydrží a 3 týdny bez jídla, ale vypadají hladově..

Jak se říká, nad plným talířem ještě nikdo hlady neumřel :-)

Jak říká romant, oni si tam něco najdou, a pořád lepší pár dní hladovka než kazící se voda.

Jinak by mně zajímalo - podle čeho soudíš,že vypadají hladově? :-D
To, že šmejdí po celém akvárku, nemusí nutně znamenat že umírají hlady, ale že prostě zkoumají nové prostředí, šmejdí co a jak, a zrovna pygmejáčci jsou všetečkové velicí - za mně dobrá volba potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 13:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Amazonka
Oni žerou všechno, jedině s koretrou u nich nemám úspěch, protože ta zůstane na hladině.
Takže patentky (živé nebo mražené), žábronožka solná-taky mražená, krmím i různým planktonem, ten ale pro pancíky spařím horkou vodou, ti pygmejáci to možná vezmou i živé. No a pak žerou všechno, co ostatní ryby-vločky, granulky...
Tablety s řasou jim dávám jen občas, jednou za týden.
Ze všeho nejraději mají nitěnky, ale těm je radno se vyhnout, je to poměrně komplikovaná záležitost. Mražené nitěnky pak už vůbec nikdy.

V tom malým akvárku je ale opravdu třeba dávat toho raději míň, než víc. Hladem ryby nezdechnou, ale otrávit se zkaženou vodou můžou rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 13:37 R Muž romant [27987] Re: Amazonka
To, že je nevidíš přímo se nacpávat, neznamená, že už u tebe nekonzumují nějaké povlaky z rostlin, kořenů a pod. Netrápil bych se tím a zbytečně nezatěžoval prostředí tím či oním pokusem s přísunem potravy. ;-)
Edit: Jak píše kolega o těch patentkách, tak klidně jim je nasekat, přecijenom jsou to pidi rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:34 R Muž ctibum [6926] Re: Amazonka
Jak to dělají doma s tebou? Máš hlad? Tady je jídlo. Nechceš ho? Tak nemáš hlad... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:26 Žena Amazonka [33] Re: DavFM
To nevadí, děkuju. stydim Zkusila jsem jim hodit tabletku a oni i když jí našli a byli přímo na ní tak ji nejedí. Zkusila jsem tam dát jiný druh a to samé. Už nejedli docela dlouho ( u mě 24 hodin a to se neví kdy na burze dostali najíst ). Vím že vydrží a 3 týdny bez jídla, ale vypadají hladově.. Máte nějakou radu? Co dáváte vy svým pancéřníčkům? Děkuji, že mi všichni tak pomáháte. Jinak by to asi u nás nešlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.10.2017 12:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Amazonka
Hmm stydim , zkoukl jsem prezentaci Amazonky a musím říct, že mě teď má arogantní odpověď mrzí. Ta holka má můj obdiv a je mi jasné, že ta otázka byla položena z opatrnosti, aby něco nepokazila. Takže, omlouvám se.

Byl jsem / jsem pod vlivem různých přiblblých otázek v různých fejsbůkových skupinách, kde se lidi ptají na takové kraviny, že člověk ani nemá sílu cokoliv napsat.Tahle otázka zde mě už jen dorazila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 08:27 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Eliss
Pokud jednou nesežerou to, co dostanou, nestane se vůbec nic. Ani v měsíc starém 54l akváriu. Do akvárií v záběhu běžně krmím, i když tam není ani rybka.

V podstatě se snažím říct, že jedna nesežraná NORMÁLNÍ dávka krmiva nemůže akváriu uškodit. Ale prospět to může, jak už jsem psal, odláká to ostatní ryby a ty nové si to můžou najít hned jak budou chtít.

Nenapadlo by mě, že odpověď na takovou zbytečnou otázku může vyvolat nějakou polemiku. Kdybych to byl býval věděl, tak bych tady býval nechodil. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 07:54 Žena Eliss [105] Re: DavFM
Je to měsíc staré aq a první ryby, pokud překrmí nebo to pygmejáci nebudou chtít, může se zhoršit kvalita vody a oni jí zamávají ploutvemi na rozloučenou ;-) Krmí Dajanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2017 07:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ludvik
No, pozorováním jsem zjistil, že na mé ryby nemá vypuštění nových ryb žádný vliv. Možná se ty vypuštěné ryby žranice neučastní, ale ty ostatní teda na ně ohled neberou a klidně si žerou. Dokonce mi to tak přijde lepší, aspoň si původní osazenstvo nových spolubydlích příliš nevšímá a dá jim klid.

Leda by to bylo myšleno tak, že to jsou úplně první ryby v onom akváriu a mohla by nabídnutá potrava přijít nazmar. Jenže takový pancéřníček, ten si to najde kdekoliv, až se rozkouká a dostane chuť.

Takže stále si myslím, dokonce na tom trvám, že po vypuštění můžou dostat nažrat ihned :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2017 01:25 Muž ludvik [1082] Re: DavFM
Protože většina ryb je po vypuštění tak vystresovaná, že stejně nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2017 21:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Amazonka
Ještě tak 10 minut bych počkal.

A teď vážně, nevidím důvod, proč by nemohli dostat nažrat hned po vypuštění do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 21:51 Žena Amazonka [33]
Dobry den, dneska rano jsem si na Akvatera koupila 8 pancernicku malych. Kdy je muzu nakrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 17:46 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Wanderer
rtuťový koupit lze...(někde ještě mají staré zásoby). Je však zapotřebí k jeho nákupu IČO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Já už taky jeden rozbil, ale měl jsem ten silnější, takže prasklo jen to vnější sklo. A to mojí blbosti, kdy jsem přes něj moc tlačil na přísavku.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:51 Žena Morticia [118] Re: Wanderer
Já mám zase špatnou zkušenost s (asi) lihovým - měla jsem ho asi 3 dny u axlíka a pak spadl a rozbila se ta trubička. Začalo to pídit při vytahování. Axla to přiotrávilo! K tomu se přidaly ještě další komplikace a přišla jsem o něj. Od té doby se na ně (skleněné teploměry) dívám trochu s despektem a to byl také důvod ke koupi nalepovacího...
Každopádně tedy nějaký skleněný koupím a nějak ho zajistím nebo bude mobilní. Uvidím. A díky.
EDIT ctibum: Jo, přesně nějaký takový to byl. Aj žluté dokonca! :-D
EDIT 2: A je to o pancéřníčkách - řeším zde teplotu a možný důvod, proč mi odchází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2017 21:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Rtuťový neseženeš, ale lihový bude dobrý. Osobně jsem na nalepovací teploměry alergický, vždycky mi ukazovaly blbě a moc bych mu nevěřil. To mi připomíná, že ten jeden musím ještě seškrabat. Akvaristická skleněná klasika, kterou si případně můžeš přemístit po akváriu dle libosti, to je to co potřebuješ a podle toho nastav topítko. ;-) Jak na předním skle není na přísavce ta červená skleněná trubička, tak to akvárium ani nemůže být kompletní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:42 Žena Morticia [118] Re: Tudy
Čistící prostředky na akva ani zvenku nepoužívám. Jen vodu, houbičku a leštící hadřík. Hmyz se u mě má taky dobře, maximálně odstraňuju vyhozením na balkon. :-D Jediné co, tak občas vůně na hajzlíku a vonná tyčinka na chodbě...?
Po teploměru se tedy podívám.
A sinicu nemám rád...! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Pokud někde ještě seženeš klasický rtuťový do vody, budeš to mít změřeno přesně. S tou otravou vzduchu jsem měl na mysli nějaký čisticí prostředek, vůně nebo prostředky na hubení hmyzu/pavouků. A ano, sinice má ráda teplejší vodu, rychleji se pak množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:23 Žena Morticia [118] Re: Wanderer a Tudy
AHA! Já jsem si -asi bláhově- myslela, že stupnice na termostatu je přesnější než teploměr (mám takový ten nalepovací)! Už jsem to snížila na 23°C na termostatu, dle teploměru je tam 26°C. Teploměr je nalepen na pravé přední stěně, topítko je na pravé zadní stěně. Mě napadlo, jestli nepořídit ještě jeden už když jsem zjistila, že mám jaksi přetopeno. A asi to tedy udělám. A budu se v tom zase nějak vrtat...
Mohla by teplota nějak souviset i se sinicí nebo to nemá vliv?

Jedovatého nevím, co by tam mohlo být. Mám krycí sklo. Po něm se táhne Scindapsus, taková ta popínavka, lidově blázen, ale je tam od začátku...nevím, co jedovatého bych tu mohla mít.

Z pandíků mi zbyl poslední! Včera jeden ze dvou odešel. Původně jich bylo 6. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2017 22:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Ještě mě napadlo, jestli není/nebylo něco jedovatého NAD hladinou akvária. Pokud odcházejí jen Pandy, muže být něco se vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2017 22:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Pandové mají psanou teplotu do 25°C. Když jsem léčil krupičku, tak jsem o ně měl strach, kvůli zvednuté teplotě. Pár dní to vydrželi, nicméně asi pro ně nebude dobré, aby byli dlouhodobě ve vyšší teplotě.
Na stupnici na termostatu nedej, ta je jen orientační, musíš topítko nastavit podle teploměru, který by navíc měl být umístěn na druhé straně nádrže. Taky ber, že topítko má určitý rozsah mezi zapnuto/vypnuto, takže teploměr je podstatný. A i ten může kecat. O víkendu jsem si "kalibroval" teploměry a topítka, tj. dal na jedno místo do nádrže a byly tam rozdíly.

Já mám např. topítko až za filtrem, aby nebylo vidět a byť topím na 25-26 tam mám na topítku nastaveno 28 a voda za filtrem je teplejší než v nádrži. Vyladil jsem to právě podle teploměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:40 Žena Morticia [118] Re: tramtra a všeci
Já mám k pandům ještě Garry - sice to nejsou panceřníčci, ale rejdilové po dně občas ano.

Teď mám problém s pandíky. Umírají mi. Dneska mě napadlo, jestli se mi nepokazil termostat. Je nastaven na 25°C a dle teploměru mám 27°C a i se mi zdá voda teplá.
Nebo by mohli být citliví na výskyt sinice,která se mi vrátila. tone Nebo na to, proč se mi vrátila...
Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2017 23:10 Žena tramtra [3202] Re: Morticia
Když přidáš jiný druh pancéřníčků, nebudou ani v jednom velkém hejnu (krom krmení) ani v druhových hejnech, budou promíchaní a po menších skupinkách, mají rádi společnost. Smíšená hejna jsou atraktivní, když si druhy nejsou moc podobné, vyniknou tak rozdíly, aspoň podle mne. Proto mám Pandy s Třískvrnnými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 22:33 Žena Morticia [118] Re: Wanderer, tramtra a Belisana
Já mám z panceřníčků "jen"pandy a při odpočinku jsou právě dost pohromadě, tak proto se ptám, jak to vypadá, když je více druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2017 16:13 Žena tramtra [3202] Re: FishWoman
Bettu bych taky nedoporučovala. Klidně 5 Pandiků přidej, plochu dna na to máš. A i k těm tetrám si myslím můžeš dovolit další ryby. S cichlidkama zkušenosti nemám, takže neporadím, ale jsou další alternativy, máš 80 na délku, můžeš si pořídit hejno Sekernatek k hladině. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 13:23 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tu Bettu si ještě rozmyslím, ale kolik teda můžu mít v mém AQ celkově ryb? Chtěla jsem tam totiž ještě dát nějakou větší rybku jako je Betta, nebo možná párek cichlidek ramirezek/kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
Viděl jsem pancíky i s terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2017 12:38 R Muž Anthrax [4787] Re: FishWoman
Betta k pancéřníčkům není dobrá volba. Kvůli rozdílným nárokům na teplotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:33 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tak já jsem chtěla dát těch pand cca 3, ale tak jich dám taky 5. Jak jsem psala kolik jich tam můžu mít, tak jsem myslela kolik celkově můžu mít v AQ ryb. Zatím jich mám 25. Nerada bych tam měla přerybněno, možná tam budu mít i 1 Bettu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=401