Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 13:23 Muž Xif [195] Re: Voky
Naposledy co sem počítal své Pancérníčky Napské, tak sem jich měl v mé dvoustovce 24.
Teď jich pude tak 28-30. No a pokud nekrmím tak o nich ani nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2021 08:19 Žena tramtra [2686] Re: Voky
Asi málokdo bude mít s tímto osobní zkušenost. Rozhodně bych se toho nebála. Pancéřníčci jsou hejnové ryby a v přírodě běžně žijí ve velkých hejnech.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 23:21 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Brodys
Díky za info ale ty jich máš podle popisu nádrže 16ks a já bych jich chtěl třeba až stovku.
Ve své 250 jsem jich měl nejvíce 20 a taky byli v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 21:59 Muž Brodys [123] Re: Voky
Já jich mám ve 200l až kam :) Zdají se spokojení, neubývají a ani nepřibývají...... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 18:59 Muž Voky [23] - Cichlidy
Zdravím
máte někdo zkušenost s větším množství panceřníčků v akváriu ? 50-100+

Plánuji v nádrži 1000+l geophagy plus pancéřníčky

Nechci je ani množit jen aby byli spokojený

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 09:16 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mut
Tak máš tam samé tetry to jsou dost čistotné rybky tak za mě určitě ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 22:49 Muž Mut [3] Re: vaclav
A sneslo by akvarko rio 125 20 kousků? coze
EDIT- A už chápu, že se radši drží stranou, když tam na něj je 5 ženských :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:44 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mut
Samci jsou výrazně menší a celkově se cítí lépe ve větším hejnu klidně bych jich tam dal 20-30 ks. Když se pak třou tak je to mazec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:22 Muž Mut [3] – Pancéřníček panda v depresi...
Dobrý večer, akvaromaniaci ;-)
Měl jsem 8 kousků pand, většinou drandily po akvarku společně. Před pár týdny jeden chcipnul a od té doby se jich 6 drží pohromadě a jeden zůstává vždy v úplně jiné části akvária. Taky je ten depkózní samotář výrazně menší, řekl bych skoro poloviční než těch zbylých 6. Může toto chování být u ryby třeba tím, že chcipnul kámoš? Samotář je jinak celkem aktivní, štourá se ve dně, plave si k hladině a tak, jen všechno dělá sólo a je proti ostatním mrňavej.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 12:15 R Muž vaclav [12840] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Ta udávaná tvrdost je poměrně dost nepravděpodobná, čím to je měřené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 11:54 Muž Papik [328] Re: Andy719
Určitě jen jeden druh a vzhledem k velikosti nádrže jich dej alespoň 10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 11:39 Muž Andy719 [2] – Kombinace různých druhů pancéřníčků
Ahoj,

do svého akvária (viz prezentace) bych rád na správu dna nasadil pancéřníčky. Celková tvrdost vody 0 - 6dGH, uhličitanová tvrodst 20KH, PH mi osciluje kolem 7 - 7,5, teplota cca 26. Dočetl jsem se, že pancéřníčci jsou hejnoví a měl bych mít min. 6 kusů (s ohledem na další plánované osazenstvo to vidím právě na těch 6ks pancéřníčků). Bylo by možné těchto 6ks pancéřníčků složit ze dvou druhů (např. 4x Eversův + 2x Sterbův či 3 + 3), anebo by to nedělalo dobrotu a je lepší si vybrat jeden druh a od něj vzít to 6kusové hejníčko?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 09:38 Žena tramtra [2686] Re: Bari
Nemyslím si, že by Pancéřníček skvrnitý požíral žabky, byť malé. Máš fotku té ryby, nemáš na mysli spíš Pancéřníčka kropenatého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 15:08 Bari – Pancéřniček,zaba
Zdravím...
Prosím o odpověď. Je možná aby pancéřniček skvrnity pojídal malé zabky ? Moc dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 10:34 R Žena Jája [1367] - ŽivorodkyRe: Ajrín
Nepsala, ale děti to mají rády. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 22:37 Žena Ajrín [2] Re: Jája
Já jsem někde psala o plastových dekoracích?
Další ryby tam nebudou, na ty opravdu místo není, o desce uvažujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2021 11:27 R Žena Jája [1367] - ŽivorodkyRe: Ajrín
Ještě být tebou, tak synovi vysvětlím (nevím, jak je starý), že do AQ určitě nepatří plastové dekorace a že je nutné akvárium zařídit tak, aby se v něm rybám dobře žilo. Také se přimlouvám za desku a větší akvárium, protože 50x30x35 je opravdu minimum pro ryby, i pancéřníčci malí rádi plavou. A pokud bys chtěla i další ryby, tak do tak malého akvária moc možností není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2021 14:56 Muž vlka [2446] Re: Ajrín
Okamžitě bych šel do desky, ať mám co největší akvárium, tím více Pancíků malých, tím lepší pokoukání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 12:19 Žena Ajrín [2] Re: Anthrax
Tak nakonec to budou pancéřníčci malí a ti 4 půjdou pryč všichni. Akva bude 53l, rozměry 50x 30x35, větší se nevejde na stojan nebo by se to muselo řešit nějakou deskou což se mi moc nechce. V akva bude menší kořen, nějaké kameny, to ještě nevím jak si syn upraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2021 13:58 R Muž Anthrax [3869] Re: Ajrín
Já bych šel do jednoho druhu. Mají-li tam být s bettou, tak bych zvolil druh, který bude nejlépe snášet vyšší teploty.

Edit: Třeba sterbáky, pokud bude větší akvárko. Počet kusů závisí na tom, jak ta nádrž bude vypadat (objem není vše) a jaké bude mít rozměry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 17:46 Žena Ajrín [2]
V prosinci jsme koupili 30l akvárium se 4 pancéřníčky, každý je jiný - měl by být zelený, Sterbův, asi skvrnitý a albín. Můžou spolu tvořit hejno nebo potřebují mít stejný druh? Chceme jim pořídit trošku větší akvárium 50-60l a ještě nějaké dokoupit, ale čtu že ti dva první potřebují min. 80l, tak nevím jestli si je můžeme všechny nechat nebo 2 raději někomu nabídnout a dokoupit jen skvrnité? A kolik by jich mohlo v 50l být když tam mají ještě Betťáka a krevetky?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 23:45 Muž chameleon [25] Re: vlka
Už tam je deň, pláva ako divý a tí traja sa stále len sem tam presunú hmm nemôže to byť opačne, že by neplávali moc kvôli tomu že sú hladní? Jesť jedia, len možno nie dostatočne, príde mi že by mohli aj viac :-( mám objednané ďalšie druhy krmiva, tak možno to pomôže, uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 22:15 Muž vlka [2446] Re: chameleon
A co když čipera narazí na ty tři, nepřidají se k němu ? Možná hlad je ,,rozplave,,. Může to být cokoli. Počkal bych, jak se to vyvrbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 21:45 Muž chameleon [25] Re: vlka
Áno to som aj čítal všade na internete, či našich stránkach alebo zahraničných, preto sa pýtam čo by s tými troma mohlo byť v neporiadku. Doteraz som to pripisoval ich nízkemu počtu, no keď nový člen skupinky pláva ako divý, počtom to zrejme nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2021 21:35 Muž vlka [2446] Re: chameleon
Čauky, 10.10.2020 jsem si jich koupil 10 a tak se mi zalíbili, že jsem přikoupil další. Nejsou to ryby dna, ale čiperně plavou po celém AQ ve skupinách, neuvěřitelné oživení AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:42 Muž chameleon [25] Re: Papik
Určite prikúpim, no mali akurát len tohto posledného, a nechcel som im ho tam nechať, tak zlato tam plával stydim To s pohlavím ma vôbec nenapadlo, rybám som ho ešte neskúšal určiť, neviem si nájsť čas na dlhšie sledovanie a zisťovanie pohlavia :-D A plávajúcu rastlinku som akurát dnes objednával, Salviniu natans, dúfajme že sa im bude teda páčiť :-) Skrývajú sa najmä v strede pod listami Lobelie, alebo vľavom rohu za veľkým kameňom, najmenej jeden tam je nonstop. Ďakujem pekne za odpoveď, bude to tým pohlavím myslím si :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 19:35 Muž Papik [328] Re: chameleon
Ještě alespoň tři přikup, je to hejnová ryba, čtyři je málo. Možná jsou první tři samičky, ty jsou bázlivější, často se plaší a schovávají. Samečci se naopak hodně producírují. Ryby si musí zvyknout na nové prostředí. A nemají tam ani moc tmavých koutů, kam by si zalezly. Bylo by dobré dát na hladinu nějaké plovoučky nebo volně růžkatec, hned by se cítily lépe.

Ryby jsi tam dával dost brzo, ještě zdaleko nemáš v nádrží vytvořenou rovnováhu. Také bych zasadil ještě výrazně víc rostlin, než máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:38 Muž chameleon [25] – Divné chovanie
Zdravím. Mám otázku ohľadne panciernikov malých. Pri prvom nákupe som ich kúpil troch, a včera spolu so slimákmi ďalšieho. Prví traja toho moc nenaplávajú, skrývajú sa v tieňoch pod rastlinami a za kameňmi, no včerajší je aktívny stále, všetko skúma a pláva aj vyššie od dna.

Otázka znie, čím by mohol byť spôsobený tento rozdiel v správaní? Myslel som že by to mohlo byť ich nízkym počtom, no prečo sa potom ten jeden správa inak? Ďakujem za odpovede :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 17:05 Muž Markusenka [87] Re: samorost
Ahoj.
Taky používám dost papírkové testy, jak Tetra, ta má navíc aplikaci do mobilu, která to vyhodnotí za teba, stačí vyfotit a pak JBL. V obojím mám chlor na 0.
Co další těžké kovy, měď, olovo, zinek? Máš ve filtraci aktivní uhlí? Možná by stálo za přidání na jeden cyklus čištění filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 15:30 Muž samorost [6] Re: Markusenka
Ahoj. Je to asi tou nepřesností těch papírkových testů. Ano, měl by to být chlor. Rozsah odečítací tabulky u tohohle Tetra testu je od 0 do 3. Mě se zdálo, že mám tu hodnotu o chlup vyšší než nula, ale asi to tak nebude. Kde by se tam ten chlor vzal. Naposledy jsem měnil vodu tuším před 48 hodinami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 14:23 Muž Markusenka [87] Re: samorost
Ahoj.

Jakože 0,8 chloru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 14:02 Muž samorost [6] Re: DavFM
Zkusil jsem to dnes ještě jednou - opět tedy pouze papírkovými testy, tentokrát od Tetry. Vyšlo mi to cca takto.
NO3 - 10, NO2 - 0, GH - 8, KH - 6, pH - 6,8, Cl - 0,8. Teplota vody 28C.

Ješte jsem si jen tak pro zajímavost změřil vstupní vodu z kohoutku.
NO3 - 50, NO2 - 0, GH - 8, KH - 10, pH - 7,2, Cl - 0,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 10:33 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
I to pH 6.8 je při kH 0 téměř nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 08:09 Muž samorost [6] Re: všem
Jen aby nedošlo k nějaké mýlce - pH není zásadité, ani nebylo. Při prvním měření jsem špatně odečetl hodnoty. Lakmusový papírek jsem přiložil k odečítací tabulce obráceně (a došlo mi to až včera), čili jsem prohodil barvičky mezi pH a GH. Správné hodnoty, které byly tedy i při prvním měření, jsou cca takovéto: pH 6,8, KH 0, GH 10-12, NO2 0,1 (tady to asi může být i míň, no těžko říct, voda v nádobce byla téměř bezbarvá). Nechtělo se mi ze začátku investovat do lepší sady testů, ale vidím, že to asi bude nezbytnost.

Je to v pytli, já se v té chemii moc nevyznám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 07:57 Muž Sid [6218] - RostlinyRe: _ucx_
Jen technická...
Moč bych za poklesem pH nehledal. Pravděpodobnější je CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 07:24 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
Nějak se mi ty naměřené hodnoty vody nezdají.
KH 0-1 a přitom pH zásadité? To pH se mi taky nezdá v souvislosti s novou nádrží, většinou to jde dost dolů.

Pancéřníčky v pytliku běžně posílám na cestu dlouhou 4 dny, cca 1,5l vody, 10 štěrbáků 3,5cm, bez kyslíku. Úhyny nejsou. Jeden známý, celkem dost jezdí do Amazonie, si bere odlovy divokých apistogram do letadla v tubách/lahvičkách na léky. Takže chybu v přepravě bych nehledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 23:03 Muž _ucx_ [1353] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Ono to pH klesá i v tom pytlíku během přepravy, moč je zpravidla poměrně kyselá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 22:44 Muž samorost [6] Re: _ucx_
Teplotu vody v pytlíku s rybama už asi nezjistím. Nicméně, co se týká doby přepravy, nejednalo se snad o nějaký extrém. Jaké mají pH vody v Braníku bych asi zjistit mohl. A nějaké lepší testy budu muset koupit, uznávám. Děkuju za reakci.
PS. Ještě jediné co mě napadá (a píšu to i v prezentaci) je teplota vody. Drží se mi kolem 28C. Asi mi trochu hřejou ty levný ledky v krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 21:27 Muž _ucx_ [1353] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
NO2 na 0.1 není úplně málo, pokud nejde o chybu měření. Otestoval bych i zdroj vody tímtéž testem (a pokud je to Aquar, tak bych ale pořídil i nějaký slušný vícesložkový od Sera či Tetra). Taky doporučuji si sehnat slušný test NO3. Zajímavé by bylo vědět, kolik bylo pH ve vodě při transportu a kam až spadla teplota.

Ale jinak ve vodě problém nemáš, odpovídá to celkem přírodním podmínkám:

It lives in a tropical climate in water with a 6.0–8.0 pH, a water hardness of 5–19 dGH, and a temperature range of 72–79 °F (22–26 °C)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:59 Muž samorost [6] Re: _ucx_
Ehm, pouze přibližně papírkovými testy, NO2 kapkovým. Problém v prvním měření byl, že jsem papírek k odečítací škále přiložil "vzhůru nohama".. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:43 Muž _ucx_ [1353] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Čím to měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 20:41 Muž samorost [6] Re: samorost
Ještě bych jen doplnil, že ty hodnoty jsem před tím odečetl blbě... Správně mám cca pH 6,8, KH 0, GH 10-12, NO2 0,1. Tak jestli to pomůže při hledání příčiny úmrtí těch pancíků.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 21:20 Muž samorost [6] Re:
Zdravím a děkuju všem za reakce. Za poslední dva, tři dny jsem další nové "úbytky" nenašel, tak aspoň že tak. Že by rybky byly nakopnuté z akvaristiky se mi nechce věřit, mám je z Braníku. Takže buď převoz (který trval řekněme 3/4 hodiny - ale stejně se mi to nezdá), anebo parametry vody. Dokoupil jsem jakýsi levnější test a doměřil cca pH 7,2-7,3, KH 0-1, GH 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:16 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: samorost
Taky se přikláním k pH šoku. Celkově pancíci kyselou vodu moc rádi nemají, ale dá se to na nich poznat, potáhnou se našedlým slizem, pokud stav trvá, může to dojít až do fáze, která vypadá jako krupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 19:39 Žena tramtra [2686] Re: samorost
Taky si myslím, že se jednalo o slabší kusy, co ti uhynuly. Já kupovala skupinu deseti třískvrňáků (v HB) a dva z nich (pravda ti nejmenší a téměř bez vousků) uhynuli velmi záhy. Jednoho jsem pak ještě utratila po nějakém tom roku (výrůstky na hlavě). Ale zbylých sedm mám do teď a 4 roky od koupě, i po stěhování a změně vody, jsou stále v kondici. Jsou to docela držáci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2020 19:31 Muž _ucx_ [1353] - Symphysodon + CorydorasRe: samorost
Ahoj, NO2 v té tvé nádrži nemá úplně smysl měřit, je vcelku evidentní, že budou na minimu. NO3 budou zajímavější, ale ani tam bych podle popisu problém nehledal. Buď jsi koupil "nakopnuté" ryby nebo jsi je "nakopnul" sám při transportu nebo šokem při umístění do nádrže (například výraznější rozdíl v pH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 11:56 Muž samorost [6] – pancéřníček třískvrnný - úmrtí
Zdravím vespolek. Můžete mi, prosím, zkusit mrknout na prezentaci nádrže a pokusit se odhadnout, proč mi umírají pancéřníčci třískvrnní? Jedná se o cca šest týdnů starou nádrž, pancíky jsem nasadil ve dvou skupinkách cca týden od sebe a z dvanácti už nejmíň čtyři popadali... ti, co umřeli, tak před tím leží u dna, převrací se na bok a už to nerozplavou. Jak píšu v deníku, testy na NO2 mám celkem v normě snad (asi do 0,1 - tedy přes kapkový test, téměř bezbarvý výsledek). Děkuju předem za názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2020 07:32 Muž RAP [1014] Re: Buldr
Je běžné chování těchto pancéřníčků.
Teplotu bych zvednul alespoň na 24°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.07.2020 21:49 R Muž ctibum [6056] - Snažím se to nezahubit...Re: Buldr
Nemáš čas...? Ostatní mají mít čas hádat, čím by to mohlo být? Sepsání prvního příspěvku zabralo o málo míň času, než založení alespoň základní prezentace...
Moje pandy se ve "200" přes den chovají podobně. Většinou zalezlé pod listy anubiasů. Vylezou především při krmení. Výrazně "samovolně" aktivnější jsou večer po zhasnutí, potažmo přes noc. Co (jestli) je něco špatně nevím, mám je krátce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.07.2020 21:01 Muž Buldr [50] Re: _ucx_
Nikoliv, jen nemám čas zakládat prezentaci velké nádrže ... přece jen, do 54 litrů by se to ani fyzicky nevešlo.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 35656x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov