Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
Živá potrava pro větší ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Dokážu utiecť, ale ak majú priestor a hlavne kde, to je určite tvoj prípad, môj tiež. Rovnako to nerieším skôr naopak, čo stým? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:33 Muž patamatix [408] Re: deck
Králík je proti ním hadr co se týče množení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:14 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Vitamin2
Já je mam v 54L a nevim co s nima, jak se množí. Ztráty určitě jsou, ale v mém případě jenom dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2014 21:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Vitamin2
Mám odpozorováno že už druhý den prckové dokážou utéct , máme je společně se starejma , dokud se vejdou do huby potěr se zdržuje v kytkách kde na ně staří nemaj ... samozřejmě asi nějaké ztráty takto jsou ale neřešíme to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2014 17:48 R Muž romant [27981] Re: Vitamin2
Když už se jim nevejdou do huby, při dobrým krmení tak za tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:39 Vitamin2 – mlade
ahoj chtel jsem se zeptat kdy muzu dat male ocka mezi velke ocka?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
nech je tam kde jsou , příroda si poradí , jak už ti tady radil kolega a doporučoval bych něco si o rybkách , údržbě něco nastudovat třeba tady na fóru toho najdeš spoustu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Gupky
Dej nějaký mech atd. a porodničku nebudeš potřebovat. Budeš jen potřebovat odběr přemnožených gupek ;-) Zařiď si prezentaci palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:40 Gupky Re: MonterMonty
Dobře, a po porodu vylovit do jiného akva, nebo nechat s dospěláky? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:36 Gupky Re: MonterMonty
to jsi se rozhodně překouk.. Mám jen gupky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
Pokud tedy nemáš v akváriu nic jiného než gupky , stačí když tam bude pořádnej trs rostlin do kterého se potěr schová , v plastové porodničce se nemá kam schovat před svojí matkou která je sama s chutí slupne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
No měl jsem pocit že chceš potěr gupek uchránit před skalárama , ale možná jsem se překouk stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:33 Gupky Re: cezarmilan
Rostlinky tam samozřejmě mám, myslela jsem celkem prázdno ohledně rybiček :-) jinak jsem nikdy netvrdila, že se v odchovu nějak extra vyznám. Kdybych se vyznala, tak bych jsem nemusela psát do diskuze.. Chtěla jsem jen poradil, ohledně data porodu a případně, jestli použít porodničku, nebo ne. Nic víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:32 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
Asi by nebylo špatné udělat prezentaci,pro lepší představu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:31 Gupky Re: MonterMonty
co máš pořád s těma skalárama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
80l na skaláry asi taky není to pravé ořechové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gupky
Celkom? prázdno? ani rastlinky.....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
Já ti to rozhodně neberu , jen má pocit že o tom odchovu nemáš ani páru , akvaristiky jsou přecpané různými barevnými variacemi gupek a jejich příbuzných, a v plastové porodničce si myslím nikdy neodchováš žádný kvalitní potěr ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:23 Gupky Re: patamatix
Mám 80l akvárko.. Začínala jsem s ním od začátku, mám tam tři paví kluky a 7 samiček, zatím je tam celkem prázdno :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:20 Muž patamatix [408] Re: Gupky
Co to je dost velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:20 Gupky Re: MonterMonty
Rybičky mám jen jako koníček, rozhodně nepotřebuji ideálně vybarvené kousky :-) jinak jestli to potřebuješ vědět, tak já sama mám akvárko dost velké a navíc jeden známý shání paví očka a rád by je měl od někoho, kde si bude jistý stářím apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:18 Muž patamatix [408] Re: Gupky
A jak velké máš akva a kolik obyvatel tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
kam je dáš ? skalára ti klidně slupne dvoucentimetrovou gupku , na odchov potřebuješ nejméně dvě další zařízené odchovny , a co s ne ideálně vybarvenými kousky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:08 Gupky Re: MonterMonty
to rozhodně nemám v úmyslu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Přesně tak ... nakonec z nich stejně bude svačinka pro ty skaláry , protože to nebude mít kam dávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
Gupky se množí celoročně a celkem dobře bez výrazných úprav vody atd ... za tři měsíce jich budešmít tolik že nebudeš vědět co s něma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 21:02 Muž patamatix [408] Re: Gupky
Příroda si poradí,přežijí silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:01 Gupky Re: MonterMonty
takže ty osobně porodničky vůbec nedoporučuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:01 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Na druhou stranu,se ostatní pomějou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gupky
Nechaj ju tak, radšej venuj čas úprave akvária, substrát, rastlinky (živé), atď.
Pôrod príde sám, až tam bude dostatok rastlín, úkrytov z prírodného materialu, (drevo, korene) Mladé sa budú mať kde schovať a ich maminy budú rodiť bez stresu. Tak by to malo byť, alebo nesúhlasíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Gupky
akorát ti ta rybka ve stresu předčasně vrhne a potěr se nedožije púlhodiny , pokud nemáš hustě osázenou jinou nádrž bez skalárů, nechal bych ji tam kde byla a nechal to na přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:51 Gupky
Tak jsem rybičku odlovila do porodničky a plave jak šílená.. Přijde mi, že je z toho hrozně vystresovaná :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Nikola90
Mimina žerou samice i samci a všichni docela rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:56 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Gupky
Ahoj, tipovala bych klidně do týdne.U mě většinou s takovýmhle břichem rodí do týdne.Dej ji do porodničky aby to nesežrali paví kluci.A pokud ji už v ní máš tak supr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:44 Gupky
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo odhadnete za jak dlouho přibližně samička porodí? Děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:53 Žena Jupí [125] - AsieRe: deck
no ted tam plavou 2 malý , normálně ve volný vodě a jsou tam 2 samice + krevety , já viděla dohromady jen 3 malý , tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Jupí
No nerodí najednou. Pokud tam potěr byl a už neni, tak mohl být spestřením jídelníčku rodičů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 21:56 Žena Jupí [125] - Asie
Dobrý den :) po 21 od nákupu zřejmě již březích pavích oček , jsem dneska objevila 3 malinký :) přes den jsem měnila vodu a žádnou malou jsem neviděla , mám pocit že kdyby tam byly , asi bych je zabila. Ale je možná aby ryba rodila v rozmezí až několika hodin ? jak říkám viděla sem jen 3 akva má kolem 50 litrů a není až tak zarostlé , myslím že kdyby jich bylo více , vidělaa bych je . Co myslíte ? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 11:37 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 11:35 Muž TomaPetra [1]
mám tam více takových samiček s většíma bříškama,ale vyfotit je , to je úmění :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 11:34 Muž TomaPetra [1] – Paví očka
Fotka k příspěvku Může mi prosím někdo poradit, zda moje paví očka čekají mladý? nevím zda je mám nechat přelovit do jiné nádrže,bojím se toho,aby mi skaláry nepožrali ty maličký :-/ sice úkrytů by měli dost,ale skalára je pěkně vyčuraná ryba :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:50 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Takýchto množení, či produkcie potomstva sa dopúšťajú skoro vždy začiatočníci. Tu je zámer niečo odchovať a nie si robiť starosti s matkou-samičkou. Je to údel, asi sa s tým robiť nič nedá. :-(
Akoby sa to prenášalo od chovu iných domácich zvierat, jednoducho množiť a keď sa to množí, tak je všetko v poriadku a pri tom to môže byť naopak, čo už?
Keby len tušili, tí, čo takto začínajú a množia, že to ide aj samo v akváriu s rastlinstvom a správnym výberom rýb ano
Keby len tušili, že potom to niet kam dať......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 09:05 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
no mě to pro Xyfy malé docela přijde, dávat 2 ryby najednou mi přijde taky dost neobvyklé. Ale je pravda, že pokud jde o produkčního chovatele (koukal jsem do prezentace a zřejmě ano, protože jich odchovává dost) ještě bych tu porodnici vzal, i když přeživších 10% procent mi přijde dost málo, ale beru že to máš z vlastní zkušenosti, já měl vždy jen platy a oka a přežívalo víc, taky záleží jak kdo svý ryby zná, aby dal nakrmenou rybu do porodnice včas a nenechal ji tam bez krmení 2 dny po porodu. Já si taky prošel obdobím porodniček a musím říct že jsem ji měl ještě menší, určitě to funguje, ale pak jsem měl tolik mladých, že jsem nevěděl co s nima, proto říkám, že klasickému hobbyistovi stačí to co přežije, má rybky aby je mohl pozorovat v pokud možno "přírodním" prostředí a ne v malých porodničkách a holých odchovných nádržích (které jsou u chovatelů asi nezbytné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 06:07 radim Re: LiborSprysl
očkové perpetum :-D jedna rodí druhá žere a tak pořád dokola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 04:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
dudak napsal: dávat rybky do porodniček, které jsou sotva velké aby se tam ryba otočila, mi přijde jako týrání, kdybys místo toho hodil do toho akvárka nějakou kytku - egeriu nebo ceratophylum a nějaký plovoučky, tak ti mladých zbyde skoro stejně a ta ryba to bude mít bez stresu.

Tak tohle nejsou zrovna porodnice malé, takže mne to nijak nepobuřuje. Byť nechápu dvě ryby v jedné porodnici...Ale kousek vaší myšlenky si půjčím, neb mne o tom přesvědčila praxe. To vaše "tak ti mladých zbyde skoro stejně" přece nemůžete v kampani za nepoužívání porodniček používat, protože je to nesmysl. Jestli to nevíte, tak těch mladých, často i v zakytkovaném akváriu, zbude desetina. V tom lepším případě. A to si produkční chovatel opravdu dovolit nemůže. Ovšem je pravda, že jsem to časem dotáhl do dokonalosti v tom, že jsem začal používat kytky umělé, které nemají žádné nároky na světlo a živiny. Po porodu se jen opláchnou a uloží a mohou čekat na další. Proč takové brikule, když je ryba v porodnici? Protože živorodka chystající se na porod vyhledává většinou prostor, kde se mladé mohou skrýt. A tak se sníží její stres. I strach z pohybu v okolí, protože jsem jí omezil útěkovou vzdálenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:46 Muž dudak [1885] Re: amazonia
dávat rybky do porodniček, které jsou sotva velké aby se tam ryba otočila, mi přijde jako týrání, kdybys místo toho hodil do toho akvárka nějakou kytku - egeriu nebo ceratophylum a nějaký plovoučky, tak ti mladých zbyde skoro stejně a ta ryba to bude mít bez stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:40 Muž amazonia [58] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:40 Muž amazonia [58] - Živorodky
Fotka k příspěvku Takhle vypadá po domácku vyráběná porodnička.Pro lidi co by si ji chtěli vyrobit.Je určitě funkčnější než ty kupované.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 14:18 radim Re: Gupka
pokud byla(y) samice se samcem v jedné nádrži, tak je skoro na 100% vždy oplodněná. Zkus ty ryby víc pozorovat, pak se nebudeš muset na vše ptát.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=901