Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:15 Lenka – březí
za dlouho co ?? si myslím tak za 2 tádny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:26 Lenka Re: romant
a za jak dlouho asi,mě připadá že každou chvíli praskne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:24 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Sameček dole ne, ale samička nahoře s největší pravděpodobností ano. V drtivý většině případů platí pravidlo, jak je samička se samečkem(ideální poměr kluků a holek je 1 a 2-3) je ta možnost, že budou samičky v očekávání a to permanentně velmi vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:22 Lenka Re: Štefan
Fotka k příspěvku néé ta nahoře :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:21 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Lenka
není, protože je to samec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:18 Lenka – Gupka
Fotka k příspěvku tato je také březí ? myslím si že ano skvrnu březosti má :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 16:11 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Protože to tak má příroda zařízený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 15:53 Lenka Re: Amras
aha a tak proč to nevrhne najednou ?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2014 12:10 Muž Amras [34] Re: Lenka
Ano, je. Dokonce se to i běžně děje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 12:06 Lenka – Paví očko
je možné aby mi porodila a hned to sežrala ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:11 R Muž romant [27987] Re: Lenka
14 dní nejdřív, ale jak zde již bezpočetkráte zaznělo, proč to řešit, nech tomu volnej průběh. Jinak v posledních fázích těhotenství může porod vyvolat výměna vody. Ono je klidně možný, že už rodila, jenom jsi to nezaregistrovala a omaldina posloužila jako spestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:02 Lenka – foto dnes
Fotka k příspěvku tady přikládám foto jak vypadá moje gupka (těhotná) dnes :-) a poraďíte mi ?? za jak dlouho mi asi vrhne ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.06.2014 18:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lenka
proč pořád chceš něco urychlovat ? nebo mít to honem honem za sebou , akvaristika není vysokorychlostní internet , nech to na přírodě , co má přijít příjde samo , raději investuj čas do kvality prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 17:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lenka
Kdyz ji nechas v klidu, v prostredi kde se ma kam schovat treba pod nejaky list, ci do spleti rostlin, nebude rusena a bude se citit v akvariu v pohode, bude to nejrychlejsi jak muze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 16:57 Lenka – Paví očko
Ahjom má otázku,když mám březí samičku tak jak urychlím porod nebo aby to měla rychlejc za sebou ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 08:09 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
pravda u některých spolubydlících nepřezijou ani dospělí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
půlpy napsal:... vždy nějaká mláďata ve společenském aqwa přežijí a po pár měsících nebudeš vědět co s nimi, jak Ti budou přibývat
Nebudou,nebudou, jednou to přestane.... Ono také záleží na splubydlících...:-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2014 20:14 Muž půlpy [2131] Re: Ondra
je to stejné jako u jiných živorodek: až hranatá zadní část břicha, vyhledává klidná místa v akváriu, straní se ostatních ryb, schovává se za filtrem nebo za rostlinkami, prostě chce mít klid. Při porodu většinou "jezdí" nahoru - dolu ;-)
narážku Marka ber tak, že pokud se nebudeš chtít živit odchovem a prodejem, tak je zbytečné samičku odlovovat, vždy nějaká mláďata ve společenském aqwa přežijí a po pár měsících nebudeš vědět co s nimi, jak Ti budou přibývat
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Ondra
Za úplňku. ;-) Ne, teď vážně. Nejlépe nikdy, příroda si poradí. ;-) A pokud přece, tak si stačí přečíst tohle fórum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 18:47 Ondra
Kdy mám dát samici do porodničky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 11:01 Žena niky [13] Re: deck
souhlasím :-) Pokud jsou ŽIVÉ rostlinky, maldé se v nich schovají,dle mého nejlépe funguje najas a každá hustější plovoucí rostlinka .A druhá rada, že se ti přemnoží je také VELMI dobrá.Neřešit, nechat to na přírodě a mít radost z těch pár přeživších ;-)u mě se jim nějak moc daří i s dravci v AQ :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 06:52 Žena Moncicak [0] Re: Nelysa
Tak zalezi na tom kolik ti porodi rybek a jakou mas porodnicku. Ja mam maly 20 litrovy akvarko s kytkou topenim piskem, proste jako normalni akvarko. Tam dam samicku pred porodem a pak tam necham poter dokud neni dost velkej aby ho ostatni nesezrali. Kdyz sem nechala gupku porodit v akva, tak mi ostatni pavi oka sezrali vschny mlady ani sem.nestihla nic udelat. Ja neodlovuju vsechny samicky do porodnicky, nemela bych to kam davat, vyberu si jednu, tu necham porodit. Ona sice porodi x mladat, ale byt tebou tak pocitam s tim ze nekteri pojdou, sou hodne citlivy na teplotu znecisteni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 22:17 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Nelysa
Pokud máš v akva dostatek rostlinek, tak neřeš porodničku a nech to na přírodě. Pokud s gupkama nemáš nějaké větší ryby, co by potěr zlikvidovali, tak budeš mít za chvíli přeočkováno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 22:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Nelysa
Radšej sa sústreď na akvárium, aby aspoň to spĺňalo niejaké požiadavky. Tu je fórum, nie predškolské zariadenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:43 Nelysa Re: Moncicak
a když odlovím matku před porodem do porodničky tam porodí a hned ji pak dát do společenského akva tak potěr (v porodničce) přežije ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 15:25 Žena Moncicak [0] Re: Nelysa
Jo je tehotna. No brezost trva cca 4 tydny, az se ta skvrna zvetsi a ztmavne, gupka hezky ztloustne( bude vypadat jako prezrana) a bricho se ji zespodu srovna do roviny tak to bude ten cas. Jestli mas vic samcu od gupky tak kolem casu porodu o ni budou jevit velkej zajem. Taky sem u svych gupek zpozorovala ze maji zadek jakoby,,otevrenej,,. Jestli ji neodlovis do porodnicky tak se v akvarku bude schovavat pred ostatnima rybama, mojese napr. schovala za kytku u dna a tam stala na miste, vyplavala jen na jidlo a pak zalezla zpatky. Tot moje zkusenost, samozrejme vsechno nemusi byt stejne ale myslim si ze velmi ppodobne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 14:36 Nelysa – Paví očko
Když má moje paví očko na konci bříška černou skvrnu tak je těhotná ? jestli ano tak kdy bude rodit ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Moncicak
Jakmile se jí břicho začne hrananět, tak už je to ten čas těsně před porodem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:15 Žena Moncicak [0] – rodit, nerodit
Ahoj, mam 5 pavich ok samic, vsechny maj cernou skvrnku brezosti. Tri sou jeste relativne hubene, ale dve pekne tlusty a u ty jedny se mi zda ze se ji zespodu zarovnava bricho do roviny a ta skvrna ji ztmavla a zadek ji jakoby vylezl. Bude uz konecne rodit nebo ma vetry? :-D chci to odchytit vcas, bude to muj prvni porod :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 21:47 0 – paví očka ve vybarvení kohaku a jiná
Zajímavě vybarvená paví oka se dají zde vidět : fishopolis.files.wordpress.com/…

fishopolis.files.wordpress.com/…

www.google.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2014 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Ty tetry jsou piraňky a pávice to mají jako program, takže se nedivím... ;-) ...to že by skaláry nedokázaly vyzobat potěr svědčí spíš o tom, že buď jsou neustále přežrané, a nebo jsou to nějaké mrchy...Zdravá skalára z dobrého chovu je dokonce kooperující ryba, tak jako to známe třeba někdy u kosatek. Naučí se udělat půlkruh a ženou potěr do rohu, kde ho v pohodě zmaří...
Dospělá, dobře narostlá samice šlechtěného oka má kolem 110 mladých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kytka
No když kukám na mladé ve 112ctce , 80% doroste , bez přelovování,někdy i u skalár doroste kus určený ke zkrmení , možná to bude u tebe tím beťákem , ten když chce tak sestřelí téměř cokoli, dokonce ani RAMky v 50l akva nepochytaly čtyři dny starej potěr , a to jsou co se týká lovení velmi trpělivé rybky jak jsem odpozoroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:00 Žena Kytka [2146] Re: MonterMonty
Mám očka ve stodvacítce s Tetrami královskými, Pancéřníčky similis a jedním Beťákem. Za posledních půl roku přežily dvě mimina, ačkoliv těhotných samic je tu dost. A akvo je zarostlé, řekla bych, dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.04.2014 20:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kytka
hmm , tím bych si zas tak jistej nebyl stydim do pár hodin po vrhu už ty mladý zvládaj s ploutví na břiše zdrhat požíračum , jediná možnost jak u mě zkrmit omladinu, je ve 250tce kde jsou skaláry - i ty se chytaj jen po zhasnutí, kdy potěráci chrápou na hladině mezi plovoučkama a skalára po nich vyjede zespodu , za světla nemaj šanci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:18 Žena Kytka [2146] Re: Mates
V tom případě naopak. Nechat ve stávajícím akva, ostatní ryby (včetně rodičů) budou populaci samy regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mates
Normalne ty mlade ve spolecenskem akvariu ostatni ryby sezerou, takze v klidu, maloktery prcek se dozije, pokud vubec nejaky.

Pokud budou mit vhodnou teplotu, budes je dobre krmit a kazdy den jim menit vodu, staci k odchovu jen nadrz s vodou, nic vic neni potreba. Pokud jde o par kousku a tu vodu budes opravdu poctive menit, ta nadrz nemusi byt ani nijak velka, staci par litru. Vzdyt jen potrebujes aby to povyrostlo a uz to nebylo vhodne k sezrani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:10 Mates Re: Designer
Je možné hodit ty malý prcky do akvárka, kde nebudou mít kytky, kameny, ozdoby prostě nic ??? Já jen aby měly ostatní ryby v tom aktuálním akvárku dostatek prostoru, protože jestli opravdu budou neustále p*cat tak se z toho zbláznim... Děkuju za vyjádření... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 18:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mates
Samice Paviho oka rodi minimalne 9x rychleji nez lidska (spis jeste rychleji), a ma vyrazne vice mladych, takze... smich

Kdybys chtel neco odchovat a takhle to najdes ustrasene nekde schovane v akvariu, muzes si do akvaria zavesit:
www.akvarista.cz/…
a nechas je v tom povyrust, at je ostatni nesezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 18:22 Mates
No tak jsem se opravdu řádně podíval coze do akvárka a našel jsem 6 malých oček... Ty očka se prej množej rychleji než cikáni... je to pravda ??? :-D Já jen že nevim co s tim budu dělat když na to nemám akvárko... rozzureny to nejde, takže docela pech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 15:39 Mates
No tak už nic nebude :-D Včera když jsem se probudil byla už rybka naprosto hubená a bez známky těhotenství... přiroda si prostě poradila i beze mě... a nikde žádná malá nebyla... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mates
Dej si na hladinu rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans , udela Ti takovy hezky bochanek, a az bude dost velky, to by v tom byl cert, aby se v tom neco neschovalo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2014 20:45 Adam33 – gupky
ked trocha podrastu, tak budes mat kazdy mesiac 30 ... nieje to vôbec ťažké, samec a samica a je to potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mates
Potěráci gupek si chrochtaj blahem v kořenech plovoucí pistie , ale klidně prchnou i do spodu nádrže mezi chumel kytek ,když je někdo nahání , u hladiny se zdržují když jich je větší houfek 10-15 ks , jakmile jich většinu odlovím , zdržují se spíš dole, po dni až dvou už je většina ryb nemá šanci ulovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:50 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Mates
Čím více skrýší a rostlin, tím více mladých přežije. Doporučuji sehnat jávský mech a nějaké drobnolisté rostlinky. Potěr od pavích oček se nejvíce drží u hladiny, takže i nějaké plovoucí rostlinky by pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:42 R Muž romant [27987] Re: Mates
Tak mladý budou, je ovšem otázka co přežije, ale to bych nechal na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:23 Mates – Paví očko samička
Zdravim všechny akvaristy, koupil jsem dnes poprvé pár pavích oček a přidal jsem je k neonkám... doma jsem zjistil, že samička očka má větší břicho a černý flíček, bezesporu jsem si jist že je těhotná... dal jsem ji do akvárka spolu se samcem a dalšími 8 neonkama, 1 snekem a 2 krunyrovci... Můj dotaz je zda může mít nejaky mlady ??? (Poznámka: mám v akvárku dvě rostlinky, jeden květináč a jednu ozdobnou skrýš) Děkuji za info :) Mates
PS: přes týden nejsem doma, studuji a bydlím na intru...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 18:20 debono Re: vaclav
Musím souhlasit , také jsem už zaznamena , mám porodničku , kde mladí propadávají , a pár jich to nestihlo . Tak si samička vykompenzovala náročný porod pořádným soustem ano Většinou se píše , že své mladé nepožírají , ale jsou to ryby z řek , takže jejich mladé odnese proud dříve než by dostaly chutě .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 16:21 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Prostě se v takovéto potěrovce musí uklízet minimálně jednou deně , raději po každém krmení, stejně tak měnit část vody ,krmení se pokusit rozdrobit na co nejmenší kousky aby se s tím větším potěr nemusel "prát" filtr nemá smysl když není zajetej ,raději pořádné vzduchování , krmit raději po špetkách než najednou větší množstí , hodit špetku, až to sežerou tak druhou , kousek plovoucího třeba růžkatce u mě nevadil , potěr si z toho taky něco ďobne , mě to tak funguje , ted už ani potěr neodlovuju , je mu dobře i s dospělejma , max u starších rozděluji podle pohlaví aby se nemixovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 16:19 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: misolouny
Klidně si tam dej 2 okružáky + odkalování, údržba a nějaké rostlinky a mělo by to jít. Já tady s tím problémy nemám. Potěr krmím několikrát denně - jen to co sežerou, tak aby to nepadalo na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 16:11 misolouny Re: romant
tož vám děkuji všem, budu teda měnit vodu a odkalovat palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=801