Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2009 11:11 Muž DavidDizzer [26] – Re: domca1
jestli bude ještě rodit, to ti nikdo neřekne.. Může rosit i vícekrát bez přítomnosti samečka! Já bych jí už odlovil,,,:-)( to je pouze jenom můj názor)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 10:26 Muž dominator [6] - Živorodky – Potěr
Fotka k příspěvku Ahoj,asi před dvouma týdny jsem vám ukazoval foto mého pavího očka.
Dnes po dvou týdnech jsem si řekl co kdybych ji dal do porodničky tak sem jí tam
šoupnul.Šel jsem na chvili ven asi po dvou hodinach přišel domu a v porodničce plavalo
8 malich rybek. Nevyvolal jsem tim předčastný porod?Malí potěr se zdá být vyvinuty a
bez problemu plavají.Bude rybička ještě rodit? kdy jí mam vytáhnout z porodničky?
Nemam si koupit ještě jednu porodničku? Abych starou přemistil pryč od tech malech a potěr
odchoval v porodničce?

Prosím poradte mi jaky dělat postup, budu rad za každou radu,je to muj první porod.

NA FOTCE JE RYBIČKA DVĚ HODINY PŘED PORODEM.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 21:17 Muž deathfoe [58] – Re: simka
No musíš je asi někde rozdat, po známých nebo v akvaristikách a nebo si kup do akvária (pokud ho máš dost velké) nějakého dravce, aby ti je redukoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2009 15:44 Muž DavidDizzer [26]
mě gupka nikdy neporodila :-( ,,, dříve kdysi ještě některé rodily, to jsem měl 56 litrovku. ale teď nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:16 simka – zdochlina
sad sad sad mne akurat zo,mrel samcek gupipek ale gupky sa mi rodia jak na beziacom pase a newem co s nimi poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:12 Muž Yirka [9126] – Re: amirinda
Oplodňování živorodky dá vždy na několik vrhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:09 Muž Miras [111] – Re: Dominika
určitě živorodky můžou rodit i víckrát a to bez samečka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:07 Dominika
Ahoj lidi potřebuju se zeptat - může mít mečovka mláďata i bez samce??mám mečovku, co je už 4 měsíce bez samce a předtím měla mladý. No a teď je nějaká veliká...:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:22 Muž Miras [111] – Re: martina
no jestli máš dost kytek tak se snad schová ano , pokud to jde tak bych ji odlovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 15:29 martina
prosim poradte v utery sem nasla malinkou rybicku a mam cichavce, blackmolly,ancistrusy neonky platy a nevim esi ji nemuze neco pozrat odepiste coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:26 Muž Yirka [9126] – Re: evikeva
Drtivá většina živorodek vzápětí po vrhu přijímá normální potravu jako dospělé rybky, pochopitelně nadrolenou na přiměřenou velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 13:47 evikeva
v sobotu se nám narodili malé paví očka..rodila celý den a je poloviční..vypadá to že dorodí pozdějc ty další. No zatím snad přežili všechny malé bez rodičky ale co jim dát k jídlu? Jedí to samí drobení co dospělí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 22:02 Lenka – Re: Yirka
Až tak pozdě????? coze to to nevydržím :-D mám malé akvarko na 30 litrů a tak asi 6 rybek:-Dno tak jsem celá šťastná, že tam mám malinký!!!Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 21:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
To jsou docela obyčejné kytičky. Douška je Egeria densa, růžkatec = ceratophyllum demersum, pak je dobrá měchýřovka jávská = vesicularia dubyana. Podívej se do inzerátů, někteří akvaristé je rozdávají, nebo je poptej. Jsi z Prahy? Mohla bych ti dát odnože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:10 Muž Yirka [9126] – Re: domca1
Pokud koupíš dospělé samičky gupky ze společné nádrže se samečky jsou vždy stoprocentně březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:06 Muž dominator [6] - Živorodky
Sem si v kramě koupil 3 pavi oka a s toho 2 byly těhotny.
Tak se mam na co těšit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:00 Muž Yirka [9126] – Re: domca1
Pověs sem fotku za 3 týdny (pokud možno kvalitnější) a určitě ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 18:38 Muž dominator [6] - Živorodky
Za jak dlouho jii mam přemístiti do porodničky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 17:19 Muž Yirka [9126] – Re: Lenka
Ono to není jen o čase, rychlost dospívání závisí také na prostředí a výživě. V podstatě bys však v období kolem 6-8 týdnů stáří měla pozorovat rozdíly ve stavbě těla a vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:02 Lenka – Mláďátka
Ahoj chci se zeptat - teď v úterý se mi narodily maly očka hop nevíte někdo, za jak dlouho poznám co z toho jsou samci a co samičky??jsem děsně zvědavá ano Dík za odpověď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 20:48 LucaBrasi1 – Re: domca1
Ještě je čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 20:23 Muž dominator [6] - Živorodky – Re: domca1
Mam jí přemístit tetka do porodničky nebo až déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:30 Muž dominator [6] - Živorodky
Kdy ji mám přemístit do porodničky? Nedojde k předčasnému porodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: domca1
Za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:33 Muž dominator [6] - Živorodky
TAKŽE JE BŘEZÍ? ZA JAK DLOUHO ASI PORODÍ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: domca1
Tady si na mladé ještě dlouho počkáte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:30 Muž dominator [6] - Živorodky
Fotka k příspěvku SNAD JE TO LEPŠÍ
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:28 Muž dominator [6] - Živorodky
dU SE POKUSIT UDĚLAT LEPŠÍ FOTO :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:24 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: domca1
Na fotke toho moc nevidno, ale ja si myslim ze ano. Vidno ze ma vacsie brucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:22 Pigeon
Jo, nejspíš je březí. Ale s touto tematikou je zde dost založených témat. Tak nač zakládat další? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 13:17 Muž dominator [6] - Živorodky – Březost
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl bych se vás zeptat jetli je toto skvrna březozti.
Omlouvám se za špatnou fotku paviho očka ale snad to vystačí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 01:15 nickolka – Re: kikuška
já bych jim tam nějakou tu z těch co jsi psala koupila,jenže u nás ve zverimexech to nemají..tam mají jenom samí co neznám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 08:29 JuraS
Mě se gupky množí jak na běžícím pásu. Jen bych potřeboval pár jiných samečků, mám to příliš jednobarevné..krmím směsí cca 6 ti vločkových krmiv které jsem sesypal do piksly, pořádně promíchal a dal do automatického krmítka..to dává 2x denně a já večer kostku mraženýho do akva..vzal jsem všechny druhy čokoládek co měli v akvaristice a libovolně jednu vymáčknu..ani nenechávám rozmrazit..v 25 stupních se rozpustí rychle...jak jsem zjistil tak spouštěcím mechanizmem pro množení byla výměna vody..týdně tak 10-15 lt..jen odsaju a natočím vlažnou z kohoutku a jde rovnou do akva..rybičky se z toho chloru můžou pominout a je to jak za války..honem se dají do množení..za hodinku dvě dám výluh z rašeliny a je to..předchovávám si je teď pro terčovce..snad se mi pak při jiném chemizmu vody budou taky tak rychle množit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 07:42 Muž Miras [111]
no já je krmim cca. 3x denně a vše v poho rostou jak z vody, po pár týdnech jim v prstech rozmačkám v klidu i vločkové a jakpa dlabou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:00 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
Myslím si, že bys mohla dát pryč tu umělou kytku a přidat nějakou obyčejnou rychlerostoucí - například doušku hustolistou a /nebo růžkatec potopený. Něco, co se ti ve velkém akvišku daří a máš toho hodně. Já krmím krmivem Lon Baby a TetraMinem, ten miminkům drtím najemno.Baby krmivo mají i jiné firmy /Sera/, s tím Lonem nejsem moc spokojená vzala jsem ho, protože nic jiného neměli. Ale myslím si, že člověk vystačí s tím, co má a jen drtit na jemno. Rybička sežere potravu o průměru svého oka. A taky nemá hladovět, mají se krmit až 6x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:47 nickolka – jak krmit?
Fotka k příspěvku Ještě se chci zeptat,jak často je mám krmit..už jsou staré asi 2 týdny možná dýl..krmila jsem je 2x deně pokaždé jen málo..Tak prosím o radu ohledně krmení...jo a prcky mám v 16ti litrovém akva,takže myslím,že se mají dobře??Mají tam řasokouli zelenou,pak jednu malou umělou a kousek ještě nějaký,ale to nevím,jak se jmenuje..a samozdřejmě filt se vzduchováním..ještě mi neumřelo ani jedno,takže myslím,že jim je asi fajn... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 22:55 Žena Hatomi [27] – Re: kikuška
no jo to tak bývá :-D teď když samice porodí a může se zase třít,tak se všichni samci přetahují koho bude další potomstvo,ale jinak jí nechají v klidu žít (což jsem ráda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 22:52 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hatomi
Ha ha :-D Já dostala za parmičky od souseda moc pěknej páreček mečovek ... jenom do čtrnácti dnů se stal ze samičky náš vrchní akvarijní usurpátor a likvidátor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 22:46 Žena Hatomi [27] – Re: DeathAngell
oni se ti třeba ještě přemění. smich teď sice srovnávám nesrovnatelné,ale když jsem si od chovatele přivezla platy (1 samec 5 samic) tak se mi z toho po půl roce stalo 5 samců a 1 samička... Ale pávata se po půl roce budou měnit jen těžko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 22:35 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: DeathAngell
To je opravdu zajímavé - já to mám 1/3 samců a 2/3 samic ano U krokodýlů je to tak čím, tepleji tím víc samečků. Já mám teplotu kolem 22oC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:30 DeathAngell
mě z mých 24 malých "pávat" mám 23 Samiček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 14:21 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Azbine
To je zvláštní...to se mi nikdy nestalo. Jak je máš strarý? Já si taky někdy myslela, že jsou to jen samičky, ale po dalším měsíci jsem zjistila, že jsem se mýlila. Ani v knize jsem nic takového nenašla. Ale mám pocit že u krokodýlů teplota určuje pohlaví malého krokodýlka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 13:23 Azbine – Jenom samice
Taky se mi úspěšně množí paví očka. Mám pro ně 8 l akvarium jako porodničku, kde si v klidu vyrostou. Rodí se mi ale jenom samice, není to třeba teplotou vody? Nevím jak se ovlivňuje vývoj pohlaví u pavích oček. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 13:02 Muž Yirka [9126] – Re: Hern
Všechno zlé pro něco dobré. Pokud odolá taková rybka všem nástrahám svědčí to o její životaschopnosti a určitě bude přínosem i pro další chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:16 Muž tesartomas [5] – Re: Hern
Paví očka se množí jako trpaslíci, já mám v akvárku asi 9 úplně malých a podle mých zkušeností z nich tak 5 vyroste. Nechávám tomu volný průběh a jediné co pro ně dělám zvláštního, že drtím potravu na malé kousky, aby se nakrmily. Jinak se umí docela rychle schovávat.. Souhlasím s tím názorem, že po měsící už je téměř nic nesežere. ;-) Ať rostou!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:14 Hern – Re: PetrP2B
OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:09 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Re:
Presne tak, take mam ve spolecenskem akva ocka a par teter medenych a z vrhu prezilo prvni den asi deset prcku a v dalsich dnech se pocet snizil na 4ks. Ocka se rodi kazdou chvilku, takze bych si z toho nedelal moc hlavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:04 Bouda – Re: Hern
No záleží na množství skrýší a pořádné porci štěstí. Mě třeba zvládla jedna Black molla i mezi terčovcema dospět. jde fakt o štěstí a množství skrýší na hladině. Nejlepší jsou plovoucí kytky a nebo rovnou samičkou před porodem odlovit a nechat je nějakej měsíce dospět ::)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:56 Hern – Re: kikuška
Díkes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hern
To se velice špatně odhaduje. Jednak těch mláďat bylo asi víc a skončily v bříškách spolubydlících. Nemáš tam agresivní rybky a dívala jsem se na tvé akva a je zarostlé, tak mají velkou šanci na přežití. Mojí zkušeností je, že nesežratelné je měsíc staré, zdravé paví oko Jinak toho moc nelituj, že máš jen 3, paví očka jsou jako králíci, děsně brzo a rychle se množej :) Takže, když ti nevyjde tento vrh, další se určitě podaří

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=3751