Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:28 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Z té fotografie se dá tak maximálně určit, že jde o rybu.
Ovšem určit o kterou se jedná je z ní nemožné.

Tudíž nezbyde nic jiného, než hledat v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:03 Muž avast [49] – Re: ustavprochore
Přesně tak.. o gupkách je toho všude napsané mraky a vy se ještě ptáte??? Jako já rád pomůžu, ale chci si tak nějak všechno alespoň zkusit vyhledat svépomocí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2009 14:40 Žena ustavprochore [567] – Re: deltas
Vy fakt nehodláte otevřít ani zdejší atlas? hmm To nejlepší, co pro vás mohou zdejší uživatelé udělat, je přestat na ty otázky odpovídat. Čtěte aspoň ten net nebo si vyberte jiného koníčka, jak už vám tu někdo psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 14:34 Muž avast [49] – Re: deltas
Je to myslím tady někde napsané.. Je těhotná celý svůj dospělý život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 14:23 deltas
a jak dlouho je asi březí do porodu :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:30 weirdo – Re: iri
asi šé i vic jak kdy ale kdyz sou mlade atk tak 1-5 hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:37 Muž Miras [111] – Re: deltas
no každopádně než napíšeš jakýkoliv dotaz ohledně gupek doporučoval bych ti přečíst si minimálně celé toto vlákno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:58 deltas
no březí je asi 8 dní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:46 weirdo – gupka
oni rodi i 30 malych aee az sou velke kdyz sou male (mlade) tak jen tak 1-5 ahoj rozzureny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:41 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Ono záleží na tom, jak dlouho už je březí ;-).
Zřejmě nastal čas si konečně přečíst nějaký ten článek.
Kdy přesně vrhne mladé ti nikdo neřekne, což už tu bylo psáno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:20 deltas
Fotka k příspěvku tak to je ta moje žlutá živorodka.Napište někdo její název. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:08 deltas
a jak dlouho ji mam nechat ve vytíračce.protože tam je už 2den a nic a březí je. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:59 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Však už máš samice březí, tudíž jim to asi stačilo. ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 07:05 Muž Miras [111] – Re: deltas
no říkals že máš 20l tak proč ho nedat plné že :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 07:00 deltas
a bude stačit pro vytření 10 litrů. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:27 Muž NASREDDIN [1383] – Re: JuraS
Bez samce se množí díky tomu, že po jednom oplození jsou schopny několika vrhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:09 JuraS – Re: danasos
Přesně...vytahal jsem z akva téměř všechny gupky..zbyly tam 2 samičky co se schovávali mezi kytkami..po 2 týdnech jich tam mám zase aspoň 20...jak je to možný že se množí bez samečka nevím a neřeším..začínají mě tím svým neřízeným rozmnožováním štvát..ani diskové je neregulují a to jsem jim dal 1,5 dne hladovku..na chvíli bych tam dal nějakého přirozeného regulátora, ale bojím se, že by se pustil do krevetek...kdo hledá v množení gupek nějaký problém má ruce volšový a nebo nedodržuje ani ty nejzákladnější pravidla akvaristiky. howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 14:19 deltas
ale já mám paví oka z hornbachu a jsou skrátka celé žluté. ano a jinčí a taky jsou odolnější.Protože jsem si koupil paví oka duhové a do 2dnnů umřeli.Asi se o ně neumím starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 11:19 Muž danasos [1]
já se akvaristice nevěnuji ani měsíc a vim toho mnohem víc než deltas, který se jí věnuje 4 roky !!! [ jak směšné ] :-D :-D STATŠÍ UMĚT ASPON TROCHU HLEDAT A ČÍST !!! Asi tak před 3 týdny jsem si koupil 2 samečky pavích oček a 2 samičky a ted jich mám dohromady asi 35 coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:16 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Vážně by nebylo od věci, si něco přečíst. Pokud chcete aby se samec pěkně nažral, tak ho do té porodničky dejte, k ničemu jinému by tam nebyl. ;-)
Samici můžete dát na samotku klidně hned, (je-li březí) nijak jí to neuškodí.
Osobně bych to ale nedělal, stejně nebudete vědět co s potěrem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:01 deltas
a jak dlouho tu tečku má do porodu abych věděl kdy jí mám dát bokem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 09:58 deltas
a do porodničky muzu dát 2těhule?A nemusí se do té porodničky dát samec i samice? :-O odpovězte PLEASE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:10 deltas
a ta tečka v ní jsou mimina nebo co :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:06 Muž All001 [2]
deltas napsal: a já mám ještě jedno 20l akva ale nebudu ho plnit celé asi jen 10l.A můžu jí dát do bočního akva toho 10l.Anebo musí být porodnička. hmm.Odpovíte :-O hledej bylo to tu jiš 50x? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:01 Muž danasos [1]
udělej to podle sebe !!!!!!!! já se tady na to taky neptal !!! Já normálně nechávám těhotnou samici v akva !!! Nějakých 10 mladých mi statší !!! Jeto uplně jedno jestli ji necháš porodit v porodničcenebo nebo v akva 10 l !!! Být tebou tak to akva 10 l napustím vodou z normálního akva dám tam samici, nechám ji porodit a pak ji přelovim do normálního akva !!!! [ jak prosté ] Teplota tření je blbá otázka !!! Já beru že paví očko je takový menší plevel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jenom se nekontrolovatelně množí a množí !!! Já mám v akva pořát 19,5 - 20 °C a normálně se mi množí furt !!!!!!!!!!!! Neřeš všechno tak do detailu !!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2009 15:26 Muž Yirka [9118] – Re: deltas
Docela mě překvapuje kolik nepřesných informací je v tomto fóru na tak jednoduché dotazy. Jednak bych ti doporučil přečíst si článek o gupkách zde v atlasu, většinu informací si najdeš. A neboj, článek je psán zkušeným akvaristou. Ještě tam byl dotaz k vybarvování mladých rybek, za 3 týdny to ještě určitě znatelné nebude. Záleží pochopitelně na krmení a podmínkách chovu. Živorodky se také netřou, ale vrhnou živé rybky.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 11:42 deltas
a já mám ještě jedno 20l akva ale nebudu ho plnit celé asi jen 10l.A můžu jí dát do bočního akva toho 10l.Anebo musí být porodnička. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 10:51 Muž Miras [111] – Re: deltas
no lepší je určitě dát ji do porodničky, protože ve větším akva stejně všechny malé nechytíš, v porodničce budou všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 09:54 deltas
zjistil jsem že jsou dva spůsoby bud dát samici bokem po vytření spátky do akva.Anebo jí nechat tam at se vytře a hned je malé vytáhnout a dát bokem.

Který spůsob je lepší já nevím. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 08:47 Muž Miras [111] – Re: deltas
no já mám standartně cca.26-27, ale když jí zvedneš teplotu tak to na ni přijde dřív, ale toho já nejsem zastánce, kdo si počká ten se dočká ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 07:42 deltas
jedna gupka má tu tečku a mám silné osvětlení a když je ve stínu jde to vidět a když je ve světle tak to moc vidět nejde.a jaká je nej tepllota ke tření. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 05:46 Muž Miras [111] – Re: deltas
na tu pet lahev tady určitě najdeš spoustu rad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 21:04 Muž avast [49] – Re: deltas
K tý pet láhvi.. Zkošel jsem to taky, ale kvůli 50 korunám už bych to nedělal.. S tim porodem.. Spíš dej dospělou gupku do vody v který budou mladý.. Pokud zůstanou s matkou, tak ti nepřežijí všechny, takže radši rychle odstranit ať jich nestihne tolik sežrat.. V porodničce je pak cca týden můžeš nechat, ale pak je dej do nějakýho jinýho akvárka (většinou tam kde se narodili; to akvárko musí být volný) a pak můžeš "jenom" krmit a koukat jak rostou.. A proč je nenechat v akvárku s rybama asi vytušíš - ostaní rybky by ti je sežrali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 20:14 deltas
někdo píše žě se to může dát i do pet láhve a do akva.A uzávěr nevím jestli odříznout. a jak je mám dát potom ven nevadí těm malým přelívání a kdy mám je dát do akva.A když mám ty mimina s matkou nesežere je?A mám je nechat v té porodničce nechat nebo je mám dát potom ještě bokem

:-( Prosím odpovězte na všechno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 19:26 Muž Miras [111] – Re: deltas
no pokud máš porodničku tak bych ji tam dal hned, no jak žere, já ji nechám at si odělá svoje a pak ji vrátím zpět do akva, třeba druhý den, jinak žere normálně pokud je tam dýl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 18:50 deltas
ahoj.Našel jsem jednu gupku těhotnou a nevím co mám dělat bud ji nechat porodit a potom je odchytit.Anebo jí už jako těhotnou dát do porodničky a tam jí nechat porodit.a když je matka v porodničce jak žere a vydrží to? :-O Prosím odpovězte na vše ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 16:42 Muž Miras [111] – Re: ampik
no hlavně krmit, ale ne překrmovat a vydržet určitě vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 18:37 Muž ampik [2] - Rostliny
v me 23l nadrzi mi neak nerostou pavi oka. co mam delat, abych je prijmel k rustu? uz aspon mesic a pul sou veliky 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 16:00 Muž danasos [1]
tak bude asi tehotná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 12:52 deltas
Mam parmičku červenoploutvou a poškrábala se o něco a nevím jestli se jí to zahojí.Pokud ano zanikne to nebo to půjde vidět.Jo a ta moje živorodka je koupená v hornbachu a je komplet žlutá celá žlutá co to je?Aje dna má tu tečku za okem a 2 až 3dny jsem zmenšil jídlo všechny jsou hubené a jen ona je tlustá. hmm coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 07:47 JuraS
čistý objem..přibližně 31,35 litrů, objem vody přibližně...23,51 litrů..jak snadné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 22:02 Eva – Re: JuraS
sem zapomněla napsat akvárko je velký 30cm, široký 22cm, a dlouhý 47,5cm. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:51 Muž danasos [1] – Re: deltas
Fotka k příspěvku takhle by ta skvrna měla vypadat .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:44 Muž danasos [1]
Síťka malým neuškodí. černá tečka nad okem je normální . Těhotnou poznáš podle toho že má velký břicho a u řitní ploutvičky má tzv skvrnu březosti [ černá skvrna ]. Nevim proč je chceš dát dohromady se samičkou být tebou tak je dám pokud možno úplně zvlášť . Bokem je nech dokud nemají aspon 2 cm podle toho co máš za ryby Až budou trošku větší tak je skus dát tak 3 mladé mezi ostatní a pokud přežijí aspon 3 dny tak tam můžeš dát všechny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 18:52 deltas – Re: avast
a nemůžu samičku odchytit a dát jí rovnou do bočního akva 20l a dát tam javský mech A jak dlouho je mám nechat bokem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:43 JuraS – Re: Eva
klidně ti to spočítám, jen mi dej všechny rozměry..výška, šířka a délka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:39 Eva – Re: JuraS
tak to se ti omlouvám.Na počítání už nejsem.Už sem dávno ze školy.Budu se muset někoho zeptat at mi to nějaký školák u školy spočítá ahoj
Díky za vysvětlení s tim, proč mohou vyskakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 13:10 JuraS – Re: Eva
nějak mi chybí jeden údaj..do které třídy chodíš ? já jen zda jste měli už geometrii..objem krychle se měří výška * délka * hloubka. ..dostaneš celkový objem, od něj odečteš to co zabere písek a co nemáš naplněno až po okraj..prostě hodnotu výška snížíš o centimetry písku a nenaplnění..a výjde ti téměř přesně objem akva..téměř je proto, že jistě neměříš laserovým měřidlem a nepočítáš na miliontiny...ryby z akva vyskakují především, že se leknou a nebo je něco s vodou..třeba šneci piskořky mají tendenci utéct hromadně z akva je li ve vodě nějaký jed (třeba moc no2) a nebo zahnívá dno (je li porušen nitrifikační proces například)..leknutí může být dupnutí u akva, otřes stěny je-li opřeno o stěnu nebo prudké světlo..třeba od blesku foťáku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 12:59 Eva – Re: JuraS
tak sem konečně změřila akvárko.Tak měří 47,5cm, 22cm, písek mám 3cm, a voda od okraje je 4.5cm.kolik myslíš, ež v tom je litrů a kolika litrové je to akvárko?když sem tam dolévala vodu tak 1l vody stoupl o cm.Mohlo by to být co 1cm do víšky 1l?
jinak sem dneska našla na koberci samce mečounka na koberci mrtvího.nemám ještě žádný dekl na vrch tak mi vyskočil asi v noci.Věděla sem, že Danio hodně vyskakují ale o mečounkách sem si to nepřečetla tak by mě nenapadlo, že vyskočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 20:45 Muž avast [49] – Re: deltas
Samotné přežijou.. Prostě je dej do porodničky a až uvidíš mladý a nic ze samičky nebude "lízt", tak ji odlov a mladý dej do jiného akva (v lepším případě) a nebo do více 5l sklenic (po 2-3 mladejch).. Ihned po narození krmit nemusíš, ale tak druhý den už jo.. Dá se krmit třeba na drobno rozdrcenýma vločkama..

ahoj avast

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=3451