Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:17 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Terda25
To nic není. Patrisovi sem to už psal že mám 6 samců na 1 samici. A tedkom rostou další 3 samičky. Už o gupky co se týká genetiky nestarám. Opravdu nedokážu bránit tomu aby se "přibuzní" mezi sebou nepářili. :-O čili za chvíli budu mít po gupkách jelikož degenerace bude bránit zrodu dalších potomků. To samé i u black moll. To bych musel každou rybku třídit a ostatní bud darovat nebo "zlikvidovat". Dost mě to štve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:16 Muž Patris [1]
Tak v ničim to bude dobrý a v ¨ničim třeba ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:15 Terda25 – zebricky
Jeste jsem se chtela zeptat,jestli nekdo nemate zkusenosti se zebrickama.Jak to oni maji s rozmnozovanim?Ty asi nejsou takove divosky jako gupky co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:13 Terda25 – Re: Patris
Dekuju za radu :-) .No prave,ja jsem neco uz procetla a vsude ti pisou neco jineho,tak budu muset nasbirat sve zkusenosti a budu se ridit podle nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:12 Terda25 – Re: stanovsky
Tak to je fajn,jak to tak vidim,tak zachvili budu mit plne akvarko gupek :-D .Protoze jsem koupila 2 samicky a 2 samce,jedna samicka chudinka umrela,takze zustala jen samicka a na ni jsou 2 samci,chudak rybka.Budu ji muset dokoupit samicky aby ji neuhonili :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:05 Muž Patris [1]
A ono je to koukám těžký: jeden tvrdí že malý rybky nežerou!! A druhej zase že jo... tak nwm, ale podle mych zkusenosti neco sezerou.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:04 Muž Patris [1]
A diť jooo.. Neboj se xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Patris
Živorodky jsou značně kanibální. Žerou vše co je značně menší a hybe se. A ty čti vše možné o živorodkách. Protože se musíš ještě hodně učit. Taky si netroufám tvrdit že o nich vím všechno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:01 Muž Patris [1]
Ale s rostlinami je to menší pravděpodobnost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:01 Muž Patris [1]
Ale však oni ty dospělí tak nejsou blbý xD tak taky něco proženou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Terda25
Gupky jsou pořád těhotné a to až 3x bez přítomnosti samce. No poskytni malým hodně plovoucích kytek a budeš jih mít požehnaně. Přežívají jen nejsilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:44 Terda25 – Re: stanovsky
Aha,ja jen,ze jsem nekde cetla,ze je krmi nejakyma zloudkama.No ja jich vcera nasla 6 a dneska vidim jenom 2 :-( .Gupka je ale porad tehotna,si myslim,tak snad se brzu jeste dockam malych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:41 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Terda25
Poslyš malý rybky nekrmím .. oďupkávají řasu z rostlin. A je jich požehnaně těch malých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:36 Terda25 – gupky
Dekuju za radu :-) .Ja jsem teprve zacatecnik,mam rybky 5 dni tak jsem z miminek docela vykulena :-) .Navic ,i po dvou dnech co jsem je koupila zemrely tri rybky,jedna Betta splendens, krunyrovec a gupka, vubec to nechapu, chudinky :-( .Snad se tech 5 co mi zbylo udrzi a budou v pohode.Jeste jsem se chtela zeptat,jak mam ty male krmit?Kdyz jim rozdrolim vlocky,tak jim to ty vetsi sezerou :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:51 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A abych dodal. Pro 100% odchov dát plovoucí porodničku (cca 120kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:51 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Ano je to možné. Ale doporučuji ti dát hodně úkrytů a plovoucí kytky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:44 Terda25 – Pavi ocko
Dobry den,chtela jsem se zeptat,jestli je mozne odchovat narozene Pavi ocka v akvarku s ostatnimi rybkami?Mozna trochu blba odpoved,ale radsi se zeptam blbe,nez vubec :-) .Dekuju za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:54 Muž Patris [1]
Jake krmení doporučujete pro rust pavých oček? a aby byli zdrawí.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:39 Muž Patris [1]
Agis, mas tam vzkaz :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:35 Agis – Re: mch.sokolov
Dpbra dobra...presvedcili jste me smich ...Vsak kazdy se musi vymachat ve sve idiote :-D ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Agis
hmm to nemysliš vážně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 10:21 Agis – Re: 0
No nerikejte? smich ...Ostatni mi ji zas chvalili...Ale je to asi opravdu vec nazoru...Ja s ni mam dobre zkusenosti ;-) ...Take zalezi jak rychle si vsimnete ze tam uz poter mate,ja mam akva hned na ocich,takze jakmile je spozoruji,vytahnu je a prendam do jineho akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.01.2009 21:41 0 – Re: Agis
Fotka k příspěvku Takovou porodničku pro paví oka naprosto nedoporučuji , mladé po porodu vyplouvají k hladině a v tak malém prostoru je vystresovaná matka s větší pravděpodobností bude napadat.

Měl jsem samici pavího očka , co rodila i přes sto mladých najednou , ovšem ne v plastové láhvi , takové blbosti tu nikdo nedoporučujte a netrýzněte ryby , i když jsou menších rozměrů. Ve větším prostoru třeba s
vodním mechem - jávský nebo 'fontinalis' je úspěch zaručen.

Teplota na porod a odchov v pokojovém prostředí stačí v rozmezí plus dvacet dva až dvacet šest stupňů C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 20:06 Agis – Re: Ema
Fotka k příspěvku To je jednoduche ;-) ...odrizni si vrchni cast pet lahve...z hruba v polovine te odriznute vrchni pet lahve udelej jakoby sitku(Velmi jemnou,aby ji proplaval jen poter,a samicka zustala 'uveznena' nahore...vytvoris to jehlou a niti...proste provlikej kde te napadne:-D)...az poznas ze se blizi cas porodu,dej tam samicku a tuto porodnicku povez v akvarku(Treba na dratkach) nezapomen ale udelat pidi dirky(Ze se jimi ani poter nedostane) do cele porodnicky,tim tam pujde stale cerstva prefiltrovana voda.Zde davam i foto meho vytvoru :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 14:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lukáš Vancl
Gratuluji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 11:28 Lukáš Vancl – poděkování
Díky moc za pomac za týden se my narodili 5 malích rybiček. potlesk X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 12:24 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Paja1
Záleží jak je velká. Někde uvádí až nad 50 kusů. U mě max 6-20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:47 Muž Argo [6] - Rostliny
Prosimvás kolik vyvrhne narás??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:18 pajik95 – Re: Andrea
ale vsechny krome 2 mych pavich ocek maj tudle kvrnu takze budou mit mlady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 20:52 Žena ustavprochore [567] – Re: Kyticzka.m
Samička bude po porodu nejspíš hodně vyčerpaná. Samečci nahánějí furt, ale dá se to omezit větším počtem samiček/menším počtem samečků, jak tu psala Agis. Taky je dobrý mít v akva hodně rostlinek, aby se případně mohla schovat. Hodně zarostlý akva taky zvýší pravděpodobnost přežití potěru. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 20:40 Agis – Re: Kyticzka.m
Pravde podobne se tento poter stal potravou (Zivou :-( ),a ten problem se samickou....hodne ale hodne zalezi na poctu samcu a samic...aby vse klapalo ok tak bys mela pocitat 2 samičky na 1 samce..aby pak nebyla většina samci a ti pak uhaneli menšinu samicek...ze zkusenosti vím,ze to tak j pravda...a nejen ja to vim,ale i odborna literatura to doporucuje ;-) at se dari.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 20:20 brabenec
Řekl bych,že ty mečouni uháněj ty samice těch gupek a když vidíš,že má samice skvrnu březosti odlov jí do porodničky aby se ti většina malejch zachránila a tu samici tam po porodu nech chvíli samotnou ať se zotaví a odpočine možná to je příčina úhynu,ža samice gupek jsou unavené a když se do nich měčouni pustěj(a zvlastních zkušeností vím,že mečouni jsou hodně silný ryby tak to taky ty menší rybky nemusej po napadení mečounů přežít jo to je můj názor někdo mě určitě rád opravý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 17:43 Kyticzka.m – Problém s gupkou asi po prorodu
Dobrý den, mám problém se samičkou pavího oka. Samička byla zřejmě těhotná (měla skvrnu březosti a byla bachratá) a zničeho nic je úplně plochá a má zadní ploutvičku stáhlou. Měla jsem ještě jednu samičku s tím samým problémem a ta mi už uhynula (začala malátně plavat, byla schovaná za filtrem a voda ji nadnášela až úplně ke hladině). Našla jsem taky jedno malé mimino - ostatní jsou buď dobře schované a nebo se staly potravou teter nebo mečovek. Mám pocit, že samičky po porodu uhánějí samečci, kteří se stále před nimi natřásají a otravují samičky. Koupila jsem nové samičky, ale těch si zatím moc nevšímají. Poraďte prosím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 10:22 mimi9
ked bude mat silno sfarbenu skvrnu kotnosti a velke brucho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:39 Žena Avona [107]
V akvaristikách jsem viděla očka od 15 - 20 Kč. Pokud se najde kupec, proč neprodávat? Je to jednoduché, nabádka - poptávka.. pokud někdo začíná a nemá v okolí akvaristu, tak jeho první kroky vedou zpravidla do Akvaristiky a ne na net hledat kdo nabízí ryby zdarma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:47 Žena ustavprochore [567] – Re: richard
ty "bodky" uvnitř té tmavší skvrny jsou nejspíš očička malých rybek :-) u některých je to fakt pěkně vidět. jestli si hledá nějaké klidnější místo a straní se ostatních, porod se blíží. jestli chcete odchovat více rybek a tahle těhule je ve společenském akvišku s ostatními rybkami, dejte jí spíš do porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:41 richard
uz som dokonca videl aj bodky vzadu uz teraz sa neviem dockat,toho porodu. to bude moj prvy chovatelsky uspech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:34 richard
ta moja tehotna gupka je velmi tucna a uz ma na chrbate velky hrb a cierny zadok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:25 DeathAngel*
Já kupoval pavi očka za 10Kč .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:17 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
A este bude mat cierny ritni otovor a este vyraznejsie cierne bodky v tom ciernom.Trocha polopate ale dufam ze pochopis :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:50 Ja
Bude mať také veľké brucho,až budeš báť či nieje chorá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:44 richard – tehotna gupka
ahojte,ako zistim kedy moja tehotna gupka porodi? dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 18:30 xdavid – ...
prostě hodně tlustá o kolem řitního otvoru má černej flek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 10:02 Muž Mobbydick [4] – Re: kiwik22
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 09:55 Muž kiwik22 [9] – Re: Mobbydick
26 28 je si myslim idealna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 07:36 Muž Mobbydick [4] – teplota
Jak je to s teplotou vody při odchovu plůdku pavích ok? dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 21:52 Muž kiwik22 [9] – Re: Petr007
tak to urcite neni pravda...zeked su v akva lenpavi oka tak poter prezije...samicka co rodi ich nezere,ale ostatne rybky ich beru ako potravu.prezije len par jedincov ktore sa stihnu schovat...a aj ty pokial nieje zarastene akva sa stavaju casto koristou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 21:41 Polux – Re: Petr007
Tak ja mel pavi oka skrmovani pro tercovce jako spestreni potravy.A kdyz sem tam rost nedal tak prezili max 2 pavi oka ja si to nevymejslim fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 21:34 Petr007
Já se setkal jen stím že paví oko po narození zemřelo tak ostatní paví ka znej okousali ploutve a nechali ho na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 21:33 Petr007 – nesmysl
Polux paví oka svůj potěr nežerou leda když jsou vynervovany ale jestli se dodrží to co má a sou v akvariu jen paví oka tak určitě potěr přežije

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=3901