Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 14:27 Vodník – .
Našel jsem kde jsem to četl, taky mě to udivilo.

Samečka sem nikde nesehnal, ale samice po delším, pečlivém krmení různorodou živou potravou vrhla dvě drobná mláďata.

http://www.akvarijni.cz/AC/mnozeni.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 14:21 Muž wladys [291] - Cichlidy – .
Pokud myslíš "oplodnění do zásoby" tak to samozřejmě možné je,ale na to je taky potřeba samce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 13:41 Vodník – .
Ne, někde jsem to četl. A neříkej že si to pletu s jurským parkem :)
Ale už nevím kde, někde o gupkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 13:02 Muž wladys [291] - Cichlidy – :)
...porodit určitě,ale k oplodnění bez samce samozřejmě nedojde.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 09:21 Vodník – .
Jo a prej můžou porodit i bez samců, ale výjimečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 09:20 Vodník – .
Já mám asi 3 paví očka těhotné. Samců mám asi 3x tolik, takže 3 vždy pronásledujou jednu chudinku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 21:11 Hanka – nerodí
Sameček (jediný v nádrži) zemřel před 5 týdny...čekala jdem že budou mladé a když nic, tak jsem ji pořídila nového...snad je vypudí, když tam budou chtít "zasít" ;-) novou várku...nebo je to blbost :-| ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:24 Usine – živorodky
Skvrnu březosti mají vlastně neustále podle toho se nic nepozná . Každých 4 až 6 týdnů rodí většinu mladých ostatní zlikvidují. Takže jediná možnost je nechat jí v porodničce drobet déle.a radši starší samice. U větších živorodek se říká že jakmile poznáte na břiše mladé rybky a jsou jim poznat i oči tak to je ten pravý čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:08 Hanka – je těhotná?
Fotka k příspěvku a zezadu ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:06 Hanka – je těhotná?
Fotka k příspěvku je nebo není tehu? Takhle vypadá už 6-tý týden, byla i v porodničce a nic ... :-( teplota vody mezi 24-25 st.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 16:47 Hanka – neo
i když tam ta skvrna pořád je? Pozdejc připojím i foto té skvrny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 16:46 neo – To hanka
Tak to určitě porodila a asi to taky následně sežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 16:44 Hanka – paví očko
Moje paví očko má tmavou škvrnu už 6 týdnu a pořád neporodila... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 16:08 neo – pavčata
Těhotnou samičku poznáš podle obrovdké skvrny březosti u řitního otvoru. Mladé rybky nosí cca 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 14:03 Houba – tehule
no co ja vim tak se pozna na brisku .. ma ho takovy hranaty .. ale jak dlouho nosi to nevim ... nikdy sem je nechoval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 13:59 Kosiska – pro neo
Aaa, dekuji za radu. Si me potesil, protoze presne takhle jsem ji zaridila, ale po jinych odpovedich uz jsem se bala, ze ji v 1l sklence tyram :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 13:52 Kosiska – těhotná
Takze podle ceho se to da urcite poznat? A jak dlouho jsou pavi ocka tehotne? Ja ted nasla cirou nahodou jednoho potomka a ani jsme netusili, ze je tehotna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 11:24 Vodník – .
Nikdy jsem jí tam neviděl. No nebo můžu zajet do pet center, ale to mám trochu dál.
A rovnou v obi přikoupím to 54 l akvárko pro potěr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 11:22 Houba – hornbach
jo v hrnbachu by ji mit meli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 11:12 Vodník – .
Už ? To nestihnu koupit porodničku, no leda by jí měli v hornbachu. Tak asi budou mít ostatní živou potravu.
Ale mám všechny ryby nenažraný, tak jsem si nebyl jistej. Tu okurku vyžraly hlavně paví očka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2006 18:43 neo – achjo
Co to je za blbost dát ryby zpět až za dva měsíce?? Neonka to na 100 procent nebyla. Je to paví oko které zdůraznuji ve věku do 1 měsíce mají zbarvení bílé až černě skvrnité. To paví očko dej do 1 l sklenky beze štěrku je to lepší jelikož se snadněji udržuje a ta ryba to taky ocení. Co se týká udržby je nutné vyměnit tak 1 za 3 dny část vody za čerstvou ale aspon 24 hodin odstátou. palec Do 1l sklenice proto že ryba snadněji najde potravu a nevysiluje se, díky čemuš rostou nepatrně rychleji!! ;-) :-)
neo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2006 15:24 Kosiska – rybí mimino
Tak to si mi teda neudělala radost, ja myslela, že bude ve sklínce pár týdnů a že povyroste tak, aby se netrápila a mohla jít za ostatníma do akva. Krmím ji rozdrobenýma vločkama....ale tak teď je starost na jiných a já jen můžu doufat, že se z mimčka budu moct těšit za týden, až zase přijedu ze školy domů. Ale tak mám zprávy, že se jí zatím daří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2006 13:20 moni – mimčo
v akvaristice mají občas porodničky-takové "síťové krabičky" asi za 50,-. prodávají i krmivo pro potěr, ale vše kvůli 1 kousku je asi zbytečné. spíš si to pořiď do foroty. Jestli máš živorodek víc tak očekávej mladé každou chvíli. chce to jen pohlídat, případně přendat do porodničky dřív než porodí, aby to rybky nepojaly jako sváteční oběd. mě nedávno sluply potěr starý skoro 3 měsíce, myslela jsem, že už jsou dostatečně velké - no nebyly rozzureny . jednou jsem tu četla, že se mají přendavat až se ostatním rybám - jakoby nevejdou do tlamky. To jsem si myslela, že už se teda nevejdou - a vešly coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2006 12:04 matko – jejo ;-)
gratulujem k "detom" ;-) no podla mna to nebude pavie ocko.. mne sa narodili pred 2 tyzdnami, bolo ich velmi vela. a nemali bielu farbu :-) krmit to je dobre viac krat denne, podrvenymi vlockami.. ja som len zaciatocnik, takze dalej radsej radit nebudem, aby som nevymyslal hluposti. ale zavaraninovy pohar sa mi nepaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2006 11:58 Muž Janci286 [1] - Afrika – :)
Ahoj baba, daj ju do nejakého 5litrového pohára ak nemáš akvárium trocha tam daj štrku a tak nech to vyzerá a daj tam malé rybky, kup pre nich krmivo pro poter a za dva mesiace ich môžeš dat už zafarbené do akvária:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2006 11:39 Žena kosiska [18] – Jak se postarat o narozené rybky
Před chvílí jsem našla v akva malilinkatou rybičku, je bílá, skoro průsvitná. Akva máme od léta, takže je to porvé a vlastně ani nevím, jestli se teprve začne vybarvovat a bude z toho neonka nebo pokud už zůstane taková bílá, bude to paví očko, nic jiného nepřipadá v úvahu. Asi jich bylo víc a zůstala jen tahle jedna, tak jsem ji dala zvlášť do sklenky, protože máme 30l akva a nic takového, jako je porodnička. Tak bych prosila o jakoukoliv radu, co s ní, jak jí tu sklenku zařídít, aby to tam přežila bez týrání, čím ji mám krmit a za jak dlouho ji můžu vrátit zpět do akva. Děkuji moc.
P.S. pro mě je to vážně překvapení, člověk si na pár dní odjede do školy a pak se nestačí divit. Vlastně jsem si ani nevšimla, že by byla nějaká těhotná (nebo nevím, jak se to pozná)... a to do akva hledím pořád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:00 Žena Wampi [54] – ne
Do 7 l ani tu měchýřovku ne ne v dospělosti se na ní má počítat se 30 l vody. Jak to pak udělá? Nafoukne akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2006 08:31 Muž [] – porod
a ako dlho trvá tehotenstvo gupky? Tá moja má čierne bruško už vyše 3 týždne a stále nič :( Akvárko je mini, okrem nej sú tam len 2 molly, samček gupky uhynul

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 14:49 jaa – jaa
poter su male rybky asi 1cm ahoj smich :-D :) ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 14:04 matko – ozaj :))
ozaj, co je to poter? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 14:03 matko – okej :)
okej diky, uz som ich oddelil, velke sa budu sice chvilu nudit, ale hold maju smolu - mozu si za to sami.. dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 14:00 Muž Martin76 [5] – Rozdělení
Pokud je můžeš oddělit, tak stačí na dva týdny, pak už jsou mladé dostatečně velké, aby se potravou příliš často nestávaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:59 Muž Martin76 [5] – Úkryt
Mám odpozorováno, že první reakcí narozeného pavího očka je pokus ukrýt se na dně akvária. Dokáží se vmáčknout i do malé štěrbinky ve štěrku. U mne nejlépe přežívaly kanibalistické sklony rodičů v akváriu s hrubším substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:58 matko – ojoj
no ja som bol v tom, ze gupky su mierumilovne :-)) takze ich mam radsej na nejaky cas oddelit? (na ako dlho?) inac tie male su tiez dost rychle takze to ta velka mozno aj tak nevychyta :) pekna drama potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:56 Muž Martin76 [5] – Gupky
Čerstvě narozené gupky rodičům moc chutnají (pokud je chytí), jednou jsem dokonce viděl, jak samice porodila, hned se otočila a malou rybku, která se ještě nestihla rozhlédnout, slupla. Takže zapomeň na to, že by byla náhoda, když dospělé ryby mláďata pronásledují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:54 matko – poter :)
male sa nemaju velmi kam ukryvat :) mam tam nejaku umelinu, mensie a vacsie kamene.. filter :) ale keby velka chcela, potravu si najde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:48 matko – hm :)
neviem presne co je poter ;-) male rybky = gubky stare jeden den, maju tak pol centimetra... tu a tam sa na ne velka rozbehne, ale neviem ci je slepa a myli si ich s jedlom, alebo... ci len unika samcekovi, ktory ju tu a tam prehana po akvarku.. takze sa nemam bat? :) ci je malych menej neviem, kedze je ich niekolko desiatok... nedaju sa zratat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:39 007 – gupky
Ahojky
Pokud těmi malými myslíš potěr,tak ten dospělé ryby budou považovat za spestření jídelníčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2006 13:27 matko – velke a male gubky :)
Ahoj, mam velky parik gubiek a vela malych gubiek, v tom istom akvarku. je mozne, ze by dostali tie velke na male chut? alebo mozem byt pokojny a nepojedia sa...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:50 Muž Martin76 [5] – Co s tím dělat?
Asi Tě nepotěším, ale nezbude Ti, než čekat. On je porod pro živorodky docela vysilující a někdy může vést i k úmrtí ryby. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2006 15:42 Káťa – ??
Co s tím mám ale dělat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2006 13:42 Muž [] – .
Určitě není normální ,že je břichem vzhůru.To na tom není nijak dobře :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2006 13:31 Káťa – Porod pavího očka
Ahoj lidi! Jak dlouho trvá pavímu očku porod?? Mě už rodí asi 2 dny pořád je břichem vzhůru a těžce dýchá ale po každých 5 minutách tam najdu malou rybičku!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2006 17:55 cigna – dotaz
mam 5 diskusu asi 8 cm velkych mesic v 200 l nadrzi ajsou vetsinu dne az na par minut scovani v lyptocorynach je tam jeste 20 cernych gupek ale nemam z nich radost protoze je emer navidim pokud jsem je videl myslim ze u nich plati dominance nekterych nechci se zbavit rostlin co mam delat poradte prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2006 13:08 – Ryby
Nejsou náhodou přežraný ? Zkus 2 dny nekrmit jestli náhodou nesplasknou. Ryby v zaběhnutém akvárku můžeš nekrmit klidně 14 dnů a nic se nestane( teda ne masožravce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2006 22:30 Muž [] – gravidita
S tou graviditou si to ověř v ordinaci v růžové zahradě.Klidně Ti s tím píchnu.Točej to 100m od firmy kde dělám ano :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2006 13:05 Muž [] – krmení
Nejsou náhodou ty ryby vykrmené,pak to může vypadat,že jsou těhotné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2006 11:53 Havel-st – re Nerodící gupky
Ony je ty akary mohly z nedočkavosti užďuchat, uštvat. Jestli bude nějaké příště, dal bych samičky včas do porodničky s trochou mechu.

Já používám potravinářský unipack 1200 ml - kelímek na bramborový salát, co se kousek rantlu odlamuje, aby šlo stáhnout víčko - kterému odříznu dno a přetáhnu ho síťkou na pomeranče. díky rantlu, rozdělenému na komůrky to v pohodě plave a drobotina propadne mimo dosah samičky (samozřejmě v jiné nádrži, než jsou akary).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2006 11:49 pirát – gupky
jestli ony spíš netrpí nějakou nemocí (vodnatelnost),než že se chystají rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2006 11:30 Grepík – břicho
Břicha pořád stejně velká.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=4601