Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 16:38 Muž duko1995 [32]
Fotka k příspěvku Prosim vas jak dlouho asi jeste ? :-) ted je nazrata ale skvrna se zvietsila dekuju moc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Verimmi, malyLibor
Tak to tedy ještě rozdělím...
....většinou mláďata padají ke dnu....jiná spadnou na dno a rozplavou se do několika minut....Dobře vyvinutá mláďata vůbec "většinou" nepadají ke dnu, ale naopak se snaží vystřelit co nejrychleji od matky do úkrytu, aby nebyla sežrána. Takže pokud padají či spadnou na dno, pak to většinou zcela v pořádku není. To jsou ryby, které zcela v pořádku nejsou a projeví se to později. Jsou hubené, blbě rostou a tak podobně. Tím samozřejmě neříkám, že by se mladé rybky u dna, mezi kamínky, neskrývaly, ale to je od padání už jiná píseň...Výjimkou jsou šlechtěné platy...jejich mláďata opravdu velmi často chvilku lehnou, a pak to "rozplavou", proč to je, to jsem nikdy nezjistil. V případě gudejí to je docela estráda...jejich mláďata teda lehají velmi často a někdy leží i velmi dlouho. Ovšem to bude asi tím, že jsou to pravé živorodky. Následky podobné výše zmíněným jsem nepozoroval.
Jediné živorodky, u nichž jsem pozoroval porod zcela jiného typu, jsou A. cultratus. Jejich mláďata prchají do boků k hladině a první chvíle života tráví ve vztlakem "přilepené" hraně hladiny, takže vlastně jakoby nad vodou. Nejsou dobře vidět a dospělci na ně tím pádem mohou velmi omezeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 00:43 Muž malyLibor [5371] - Asie
Je to různé. Některá pávčata vypadnou ze samičky a už po dvou centimetrech samy plavou, jiná spadnou na dno a rozplavou se do několika minut, ale musím říct, že mladé gupky se žloutkovým váčkem jsem nikdy neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 23:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Verimmi
Já pozoroval porod u mojí samičky a jak vyprskla malé tak to spadlo na dno, tak minutu leželo a pak začalo plavat a rozkoukávat se po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:36 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
Jojo máš pravdu, většinou to tak je, že se rodí a hned žerou.
Většinou mláďata padají ke dnu a hned se zvednou a plavou, nebo se alespoň pokouší o pohyb,ale jak říkám, už jsem zažila u pár malých z vrhu i toto, ale přežily to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:38 Mifi
děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:46 Akvamichal – Bugyno
Ja som mal tiez problemy s premnozenim gubiek povodne som mal 8samic a 5samcekov. Zo zaciatku rodili menej ale po cca.1.5roku som u jednej napocital 153mladat. Mal som len gubky a vyriesil som to tak ze som si zaobstaral iba jednu Mrenku stvojpruhovu.Ta hned vsetky male pozrala velke som daroval nechal som si len tie najkrajsie.Odvtedy ked porodi nejaka tak hned to mrenka pozere. potlesk Dufam ze som vam niektorym pomohol. :-) :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:11 R Muž romant [27981] Re: Mifi
Je těhule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:06 Mifi
Fotka k příspěvku Dobrý den potřebovala bych poradit jestli je tohle paví očko těhotné děkuji za odpověd a omlouvám se za kvalitu fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.02.2013 03:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
No možná mne někdo z doktorů opraví...ale pokud se miminka živorodek narodí se žloutkovým váčkem, jedná se podle mne o nevyvinutá mláďata. Za normálních okolností mláďata všech živorodek žerou prakticky okamžitě po narození běžnou potravu a netráví žloutkový váček.
Se žloutkovým váčkem se k nám dostávají třeba arowany, ale to je jen proto, že se jedná o nestandardní odchov a "vyklepaná" mláďata...Ta tráví váček, ale zase už přižírají běžnou potravu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.02.2013 00:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domi
Řekl bych, že jsi vyvolal předčasný porod - změnami teploty, přelovením do jiné vody a podobně. Tyhle rybky ještě nejsou plně vyvinuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:05 Žena Verimmi [173] Re: domi
ta žlutá boule na bříšku je tzv. žloutkový váček, který většina miminek živorodek spotřebují do 2h od narození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:42 domi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:41 domi
Fotka k příspěvku Dvě sem prelovil pro uskutečnění fotky,a taky se mi nezdá ta žlutá boule na brisku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:34 domi – :(
dobry den, pred 2.hodinami mi porodilo pavy ocko ale vsechni prckove jsou na dne bez znamky zivota ,nevite proc?a da se s tim jeste neco delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:38 tosomja – :D
Áno, celá pravda a nemáš za čo. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2013 13:36 Kaky – kdy?
Děkuju za reakce. Budu sledovat, uspíšit to nechci, ale jinak se vyfotit ty naše rychlý potvory nedají, než odlovit... Vždycky se ráno modlim aby už nebyla splasklá... :-) a před porodem má mít hranatý bříško, můžou bejt vidět očka a straní se ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:27 tosomja – :)
To by mala rodiť o 1 a pol týždňa. ;-) ano hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:27 R Muž romant [27981] Re: Kaky
Několik dní a když s ní budeš dělat různý brekule, jako odlovovat na focení, tak to třeba uspíšíš, ale je to zbytečný, nech tomu volnej průběh, rybu sleduj, nauč se to odhadovat podle svýho oka, jistě bude ještě dost a dost příležitostí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:23 Kaky – kdy?
Fotka k příspěvku Ahoj, za jak dlouho myslíte ze porodí moje paví očko... Je už celkem kulatá i zepředu je vidět jak má bříško do stran... Ale ještě mi přijde že by měla bejt tlustší.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:20 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
jáj tak no pokusim sa :-) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: duko1995
No dost je toho tady. Ono paví oka se množí tak nějak celkem sami bez přičinění chovatele. Jednou jsem pozoroval porod. Samička se začala trošku stranit ostatních ryb, bylo tak půl třetí odpoledne takže plný den, byla tak pět centimetrů ode dna a najednou z ní něco poměrně rychle vypadlo. Na dně ležela mladá rybka a tak za pět minut začala plavat a schánět co by sežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:11 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
aha dobre a prosím ťe neznáš nejakej dobrej odkaz na neco prečtení o tom porodu obrazku a tak ? dekuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: duko1995
Nabouchaný jsou. Ale bude to trvat tak dva až tři týdny asi. Když se to blíží tak je samička skoro jako váleček. Ona ta skvrna není to jediné podle čeho se dá určit čas do porodu. Musí se to vzít komplexně všechny rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:07 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
tá prvá foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: duko1995
Kdo čeká mladý? Asi jsem slepý a nevidím fotku. Ale i bez fotky se dá předpokládat, že každá samička čeká mladé. Jedině, by byla sakra mladá, ale takovou většinou nekoupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:04 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku tu ešťe jedna moc se nechtela fotit :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:04 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:03 Muž duko1995 [32] Re: MichoCZ
ahoj prosím ťe chcem sa opítat čeká mladý ? a prosím ťe za jak asi dlouho ? :-) aby sem je sledoval a stihl odlovit lebo skalári si pošmáknou :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:43 Fída Re: MichoCZ
Je vidět že to jsou chlapi smich Takže čím větší a tmavší skvrna (a samozřejmě i břicho), tím je porod blíž. Ale my máme ještě pár týdnů s tou první. Tak snad se to povede :-) Zejtra ještě vyfotim naše mečovky a dám fotky do fóra s mečovkama, tak mi pak napiš tvuj názor... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 23:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Fída
Já dneska pozoroval, že samečci z toho začátku ledna se už dvoří samičkám sestřičkám dobytkové:-D No u tebe to jsou zatím úplně čerstvě založené vajíčka. Ta bude podle mě rodit jako poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:49 Fída Re: MichoCZ
Aha, takže ta první bude první :) A po ní další dvě. A u tý druhý jsou v tý skvrně vidět takový tmavý tečičky, je to trošku vidět i na tý fotce. To je co? Já si odchovávám v malym akvárku tři miminka pavích oček , to jsem ani nevěděla že máme těhuli, tak bych to nerada teď propásla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Fída
Nabouchaný jsou všechny. Ale ta první má tu skrvnu jasnější. Hned po vysypání má většinou ta skrvna tělovou barvu a postupně tmavne a zvětšuje se. Klidně se mohla vysypat v obchodě nebo to ostatní sežrali. U mě nejstarší mladé žerou svoje čerstvě narozené sourozence běžně. Kdosi tu kdysi psal, že přemnožit se nedají, protože sourozenecká kanibalita tu funguje výborně. A to mu věřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:27 Fída Re: MichoCZ
Myslíš že porodili? O tom nevím, leda by je teda ostatní ryby snědli. Tu poslední máme týden, tak je možný že porodila ještě v obchodě... A podle tebe je ta první těhotná, a ty dvě..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 21:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Fída
U té první může něco být tak za dva až tři týdny, ty další budeš čekat až měsíc. Vypadají, že nedávno dali mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 20:01 Fída Re: malyLibor
Fotka k příspěvku A třetí... Takže jsou všechny v tom? Tahle třetí je mladá a mnohem menší než ty dvě. A proč nepůjdou do kokosu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:58 Fída Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tady druhá :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:57 Fída Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tak tady dávám ještě fotku každé rybky, tyhle už vypadají mnohem líp. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2013 19:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fída
Spolehni se, že malé gupky ani jiné živorodky ti do kokosu nepůjdou, ale hodně rostlin, kořen, kameny, to jsou pro ně ty pravé schovávačky. A nejpozději do měsíce ti první z těch tří porodí a další ji budou do týdne následovat. Pro mladé živorodky jsou dobré i rostliny na hladině. Nemusí to být zrovna plovoučky, můžeou to být dlouhé stonkovky nebo třeba dlouhé listy valisnerie.
Přeji hodně radosti z malých gupek a ať vám to plave rybka rybka rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:59 Fída Re: malyLibor
Rostliny máme, máme jich v akvárku hodně, máme 112l akvárko a bylo obtížný je vyfotit, protože se pokaždý schovali, tak jsem je přelovila do menšího akvárka, abych měla aspoň ty mizerný fotky :-) Skrýší mají taky spoustu, kořen, hodně kamenů, i mušle a ty rostlinky, a ještě chci dát kokos s malou dírkou, aby tam pak mohli jenom ty miminka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fída
Ano, všechny jsou v určitém stádiu těhotenství a všechny ti dají po čase mladé. Mne spíše zaráží, že jsem tam nikde neviděl rostliny. Pokud budeš mít v akvárku s gupkama dostatek rostlin, především rychlerostoucích stonkovek jako je např Ceratophylum demersum, Egeria najas nebo densa a nebo Limnphila sessiliflora, budou ti pomáhat udržovat kvalitu vody a zároveň nebudeš muset samičky nikam odlovovat, protože v těchto rostlinách se ti mladé pěkně ukryjí a přežijí i mezi dospělými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: melrok1
Pokud jsou nabouchané a že asi budou tak obvykle jednou za čtyři týdny jsou mladé. Mě hodily paví oka první várku 10.1.2013 a druhou někdy kolem 4.2.2013. Záleží jestli mají v akva vhodné podmínky k životu a čím jsou krmené. Potom se můžou ty doby měnit od kratší i k delší. Ty tvoje odhaduju budou ještě aspoň 14 dní potřeba počkat, ale ty fotky jsou mizerné a není pořádně poznat jak jsou plné, velké a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 17:07 Muž melrok1 [13] - Živorodky
urcite su ale neviem ti povedat za ako dlho porodia skus fotky z boku aby bolo vidiet skvrnu. Preventivne porodnicka ale velka z rastlinami mozno tam budu aj 2 tyzdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:38 Muž hardy [45] Re: Fída
fotky jsou dost necitelne rozmazane blbe zabrane,ale rekl bych ze jsou ale jeste malo vsechny 3ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:31 Fída – těhule?
Fotka k příspěvku Třetí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:29 Fída Re: Fída
Fotka k příspěvku Druhá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:26 Fída – těhule?
Fotka k příspěvku Ahojky, potřebuju poradit. Máme v akvárku tři samečky pavího očka a pět samiček. Zdá se mi, že tři samičky jsou "v tom". Přikládám foto a zajímal by mě váš názor, jestli jsou opravdu těhotné :-) Tady je ta první. Omlouvam se za kvalitu fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Tak já jen z některých krajů, ale přesto směle mohu tvrdit to, co tvrdím...spodní vody jsou na tom skutečně hodně špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Opět musím naprosto souhlasit. Pamatuji si na průzkum znečištění spodních vod, který byl prováděn v tehdejší ČSSR v roce 1986-88. Tehdy bylo zjištěno, že máme 2. nejznečistěnější spodní vody, hned po Japonsku. Dnes se před nás zřejmě dostaly Čína, Indie, Brazíli a nějaká další aktivní země, ale o moc lepší to tedy nebude. Je pravda, že žádné nové výsledky podobného průzkumu neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Nikoliv! To je jev u nás naprosto běžný, protože spodní vody jsou škodlivých látek plné prakticky ve všech lokalitách a spíš jsou výjimky tam, kde tomu není! V oblastech s bývalou, nebo stávající průmyslovou, či výraznou zemědělskou činností by ti mohli vyprávět!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=1301