Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: jake98
jake98 napsal: no bohužel jsem měl v akvárku kdysi dvě formy pávích ok (tuxedo-flamingo) a ty se množili kdyš se množili mezi sebou vždy přežilo jen málo rybek z celého "vrhu" ostatní zemřely nebo jsem je musel utratit kvůli častým nemocem nebo chybějícím ploutvím (a jiným deformacím) ale když se množili pouze ve svá formě mláďata byla zdravá . žádné jiné vysvětlení mě nenapadlo , ale kdyby někdo věděl čím to bylo rád se to dozvím. :-)

No to je na pojednání...Ve zkratce...Tedy především netuším, co jsou ty dvě zmíněné značky - tuxeda znám od mečovek i plat, nikoliv od ok. Flamingo mi také nic neříká. Ovšem chov pavích ok není o tom, že "kámen šuká cihlu" smich . Nevím jak moc to bylo to kdysi, ale pokud jste dopustil plemenitbu nekvalitních jedinců, pak se nelze divit, že docházelo k defektům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 16:51 jake98
no bohužel jsem měl v akvárku kdysi dvě formy pávích ok (tuxedo-flamingo) a ty se množili kdyš se množili mezi sebou vždy přežilo jen málo rybek z celého "vrhu" ostatní zemřely nebo jsem je musel utratit kvůli častým nemocem nebo chybějícím ploutvím (a jiným deformacím) ale když se množili pouze ve svá formě mláďata byla zdravá . žádné jiné vysvětlení mě nenapadlo , ale kdyby někdo věděl čím to bylo rád se to dozvím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:51 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Zdravím
Asi před pěti lety jsem chovala gupky a od taťky jsem dostala porodničku, kde se údajně měly rodit rybičky je to tato: www.akvarista.cz/… zprvu jsem z ni měla obrovskou radost, ale nikdy se mi nepodařilo dát rybku dovnitř v tu dobu, aby porodila, a maličké přežily v jiném akvárku. Nyní o pět let později jsem se opět k akvaristice vrátila, nakoupila paví očka atd atd. Z šuplíku jsem vytáhla porodničku a matně zavzpomínala, jak asi má vypadat rybka, která je před porodem. Černý flíček na bříšku u řitní ploutve? od známého jsem dostala asi 8 samic, které mu preventivně rodí mladé. Jsou to obrovské samice a fakt tlusťoučké. Mám je zhruba měsíc a pořád nic. Když jsem ještě byla dítě, vždy jich tak deset přežilo ve společném akváriu, ale nyní mě žádná neporodila :( kamarád měl paví očka v sudě na zahradě a třeli se mu neustále, tak jsem si říkala, že takto nenáročné rybky se musí vytřít i mě. Jak tedy vlásně vůbec moznám, kdy mám samičku do porodničky dát? Prosím o rady, připadám si opět jako začátečník...Přiložím sem video, aby jste měli tušení, jak moje samičkx asi vypadjí, není možné to nafotit. (Nelekejte se, momntálně mám akvárko trošku nabouchané, známému prasklo a tak je u mě má uložené, snad všechny budou v pořádkua ve 112l přežijí), samice tam jdou ale krásně vidět. www.ulozto.cz/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2012 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: jake98
jake98 napsal: můžou ale neradí se to jedinci pak nejsou moc pěkní a ani geneticky nebudou v pořádku :-)
že to bude bramboračka je jasné, ale s genetikou to nemá nic společné (tedy pokud snad bylo myšleno, že budou nějak poškozené)...vzniknou jen další barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:51 Muž půlpy [2131] Re: romant
proto jsou to jedny z nejoblíbenějších rybiček i když živorodky jsou takový prasátka, ale ty paví očka jsou krásně barevný a dá se říct co se týče barev a tvarů ploutví jsou to rybky neomezených možností palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2012 15:46 R Muž romant [27987] Re: půlpy
Jasně, jsou "krásně zprsknutý". :) To nemyslím ironicky, ale doopravdy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2012 15:41 jake98
s tohoto pohledu jsem pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:40 Muž půlpy [2131] Re: romant
já bych je nenazíval "zprsknutý" vždyť jsou krásní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:37 R Muž romant [27987] Re: půlpy
Tak, tak, zprsknutý jedince nešířit obchodně dále a nechat si je pro pokoukání. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:32 Muž půlpy [2131] Re: jake98
tak jsem to myslel, protože se tu nebude přeci ptát nějaký odborník - šlechtitel smich a naopak pro običejného akvaristu vznikaj krásně barevný variace - bohužel většinou ne opakovatelný ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:23 jake98
půlpy : samozřejmě že pokuť s mládďaty nemáme nějaké vyšší cíle je to možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:14 Muž půlpy [2131] Re: Mathias
s jake98 nesouhlasím, naopak Ti vzniknou krásně barevní jedinci, ale bohužel ne stálého zbarvení pro potomstvo ( další potomci nebudou stejně zbarveni jako rodiče, ale směs různých barev) - pro akvaristu pro radost splňují rybky očekávání, ale pro záměrný odchov barevných variant NEVHODNÝ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 14:19 jake98
můžou ale neradí se to jedinci pak nejsou moc pěkní a ani geneticky nebudou v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:05 Mathias – stejná barva??
zdravím, chtěl bych se zeptat jestli se múžou rozmnožovat gupky i úplně odlišné barvy a tvaru ploutví..

Díky
Mathias

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Niki
Niki napsal: Tenkrát jsem tu viděla ,že závisí na teplotě vody ,zda se budou více rodit samečci nebo samičky . Je tomu tak ? Kolik by mělo být °C ,když chci samečky ? palec
Ona to není jen teplota...,ale i tvrdost a pH...Abych předešel Romanovu ataku... hop smich omlouvám se, že to je ode mne všechno...samci se většinou prodávají víc, a za větší peníze než samice. A nebo se prodávají páry, takže poměrové hodnoty si nechám pro sebe.
Většinou se to dozví, ti co u mně nakupují ryby, protože parametry vody jim, pokud se ptají, sděluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 00:36 Niki – Teplota
Tenkrát jsem tu viděla ,že závisí na teplotě vody ,zda se budou více rodit samečci nebo samičky . Je tomu tak ? Kolik by mělo být °C ,když chci samečky ? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 06:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
půlpy napsal: u těch neonek záleží jakou máš vodu, chtějí spíše měkčí ;-) takže pokud nemáš moc tvrdou, tak bych jich min 5ks přikoupil, ty dva tři samečky oček můžeš mít k tomu v pohodě ano raději bych volil ty paví očka než mečovky, kvůli barevné varibilitě i velikosti, mečovka Ti může dorůst i přes 100mm ahoj
smich
Pokud tazatelka má spíš měkčí vodu, měl byste vědět, že by se v začátečnické euforii neměla cpát do živorodek, ale měla by se držet odolnějších teter či kaprovitých ryb, malých čichavců a podobně, kterým ta voda bude vyhovovat rozhodně lépe než okům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:58 Muž půlpy [2131] Re: toni
u těch neonek záleží jakou máš vodu, chtějí spíše měkčí ;-) takže pokud nemáš moc tvrdou, tak bych jich min 5ks přikoupil, ty dva tři samečky oček můžeš mít k tomu v pohodě ano raději bych volil ty paví očka než mečovky, kvůli barevné varibilitě i velikosti, mečovka Ti může dorůst i přes 100mm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:29 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: BoBMan
tehotná je ale rodit asi nebude za menej ako za týždeň, nech sa darí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 14:42 Muž BoBMan [0] – Je těhotná?
Fotka k příspěvku Cus. Chtěl bych se zeptat jestli je těhotná a kdy by mohla porodit?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 14:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: toni
Já osobně nemůžu tvrdit, že by neonky byly nějak zvlášť náročný, ale třeba mám jen štěstí. A nádrž, ve který je mám, je taky o něco větší než Tvoje, plus filtr s hodně velkou biomolitanovou kostkou taky vyřešil asi dost problémů, který by bývaly mohly nastat. Ale měla jsem tam jeden čas přes 50 mollyn a na neonkách se to nepodepsalo (při častý a pečlivý údržbě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
U živorodek všeobecně platí jeden samec na 2-3 samičky. Jsou i náročnější ryby než neonky, ale je fakt, že úplně jednoduché to s nimi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:05 Žena toni [68] Re: Zoidik
aha....no a bylo mi receno ze bych mohla mit 5 samic a 5 samecku zebrovitych ale tyse prece musi rychle mnozit v takovem poctu?.....mam tam ted tech 5 neonek ale myslim ze podle toho co a jak jsou narocne...vrhnu se radeji na pavi oka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
Paví oko je vždycky pouze jedno, pak jsou různé šlechtěné barevné variace. Cena u nějaké obyčejného zbarvení bude někdě koelm 15-20 korun. Pokud bys chtěla už nějaké šlechtěné výstavní kusy, tak ta cena asi bude trochu někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:35 Žena toni [68] Re: romant
no ja mam jen ten bublifuk a myslim i tak ze to je straaasne moc rybek.....ja hledam vsude nejaky link na druhy a ceny ale bohuzel nenachazim..... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:21 R Muž romant [27987] Re: toni
Za předpokladu výkonné a hlavně účiné filtrace a velmi intenzivní, klidně denní výměny vody, i těch 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:01 Žena toni [68] – PAVI OCKO
lidicky nevitekde bych mohla najit druhy gupek a jejich ceny?.....a co by jste rekli cloveku ktery vam rekne ze na 54L AKVARKA JICH MUZE BYT I 50??????????????????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:58 Žena toni [68] Re: romant
a jooo.....no takze spis se budu muset rozhodnout....diky moc!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:54 R Muž romant [27987] Re: toni
Ono jde o to, že kombinuješ rybky bordeláře a čistotný, v tom bych viděl hlavní nesrovnalost. To jestli to budou oka nebo mečovky, to je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:52 toni Re: Zoidik ,Re :romant
hmm...ja bych u tecj neonek i zustala protoze mam strach ze se ty gupky pak moc rozmnozi a budu mit prerybneno hmm ....gupky samecci semi moc krasny a myslela jsem ze jen ty dva..a zbytek jen neonky a nebo misto gupek mecovku cervenou?....nevyjde to nastejno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:17 DanielGroger Re: Zoidik
Už jsem nakoupil. Mam vločkový color a Dajanu Guppy courmet. Díky moc. Pak budou i fotky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: toni
K ancíkům a pavím okům bych neonky nedával, nehledě na to, že na neonky je to nic moc litráž, nebudou moc jezdit v hejnu, ale budou jakoby roztřelený po akváriu a bude jedno kolik jich bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
Neonek bych pořídil víc než jenom 5 kousků... asi tak dvakrát tolik. No a pak by se tam ještě dva samičky s jedním samečkem gupek vešly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:32 Žena toni [68]
neonek je 5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:32 Žena toni [68] – gupka
lidicky myslite ze by slo do akva 54L ve kterem jsou po 4 tydnech tri anciky a dneska(tyden po ancikach)jsem koupila neonky-myslite ze by k tomu slo pristi tyden pro zacatek dve gupky samecci?..nechci mit akvarko plne ryb zatim......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 14:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DanielGroger
Zbarvení můžou být jak po samičce, tak po samečkovi, tak aj po jejich předcích. Ja koupil samé červené mečovky a mladé byly přírodního zbarvení. Možná se ještě dobarví. Chce to taky pestrou stravu. Nejlépe živé, nebo i mražené a sušené vločkové střídat. Jednou dajanu, jednou JBL, jednou něco od rataje.... Nekrmit je pořád tím stejným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 14:05 DanielGroger Re: Zoidik
To je pravda to černé jsou molli X-) a to velký je myslim Plata(Zachránil jsem ho z bratrova akvária). Jinak samec (táta) je pestře modře zbarven ale samička je průhledná a má jen zeleno-žlutý ocas. Znamená to že všechny budou po samičce, nebo se ještě můžou dobarvit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 07:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DanielGroger
To černé co ti tam plave je black molla a to průsvitné možná nějaké paví oka jsou. Zbarvení záleží na tom, jací byli rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 06:15 DanielGroger – Malý
Fotka k příspěvku Ahoj. Ja mam paví očka už trochu vyrostlý , ale mám s nimi problém. Když jdu do zverimexu tak rybky stejné velikosti jsou nádherně zbarvené a ty moje mají jen černé a občas žluté kraje ploutví na ocasu. Nevíte jak je trošku zbarvit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: PALVI
Pán se již opakuje...tahle centimetr teda určitě nemá a samec přítomen byl když byla menší...Což není technicky složité stydim Pana Maria to nebude, s ohledem na tu skvrnku...Pokud poroste...povedlo se potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PALVI
Já si myslím, že z 50% to je samička a z 50% sameček ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2012 20:41 - Re: PALVI
Budem to brať ako vtip. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:44 PALVI – Moja mladá rybka
Fotka k příspěvku Zdravím, mne pláve v akváriu zhruba 1cm Gubka. Samca nemám. Je tehotná? Za koľko by mohla rodiť?
Vďaka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 18:36 default Re: timea
Času má ještě dost až bude porod tak bude nervozní a bude divná bude mít výjimečné chování když tak malé rychle odlov do sklenice nebo do nějaké pixly
malé jedí jemné krmení odlovit je musíš aby je nesežrali tady je video ať vidíš:http://www.youtube.com/watch?v=XqCzCRCMgyw

Ať se ti daří
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: Andy
Tak se nečerti, už to tady s Tebou v různých obměnách běží tak 14 dní a za tu dobu jsi se klidně mohl zaregistrovat a zřídit nějakou tu prezentaci, to by se hned lépe odpovídalo. Za akvárium, ať je v jakýmkoliv stavu se nemusíš stydět, od toho je tohle fórum, aby se když to není zrovna optimální, věci doladily a když dotyčný se učit chce, tak to obvykle problém nebývá. Takže pro příště bych doporučil méně hrozících a oči boulících smajlíků a spíš trošku té sebekritiky. Tak snad jsem Tě neodradil od Tvého počínání, akvaristice zdar a zkus to příště s lepší fazonou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 18:22 Andy Re: malyLibor
HRRRRRRRRRRRRRRR tak to zase pomalu já je mám a ani se podle tebe nemohu na nic zeptat????????????????????????????,
Já se ptal když máš 54l kolik se jich tam výjde já tam mám v 12.litrovém akvárium 6pavích oček tak mě tu zase nelakuj a jestli máš s mýma otázkama problém tak mi laskavě nepíš!!!!!!!!!!!
A nemůžu vědět všechno ne????????????? no :-| coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2012 13:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Andy
V jednom vlákně ještě gupky nemáš, ve druhém už je máš těhotné, navíc x nicků za poslední necelé dva měsíce... ty to jistě myslíš vážně. ne Kvůli takovým jako ty neodepisuji na dotazy od anonymů. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 11:23 Andy – Re: romant
Tak to není já nemám foťak a našel jsem fotku nejvíc podobnou mé rybě já vás nelakuju tak vypadá stejně má ryba ať vidíte je ve stejným stavu já fťak nemám a chtěl jsem ať promluvíte co stím :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 11:16 R Muž romant [27987] Re: Andy
Pokud se nejmenuješ Minář(www.minar.cz), tak bych to viděl, že nás lakuješ a dáváš sem cizí fotku, pozor na to, kolego. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 11:11 Andy Re: Zoidik
Fotka k příspěvku obrázek mé těhotné gupky nebo pavího očka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=1601