Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 14:48 honza9 – samice živorodky
potřeboval bych poradit jestli je toto normální: samice živorodky je téměř furt na zemi a jenom několikrát za den si chvilku zaplave a zase na zem. také má dost velké bříško a moc nežere předem dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 20:13 Žena Dinamit [68]
ale bacha na ně, množej se jak po másle. Za půl roku jsem jich měla asi 10ti násobek, teď jsem na týden odjela a už jsou tam zase prťousové. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 17:12 athaya
otesanek: aj ja som to tak parkrat spravila ale tie male je dost tazke "bez nervov" prechytracit ano. a v akva ich prezije okolo +-10. ak ich chces mat viac daj ju do mensieho akva a potom ju vylov. ja mam pavie ocka aj platy a teraz uz aj mlade potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 16:44 otesánek
mě se rodí přímo ve společným akvárku. Když se potom někde objeví, tak je odlovím do jiného. Chce to ale hodně koukat. coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 09:04 Vrubouš
Az nebude mit samice hranate bricho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2007 23:47 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
většinou to je otázka pár minut,myslim že se prcci už rozplavávali a a proto byly vidět:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2007 23:24 SPS – porod pavý očka
Může mi někdo poradit jak dlouho trvá porod? Odlovoval jsem potěr a asi vždy po 2 hodinách jsem našel 2-3 malé. ;-) jak dlouho mám ještě hlídkovat? Je to můj prní "úspěch".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 13:51 athaya
vacsina zivorodiek rodi cez noc. ano ci je tehotna gupka alebo nie spoznas podla jej brucha. ak tam je vidno male rybicky a ich oci. ;-) ja mam teraz tehotne gupky a plata uz bude zase. pri gupkach je to dost vidno-tie oci, su to take male cierne gulicky.
A zevraj ked budu mat pri ritnom otvore cervenu skvrnu budu rodit, ale to som nespozorovala. tehotne gupky pred porodom byvaju dole pri dne ano ahoj ja mam gupky aj platy- zivorodky ked chces pozri sa ahoj hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 13:37 Žena Dinamit [68]
Mě teda paví očka rodí vždycky v noci. Ještě se mi nestalo, že by rodila přes den :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 13:08 Žena Moniika [8] - Živorodky – POMOC ŽROUTI!
Už delší dobu porozuji, že moje gupiny vysávají šneky a tim chudákům zbyde ze života jen ulita...
Je to normální? To ty šneci guoám chutnají? mojí kámošce žerou šneky zase závojnatky :-O ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 21:41 jirka
Těhotnou samičku poznáš podle skvrnky březosti u řitní plotve a podle hranatého bříška ano :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 20:30 otesánek – živorodky
Prosím, prosím, jak se pozná, že samička pavýho očka už bude rodit? Vždycky to nějak propásnu a většinu mladých mi ostatní rybky sežerou. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 19:28 athaya
tento prispevok uz je starsi, ale nic. ja mam teraz tiez male gupky a nechala som ich v akvariu a prezili (niektore- najsilnejsi prezije) a je ich tam okolo 10 a viac potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 19:15 Anonym
nechaj ich v akva aspon dostanu rybky vydatnu zivu potravu ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 18:37 Muž hanz [27]
Dobre je kdyz si zamotas chomac s egerie nebo Limnophili,tam se vzdicky ty skrckove schovaji ;-)...
A ten chomec nechat plavat u hladiny, kdyz je budes krmit(bud spesl vlockova potrava nebo treba vajcko na tvrdo),tak to krmeni hazej na ten chomac a voni si to vnem najdou a co propadne je dobre ze dna odsat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 17:41 Danýsek
Vždycky odlovit!!-teda alespoň já jsem to tak vždycky udělala ale díky mojí lenosti a nedokonalé péči většina stejně pošla chudinky :-( Ale pár jich vyrostlo a měli zase malí :-) Jináč jestli můžu poradit na velikosti nádrže pro malý gupky nezáleží-já je dycky měla v 1 litru a stačilo jim to-ale chce to často odkalovat protože sou dost citliví

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2007 18:04 Muž PT [89]
Moc zkusenosti nemam, ale mam podezreni ze platy (a/nebo dania) jsou docela predatori vuci svym malym. z cca 15 mi jich prezilo tak 2, coz je tak akorat, ale neni to tech tvych zadanych "velmi vela". A myslim ze akvvarium mam docela zarostle, malym se zejmena libilo v plovouci ricii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 20:23 Athaya
no ja cem aby tych malych prezilo vela velmi vela!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 17:34 Muž hanz [27] – pro Dan
ja mel pavich ocek plne AQ,donce sem je musel prelovit do jineho (ktere patrilo jenom jim nez onemocneli a pochcipali :-( )

Mel sem je spolecne s Tetrama cernyma,cichavcema a tlamovcema a vic jak 60-70% prezilo...
To by se asi jinak nepremnozily (asi 115 kusu)smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 16:32 Muž georged [44] - Živorodky
Záleží jak velké máš akva, kolik ryb a jakých... ale vždy ti nějaké přežijou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 16:09 Dan
Podle mně je to blbost no ...měl jsem živorodek plný akva ale vždycky jsem je tam přelovil z malých ,,odchoven'' protože ostatní ryby ve velkym akva ty prťata vždycky do poslední vychytaly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 14:34 Muž georged [44] - Živorodky
Ale musí se mít kam skovat :) (zarostlé akva s členitým dnem je ideální palec , tam nemusíš ani odlovovat - vždy část přežije... s nějakou ztrátou počítat musíš vždy sad )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 13:16 Athaya
hanz diky za radu asi to tak spravim a pre tie tehotne samicky to bude asi menej stresujuce. a aspon sa zbavim tych malych akvarii na stole. potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 13:15 Muž hanz [27]
nech je ve velkem akva voni se schovaji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 13:06 Athaya – preziju?
ahoj ahoj mohol by mi niekto poradit? mam v akvariu celkovo tri samicky- 2 gupky a 1 plata. vsetky tri su tehotne a ja by som si chcela niektore male rybicky nechat. teraz su tie rybky v samostatnej nadrzi- je to lepsie? nechat male rybky v odchovnej nadrzi a potom ich dat do akva alebo dat samicky rovno do velkeho akvaria? dakujem za odpoved ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 17:11 Moky
Daj ich do niecoho vetsieho a pridaj mierne okyslicovanie. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 12:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
já bych to zkrmil ;-) Ono odchovávat očka v těchto podmínkách je k ničemu.Pokud někdo chce začít s očkama aby to mělo smysl, tak bych doporučoval začít nejméně s10ti náržemi mezi 30-50l objemu.Mít oddělené samce od samic, dávat na spáření kusy , které vybereme jako vhodné a samice po odrození nechat někde v samostatné nádrži bez samců.potom bude nějaká kvalitnější produkce bez zbytečných spatlanin, kterých je všude kvantum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 12:32 Muž matlala [798] - Rostliny
nechej ty mladé u rodičů nic nezkazíš gupky se množí rychle a rodiče je moc nežerou vždy jich přežije dost velké množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 12:28 Anonym
ja ich mam v 9L pohari a asi v 3L nadrzi a dari a im celkom dobre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 12:23 Muž Nik [191]
těžko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 12:12 Bezo – GUBKY
caute mam 45l akva a mam tam gubky porodili mi male na 2krat po 9 ,male som dal von s akva a mam ich v malej 1l nadrzi staci to na vychov ???? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2007 15:36 kacos
taky sem se hodne divil, ale najednou sem proste uz nemel par ale dva samečky!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2007 12:48 Žena Markii [10]
hodně lidí tvrdí že jo, ale je to nake divne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2007 10:52 kacos
když už jsme u tech živorodek je možné aby změnili pohlavý??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 10:47 Žena Lucíšek [2]
podle mě se rozdíl dá poznat až tak po cca třech týdnech až měsíci, pak se teprve vybarvují a samička začíná být větší než sameček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 01:09 marius
Klinkii, napísala si že máš určitý problém s poterom ktorý ma špicatú chvostovú plutvu a divne pláva. Poviem Ti to takto. Bežne ,mám doma aj 2000 ks gupiek a tento problém sa mi z času na čas vyskytoval u pár jedincoch. Môžem Ti povedať podľa mojich doterjších pozorovaní že v akvarku si zrejme zanedbala výmenu vody a dusík Ti vystúpil velmi vysoko, alebo Ti v akvarku nejde poriadne filter čo je to isté. Takmer na 100% takto napadnuté ryby uhynú, podľa všetkého majú napadnuté nejaké vnútornosti. A ak majú aj rovné, také ploché brucho, tak je s nimi koniec. Odporučím Ti aby si urobila urýchlenú vymenu vodu, aj takmer celú. No a pri budúcom potere dbala o pravidelné výmeny vody. A kludne daj do akvarka aj zopár malých slimákov nech žerú nespotrebované krmivo. Aj keď sa to nezdá, dosť pomôžu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 11:42 Muž PT [89]
u mych plat (taky zivorodky) se ritni ploutev premenila na gonopodium az kdyz ma dobre pres 1cm (mozna bliz ke 2ma i s ocasni ploutvi), jako male vypadaly vsechny stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 11:18 slada
já bych si s tim zjišťováním hlavu nelámal...za čas se vyklube buď chlapeček nebo holčička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 10:54 Muž matrix069 [79]
No tak som zistil,že som nič nezistil. :-D sad Takže prepáč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 10:49 Muž matrix069 [79]
No ja mám asi 50 malých pávích očiek,ale pohlavie je najlepšie spoznať asi až po mesiaci,keď trošku odrastú. Ale možno podľa spodnej plutvy by to išlo. Samček má genopódium-špicatu spodnú plutvu a samička úplne oblú. A možno cez lupu by to bolo vidno. Idem sa pozřieť. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 10:27 Anonym
Tak mi ho teda tak za týden zkusíme přendat zpátky do rodného akvária. U dospělého to pohlaví je samozřejmě vidět na první pohled, měla jsem na mysli, kdy je možné rozpoznat pohlaví u potěru (kdy se začíná vybarvovat)? Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 09:55 slada
Ahoj, no rybku velkou 1 cm podle mě nemuže betta sežrat... A u pavích oček je rozdíl mezi samicí a samcem jasnej na první pohled...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 08:46 Anonym – paví očka- potěr
Hezký den,
jsme začátečníci a proto tento dotaz. Máme malé akva 30l s tímto složením rybiček - paví očka,pancéřníčci (ti malí) a jeden samec betty. Před 3týdny jsme zachránili z potěru pavích oček jedno mládě. Upravili jsme velkou sklenici jako odchovnu a mimčo tam přemístili. Nyní je velké cca 1cm (i s ocasní ploutvičkou). Kdy se dá poznat pohlaví mimča a kdy se může přemístit do původního akvárka, aby ho beťák neměl ke svačině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2007 18:15 Gubka – Matko poradit
Mato ja mam asi dnove gubky a radila by som ti aby si ich dal do osobytneho akvarka albo nadoby aspon kym virastu ked dosiahnu velkost ked ich nebudu moct zozrat tak ich daj do akvarka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 00:25 jardik.cardik
kup nebo si udelej jednoduchou porodnicku a mas to neni co resit.ja malejma krmim tlamky ale to je fuk normal dej do akva mensiho sitku nebo neco cim ti drobci proplavou na dno chvilicku lezi na dne a samicaka se k nim nedostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2007 23:37 DavidCZ
Pokud je porodila, dej ji pryc jinak ti je sezere. Starsi rada chce upne nazvy diskuzi. Tak priste napis treba :poradte mi s pavím očkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2007 19:12 Žena petrys [107]
ano, vrať ji do většího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2007 18:45 handula – poradte!!
mam pavi ocka...v jedne male nadrzi mam zvlast rybu ktera ma mlade!! amm tu dospelou dat pryc???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2007 18:07 Muž Miky [14]
Ahoj no já je mám ve velkým akva a ty malí sloužej jako potrava skalárám Gupky furt roděj, ale žádné nedorostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2007 20:41 filip213
Z ahoj a kolko mesiacov alebo týždňov sa mi narodi mala gubka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=4451