Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 14:13 aquapeed Re: půlpy
Ďakujem za objasnenie, a súhlasím, že je to škoda, ale asi to tak malo byť :-) Možno neprospel transport pred pôrodm, hoci sme z akvaobchodu išli autom priamo domov a hneď vložili sáčok do akvária. Ešte stále stojí v tom svojom pôrodom kúte tak možno ešte nakoniec nejaké rybičky prídu na svet v poriadku. Inak rodí už asi od 11tej aký je približne najdlhší možný čas? Nádej umiera posledná ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 13:37 Muž půlpy [2131] Re: Zoidik
ne ne, škoda je všeho co dokáže dělat radost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2012 13:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: půlpy
škoda je pouze dobrého člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:34 Muž půlpy [2131] Re: nikdo
to je škoda sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:34 Muž půlpy [2131] Re: aquapeed
ty ležící na dně jsou mrtvé, jinak narozená malá paví očka jsou ihned schopny plavat a hned i schovávat se před dospělíma, pokud je aqwa zarostlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:10 aquapeed – Mŕtvy poter?
Dobrý deň, chcem sa opýtať na správnu reakciu čerstvo narodených pávích očiek, majú ihneď po spadnutí na dno reagovať pohybom? Zatiaľ vidím na dne 2 mladé telíčka, ktoré samička pred chvíľou vypudila a vôbec sa nehýbu v rovnakej polohe ležia na dne. Pri vypudení mali taký nepravidelný tvar. Jednu ktorá jej už skôr visela z bruška mala tvar polhruhu ale tú som nevidela kam spadla takže o nej nič neviem. Inak je v 80l akváriu, iba v spoločnosti krevetiek, zabehnuté je 1 mesiac, rybka zakúpená pred dvoma dňami s ešte jednou samičkou a samčekom, ktorí sú kôli pôrodu separovaní. Prosím Vás o objasnenie správania sa poteru ihneď po pôrode. Ďakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 10:26 Muž Attta [208] Re: marhe
Tak něco takového se mi taky stalo, ale bohužel se nedá nic dělat. :-( Obzvlášť to zamrzí pokud je rybka v akvárku několik let a je už neodmyslitelnou součástí akvária!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 21:57 R Muž romant [27982] Re: marhe
I tyto věci k akvaristice patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 21:44 marhe Re: romant
Perlivka to ukončila, už skoro neuměla plavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:55 Luky89 Re: marhe
Chudinka rybička :-( . Vypadá to hodně ošklivě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2012 18:47 R Muž romant [27982] Re: marhe
Ukončit to silně perlivou vodou, mě příjde jako správnej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:12 marhe – to asi nezvládne...
Fotka k příspěvku Tak rybku jsem včera dal do malého AQ. Drží se u dna, občas plave, nejí, a ze skvrny na pravém boku se ji udělala boule. Myslím, že to je nějaký nádor. To už asi nezvládne... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: marhe
šikovný chlapec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:18 marhe Re: Zoidik
Ano, porost jsem nakupoval střídmě, nevěděl sem jak se to rozroste...
Prezentaci dodělám, zaregistroval jsem se teprve dnes, narychlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: marhe
Více porostu by neuškodilo. A třeba prezentace taky ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:03 marhe Re: Zoidik
Fotka k příspěvku Jasně chápu, je to 60l AQ a ta rybka se pořád schovává v zadu za Egeria densa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2012 12:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: marhe
Ono záleží jak se cítí ta samička. Jestli si v akvárku najde ona klidné místo podle svých představ. Nějaký úkryt, nebo plovoucí rostliny, nebo něco prostě.... Ono 30litrů je o něčem jiném než třeba 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 12:08 marhe Re: Zoidik
Díky za rychlou odpověď.
Mám akvárium teprve měsíc, v něm 6 pavích oček. Je to jediné akvárium. Musím si pořídit ještě nějakou karanténní nádrž. Zkusím to vyřešit co nejrychleji. Ale v akváriu mi připadá, že má docela klid. Mám sice 3samice na 3samečky (teď už vím, že to není dobrý poměr) ale zdá se mi že ji samci moc neotravujou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: marhe
Zkus ji přelovit do jiného akvária jestli máš možnost. Tipnul bych si, že rodí, ale že nemá dostatek klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:38 marhe – je v pořádku?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je to normální chování těhotné rybky.
Přes den se drží pořád v rohu akvária, trochu plave pouze v noci. Poslední 3 dny vůbec nejí.
Přikládám foto. Nelíbí se mi vystouplý řit. otvor a oranžovo-růžová skvrna na pravém boku (spodní fotografie)
Je to normální průběh těhotenství, nebo je nemocná?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:53 nikdo Re: půlpy
půlpy napsal: sice to sem nepatří, ale podívej se na mou 2.120l jak se dokáže napapat Gold Molla, po ránu je zas krásně hubená, k večeru vypadá to její bříško jako by zapomněla odrodit smich taky se u nich udává, že se dokáží přecpat k smrti ahoj tak nic nakonec zdechla sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 00:44 Muž jir007 [25] - Živorodky
záleží jak moc je mrňavá no.. když je to prcek co nikdy mladý neměl tak jak píšete pozná se to až b ude plavat malinkej potěr...jestli ho nesežerou...
sám mám takové malinké samičky dvě a nějakých pár kousků potěru jsem tam zahlídnul....takovéto nehody neřeším buď to zdlábnou nebo ne.. odrozuji pravidelně a mám potěr gupek odděleně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 23:44 Muž Attta [208] Re: půlpy
Máš naprostou pravdu, ale počítám, že stejně jako já nebo ty, si jir007 nemohl být jistý že má ta samička do 2 cm. Z toho obrázku jde sice poznat, že to není nějaký extra velký kousek, ale určitě nemůžeš říct že má do 2 cm jen tak. Ovšem pokud má opravdu do 2 cm tak to je jasná věc jak říkáš. Z mé zkušenosti mi menší paví oko jak 3 cm nikdy neporodilo, ani nebylo oplodněno a když povyrostlo tak první vrhy byly opravdu bídné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:42 Muž půlpy [2131] Re: jir007
ano u Marvyho na té fotce samička není nafouknutá jak píšeš, ale je to mladý kus, a Ty jsi už viděl aby samička prvorodička, která má do 2cm byla hranatá? Ta nebude rodit 30 mladých, ale jen 5 nebo7 možná ani to ne, hranaté k kprasknutí bývají až ty starší samičky, u těch mladých a malých, to poznáš opravdu jen až Ti tam plavou malý a přitom si lámeš hlavu, že z čeho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:26 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Marvy
ono sleduj jí je to v řádech týdnů jak tady radí i ostatní.. až bude nafouknutá jako balon tak to může ještě pár dní trvat...
já dával velkou samici do poroničky když byla jako míč a trvalo jí to ještě 5 dní:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 19:12 Muž půlpy [2131] Re: Marvy
ta je ještě mladá, tak nečekej, že bude mít hodně mladejch, bude se jednat nejspíš o její první, nebo jeden z prvních porodů a to je jen asi tak 10-20ks, ta se Ti nejspíš "nezahranatí", jak tu píšou u těch starších oček. Co mám takovou odchovničku na očka (nádrž "Prcci")tak tam mladé samičky, které sotva přerostou 1,5cm bývají už březí a nejsou "hranatý" a přesto vyprdnou mladý 1-2ks, hold netřídím, ale zkrmuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:08 Muž Yirka [9118] Re: Marvy
Ta rybka je asi ještě dost mladá, protože kdyby takto vypadala starší samička, skoro bych řekl že je pár dní po vrhu. Tahle ještě nějaký ten týden rozhodně mít mladé nebude, skvrna sem, skvrna tam. (Nebo je špatně krmíš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:05 Muž Attta [208] Re: Marvy
Ahoj,
jo vypadá to že samička těhotná je - podle skrvny březosti. To za jak dlouho budeš mít mladé ti přesně neodpovím, ale samička bývá obvykle kolem 4 týdnů gravidní. Pokud má mladé poprvé tak můžeš očekávat menší počet mladých, ale pravidlem to není. Tak hodně štěstí a ať ti je ostatní rybky moc nepožerou pokud je máš ve společném akvárku. :) ;-) jinak samozřejmě více se můžeš dočíst zde: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Marvy
Počkej si, až bude hranatá jak krabice od bot a bude vyhledávat klidné místo k porodu. Tahle na fotce má ještě spoustu času
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:30 Marvy – Paví očko - porod
Fotka k příspěvku Dobrý den ,
v akváriu mám několik pavích oček a objevilo se mi nebo mám takový dojem jedna těhotná. Chtěl bych poradit , poraď te mi prosím za jak dlouho bych mohl očekávat mladé ?. podle obrázku.
Děkuji mnohokrát za odpověď .
A nezlob te se jestli už tato otázka několikrát padla , předem se omlouvám.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:24 nikdo
pěkny potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:43 Muž půlpy [2131] Re: nikdo
sice to sem nepatří, ale podívej se na mou 2.120l jak se dokáže napapat Gold Molla, po ránu je zas krásně hubená, k večeru vypadá to její bříško jako by zapomněla odrodit smich taky se u nich udává, že se dokáží přecpat k smrti ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:28 nikdo
Jo tak to moc diky. :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 16:17 Muž půlpy [2131] Re: nikdo
Ne, ne, co se týče potravy tak jako všechny živorodky, tak i Očka mají neutuchající hlad a podléhají i jako já obžérství :-D a je jedno zda má samice před porodem nebo ne ano
P.S.: vysledováno na vlastní oči, žrala a do dvou min. už tlačila ven malou rybku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:07 nikdo
Mám ještě dotaz.Když jsem je krmil tak hodně žrala neni to divny neměla by se stranit? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:51 nikdo
No zatím se nestrani tak nevím ale už ji přelovím.díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:18 Muž půlpy [2131] Re: nikdo
Já, bych řekl, že každou chvíli ;-) při pohledu z předu je hranatá (vypadá,že asi jo), začíná se stranit ostatních, nebo vyhledává klidnější místa v nádrži? pak už nejspíš sem tam nějaká vypouští na svět palec Já bych už přelovil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:06 nikdo
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:04 nikdo
Nevíte kdy to na ni příjde?Sorry za foto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
No, to zjistíš za patnáct let, zatím je to mládě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:41 Žena Lutien [12]
Dík:) prý bývají ke stráru nervózní a prostivný, tak snad to nebude tento případ.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
Moc hezká rybička. A je zajímavé, že nežere gupky, asi to bude opravdu tím, že je na malé ryby zvyklý a možná i že je v akva sám. Gratuluju k takto skvěle vychovanému péřovci a držím palce, ať mu nenapadne nějakou gupku ochutnat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 13:48 Žena Lutien [12]
Péřovec skvrnitý a je dospělý. tak na délku má tak 15 cm. Teda nemám moc dobrý odhad. Ale je dospělý, krásný a moc hodný!Občas v noci dělá trochu hluk jak rejpe v do kamenů, ale jinak je hodný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
A co to je za péřovce? Jak je velký? Péřovci se mi vždy líbili, ale nikdy jsem je nechoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 06:32 Žena Lutien [12]
No ti čichavci jsou dost zvědaví, ale péřovec je neškodnej. a nemyslim si, že by sežral celou dospělou gupku:) Navíc, on je zvyklej na menší ryby. Je mu asi 10 a dostali jsme ho od kámošky, co ho chovala s těma čichavcema a neonkama a jinejma malejma.
Ale určitě teda počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 22:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
No, já ti nevím... Čichavec zlatý slupne potěr gupek... ale takový péřovec si dá i gupku dospělou... nebo se snad pletu? I když asi taky záleží na druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:34 Žena Lutien [12]
Ale voni tam jsou taky. Mám je v takové té porodní síťce. Je hodně velká, tak tam můžou být dýl.

Tobě žádný příspěvek neunikne viď:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:22 R Muž romant [27982] Re: Lutien
Zatím ne, akvo je po léčení krupice, nejdříve to pořádně vypláchni a dej je tam až tak za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:21 Žena Lutien [12]
Ahoj akvaristi!
nevíte někdo, prosím, kdy můžu vypustit malá paví očka do společné nádrže? Jsou jim teď tři týdny a zdají se mi docela velcí.

Mám tam péřovce a dva čichavce zlatý a pak jiný malý ryby.

Dík za info, jsou to naše první mláďata:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:23 Muž Tichondrius [0] Re: Tichondrius
Jen pro doplnění, potěr zatím plave mezi kardinálkami bez povšimnutí ale nějaké nepatrné ztráty možná byly.
Paví očka taktéž"chovám"spíše jako krmivo, když mám moc nabitejch samic, tak je z gupkária dám do společenského a nechám je tam.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=1501