Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 00:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jurasek
Side, jak to vypadá? Nemáte v akvárku, pro samou endlerku, už skoro ani vodu?
Začínal jsem vloni v říjnu s 5 malými, teď mám i s nejčerstvějšími přírůstky něco kolem 30 rybek.
Ovšem můj "výzkum" :-D má jeden velký nedostatek - endlerky nechovám samostatně, ale ve společenském akva. Připouštím, že v tomto případě může být výsledek zkreslen. :) A to přesto, že jsem nikdy neviděl jediný pokus jakékoli z mnou chovaných rybek (včetně dospělých samic vlastního druhu) ulovit třeba i čerstvě narozenou endlerku! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 23:37 Petr007
jo aha takze rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 22:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Petr007
tak pokud chcete mladé, tak bych cestu přes porodničku nehledal. spíš se zaměřte na osázení akva. dejte si tam třeba vesiculariu, pteratopteris, ... kytek je spousta. vyřeší to většinu vašich problémů, i ty s mladejma a taky ty, které ještě nepřišly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 22:00 Muž Tonys [16]
Lol já měl v 11litrovém akvárku 2samičky dospělé a jjednoho samečka... jedna ze samiček porodila mraky malejch, ale ti dospěláci se jich ani nevšimli... Tak to sjem měl asi z pekal štěstí...a lebo nevim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 21:43 Muž recht [10]
Souhlasim s johanem a pokud tam je par kytek tak jich prezije hodne ;) Ja budu muset poridit do AQ neco trosku zravejsiho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 21:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
no, asi nepude. můj názor je takový, že se budou množit tak dlouho, dokud jich tam nebude tolik, že stres, který bude přemnožením vyvolaný, oslabý ryby tak, že prostě skoro všeci pomřou a tak pořád dokola. tak to chodí v přírodě, třeba bez predátorů a myslím, že v akva to bude to samé. (myslím, při správné péči)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 21:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jitule94
nehroťte to, nechte si zarůst nádrž a ono vždy něco přežije. a pokud tam máte třeba jen paví očka, tak ty toho zas tak moc nesežerou. on pak totiš nastává malej problém, co s mladejma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 20:08 jitule94
lidi jak dlouho trvá než paví očko(malé-narozené)vyroste a co růstu napomáhá??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 19:24 Muž Jurasek [137] – Re: Petr007
Ono malé očka budou pojídat i vlastní rodiče. A na malém potěru si pochutnají téměř všechny rybky.

Side, jak to vypadá? Nemáte v akvárku, pro samou endlerku, už skoro ani vodu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 17:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Yirka
Jinak si ale myslím, že pro paví očka porodnička není třeba, protože když tam nebudou mít opravdového predátora, tak se ti budou množit takovým způsobem, že jich budeš za tři měsíce mít nad kapacitu AQ
"Donekonečna" to nejde. :-) Každé akvárium má svoji "kapacitu" a ta se po čase ustálí i bez predátorů.
(Aktuálně toto "studuji" u endlerek. :) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 14:47 Terik3333 – Když nám rodila gupka
Když nám rodila samice pavího očka , tak jsme jí co nejrychleji udělali porodničku z pet lahve , kterou jsme položili na stůl.Do ní jsme pak odlovili samičku.Když samice porodila první mládě , tak jsme počkali , až se mládˇátko rozplave.Jakmile začala malá gupka plavat , tak jsme ji od maminky přelovili do průhledné , hluboké misky.Takhle jsme to udělali i s ostatníma malýma rybičkama.No , spíš to nebyla miska , ale průhledná , plastová krabička.Mladé gupky díky tomu žijí dodones :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 10:03 Muž Yirka [9118] – Re: Petr007
Bez fotka ti nikdo přesně nepomůže. Pokud máš čas tak můžeš projít atlas rybek, rychlejší by však bylo udělat fotku a umístit ji sem a odpovědi budeš mít za chvíli a zaručeně správné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:55 Petr007
:-) tak to sem rád ale pak tu mam ješte 2 rybičky ale jmeno bohužel nevím,poněvač sem ho dostal od strejdy a nejak mě to začalo bavit,ale jestli je poznate podle popisu placaté jako cejn i stejnou barvu a hodně placaté a větší oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:50 Muž Yirka [9118] – Re: Petr007
Jinak si ale myslím, že pro paví očka porodnička není třeba, protože když tam nebudou mít opravdového predátora, tak se ti budou množit takovým způsobem, že jich budeš za tři měsíce mít nad kapacitu AQ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:44 Petr007
jo četl jsem to ale je tu spousta návodu treba pezedna atd. a práve nevím jak ji udelat protože pak zase nekdo psal ze se to kalí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:40 Muž Yirka [9118] – Re: Petr007
Na tu PETkovou porodničku tu někde najdeš návod. Myslím že to je docela šikovné a levné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:40 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Na patentky pozor, Rybky by se nimi neměli překrmit. Osobne je v zmraženém stavu ješte škrábu. Vyninikajíci spestření je i Spirulina tabs od Sery, dekapsulovaná artémie, mražená škrábaná dospělá artémie, a dobrý je i mražený špenátový protlak. U nás nedaleko v lázních Sliač sú v potúčku zdivočené gupky (paví očka), Po skoumáni jsme zistili, že kromě řas vlastně nemají co jiného k snědku. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:38 Petr007
Jo dekuju za rady a jeste sem se vás chtel zeptat co vi dělate za porodničky nebo co by ste mi mohl doporučit četl sem o té PETLAHVI ale nevím jestli je to dobrý nápad mám jen 40 litrové akvárko no o ale uvidíte u mě v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:32 Muž Yirka [9118] – Re: Petr007
Paví očka nemá, takže osobní zkušeností nemohu sloužit. Nicméně je má kolega akvarista soused, chová je vcelku ve velkém a krmí vším-co nejpestřeji - to zn. mražená(nejraděj prý mají patentky), vločky, granule atd. Jdou mu moc pěkně. Hodně zdaru i tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:26 Petr007
moc děkuju ''berbusku'' někomu dám a co je podle vás nejlepší krmivo pro paví oka myslím tim jak pro dospělé tak pro mladé,četl sem spoustu názorů ale chtel bych slyšet i váš pokud teda paví oka máte
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 09:15 Muž Yirka [9118] – Re: Petr007
Omluva se samozřejmě bere a sebekritika se cení palec , jinak k tvému problému: je těžké z popisu jednoznačně určit toho labužníka, ale vše opravdu nasvědčuje, že to bude ta parmička. Prakticky každý druh jak ty říkáš "barbusek" přijímá živou potravu. Můžeš nastudovat zde v sekci ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2008 20:38 Petr007 – pomoc prosim
mam akvarko 14 dni a mnozej se mi hrozne paví oka ale ne co mi je sezralo a tedkon jsou zase brezi ale mel sem tu sumecka toho sem vyhodil a mel sem tam ete 1 male pavi oko ale stejnak mi ho neco sezralo a nevim co mam tu barbusku neonku a pak nejake male rybicky a ty sem dostal od strejdy a neznam nazev ale ty sou nejake male takze ty to nebyli ale myslite si ze mi to sezral ta barbuska nebo jak se pise ale myslim si ze barbuska nebo tak nejak a poradte mi prosim a omlouvam se za chybi a predem dekuji za kazdou odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 22:43 drabpa
Mam dotaz jak dlouho trva nez mi gupka porodi ? a co mam udelat pro to aby mne poter nesezral uhor a rak? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 17:52 Kacisek – Re: peťa
Tak to je v pohodě, mají velký oči.
Jak jsi se ptal kdy je poznat o jaké pohlaví se jedná, tak u mě to bylo asi tak po měsíci a půl, to se jim trochu začnou vybarvovat ocásky.
Jinak já taky nepoznám kdy bude rybka rodit, naštěstí mám druhé menší akva jako porodničku tak je tam odlovím. Někdy porodí ten den co jsem ji tam dala a někdy třeba až za 14dní. ¨Nemám to ještě vychytaný... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 17:46 peťa
jo je o gupka (paví oko). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 17:27 Kacisek – Re: peta
Chtělo by taky napsat co je to za ryby. Pokud jsou to Paví očka tak je to normální, já říkám že velké oči jsou polovina malých rybek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 17:15 peta
Fotka k příspěvku moc dík a nevíte proč mají tyhle mimča(potěr)celý černý oči. Není to nějaká nemoc? Nebo je to normální(růst)ale nejde tam toho moc vidět protože nezůstanou chvíli na místě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 20:47 Muž wayn [79] – Re: peťa
Přesně ti to neřeknu, ale pár dní mají ještě čas. Před porodem není bříško oblé, ale v přední části jakoby hranaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 20:13 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: peťa
Těžko odhadnout, nejlepší je nechat je v akváriu, dát na hladinu dost rostlinek a odlovovat narozený "mimina". Já díky rostlinám nemám problém, že by dospělé ryby sežrali nějak moc potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 17:24 peťa – mečovky
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat: Za kolik dní asi budou tyhle rybky rodi? čekám už 3dny a stále nic. :-(
Prosím o odpověď
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2008 20:37 peťa – porod
jak poznám u těhotné ryby kdy přesně bude rodit nemůžu ji v porodničce držet 2 týdny, to by snad potratila.
A další dotaz je za jak dlouho poznám pohlaví u čerstvě narozených rybiček? děkuji za odpověd :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 17:22 ampularka
už porodila vačky zmizly všechny plavou ale ta jikra nejak praskla roztekkla se a bylo po ni...ale dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 17:17 Žena Myrka [15] - Afrika
No mě jak rodily gupky nebo platy tak u některých byla taková žlutá koule,jak kdyby samostatný váček,ale jikry nikdy....podle me ta jikra nema sanci,kdyz v tom nevidis ani naznak ryby :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 16:58 Muž chicko [124] – Re: prikpa
No rád bych tomu věřil, ale to podle mne není dost dobře možné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 16:07 Muž Diego [72]
Mě jedno vyrodila normal.ryby a taky 2 jikry,ktery se do večera vylíhly. coze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 16:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ampularka
jako u každé rybky, když se vylíhne z jikry, tak mají žloutkový váček. a jelikoš všechny naráž neporodí a u některejch může být menší, tak je máš jen chvíli od sebe. to s tím váčkem je normální.. no, s tou jikrou nevím.. zkus ji pozorovat a pak řekni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 16:01 Duny – Re: ampularka
Gupke sa ikry vyliahnu už v tele a s jej tela jej vyjdú už živé mládatá takže tá ikra bude asi voľačo ako embrio a s tým žltkovým vakom neviem ako to bude mne akurát teraz plávu v akváriu malé týždenné gupky a všetko boli aj sú v pohode takže asi nebudeš mať dobré podmienky na ich odchov aj ked gupka je nenáročná rybka.Prepáčte ked som povedal bobosť. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 16:00 Žena Myrka [15] - Afrika – Re: ampularka
váček mají všechny,ale některým je míň vidět.....ta jikra nemá šanci se vylíhnout,ledatak kdyby byla ještě v ní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 14:32 ampularka – Guppy
hej ja mam samici gupy rodi nejak divne.....nektere uz plavou,jine maji este zloutkovy vak a je tam i jedna bílá jikra!!maji ty se žloutkovym vakem šanci přežít a ta jikra...muže se jeste vylihnout??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 14:11 amazonstar
Tak uz porodila..asi v deset vecer...ale bylo to neco.:)..kydz zacala tak behem minuty jich porodila dvacet a pak hodina nic....do rana dalsich 60 ... potlesk porodila taky hodne mrtvych potratu(10 - 20) nevim presne protoze to zrala... az budu vedet tak napisu jestli ty mlady dostali taky Spironucleus...zatim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:49 sekavec
jj díky ted sem tam narval trochu ožrane limnophily sesiliflory a celkem hodne camboby aquaticy ta je takova hodne listnata a jeste trocha ceratropterisu siliquosy tak snad to staci diky moc dal bych tam mech ale nemam ho :-( dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:45 rolandmynar – Re: sekavec
Dej tam velikou kouli mechu, nebo velký trs rostliny. Ona samice po porodu bývá někdy dost hladová. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:38 sekavec
aj....to video takze mam do te porodnice narvat rostliny???at mi jich par prezije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:24 rolandmynar – Re: Lucianetta
Dal jsem si tu práci (ale jen kvůli vám) a našel video porodu Gupky, tak koukněte. Krom toho, že tam je pohřební hudba. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:19 Žena Lucianetta [43]
přesně to jsem si myslela, resp. vypozorovala u mých mimin :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 13:05 kastanek – to Lucianetta
ma zkusenost je takova, ze hned po porodu male plavou, nikdy jsem nevidela, ze by nepraskla jikra spadla na dno a praskla teprve tam
a taky male gupky se instinktivne hned po porodu snazi ukryt se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 12:53 rolandmynar
Nepovažuji se za zkušenějšího, ale moje zkušenost je taková, že veliká většina narozených Živorodek vč. Gupek okamžitě plave. Jen jikry, které samice vypudí a nejsou prasklé, nebo prasknou až ve vodě klesnou ke dnu, kde se z nich vykulí mrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 12:45 Žena Lucianetta [43]
docela ráda bych, aby nám k tomu něco napsal někdo zkušenější... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 12:12 sekavec
no je to napsane v atlasu ryb tady živorodka duhová..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 12:10 Žena Lucianetta [43] – Re: sekavec
Tak to nevím, ale každopádně mě když se narodily mimča od endlerek, tak normálně plavaly... sice byly spíš schovaný někde v rostlinkách, ale nikam nepadaly palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=4201