Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 18:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Tak tak, ono je možno, že jsi taky jen jednu viděla, sice jich může docela dost požrat, avšak je lepší živorodku na porod dávat někde stranou a dát tám dost úkrytu, když mi nedávno porodila mečovka, taky jsem si myslel, že těch malých tam je jen 5, ale když jsem samici odlovil tak další den jich tam bylo min. 20 a to fakt nechápu, kde všude byli poschovávání, protože více jak pět jsem jich ten den nenapočítal, ti malí běžně zalízají do štěrku ve dně jednou, jsem tak jednoho pozoroval 3 dny kdy byl pořád zarytý ve stejném místě ve dně u čelního skla velkého akva, pak mi ho zablo líto, tak jsem ho musel vyšťouchat, sice někde odplaval ale čekal ho jasný osud. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 16:37 Žena Hatomi [27] – Re: lenca2007
myslím,že spíš byly sežrané, ale záleží na tom jaká všechny druhy ryb máš v akváriu? Některé samice svá mláďata žerou a jiné ne...
A kdy ji budeš moc dát zpět do akvária? To také záleží na druhách chovanců. Pokud máš jen male rybky očka,neonky apod. tak v 1 cm je tam dát můžeš, pokud máš ale i větší druhy ryb,tak bych vyčkala alespoň do 2 cm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 16:27 lenca2007 – paví očka
Pěkný den
chci se zeptat může živorodka porodit jen jednu rybku a přerušit porod dočasně nebo tomu tak není a byli sežrány mam tři těhotný a určit porod (načasování)nedokážu tu malou rybku jsem odchytila a dalazvlášť kdy se bude moct dát nazpět až bude mít aspoň 1cm díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 14:04 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Jednou jsem je chtel nakrmit nekolika prebytecnymi malymi gupkami, ta promena v bleskoveho lovce byla tak fascinujici, ze jsem je odmenil jeste nekolika dalsimi. Za chvilku je stihaly sezrat vyskokem ve vzduchu pri vylevani z "fajfky" :-) , jeste nez s vodou do akva dopadly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2009 13:36 Muž Yirka [9118] – Re: nickolka
Pokud chceš vidět jak se zdánlivě neohrabaná skalára mění v lovce tak je tam dej. Je to opravdu zážitek, jsou jako blesk a menší rybky nemají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:10 Muž Miras [111] – Re: forepa
přesně tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 12:19 forepa
Rozhodně bych to neriskoval.Dej tam jednu malou a pozoruj..A uvidíš co se bude dít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 11:28 Muž Miras [111] – Re: nickolka
no řekl bych že určitě a pokud máš skaláry tak zblajznou i ty větší gupky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:38 nickolka – nic_kolka
no s tak malinkýma ne..s nejmenšíma to jsou tetry měděný a razborky klínoskvrný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:32 Muž kristian [80] – Re: nickolka
Pokud sklalary vevyrustali od mala s malima rybkama, tak si na ni pochutnaj urcite.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:30 nickolka – nic_kolka
aha.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: nickolka
Až se nevleze do té největší tlamky. :-)
A to ještě nevylučuje, že nebude pořádána "štvanice"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:27 nickolka – nic_kolka
a kdy je tam můžu dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: nickolka
100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:10 nickolka – nic_kolka
když dám do společenského akvárka asi 1 cm velkou gupu,jestli jí sežerou..V akva mám tetry měděný,parmičku červenoocasou,skaláry,čichavce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 08:08 Muž mobydick [0] - Cichlidy
Javský mech je osvědčený recept. A je fakt že ti co jsou zdraví a čiperní přežijou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 08:05 Muž Miras [111] – Re: Yirka
jj, ale o nádrži bohužel nic nevíme že :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 07:31 Muž Yirka [9118] – Re: Alligator
Neřekl bych že zrovna gupky jsou nějak kanibalistické. Pokud je nádrž přiměřeně velká a slušně zarostlá drtivá většina zdatných mladých přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:33 Muž Miras [111] – Re:
no jestli se schovaj tak snad ne, ale později je můžou zbaštit i ty ostatní očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:33 Alligator – Re:
Ale samice pavího oka by si mohla pochutnat na svých mladých... Já vždycky tu porodničku pro jistotu dával ;-)
Pokud ale budou mít mladé rybky dostatek úkrytů, tak by porodnička nutná nebyla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:27 akar77 – Re:
Neonky nejspíše ne i když vyhladovělé by mohly, mláďata živorodek jsou dostatečně velká a ihned po narození i celkem hbitá. Spíš je důležité aby jsi tam měl nějaké plovoucí rostliny, jávský mech či tak něco, kam by se případně mladé po narození mohly schovávat před útočníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:20 Anonym – Paví očko +
Ahoj, v mém druhém aqa, mám 2 paví očka a 4 neonky.Samice očividně má chvilku před porodem.Nemusím dělat porodničku, že ne? Neonky tomu potěru nic neudělají, nebo ano ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:56 Afroman – gupka
mno uz som sa zaregistroval mam prezyvku afroman nie pato a napisal som tam o mopjej nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:40 Muž avast [49] – Re: gupka
že nebudeš muset furt na něco odpovídat.. Normal pak napíšeš že to máš v profilu nádrže ať si to ten dotyčnej najde.. ano Navíc si tam můžeš dál "libovolně" fotek.. A další výhody najdeš: rybicky.net/napoveda/statut…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:34 gupka – gupka
a ked sa sem zaregistrujem co stym ziskam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:08 Muž avast [49]
To Gupka: Nechceš se tu zaregistrovat a "udělat si nádrž"?? Podle toho už si snad všichni poradí, možná se tě pak zeptají na nějakých pár otázeček co tam nemáš doplněno, ale nebude to tak hrozný jako kdybys to měla všechno psát sem.. Tady se tě na to může zeptat třeba víc lidí třeba několikrát za sebou.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 14:54 gupka – gupka
ako mislim to ze uz dlho sa neokotila:uz male nemala asi tak 3alebo 4mesiace a to sa mi nestal lebo ja chovam gupky.V akva nemam ziadne idem ryby len gupky su tam3samice a 2samci a predtym normalne kotili vsetky samice teraz nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 14:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: gupka
Kolik těch gupek máš? A jakého pohlaví? A jak dlouho je máš? A máš tam ještě jiné rybičky a velikost akvária ... Teplota je ok ... ale je to stále málo informací, cos napsal, takže mám pro tebe jen další otázky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 14:31 Muž Miras [111] – Re: gupka
no aspon něco, a ted co je to dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2009 13:59 gupka – gupka
mam tam domcek teplota vody je 24stupnov,filter,rastliny,strk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:41 Muž Miras [111] – Re: Gupka
no tak jak jsem psal, přidej více info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 05:53 Muž Miras [111] – Re: Gupka
to může mít 100 a 1 důvod, popiš akva, kdy naposled atd....ale koťata fakt asi mít nebudeš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gupka
A nemáš v akva jen samičku? Občas je k tomu třeba i sameček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2009 22:20 Gupka – gupka-uz dlho nektila
ludia potrebujem pomoc uz dost dlhy cas sa mi gupka neokotila....preco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 06:04 Muž Miras [111] – Re: nikatua
a více info k nádrži ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:31 Muž avast [49]
Napiš spíš jak zemřou, nebo jestli mají nějaké příznaky (např.: den předtím) podle toho že zemře za 14 dní nikdo asi nepozná čím to bude .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 19:25 nikatua – Gupky
Mam problem gupky mi vydrzi 14 dni a vždy zemřou co s tím jsou spolu s ancitrsu, panceřničky , parmičkami duhovími a mečovkami ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 11:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Michal
To nevím co s ní je ale u mě taktéž občas poléhává. Příště než založit nové téma tak zkus pohledat na foru myslím si že toho tu je hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 10:21 Michal – Gupka
Dobrý den, moje gubka, samička, pořád plave a polehává u dna a nahoru plave pouze pro žrádlo a to jí dá spoustu práce, nevím co s ní, na pohled vypadá v pořádku, žádná krupička, olezlé ploutvičky ani nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Hxuser
já bych jí tam nedával do doby než bude mít alespoň 2cm a to jen na zkoušku, jestli se nebude bát a bude aktivní při krmení... jinak bych to zkusil pozdějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:18 Hxuser – Kdy vypustit potěr?
Za jak dlouho od porodu lze potěr mečovky vrátit do společenské nádrže? Zachranil jsem jednu rybičku - nestihli ji sežrát. Teď už je 4 týdny ve sklenici - když nepočítám ocas asi 1 cm velká (moc nevyrostla) a začíná se zbarvovat. V akvárku mám parmičky čtyřpruhé - jsou trochu agresivnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 05:52 Muž Miras [111]
já měl u jedné mečovky celý vrh na ....., ale další už byl v poho, zkus vydržet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 16:27 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: evikeva
Někdy taky takhle hopsají mláďata, u kterých se nevyvine plynový měchýř - musí po porodu vyplout k hladině a tam ho nafouknout, ale některý nejsou schopný a tak neumí nikdy plavat. Doporučují je skrmit, takže pokud nepřežilo, není to žádné neštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:42 Muž filipsi [1295]
evikeva napsal:...mělo v bříšku nějakou vzduchovou bublinku takže nemohlo plavat a jen tak hopsalo po bříšku po kameni..nevím co se s ním stalo jestli uhynulo nebo ta boule splaskla...Jak je to možné?...


Ne zcela straveny zloutkovy vacek, normalni vec, pravdepodobne ho dotravilo a rozplavalo se, jako zbytek. Rozeni nekolika mladat mrtvych je take pomerne bezne.
(edit - mozna se o zbytek postarali ostatni ryby, rady si daji neco na prilepsenou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:20 evikeva – gupka
paví očko zas rodí další vrh od pondělka ale včera co jsem ji pozorovala porodila 3 už mrtvé malé. Byl to hnusnej pohled, hrozně dlouho ji trvalo než to vyrodila. Byli už takový bílý, bezvláčný. Jedno mímo dokonce mělo v bříšku nějakou vzduchovou bublinku takže nemohlo plavat a jen tak hopsalo po bříšku po kameni..nevím co se s ním stalo jestli uhynulo nebo ta boule splaskla...Jak je to možné? Před tím rodila kolem 26 malých jeden den a hned jak vykoukli ze zadečku hned vypluli sami a prozkoumávali čile akvárko. . Dneska jsem napočítala 11 malejch, zdravejch a mamča je konečně po dlouhé době zas hubenoučká!!!!!Huráááá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 19:32 Muž Miras [111] – Re: mopa
jj, já měl to samé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 18:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: mopa
Určitě, pohlavně dospívají velicee brzy, myslím kolem 2-3 měsíce. :-D Během chvilky máš při ideálních podmínkách v akvišku několik generací - to se stalo asi i tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 18:14 mopa
mám už třetí generaci pavích oček hop ale jde aby se v 6 měsících množily? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:51 Muž Miras [111] – Re: evikeva
Očka mají v sobě i víc vrhů najednou, proto i po porodu vypadá že bude mít další, jasně malé už jsou v ní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:05 evikeva
coze je to 3 týdny co mi porodila paví očko kolem 25 malých, ty se maj čele k světu a přežili všichni i bez rodičky. No ale mamča očko po porodu ubyla jen o půlku bříška a zas kyne, každou chvíli by měla mít zas malý. Jakpak to? Ale má nějak ohnutou páteř---:___
A ještě dělá sem tam takový divný pohyby, je na místě a chvilku kýve rychle do stran. Pak přestane a zas...Díky moc za odpovědi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=3701