Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 09:31 Muž Yirka [9126] – Re: roper
Nechápu jak by mohl sameček v porodničce uklidnit samičku. Je to přesně naopak, nedá jí pokoj - nemá tam co dělat. To není porodnice v nemocnici, to je porodnička v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 01:27 Muž roper [10] - Cichlidy
gupky majů problém, když je špatné NO3. mají moc výkalů. Jinak častěji měnit vodu. Rád pomúžu, když můžu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:53 lubo – gupky
a moj bratranec ma tiež gupky a niektore maju poobhrízane chvostiki čím to je a či by si mi nedal tvij nick na azete keby že som potreboval
poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:48 Muž roper [10] - Cichlidy
filter tam nech, to nepokazí a samec tam je dobrý pro uklidnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:31 lubo – gupky
a čo s tou gupkou čo sa odtiahla dal som ju do porodničky aj zo samčekom bol to dobrí napad ??? mam tam aj filter je tam potrebny ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:27 Muž roper [10] - Cichlidy
NO, bojovnice jsou rybky, které můžeš mět kdekoli, ale moc radosti z nich není. jsou pěkné, ale jinak samá nemoc a žádná radost. Radši si vyber něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:18 lubo – gupky
a či by som mohol chovať pri nich aj bojovnicu pestru parik pítam sa seriozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:10 Muž roper [10] - Cichlidy
Jenom machruje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:28 lubo – gupky
mam ich treťí den 5 samcou a 6 samic ajedna sa utiahla do rohu a akobi sedela na skalkach a samec ju akoby pozoruje ako si to mam podla vas visvetliť prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:54 kreten – Re: Bak
No my dva jsme se o tomhle zrovna už bavili, to jsem při těch pár tisících co jsem odchoval formos, nezažil ani jednou:-). Nemyslím, že to to bude jedinec schopný rozmnožování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Já zatím zaznamenal jen metamorfózu u samičky formosky, myslíte že z takového samečka pak může být produkční kus ? Kdyby ano, pak i neposkvrněné početí bude asi možné:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 06:45 kreten – Re: zuzakara
Mám je též:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 06:43 kreten – Re: vaclav
No také jsem tvářil tak překvapeně jako ty Václave, možná že jsem dříve reagoval také dokonce podobně jako ty. Přece jen ryby nejsou v tvém případě doména, když rozumíš kytkám:-). Ale byl jsem v debatě z dr. Slabochem přesvědčován, že u živorodých ryb skutečně neposkvrněné početí existuje. Je to poněkud technicky složité, takže se nebudu nijak výrazně rozepisovat, ale v literatuře to je popsáno :-). Dokonce si nejsem jistý, zda to téma také není někde tady....Doporučuji dostudovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 05:48 Muž JohnyD [6] – Re: vaclav
díky, čověk se pořád učí, špatně jsem pochopi tu skvrnu, myslel jsem, že ta se objeví jen když je samička těhotná, omlouvám se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 22:48 Usine – Re: JohnyD
Já nevím proč se tomu říká skvrna březosti. Tuhle skvrnu má každá samička jakmile doroste do určitého věku a je jedno jestli je se samcem, nebo bez něho. Když se na ní pozorněji podíváš před tím než porodí, musel by jsi v ní vidět ještě nenarozené rybičky.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
Právě jsem odkazem na Sorexe reagoval v jiném vlákně, které bylo "dřív na ráně"... :-O
To je tak, herdek Zuzakaro, když někdo s jednou otázkou založí několik témat! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 21:43 Usine – Re: stetinka
Trochu si zopakuj počty 2x4=8 6x3=18 mám pokračovat dál? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 21:29 Muž JohnyD [6] – Re: ustavprochore
ustavprochore: děkuji, už jsem si připadal jako blbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zuzakara
Zkus se zeptat Josefa Tomance divokezivorodky.webgarden.cz/… ,nebo Romana Slabocha(Sorex) www.akvarium.cz/… ,občas je ze svých cest přiveze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:58 Usine – Re: zuzakara
Určitě se dají sehnat, www.akvarium.cz/…
zivorodka-duhova.webnode.cz
Možná že se ti ozve i někdo místní.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:47 Usine – Re: Tomáš
Jsou to mladé rybky a ty zatím rodí jen pár mladých, které stačí osazenstvo nádrže sežrat. Jinak rodí každých 4-6 týdnů, podle teploty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:45 zuzakara – Divoká paví očka
Dají se někde sehnat divoká paví očka? Myslím klasickou přírodní formu nezkříženou se šlechtěnými, tu co dala očkům jejich jméno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 15:22 Žena stetinka [270] – Re: vaclav
Betta a 8 cm? coze
ancík... záleží jakej, ale v 60 l akva počítáš s dost hraničníma velikostma ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 14:57 Žena ustavprochore [567] – Re: JohnyD
Nenechte se zmást, porodit může. Téma se tu řešilo celkem nedávno - rybicky.net/forum/12487 (reakce od "motýlek"). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:22 Muž JohnyD [6] – Re: vaclav
přesně,chyběl jsem. Ale mě šlo o tu skrnu březosti, jestli může mít když není v tom, ona byla se samcem jen chvilku když byla malá tak se mi to zdá divné, že by mohla tak rychle otěhotnět, ale děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:05 Muž voko [9] - Živorodky
Může rodit už za týden nebo za dva.Záleží kolik plodů se v ní vyvíjí - kdž jich bude pár, můe ti porodit i docela hubená samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 11:30 Muž Miras [111] – Re: Tomáš
no řekl bych, že máš minimálně měsíc čas, ale s určitostí to říct nejde. Záleží na podmínkách v akva atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 11:02 Tomáš – gupky
Takže je těhotná? a nevíte za jak dlouho porodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 10:28 Tomáš – gupky
Fotka k příspěvku Zady přidávám další fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 10:22 Tomáš – gupky
Fotka k příspěvku Omlouvám se za nekvalitní fotku, tady přidávám jinou
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 10:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
a nečetl si co jsem ti psala? spíš se můžeš ptát jak dlouho do porodu to asi bude trvat, ale pokud jsou gupky se samcem je téměř jisté že jsou těhotné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 10:12 Tomáš – gupky
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, jestli je moje gupka těhotná, má velké břicho a černou tečku na zedečku...děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 23:01 Usine – Re: JohnyD
Ty si z nás děláš srandu. Neposkvrněné početí. Když jste měly ve škole sexuální výchovu tak jsi zrovna asi chyběl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 22:53 Usine – Re: linope
Je to poměrně jednoduché. Máš 60 litrové akvárium vody v něm bude asi 50 litrů. 2x beta 8cm + 6x neonka 18cm 2x ancík 20cm, 3x meč 12 cm dohromady 58 cm ryb a to nepočítám gupky.
Pokud počítám co 1 cm ryby = 1 litr vody už ti ryby přetékají přes okraj. U živorodek bych tenhle poměr ale počítal dvojnásobně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 22:38 Muž JohnyD [6]
Ahoj, chci se zeptat, mám samici pavího očka, má skvrnu březosti, takovou světle hnědou, problém je, že od malička když se mi narodila nebyla se samcem, proto mě zajímá jestli může taky porodit, zbní to blbě, ale myslel jsem, že ta skvrna březosti je pouze, když je ryba těhotná, je to tak?:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 22:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
gupky jsou horší než králíci, jsou těhotné neustále(když na to mají věk), z jednoho oplodnění můžou mít několik vrhů i když už u toho samec není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 22:19 Muž domik101 [17] - Živorodky
Také bych zkusil jinej zverimex u nas z jednoho zverimexu mi vzdy vsechny umrely ,ale znamym ne ,tak taky sem vyzkousel jinej zverak a je to OK. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 22:01 Tomáš – gupky
Zdravím, mám gupky 1 samce a 4 samice, sameček pořád pronásleduje samice a tančí před nimi, tak jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte zda se chtějí spářit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 21:37 Usine – Re: cropii
Ta už to má za sebou. Budeš jí muset ekologicky zlikvidovat a čím dříve tím lépe, než nakazíš další osazenstvo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:27 Žena BBerunka [10] - Živorodky
ta samička vypadá jako by měla kousek před smrtí, nepřisál ji filtr?? nebo se o něco praštila třeba o krytí akva, rozhodně utrpěla nějaký uraz a jestli polehává na hladině, tak se obávám že o ni přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:06 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: linope
Kombinaci ryb poradili správně............více samic a méně samečků aby je neuštvali. Mě se také stává, že samice po porodu umírá, ale většinou je potom spousta mladých, tak mi to nevadí. Jak už bylo uvedeno, chyba může být genetická. Možná bych vyzkoušel koupit samičky někde jinde a hlavně aby měly dobrou stavbu těla. Jinak pokud chceš nějaký odchov, tak ty betty se ke gupkám moc nehodí, mladé zlikvidují a pokud nedostávají živou potravu tak mohou mít vliv i na porod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 20:01 Žena stetinka [270] – Re: linope
základem je mít doma ty testy a dělat je v kritických případech jako je tento třeba několikrát denně, jinak alespoň jednou týdně. pH, obě tvrdosti a hlavně dusitany a dusičnany. (třeba Danila má ve svém obchůdku parádní sadu těhle testů od sery za rozumnou cenu a ve skladném balení) Živorodky jsou čuníci a vodu rychle kazej. Jak často měníš vodu? Pereš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:54 linope – Re: stetinka
Tak se snažím založit tu prezentaci. Přiznám se, že vodu jsme si samotní ještě nekontrolovali. 2x jsme jí měli v na rozboru v akvaristice a byla ok. Jinak takto už nám zemřela 4-tá samice. A to 2 samice byly kupovány až dodatečně. Samičky se vždy po porodu držely spíše u dna a byly prohnuté do oblouku. Dnes jsme přišli i o samečka gupky. Po smrti samice nám totiž zbyli jen 2 samci a ty si do rána šíleně orvaly zadní ploutve. Nevím, kde děláme chybu :-( Jinak tuto kombinaci ryb nám poradili v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:20 Žena stetinka [270]
přerybněno bych neviděla tak špatně. Spíš jde o to, že ne vždy bývá ancistrům pod živorodkama dobře,ale o to tu nejde. Rozhodně samice z přerybnění nehynou. Také by stálo za řeč, kolik samic již takto uhynulo. Pokud jen ty dvě, nelze to globalizovat. Zamyslela bych se ale vzhledem k živorodkám nad kvalitou vody a odkalování. Je možné, že u ryb ve stresu (po porodu) něco pak vypukne. Také je zde ale možnost nějaké genetické anomálie, ale to by se odvíjelo až podle toho, zda ryby pochází z jednoho chovu a kolik jich bylo.
Rozhodně je ale důležité zjistit ukazatel vody. Tím bych začala já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:01 linope – Re: avast
A prezentaci zaoložím jak? Musím akvárium nafotit a popsat, co tam je, filtr, rybky a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:17 cropii – Re: Miras
nevím co se jí mohlo stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 18:14 Muž Miras [111] – Re: cropii
nevypadá na to, jestli to polehávání nemá jinou příčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:46 cropii – paví oko
Fotka k příspěvku Ahoj múžete mi prosým poradit s touto rybičkou tváří se těhotně ale dnes začala polehavat na hladině předem děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2010 20:57 Muž avast [49] – Re: linope
Podle toho co píšeš, tak jsem pochopil, že zemře samice. Je zde pár možností.

Pokud jí dáváš do plastové porodničky (která je v akvárku), tak to bude stresem z málo místa (bohužel vlastní skušenost)
Pokud rodí jen tak navolno, tak bych to trošku tipoval na betty, ale to nemůžu říct přesně, protože betty nemam. :)
Ale když to vezmu kolem a kolem, tak si myslím, že máš mírně přerybněno.

Chtělo by to napsat více info, jak tvoje akvárko vypadá. :) Nejlepší by bylo, kdyby sis založila prezentaci, pak už se z toho dá ledacos usoudit a líp poradit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 19:54 linope – Gupka umře po porodu
Ahoj, měla bych dotaz. Vždy když nám porodí gupka mladé, tak po pár dnech umře. Máme je ve společenském akváriu 60 l. Jsou zde 2x betta, 6x neonka, 2x ancitrus, 3x mečovka, 4x gupka. Nyní už tedy jen 2 samečci gupky + 2 mláďata. Nevíte čím by to mohlo být?? Předem moc děkuji za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=2751