Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 16:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: lucicekaquacek
1 ano
2 krmit lze čímkoliv uměrně velkým, nasyp třeba tetramin no moždíře a tluč :)
3 na jednoduchou porodnici je tady pěkný návod, třeba se ti hodí. Jinak je lze odchovat do třeba 2 cm prakticky v čemkoliv kde bude voda která se často mění, světlo a teplo.
4 nedá se říct, záleží na rybách co člověk má..jsou ryby které je nepřestávají požírat v jakékoliv velikosti smich U tebe bych to viděl na 3 cm a bude klid, pokud nemáš ty skaláry fakt veliké.
5 nevím bojovnice nechovám, ale nebude to nic pěkného...bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 16:54 Muž avast [49] – Re: lucicekaquacek
Když mají všechny samičky tmavou skvrnu u řítní ploutve, jsou březí?
Ano
Nechce se mi kupovat artémie, pro potěr pavích oček, dá se použít nějaké jiné krmivo..? (nějaké taky na zrychlení růstu..)
Stačí na prach rozdrolit klasický vločky
Dá se nějak vytvořit klasická porodnička, abych nemusela kupovat další??
Návodů je spousta, např.: rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky
Od kdy přestávají ostatní ryby požírat potěr? (hlavně pavích oček)
Podle toho jaký rybky. Ale myslím si že většina je nechá tak od 2-3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 16:06 lucicekaquacek – Paví očka- poznání březosti
Ahoj...

ve svém akva (190l) mám 5 samiček a 1 samečka pavích oček...

Ostatní jsou rybky - neonky,skaláry, ancitrusy...

A teď k teď, ohledně pavích oček...
Každá samička má na bříšku (v blízkosti řítní ploutve) takovou tu tmavou skvrnu, na Rybicky.net píšou, že to znamená, že jsou březí... Je možné, že všechny samičky, jsou březí??

Jedna samička je trochu většího vzrůstu, jak na délku tak na šířku smich .. ale ostatní jsou mnohem menší..

Teď už mám potěr pavích oček, který je starý asi týden a půl.. a jde mi o to, aby potěr nesežraly skaláry nebo jiné ryby, takže je mám v druhém akva v porodničce, ale kolem jsou čichavci, takže ty by je taky sežrali..

Takže otázky:

Když mají všechny samičky tmavou skvrnu u řítní ploutve, jsou březí?

Nechce se mi kupovat artémie, pro potěr pavích oček, dá se použít nějaké jiné krmivo..? (nějaké taky na zrychlení růstu..)

Dá se nějak vytvořit klasická porodnička, abych nemusela kupovat další??

Od kdy přestávají ostatní ryby požírat potěr? (hlavně pavích oček)

Moje bojovnice plave po boku, neplave jako ostatní ryby, bříškem dolu... Co s tím?


Děkuju za každou odpověď.. palec


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:03 Muž Yirka [9118] – Re: Karkulka
Dočkej času, jako husa klasu. Chce to trpělivost. Jednak ještě nemusí být dospělé nebo jsi je koupil uprostřed rodící periody. V každém případě, pokud jsou rybky dospělé se do měsíce dočkáš. Spíš budeš v tom objemu mít problém, aby se vešla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:47 Karkulka – je to možné?
Ahoj mám akvárium 30l je v něm 5 kytiček 5 neonek a před 3 týdny jsem dokoupil 2 samičky a samečka pavých oček všude tu čtu jak se neustále množej ale u mě pořád nic čím to může být?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:32 Muž Beda [11] – Re: JZ
pravda... nejsilnější přežije. Pavý oka se množí furt tak je celkem zbytečná zvláštní péče pokud je nechcete cíleně šlechtit. Já s nima přikrmuju terčovce a občas neaký přežije tak někoho podaruju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:08 Muž JZ [5] – Re: lucicekaquacek
Já to nechávám přírodě, přesto se mi počet pavích oček průběžně zvyšuje. Je to tím, že se má potěr kam schovat. Přežijí jen ti nejschopnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 12:39 Muž Beda [11] – Re: lucicekaquacek
Já tohle moc neřešim. Mám akva. zarostlý takže se poschovávaj do rostlin. Co chvila najdu nový přírustky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:35 Muž Raeda [4] - Živorodky
Ano, ostatní by je sežrali .. Potěr zatím můžeš nechat v malém akváriu (přečkají i v 5-10 l.) bez vzduchování ti vydrží, jen jim vyměnuj vodu. Za měsíc?- pokud si budeš jista že se jim do tlamky nevejdou tak je můžeš přelovit do většího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:31 R Muž Silent [5949] – Re: lucicekaquacek
Buď si pořiď odchovnou (alespoň 40 l) nádrž a filtrem, nebo to nech ve společné nádrži na přírodě. Mít potěr v litrové nádobě je týrání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:27 lucicekaquacek – Živorodky - paví očko - potěr
Ahoj,

mám 20 vytřených pavích oček, akorát že teď tam jsou ty čichavci, v tom 70l akva, a tak jsem je odlovila do 1l nádržky, ale nevím teď co s nima, protože v té nádržce nemají ani vzduchování, jenom na ně svítí lampička.. A v tom 200l si myslím, že by skaláry měli potěr jako malinu na dobré pochutnání... Ty čichavci si myslím, že taky by je schramstli, tak jestli koupit ještě jedno akvárium,malé, nebo nevím, jestli je tam mám nechat v nádržce, když nemá ani vzduchování..

Děkuju, poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: matasek83
Poteru zivorodek je bezva dat do akvarka poradne zarasenou rostlinu, klidne v kvetinacku, pak se to akvarko lepe udrzuje. Kdyz se nad tu kytku da osvetleni (mam tak nad akvarecko pridelany jeden 20W halogen k osvetleni nabytku napajeny z 12V zdroje, je to i bezpecne), rasa na rostline roste jedna radost a treba male Platy to moc rady ozobavaji, maji stale plna briska a staci jim dat neco jineho jen jak ma clovek cas, treba pri odchodu a po prichodu z prace. Moc se s tim nemazlim, dam nejakou tu vlocku TetraMin na dlan a nehtem to rozdrtim na prach, pak si tu ruku oklepu do akvarka. Ta rasa je fakt super, rybky pak dobre rostou, maji stale co zrat, je to stale cerstve a nemusi se jim davat tolik krmeni, aby to moc rychle kazilo vodu. Navic ten halogenek je levny a je rovnou s reflektorem, takze prckove pak nemaji prilis svetla vsude, je tam pro rust te rasy kde rust ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 19:35 Falcon – Re: matasek83
Dle mého názoru je nejlepší krmit prachovým krmivem Vipan Baby od Sery... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 18:12 Muž Jurdas [37] – Re.narození gubek
To máte pěkný příděl.Já jich mám méně a dávám jim MIKROVIT BASIC.Od firmy tropical.Bylo mi to doporučeno v akvaristice a mladým to svědčí.Kupoval jsem to v balení 35g.a stálo to 49Kč.Měli to i ve větším balení,ale to než bych zkrmil tak by to dlouho trvalo.Radši koupím po zkrmení toho menšího nový.Vypadá to jako pudr.Ale prý se dá krmit i vločkovým krmením ENERGY VITAL,ale musí se hodně rozmělnit.Možná Vám poradí,zkušenější něco jiného.Mně se osvědčilo toto.Přeji at Vám jich co nejvíce přežije. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:52 matasek83 – narozeni gupek
dnes se mi dopoledne v porodničce narodilo 45 gupek.mám ztoho radost.co davat malym na papani?děkuji za radu.samičku sem odlovila uz plave ve velkem akva spolecne s ostatnimi a male sou v porodnicce ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:50 Žena Chalybda [55] – Re: Designer
Viděla jsem takovou porodničku, kde ta šikmá skla nebyla vlepena napevno, ale byla uprostřed na dně zapřena o dvě malá gumová T-éčka. Mezera pro potěr byla variabilní a celé se to dalo kdykoliv vyndat a nádržka zase sloužila pro jiné potřeby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:51 bajto0 – Re: VVV111KKK
Už ich dávno nemám :-D Zbavil som sa ich :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:05 bajto0
Fotka k příspěvku 4 fotto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:04 bajto0
Fotka k příspěvku 3 fotto ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:03 bajto0
Fotka k příspěvku 2 fotto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:02 bajto0
Fotka k příspěvku Mohol by mi niekto podľa fotky zistiť za ako dlho sa narodia malé pls už som ju 3 krát dal do porodničky a 3 krát vybral lebo som si nebol istý P.s fotky nebudú kvalittné mám slabyý foťák na telefóne :) stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 13:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jurdas
No jestli myslis tu porodnicku, neudelas chybu ji mit. Ja puvodne chtel lepit ta sikma skla dve, na dve strany, pro dve samice. A pak jsem si rekl Juro neblbni, dyk kolik toho odchovavas, tezko se tam pak uz vejde i blba fajfka, a kdyz budes potrebovat, nechas si slepit dalsi ;-) . Pokud myslis ten stojan a budes se na to chystat, napis mi, je par detailu na ktere jsem prisel az casem a priste bych to uz udelal malinko jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:10 Muž Jurdas [37] – Cichlidy-porodnička
Celkem dobře udělané,asi se tímto nechám inspirovat a nechám si to zhotovit také. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 09:31 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Porodnicka
Ja si nechal porodnicku slepit. Do stojanu se mi dobre vejde mala nadrz 29x29x15cm (no vejdou se i 3, je to videt na druhe fotce me nadrze), takze jsem si nechal slepit presne tohle. Navic jsem si vymyslel, ze chci jeste sikmo sklo, ktere na stenu dole uplne nedoleha (a pod tim je jeste kousek mista ke dnu), dole zustane 3mm mezera. Zachrani se velka vetsina narozenych, zkouseno s Koralovou platou, mlade slusne propadavaji dolu, clovek muze jit do prace a samici vylovit klidne az druhy den, zadny problem. Pak jsem tu nadrzku jednou potreboval na neco jineho, takze jsem to sikme sklo odstranil (da se zase vlepit zpet), kupodivu s hodne trpelivosti se to povedlo. Ta cela sranda stala u sklenare nejakych 170Kc, i s tim vlepenim sikmeho skla, a to jeste vcetne kryciho skla. Akorat se smal, kdyz jsem si prisel pro hotovou nadrz, a ze mam nadrz rikat, az si priste prijdu pro neco aspon 2m dlouheho. To je pak radost si nechat neco delat, kdyz sklenar umi a je ochotny udelat i neco jineho nez obvykle, ackoli mu z toho houby kapne - vi ze zase prijdu ;-) . No reknete, za 170Kc mit klid, ze prezije co nejvice mladych bez toho, jestli vytahnu samici o minutu driv ci pozdeji, to je prece houby v porovnani se zpusobenou radosti a s tim, co akvaristika celkove stoji. Takove reseni mohu jen doporucit, stoji za to, pokud chcete zivorodky odchovavat vice nez jen ojedinele a nahodne par ks. Vlastne vzdyt ja si to poridil jen pro tu legraci, zivorodky odchovavam prave jen velice nahodne, a i tak mi to za tu srandu stalo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 05:57 Muž Miras [111] – Re: bajto0
právě, že tam tu samičku nech déle, někdy mi rodila i 2 hodiny, pokud bude oddělená od mladých je minimální riziko, že ti je požere ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:49 Muž VVV111KKK [61] – Re: bajto0
Za chvíli budeš řešit, že těch mladých máš moc. Doporučil bych příště do porodničky přidat nějaké jemnolisté nebo plovoucí rostliny - růžkatec, řečanka, měchýřovka. Pokud chceš podpořit tření, stačí vyměnit ca 20-30% vody.
PS: 3 Skaláry do 60 ltr ? Já bych chtěl pár do 125 ltr, ale řekl jsem si, že je to pro ně moc málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:39 bajto0 – Re: katterinecka
Asi nie lebo som videl ako sa TO stalo a hneď som ju dával preč (preistotu) preto sa obávam že som ju preč dal priskoro a veľká bola dosť... tak ja newiem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: bajto0
pokud je samička oplodněná tak už samečka nepotřebuje. Může mít málo mláďat třeba že je moc mladá, nebo to může být způsobeno více faktory. Není možnost že by nějaké mladé sežrala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 21:28 bajto0 – ...
Ja som mal asi dvakrát pávie očko v porodničke a porodila len 5 ... keď tu hovoríte že rodí aj 50 ... vytiahol som ju skoro alebo... A mohol by som to urobiť tak že dám do porodničky P.O.a samičku aj samčeka aby sa tam ešte oťukávali alebo nie... PLS S.O.S

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 19:59 Falcon – Re: Linduš
takže až z ní bude plovoucí krychle... hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 19:52 Žena Linduš [166] – Re: Michal
až zhranatí směrem k řitnímu otvoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 17:31 Michal – ?
Fotka k příspěvku Dobrý den,odhadnete prosím vás někdo za jak dlouho by mohla tato samicka rodit?Děkuji! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jurdas
No aktivně je nejspíše lovit nebude, ale kdo ví co bude v noci...bude luxovat a pokud tam potěr spí...tak už to asi nevyplivne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:21 Muž Jurdas [37]
Díky za radu s tou sítkou to je dobrý.Díval jsem se a prcci většínou jsou v jávském mechu a u dna mezi kamínky.Na hladině jsem viděl jen dva.Tím mechem sem tam sice proplouvá pancéřníček již dosti velký asi 6cm.tak doufám,že je všechny nezbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 12:14 0 – Re: Jurdas
Fotka k příspěvku Normálka se potěr pavích ok není-li pronásledován drží u hladiny a odkalování bych se nebál a odebraný obsah se po usazení nečistot před vyletím může na přítomnost mladých překontrolovat. Řeším to dočasně v některých případech i nasazením jemnější síťky na odkalovač. Samozřejmě to hrubší nečistoty neodsaje a při rychlém zanášení se musí nasazená síťka častěji oplachovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 11:56 Muž Jurdas [37]
Potřebuji poradit.Jelikož to jsou moje první přírustky,tak mám dotaz ,kdyžbudu čistit akvárko a měnit vodu 1/3 tak asi bude lepší jen vodu vyměnit a neodkalovat.To abych ten potěr neodsál neb je to tak malé,že to pomalu nejde vidět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:41 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Jurdas
Rozumná řeč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:02 Muž Jurdas [37]
Hurá tak již jsem zahlédl malé prcky nevím kolik jich tam je to jako blechy.Nechávám je mezi ostatníma rybkama,počítám,že nějaké spapají.Ještě by měly rodit další dvě,tak počítám,že něco zůstane.Stačí pár kousků nemám zas tak velké akvárko abych je měl všechny. potlesk hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:35 Falcon – Re: Ebro
samici můžeš dát zpět,co maš za porodničku,když zní můžou prcci vyplavat? ne sice nevím,jak moc máš zarostlé akva,ale jestli je tam v nejbližších 1-2 měsících hodíš(zaleží co tam máš za ostatní rybky)tak tipuji,že přežije tak 1-5% no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 07:05 Žena Ebro [0] - Živorodky – mladé
ahojky, dnes ráno se mi v porodničce narodili malé, je ještě šero, tak nemám spočítáno kolik, ale zajímalo by mě jestli už můžu samici dát zpět mezi ostatní ryby do akvária a hlavně kdy z porodničky propustit miminka, můžou si z té porodničky sami vyplavat to jo, ale kdy je na férovku pustit, aby mi je ostatní hned nesežrali a asi při krmení že? jako že ostatní zaměstnám jídlem a malé se zatim schovají. chtěla bych aby mi zůstal co největší počet, mam je už pro někoho slíbené.... myslim že mám nějaké schovky, kam by se schovali, ale kdy je prostě můžu vypustit stydim stydim stydim děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:22 Muž roper [10] - Cichlidy
Asi jich má tolik, že je ucpaná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:29 Falcon – Re: Jurdas
Neboj,ona asi přenášet nebude! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 11:15 Muž Jurdas [37]
Stále žádné přírustky.Nějak se jim nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 07:28 Muž Jurdas [37]
Ráno jsem se zvědavostí prohlížel akvárko a ještě se nic nenarodilo.Jsem na to moc zvědav kolik se jich narodí a kolik jich případně přežije.Budou to moje první přírustky,jestli se to ovšem podaří.Jinak pro výdělek tyto rybky nemám,kdybych už jich měl moc tak nějakého začátečníka jima obdaruji,určitě by byl rád. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:09 Muž avast [49] – Re: roper
A těžko se prodávaj. Všude je jich až moc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:35 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Jurdas
Spíš buď rád, že nepřežijou všechny. Je jich moc a zaserou akorát vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:59 Muž Jurdas [37]
Porodničku zatím nemám,ani jiné akvárko.Nechám jí zatím mezi ostatníma rybičkama,mám tam jávský mech tak doufám,že se nějaké ukryjou a pár jich přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:50 Muž roper [10] - Cichlidy
To už ji klidně můžeš dát zvlášť do aqa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:49 Falcon – Re: Jurdas
Dnes jsem dával podobnou do porodničky! ;-) tak uvidíme za jak dlouho budou prcci! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:37 R Muž Silent [5949] – Re: Jurdas
Vytírat se nebude (to dělají jikrnaté ryby) ale rodit bude co nevidět.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728?od=2551