Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 16:34 Muž dudl007 [15] – PMDD vs Osmoconte
Zdravím, tak jsem tak přemýšlěl že jestliže hnojím PMDD a ve dně mám dané osmoconte, napadlo mě copak by se asi stalo kdybych dal osmoconte do dejme tomu silonky a dal ho do vnějšího filtru.Teoreticky bych tím měl získat hnojivo něco jako PMDD akorát trošku v menším množství a pak samozřejmě vysadit PMDD. Jelikož obsahuje všechny prvky včetně N a P a je dané v pryskyřici která se má rozpouštět cca 6 měsíců. Tím pádem by to mělo sloužit jako dlouhodobé hnojivo pro vodní sloupec aniž bych musel mít dávkovač nebo denně přidávat prvky. Co vy na to? Dovolil bych si oslovit p.Václava a p. Sida co na to říkají. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 21:05 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
My tady mame takovy "klubik", tak jsme si toho chteli koupit vic najednou. No ja to chtel koupit v kanade primo, ale nejmensi baleni ku kteremu jsem se dostal bylo 25lbs, to je cca 11kg. Cena super, nejak bych to tady asi umel i propasovat (i s DPH a clem by ta cena byla v pohode), ale co bysme s takovym mnozstvim delali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:58 laKatos Re: DavFM
taky jsem od nej minule bral pul kila plantexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Mame objednano pul kila u MRPa,to ti na nej povim :-)
Krom toho, ze tady asi rozeznas jednotlive slozky, po dukladnem zamichani opet temer neexistuje pravdepodobnost vyskytu nejakych zhluku. Nevidim jako problem si to najednou rozvazit treba na 30 davek a jenom to tam sypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 20:21 laKatos Re: DavFM
Fotka k příspěvku A co říkáš na plantex csm+b

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 20:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Fotka k příspěvku Takhle vypada Tenso Coctail. Absolutne homogenni smes, neni sance rict, ze tohle zrnicko je zelezo a tohle je uran. Velikost "zrnicka" je v radu tisicin milimetru, pokud ne jeste mensi. Kdyz si vezmu, kolik tech zrnicek je v miligramu a pokud budu vychazet z nejakych pravdepodobnosti vyskytu a statistickych vypoctu, tak pravdepodobnost, ze v davce cca 0,15g je jedovata davka medi, je zhruba stejna, jako ze zitra vyhraju ve sportce.
O propadavani tezsich zrnicek snad nemuze byt rec vubec. Mozna na centrifuze by se to vyselektovalo, ale doma s tim asi nikdo nic takoveho nedela.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 19:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Přesný? smich Já dycky jak si vzpomenu naliju trochu roztoku PMDD do akvárek. Hnojím v nepravidelných intervalech i měním množství dle nálady. Akvaristika je zábava to vaše sr**í s hnojením by mě nebavilo. V low tech akvaristice moje metoda není problém a v high tech se to stejně většinou řeší hnojením násobky potřebného množství a masivní výměnou vody... Opět, kde je potřeba ta přesnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 19:19 Maq Re: zervan
Přesně.
Nemluvě o tom, že pokud je směs udržovaná v suchu - a to by měla být - tak s každou manipulací těžší zrníčka klesají ke dnu nádoby a lehčí naopak. To pak mohou takto dávkované směsi vykazovat významné odchylky od udávaného složení.
Otázka je, zdali v akvaristice potřebujeme až takovou přesnost. Život v akváriu je ovlivňován mnoha proměnnými, které neumíme kvantifikovat než velmi zhruba. Přesto - nebo právě proto - si myslím, že akvarista by s chemií měl být přesný. Jedině pokud se může spolehnout na přesnost toho co dělá, může správně reagovat na signály, které mu akvárium dává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 19:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: zervan
To nerozporuju, ja jenom reagoval na to, ze nejde odvazovat v amaterskych podminkach zlomky az zlomecky gramu. Ja tu vahu mam na vyvazeni soucastek v motoru (pisty,ojnice).

Kdyz ale nad tim premyslim, ony ty chelaty jsou pomerne lehke(jakoze maji malou hustotu), takze davka do meho akva, cca 0,15g uz by preci jen nejaky objem melo. To uz by pak ta homogenita smesi mohla mit vliv i na bezny balicek cca 9g, ktery v PMDD byva. Kdyz budu vychazet z toho, ze tato davka je odmerena z cca 11kg pytle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2016 19:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DavFM
Nejde len o váhu, ale i o nehomogenitu zmesi. Niektorých chelátov je tam značné množstvo a nepredstavujú problém, no niektoré sú naozaj len v stopových množstvách - len asi 1/100 až 1/500 oproti trebárs medi, zinku, bóru. Takže ak má človek odvážiť hoci pol gramu zmesi, môže sa stať, že takého chelátu niklu je tam "jedno zrniečko" a možno to zrniečko je zrovna tak veľké, až spôsobí toxicitu. A väčšinou nebude žiadne. Ani poriadne premiešavanie pred každým naberaním to nezachráni. Preto mi pripadá lepšie zarábať väčšie množstvá roztokov, tam sa to štatisticky nejako spriemeruje :) I keď si tiež vážim malé množstvá - 1,5 g do 10 ml fľaštičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 18:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Takova vaha mi vazi porad stejne. Jestli presne nebo ne, je mi totalne jedno, potrebuju porad stejne mnozstvi a ne vedet jestli je to 0,15 nebo 0,17 gramu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 18:20 Maq Re: DavFM
DavFM napsal: vazit neco na setinu gramu neni zadny velky problem, takova vaha stoji 200,-.
...a je přesná asi jako běžné akvaristické testy.
Náhodou mám takovou skromnější laboratorní váhu s přesností na setinu gramu, a taková se dá pořídit od nějakých 7.000,- Kč. V posledních letech šly ty ceny hodně dolů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2016 17:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
vazit neco na setinu gramu neni zadny velky problem, takova vaha stoji 200,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 17:14 Maq Re: vaaclav, Rounce
Můžete si to dovolit, protože máte relativně velkou spotřebu: velké akvárium, hodně zarostlé, dáváte CO2 a intenzivně svítíte.
V běžných situacích (např. Rounce) se dostáváme na zlomky až zlomečky gramu, a to je pak nepřesné a nepraktické. Nezbývá než si připravovat roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 16:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Já už mikroprvky nerozdělávám a dávkuji v sypkém stavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 14:58 Muž Rounce [30] Re: amrtin
Aha já to mám v chladu, sem měl na návodu abych hotový hnojivo neskladoval dýl než měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 14:08 Muž Lorennzo [5] Re: Martinezos
www.profiplants.cz/… tady to objednávám já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 13:19 Muž amrtin [190] Re: Rounce
Micromix mě vydrží do spotřebování..přidávám kys.citronovou a E202,skladuju normálně ve skříňce v pokoji. Ostatní části (mám vše samostatně) naprosto bez problémů,pokud jsou dobře skladovány,vydrží takřka neomezeně..jsou to jenom soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 11:45 Burak125 Re: Martinezos
Už můžeš objednávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 11:45 Muž Rounce [30] Re: Martinezos
Já sem se ptal už dřív a dostal sem odpověd že to bude možný od 27.12 tak nevím. Ještě je www.vitaplant.cz tam prý zas začnou nabízet sypký PMDD po novým roku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 10:01 Muž Martinezos [0]
Ahoj, kde kupujete kvalitní PMDD? Dostal jsem doporučení na akvarijni-hnojivo.cz, ale bohužel nějak nejde dokončit objednávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 09:39 Muž Rounce [30]
Mám dotaz jak dlouho je účinný už připravený PMDD ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 09:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: šlomfik
Na makroprvky kľudne aj vodovodnú vodu. No pre mikroprvky je lepšia destilovaná - či je nutná z lekárne, to neviem (ja používam hocijakú, ale skoro vždy vlastnú z RO), no ak sa ako konzervant pridá trebárs kyselina askorbová, mala by byť v pohode aj vodovodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 07:48 Muž šlomfik [0] Re: ludvik
Akvarium ma 112 litrov, cistych tak 80 tipujem. Ale vdaka aj tak. Bol to len taky napad ked som po zmeraní hodnot tej studnovej vody uvidel obsah no3. Mam objednane pmdd +kno3 tak s hnojenim by nemal byt problém. A este jedna otazka, myslite ze na zarobenie pmdd sa moze pouzit klasicka destilovana voda co sa da bezne kupit alebo musi byt nejaka apecialna z lekarne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 21:58 Muž Lorennzo [5] – hnědnutí listů
Používám PMDD k hnojení rostlin. Nově koupené rostliny začínají hnědnout, podle obrázku nahoře tam chybí hořčík (Mg). Máte nějaký typ na vhodné hnojivo co seženu v obchodě. Tady v Olomouci nikde PMDD doplňky nemají a nechci aby mě rostlinky pošly. Děkuji

Ještě mě napadlo zda pomůže přidat nějaké tablety pod kořeny rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2016 21:31 Muž ludvik [1082] Re: šlomfik
Máš akvárium 84 litrů. Řekněme tedy 60 litrů voda. Vyměníš třetinu vody za tu tvoji studnu. To je dvacet litrů. Kdybys měl v akváriu nulové dusičňany, tak je výsledek 83 mg/l. I cintání po deseti litrech jak píšeš je stále docela strašně moc - logicky polovina, přes 40 mg/l

KNO3 je jednodušší a lepší (viz draslík). A nemusíš se starat o míchání vodovodu se studnou. Ve které může být bůhvíco za svinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2016 20:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: šlomfik
Výhodou KNO3 je že je tam i draslík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:55 Muž šlomfik [0]
To mi je jasné a veď ani som nemyslel pridávať teraz hneď. Momentálne tak trochu cočkujem s optimatom a hneď to stiahlo dole no3. Mam objednaný DIY complet tak potom budem cočkovať intenzívnejšie, tak v prípade že by mi padlo no3 na 0, tak v tom prípade by ma to zaujímalo či by to malo význam pridávať tu studnovu vodu s vysokou hodnotou NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: šlomfik
No jak jsem se kuknul na poměr rostlin a ryb ve tvých akváriích, tak bych řekl, že tě musí trápit nadbytek dusíků. Takže přidávat další je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:38 Muž šlomfik [0]
no taku istu tvrdu mám aj vodovodnu tak to je asi jedno keby sa malo jednať len o tu tvrdosť...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: šlomfik
Je hrozně tvrdá, nedělal bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 17:47 Muž šlomfik [0]
no to je naša voda zo studne, ktorú ale už nepoužívame ale napadlo ma zmerať hodnoty aké su v nej. No že by som napríklad pri výmene vody nalial do môjho akva zhruba 10 litrov tejto či by to nahradilo prísun kno3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 17:26 Muž ludvik [1082] Re: šlomfik
Zkus to formulovat jinak.

Ale co to je za vodu? Splašky? 250 mg/l dusičňanů je sakra moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 13:46 Muž šlomfik [0]
Fotka k příspěvku Chcem sa spýtať či by som miesto pridávania KNO3 pridal zloženie takejto vody,či by to bolo možné? :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 00:46 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: dvorak
Při výrobě roztoků chemických látek, které jsou rozpustné ve vodě, má vliv na snadnější a rychlejší rozpouštění oddělování částic (krystaly,molekuly,atomy,ionty), míchání,mletí,drcení a zahřívání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 11:58 Muž Horác [3942] Re: Rounce
Na tohle ti nikdo přesně neodpoví ... to si musíš odpozorovat sám. Běžné dávkování je 2-5ml/100l, u rostlinných nádrží dotovaných céóčkem a větším množstvím světla se dává i víc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 11:18 Muž Rounce [30]
Momentálně dávám do akva 5ml denně mám to postupně zvýšit nebo stačí abych dával tolik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 11:30 Muž Rounce [30] Re: dvorak
No za ten mixer bych asi pochvalu nedostal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2016 11:24 Muž dvorak [94] - Rostliny
Bože to jsou rady tady. Když se ti něco nerozpustilo, tak to prostě a jednoduše promíchej. Těžko jsi tam nasypal toho tolik, že by to už rozpustit nešlo. Tak prostě když na dně lahve furt máš nějaký kristalky tak to promíchej. Pár krát převrať láhev ať se krystalky dostanou ode dna. Však ono se to rozpustí. Bóže ... tyčovej mixer smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 11:06 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama
Frapovač nebo tyčový mixér a je to ratata. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 10:40 Muž liborass [174] Re: Rounce
zkus to občas promíchat a ona se rozpustí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 09:32 Muž Rounce [30] Re: romant
Tak zatím to bylo přes noc ale ta jedna látka se furt nerozpustila a vidím tam bílý krystalky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:52 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Až neuvidíš žádný krystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:50 Muž Rounce [30] Re: romant
Dobře tak sem to namíchal a jak dlouho to cca trvá než se to všecko rozpustí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:30 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Ne, nasypeš ze sáčku, rozmícháš v nádobě a fertig. Tedy jdeš si po tom umejt ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:25 Muž Rounce [30]
Je potřeba při přípravě pmdd nějakých zvláštních opatření (brýle, rukavice) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 09:29 Muž justinik [9] – Pmdd
Zdravím, dávate každý deň mikroprvy aj makroprvky či striedate jeden to druhý deň to? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:55 Muž tonof [53] - RostlinyRe: teakmon55
Fosfor dávkuj v deň po výmene vody celú týždennú dávku,rastliny si ho stiahnu do zásoby. V ďalšie dni môžeš dávkovať ostatné hnojivá aj zmiešané (viď.golias.net,Nik Slomma EU) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:47 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Semir89
No pokud ti jde o dávkování, to budeš mít problém pořád. Ať už si hnojivo namícháš sám, nebo si koupíš už namíchané. Ať tak nebo tak, skončíš u toho, že budeš mít ve flašce rozmíchané nějaké množství hnojiva / daného prvku a před sebou budeš mít stejné dilema, kolik "kapaliny" (rozmíchaného hnojiva) do akvárka "vylít/nakapat".
Akorát ti (nejen já) radíme levnější variantu a nikoliv předraženou namíchanou verzi. Ale kdo chce kam, tomu není pomoci :-D

A co se týče toho dávkování - to je složitější. Ale jak jsem říkal, to budeš mít dilema v obou případech. Já momentálně sice PMDD neaplikuji, ale chystám se k tomu vrátit. A tak jako kdysi, i nyní mne bude čekat zjišťování, kolik čeho přidávat, aby to bylo co nejefektivnější. Ale na netu je určitě spousta "manuálů", ale i tady na webu či na fóru bude jistě dost informací, jak si s touto problematikou poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 14:20 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: dvorak
Fotka k příspěvku Co se týká namichani Jo nalejt vodu umím jen já nevím ještě poměr složek hnojiva správně nadavkovak.


Docela zajímavá stránka o par příspěvku víš
Tenhle obrázek by mi mohl být jako vodítko co dat a co ne
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=551