Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:15 amrtin Re: rybka1
Schválně,zkus jí změřit pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:10 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Ved prave to ze aj ja som niekde pocul ze to jedno nieje!! Preto sa pitam,dokonca aj v robote som mal destilku a nebolo tam pisane ze na techhicke ucely.v robote ju pouzivam na riedenie farieb a moridiel na okna,a preco destilku preto lebo vodu z vodovodu ked dam nastane tam nejaka reakcia farba smrdi po case a splesniveje no to uz je pre chemikov tema:-):-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:05 amrtin Re: rybka1
Aha,byl sem pomalejší :-D,takže to už víme ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:04 amrtin Re: rybka1
Tak přesně tohle jsem kdesi v tomhle vlákně taky nadhodil a byl jsem uzeměn jaký je prý rozdíl.Ale já jsem přesvědčen,že tam rozdíl je.Tak snad se to konečně od někoho dozvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:59 Muž patamatix [408] Re: rybka1
samozřejmě,destilovaná voda je jenom jedna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:57 Muž rybka1 [178] – destilka
Kupil som destilovanu vodu v tescu ale je tam pisane na technicke ucely.to som si vsimol az doma,mozem ju pouzit na pmdd??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 06:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
ja davkuju pmdd a ma aj krevetky... a vse v pohode... a taky nalepšuju železo... záleží na vodě ale nejčastější problém je nedostatek co2 a pak vycerpání NO3.... takže v létě někdy mením vodu 2x týdně (ve vstupní vodě je cca 30-35mg/L NO3)

chce to najít rovnováhu světlo - hnojení(co2, PMDD, přídavky, výměna vody) - rostliny - živočichové

u některých vod je problém v nadbytku Ca na úkor Mg

takže hnojení se vždy odvíjí od vody, kterou leješ do akvaria a od potřeb rostlin

a taky záleží čeho chceš dosáhnout, jestli maximálního růstu, nebo ti stačí aby ti kytky nechřadly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 23:04 amrtin Re: zervan
Já používal dosud toto: www.plantagrow.eu/… Ale už mi došlo tak dávám tohle: akvarijni-hnojivo.cz/… .K tomu přidávám ještě www.rostlinna-akvaria.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Tak to ma teší, lebo dnes som si do akvária pridal krevetku (pokusne len jednu zatiaľ) a mal som obavy, či jej hnojenie nemôže uškodiť. A v tom PMDD sú mikroprvky v akej zostave? CSM+B alebo Tenso Coctail alebo MicroMix Plus, či niečo iné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:28 amrtin Re: zervan
Jádávkuju PMDD už delší dobu do několika akvárek s krevetkama a všude jsou v pohodě.Ta měď(a jiné těžké kovy) se vyskytuje ve formě,která krevetkám neublíží.A ani plžům,ti jsou na to taky hákliví,do včerejška jsem dával 2ml denně do 4l čistého objemu (!) + ještě další hnojiva a několik druhů šneků žije stále v pohodě.
A jedna kapka by byla málo,spíš tak 0,5-1 ml.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:21 Muž Miso [470] Re: rybka1
PMDD je metoda hnojania vyuzivajuca lacne a dostupne zdroje zivin pre rastliny, jej popis najdes kdekolvek na internete.
existuju aj ine metody hnojenia pri ktorych sa pouzivaju tie iste zdroje zivin, alebo aj ine
zalezi od toho ako akva prevadzkujes a co chces dosiahnut

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Krevetky sú háklivé na meď. Štandardná receptúra PPMD (ale i nová Latest Form) obsahuje 9,6 g CSM+B na 500 ml, čo pri odporúčanom dávkovaní do akvária pridá Cu v koncentrácii 6 µg/l. Ak by rastliny vôbec žiadnu meď nespotrebovali (čo snáď nie), tak pri týždennej výmene 1/3 vody hrozí nahromadenie 18 µg/l Cu. Či je to pre krevetky nebezpečné, to neviem.

EDIT: Len pozor na PMDD využívajúce Tenso Coctail namiesto CSM+B - také obsahuje 10× väčšie množstvo medi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:16 Muž rybka1 [178] Re: zervan
Cisty objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:15 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Noooo krevetky tam mam red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rybka1
Tých 17 l je čistý objem vody alebo celkovo akvária? PMDD sa dávkuje, ak je namiešané podľa bežnej receptúry (v 500 ml) v množstve 2 ml denne na 40 l, teda ak je tých 17 l čistý objem, oficiálne 0,85 ml denne. Jedna "obvyklá" kvapka je 0,05 ml, to by bolo 17 kvapiek denne (to tak pekne vychádza, že 1 kvapka na každý liter denne). Pri tomto dávkovaní a obvyklej výmene vody raz týždenne predávkovanie nehrozí. Lenže ak nie je akvárium tak moc zarastené, stačí i menšia dávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:11 amrtin Re: rybka1
Kapka by stačit mohla,jestli bude mít účinek uvidíš sám.A pokud tam nejsou ryby nebo krevetky,tak můžeš klidně přitvrdit.Rostlinám to nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:02 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Kvapka denne by mohla stacit?da sa to predavkovat a sposoby to problem?predsa len je to mala nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:55 amrtin Re: rybka1
No tak předevšim musejí být živiny,rostlinná hmota a světlo v rovnováze.Pak musí hnojivo fungovat,ovšem záleží i na druhu rostlin,některé po něm šílí a některé holt "jen" rostou :-D Takže klidně dávkuj(za splnění těch podmínek),já ho dávám i do menších akvárek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:42 Muž rybka1 [178] – pmdd
Zdravim mam 17l akva chcem pouzivat pmdd kto mi poradi?? Pisu tu ludia ze je to dobre hnojivo,ja som ho daval do 450tky a nic.zatial davam biflor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moucha
www.ontola.com/…
v odstavci: --Přechodná tvrdost--
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 14:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beda81
behem vareni dochazi k uniku (vyhnani) vstrebanych plynu.... mimo jine....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 13:52 Beda81 Re: Sid
Zdravim.

Zajima mne co se delo s prevarenou vodou pred testovanim (ochlazenim).
Zustala v nadobe, ve ktere se varila ?
Byla okamzite prelita do jine nadoby ?
Nechala se chvili "odlezet" a chlazeni probihalo v jine nadobe ?

Kdysi davno jsem zkousel prevarovat vzorek vody 5min a po ochlazeni meril parametry s neprevarenou vodou. Pouzit JBL papirovy test. Vysledek byl zadny rozdil.
Voda byla olomoucka z kohoutku. www.smv.cz/…

jen mne zajima, co zpusobilo tu zmenu. Doba vareni, jine nadoby atd.. ?

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
jen zbyva otazka proc a nac.... pro neinformovane, desinger micha hnojiva na Estimal Index
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moucha
Moucha napsal: jeste pro doplneni... pokud by jsi použil destilku, tak by se ti toho rozpouštělo víc.... ale tyhle zaklady chemie snad znas ne?

Micham-li lahvicku neceho, co kdybych oznacil za vodu, by melo tvrdost 3340dGH, jak moc lepe myslis ze se to bude rozpoustet v destilce oproti relativne tvrde vodovodni vode?

...ale tyhle zaklady matematiky snad znas ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 09:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Pokles z 8°dKH na 3°dkh po 20´ varu. Měřeno testem JBL, kterému celkem důvěřuji. (Testován na roztoku 4°dKH do dropčekru.) Nevím, čím jsem to tehdy měřil...? hmm Nejspíš nějakým "povedeným měřákem"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 06:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
a vodni kamen se ti ve varny konvici moc nedela vid.... to my co mame vodicku ze stredocesky kridy si vodniho sutru uzivame vic nez dost....

jeste pro doplneni... pokud by jsi použil destilku, tak by se ti toho rozpouštělo víc.... ale tyhle zaklady chemie snad znas ne?

jinak pro běžný pmdd by asi stacila i voda co bezne lejem do akvarek.... (takže v některých končinách mix z RO)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:37 amrtin Re: cejpa
Já si nosim z práce RO,takže ještě levněji :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:19 Muž visek [75] - Tetry
vodu radeji destilku.krame maj 1 litr za 5 kc.nac prevarovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moucha
Micham vsechno dohromady a jeste v koncentraci, ze se to uz ani nechce rozpoustet (pred pouzitim protrepat), hnojim tim a zadny nedostatek zeleza nepozoruji. Bud zelezo i chemicky "znehodnocene" (proste v nevhodne vazbe) dokazi rostliny vyuzit, nebo se podstatne "znehodnoceni" nedeje, protoze nedostatek zeleza rozhodne neni to, cim by me rostliny trpely. Ovsem je fakt, ze to micham kazdy mesic, takze dele nez mesic to neskladuji. Mimo to, je pry michani nekterych slozek hnojiva dohromady nevhodne.

Ja na to vsechno proste kaslu, zalivam to prevarenou vodovodni vodou a funguje to. Asi je to jeden z pripadu, kdy nekdo nevedel ze neco udelat nejde, tak to udelal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
pokud neni extrémně tvrdá či zásaditá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:20 amrtin Re: dudak
Dobrý,tak aspoň máme potvrzený,že obyč.voda nevadí pivo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 23:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dudak
Podľa mňa by to pre makroprvky vadiť nejako nemalo. Ale cheláty mikroprvkov by som neriskoval s mojou tvrdšou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:39 Muž dudak [1885] – kohoutková voda
já na míchání hnojiva běžně používám kohoutkovou vodu a nemám s tím žádný problém, vždy rozmíchám na cca 1 měsíc. mikroprvky mám v lednici zvlášť makro normálně ve skříňce pod akváriem. Jediné k čemu dochází je postupná změna barvy mikro, zřejmě jak se rozpadají chelátové vazby z hnědozelené na hnědou s nádechem do červena (plantex csm+b), ale k tomu dochází i v destilce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:54 Muž Sid [6637] - Rostliny
Tak, chybička se vloudila... Výsledek nezveřejním, je velmi nevěrohodný.
Bude-li chvilka, zkusím to znovu. Tentokrát lépe... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 21:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
Dříve se zhusta jezdilo pro tu "správnou" vodu do přírodních zdrojů. (Někteří tak i přes technický pokrok dělají i nyní. :-))
Že je nutné vodu okamžitě po ukončení "varného procesu" přelít, je samozřejmé.
Teď čekám, až se testovaný a kontrolní vzorek teplotně srovnají. Jakmile budu znát výsledek, dám ho sem. :-)
EDIT: Dodneška se také využívá dešťová voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Potom dajte vedieť, čo ste namerali. Ja si len spomínam, že otec kedysi (cca 20-30 rokov dozadu) varieval vodu vo veľkých hrncoch a používal na odchov. Myslím, že vtedy zariadenia RO neboli dostupné :) Vyzrážal sa vodný kameň (ten sa potom v kyseline rozpustil a vyčistil), ale po povarení bolo tuším treba ihneď vodu preliať do inej nádoby, inak by sa rozpúšťal čiastočne späť. Tým sa znížila alkalita, aby mu nerobilo problém regulovať pH (používal H3PO4). Ale nejako to nestačilo (neviem už prečo, asi GT), tak si musel v zime hromadiť čerstvý sneh (v tých rokoch ho bývalo veľa, nie ako dnes) vo veľkých nádržiach a hromadiť snehovú vodu pre niektoré náročnejšie odchovy. Keď tak nad tým premýšľam, vtedy to bolo všetko zložitejšie ako dnes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Donutil jste mě jít udělat malý experiment! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:49 R Muž romant [27987] Re: Sid
Sid napsal: ... Ale zase o jeden důvod navíc, proč pořídit reverzní osmózu. :-)Tak vo tom žádná. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Hodnoty si nepamatuji, jen si vybavuji, že výsledek byl tristní. Ale zase o jeden důvod navíc, proč pořídit reverzní osmózu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:46 R Muž romant [27987] Re: Sid
K jakým hodnotám jste se dostal? Zajímá mě to, abych nežil v bludu a nešířil tak nesprávný informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
A já jen, že jsem to kdysi taky zkoušel. Ale výsledek byl jiný, než popisujete.
EDIT: Mám test JBL, který měří solidně. Asi si najdu čas a zkusím to znovu. Ten proces je totiž vratný a dekarbonizace varem říká něco o odfiltrování vysrážených CaCO3 a MgCO3... Uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:42 R Muž romant [27987] Re: Sid
Po 15 minutovém varu byla alkalita neměřitelná, tedy měřeno u vody zchladlé po tom převaření. Původní alkalita 8 dKH. Použitý test sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Schválně si zjisti co se stane s vodou, když jí převaříš a napovím, zaměř se na alkalitu. ...
Máte nějaké poznatky o tom, jak dlouho musíte vodu vařit, aby se měřitelně změnila její alkalita?
A co se stane, když před použitím k rozpuštění komponentů PMDD necháte po převaření vodu přiměřeně vychladnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:07 amrtin Re: romant
No jo,to mě nenapadlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Schválně si zjisti co se stane s vodou, když jí převaříš a napovím, zaměř se na alkalitu. To převaření není urychlení odstátí, to je změna parametrů vody, to jenom na okraj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:02 amrtin Re: Sid
Je to obsažené v té citaci.A myslel sem to tak,že než nechat vodu dlouho odstávat,tak je jednodušší jí převařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 17:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
Jakých látek?
(Ještě bych pochopil, kdyby někdo udělal tu ptákovinu a smíchal dohromady "makro" s "mikro" v chelátech...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 17:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
Stačilo napsat jen to "Tak to nemám."

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:53 amrtin Re: Sid
Jo a převaření zbaví vodu některých nežádoucích látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:53 amrtin Re: Sid
Tak to nemám.A pokud to je jedno,tak tim líp.Já používám zásadně reverzní osmozu.A tady je návod převzatý ze str. akvarijni-hnojivo.cz/…
Jak míchat PMDD:
Komponenty rozpusťte v 500ml destilované vody. Pokud máte vaší vlastní vodu dost měkkou můžete použit tu, ale nechte ji odstat kvůli chloru a kyslíku (jsou značne reaktivní a můžou PMDD znehodnotit).
Někteří míchají PMDD jen do 300ml vody a pak se diví, že se jim PMDD nerozpustilo úplně (viz. výpočty) - je to fyzicky nemožné. Rovněž rozpustnost solí v rozpustědle klesá s klesajcí teplotou, proto se Vám mužou soli znovu v lednici vysrážet (usazeniny).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=1351