Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 11:57 Muž Srpenec [43] Re: Tomiino
Nevadí... Výhodou hnojiv ke kořenům je právě to, že si rostlina vezme tolik, kolik potřebuje a není tak nadbytek hnojiva přímo ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 11:55 Muž Tomiino [43] Re: amrtin
ale do akva nedodavam co2..nevadi??spis na to neni moc cas...delam trismeny a jezdim na sluzebky a manzelce to radeji vysvetlovat nebudu ma doma dost starosti s detma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 11:52 amrtin Re: Tomiino
Tohle je výborný ke každé rostlině,která má kořenový systém v substrátu.Takže vřele doporučuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 10:34 Muž Tomiino [43]
myslim toto presne
akvarijni-hnojivo.cz/…

pardon,nevybral jsem co jsem myslel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 09:47 - Re: Tomiino
Ak myslíš osmocote,tak to sa dáva do toboliek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 08:57 Muž Tomiino [43]
hezke rano vsem,mam dotaz objednavam prave ted
akvarijni-hnojivo.cz/…

nevim koilk kulicek je potreba davat kulicku ke kazde rostline?i k te ktera neni tak narocna na ziviny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 08:54 Muž Miso [470] Re: formik
poznam, sak sam na ne odkazujem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 07:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miso
To nie je hádanie, ale výmena skúseností ;-) Pri dávkovaní tohoto chelátu na akceptovateľnej úrovni (bez prílišného zafarbenia) sa nejako prejavoval nedostatok? Podľa meraní obsahu železa sa vo vode hromadil alebo ho rastliny aj reálne stíhali zužitkovať? (so započítaním úbytku pri výmene vody, len pozor, pri testovaní Fe-EDDHMA treba čakať nie 5 minút podľa návodu, ale 1 deň na svetle, aspoň s JBL testom)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 01:24 formik Re: Miso
Neznáte mrpovy stránky? Docela fajne...víc takových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 00:21 Muž Miso [470] Re: zervan
nebudem sa s tebov hadat, tiez som to riesil lebo mam tvrdu vodu, ale voda bola cervena skorej ako by som sa dostal aspon z casti na co som chcel(vela rastlin + CO2), aj tak som nakoniec skoncil u tensa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 00:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miso
To hej, ale na druhej strane - tento chelát je lepšie využiteľný a železa stačí menej. Kým som nedával CO2, bol to jediný prijateľný chelát železa (pH cca 8) a dával som ho týždenne cca 0,1 mg/l, to bolo ešte akceptovateľné zafarbenie vody. Teraz ho už nepridávam vôbec, nie je treba (a to som kúpil do zásoby dosť, teraz neviem, čo s ním) - začal som si aj zmäkčovať vodu, takže pH mám na cca 6,7. No v silne osvetlenom akváriu, kde rastliny skutočne "žerú" železo, to zafarbenie mizne (alebo ho naviaže substrát Manado?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 00:09 Muž Miso [470] Re: mrp
tu robis nejaku kampan, nebo co? :) ak mas vedomosti, skus ich zhrnut do jedneho (par) prispevkov. pripadne napis clanok ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 00:02 Muž Miso [470] Re: Aforte
Aforte napsal: Já mám tohle a spokojenost: Fe-EDDHMA
Akorát to barví docela vodu. stydim
rovnka skusenost, aby si dodal aspon nejake mnozstvo bude voda do cervena, ...takze nepouzitelne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:07 mrp Re: Těhňajs
Samotny sorban ne-e - zvysuje pH. Sahni doma do kuchyne pro kyselinu citronovou a pak tam dej ten sorban :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:03 Muž MarekP [812] - MalawiRe: mrp
O konkrétně kterou látku se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:01 mrp Re: Martin4770
To modre mozna bude bezny krystalon pro pokojove rostliny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:56 mrp Re: Aforte
jop fe-eddhma uz z trika nevyperes :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:53 mrp Re: Martin4770
WTF? :)
Horsi PMDD jsem snad jeste nevidel :) Co je to modre? Co je ten sterk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: mrp
Já mám tohle a spokojenost: Fe-EDDHMA
Akorát to barví docela vodu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:40 mrp Re: Robo
Ferox ma stejne slozeni jako PMDD bez KNO3, jen do toho Martin pridal vice zeleza a konzervant.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:38 mrp Re: Walker
Toho bych se nebál Plantex obsahuje železa az az. Napriklad Flurish Iron obsahuje glukonat zeleza, ktery je mnohem slabsi a presto to funguje. Pokdu potrebujes neco s opravdu silným železem tak se mrkni na tohle akvarijni-hnojivo.cz/… Obsahuje to 4 druhy železa od nejslabších a nejlepe pristupnych az velmi silne Fe-EDDHMA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:21 mrp Re: jmalyska
To CSM+B ma nejake podivne slozeni? Je to opravdu Plantex?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 21:57 mrp Re: MarekP
Nedávno mi psal, jeden zákazník, že si tohle pořídíl a nejdražší látka z toho "Plantex CSM+B" tam nebyl, jen nějaká levnější náhražka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 21:55 Muž Miso [470] Re: Samper
bude pre teba lepsie ked sa naucis si to zratat, ako postupovat podla nejakeho navodu. Budes tomu viacej rozumiet. V tej mojej kalkulacke po zadani vstupnych udajov ta vo vysletku najviac zaujima druha tabulka, posledny stlpec. Uvadza o kolko vzrastie koncentracia jednotlivych prvkov ked to nalejes do akva (ci si to vyratas na den alebo tyzden zalezi na tom ci zadas dennu alebo tyzdennu davku do hodnoty "Jedna dávka do akvaria")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 20:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Samper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2014 20:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Samper
Samper napsal: Začala mi v ní chřadnout (rozpad listů) Staurogyne a bylo mi doporučeno hnojit draslíkem (pouze). Dnes mi přišlo Rosíkovo KNO3. Je to 6g balení, v jakém množství vody to rozmíchat a kolik tohoto roztoku denně na 30 litrů vody dávkovat prosím?
Lenže KNO3 dodáva viac dusičnany ako draslík, to nie je zrovna na doplnenie "pouze" draslíka. Striktne vzaté podľa pôvodného PMDD, tých 6 g by sa rozpustilo v 0,5 l vody a denná dávka 1,5 ml (10,5 ml týždenne) by týždenne dodala 2,58 mg/l NO3 a len 1,62 mg/l K. Podľa novšej PMDD latest form by 6 g vystačilo na 167 ml vody a denná dávka 1,5 ml (10,5 ml týždenne) by týždenne dodala 7,73 mg/l NO3 a 4,87 mg/l K - jednoducho je to 3-násobok. Ale to je len 1 zložka PMDD. Ak sa pozrieme na kompletné hnojivo, tak staré PMDD týždenne dodáva 6,22 mg/l K a nová formula až 18,27 mg/l K (a okrem toho spomínané dusičnany, ale i fosforečnany, horčík a mikroprvky).

Na dodávanie K, pokiaľ nie je treba pridávať dusičnany (ak je ich vo vodovodnej vode dosť) je treba K2SO4. Či je v akváriu dostatok dusičnanov sa dá ľahko zmerať testom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 19:36 amrtin Re: Aforte
Třeba na akvarijni-hnojivo.cz/… není problém zjistit,jakým poměrem se která látka míchá.Podle mě by to slušný obchod měl mít podchycené,ale na druhou stranu je pravda,že se jedná o specialitu a počítá se s tím,že kupující ví co dělá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 18:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Samper
Napiš ještě jednou jaké množství toho prášku(KNO3 ??) jsi rozpustil v jakém množství vody.
Jakou máš vstupní vodu? Hodnoty K a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 18:23 Muž Samper [3] Re: amrtin
Je to Rosikovo pres akvaristu.cz, navod u toho nebyl. Asi se predpoklada, ze kdyz si tuhle slozku nekdo objedna tak tomu rozumi. Na Rosikovo strankach jsem to taky nenasel, tam je jen navod na rozmichani vseho dohromady (tenso coctail atd.), ale samotny draslik ne. Nic, rozmichal jsem to ve 400 ml a denne budu davat 0,5 ml na cele akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 17:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Co by na tom měl vědět prodejce?! Je to jen látka. Záleží na majiteli, kolik toho dá do kolika vody. Já bych radši udělal menší třeba 200ml. V prášku to vydrží déle. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 17:13 amrtin Re: Samper
Standartně to bývá určeno na 500ml roztoku,ale to musí vědět prodejce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 16:37 Muž Samper [3] Re: Miso
Ok, diky, ale moc moudry z te tabulky nejsem. Slo mi ciste jen o to, v jak velkem mnozstvi vody tech 6 gramu KNO3 rozmichat a kolik ml tohoto roztoku potom do 30 l akva davkovat. Jine hnojivo zatim pridavat nechci, mam ADA substrat a chybi jen ten draslik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 15:48 Muž Miso [470] Re: Samper
tu je kalkulacka akvarijni-hnojivo.cz/… , a to kolo zalezi na akva, zacni menej (povedzme 5mg/l tyzdenne) a uvidis.
Inak ak tam nemas ryby moze chybat aj PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 15:24 Muž Samper [3] – Samotný KNO3
Ahoj akvaristi, používám v zajeté nádrži už několik měsíců PMDD (denně půl ml na 30 litrů vody), tam je všechno v pohodě (džungle), ale založil jsem před měsícem novou nádrž a ta je pouze osázená, tj. bez rybiček. Začala mi v ní chřadnout (rozpad listů) Staurogyne a bylo mi doporučeno hnojit draslíkem (pouze). Dnes mi přišlo Rosíkovo KNO3. Je to 6g balení, v jakém množství vody to rozmíchat a kolik tohoto roztoku denně na 30 litrů vody dávkovat prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 22:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
někdo to tu psal ,jakmile se dostanou i na vzdušnou vlhkost , začnou uvolnovat živiny , takže do zásoby bych nepořizoval , já koupil za 80kč originál balení v OBI , za 40kč 50 kapslí v lékárně , vyhnojil jsem všechny akvárka a ještě zbylo, něco jsem rozdal , zbytek je ještě v krabičce , najspíš do květináčů mé drahé polovičky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 21:28 Muž Tomiino [43] Re: MonterMonty
maji ty kulicky nejakou dobu spotreby?ze bych si objednal aspon na dva roky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 21:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
Malej pomocník k experimentům s hnojením maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 21:24 Muž Tomiino [43] Re: MonterMonty
ok koncim s touto moji problematikou :-) poridim ty kulicky a uvidim jak se na to budou tvarit.Tady posilam odkaz na vodu kterou leju do meho akva... :-D
www.vodarna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 21:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
na tom webu odkud je tvůj odkaz na kapsle NPK najdeš všechny možné hnojiva i složky samostatně , všechno je o tom co obsahuje tvoje vstupní voda , takže bud testy z nějaké laboratoře , nebo experimentování a pozorování na co jak které kytky reagují , začal bych s tím vyhnojením dna , po tom jak budou kytky reagovat , bych bádal dál co jim chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:55 Muž Tomiino [43] Re: MonterMonty
jake zelezo a mikroprvky?podle toho co akva potrebuje ze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
v těchto kapslích z odkazu jsou kuličky Osmocote a nic jiného potlesk , já dal na plochu 100x50 cca 20 kapslí velikosti 00 , nepřipadá mi že by bylo přehnojeno , některé substráty mají tu schopnost že na sebe určité množství živin navážou ,pravidelné výměny vody zajistí že případné nespotřebované živiny půjdou z akva pryč , po přidání osmocote se u mě kytky rozrostly v daleko větší míře než při přidávání PMDD do vodníhosloupce , zmizela přisedlá řasa která byla prakticky na každém kvítí , do vody přidávám jen železo a mikroprvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 20:13 Muž jmalyska [167] Re: Designer
Díky za upozornění, nějak jsem si popletl hmotnost balení vs. počet živin dodaných do akvária.
Dle kalkulačky prostě 6g směsi dodá 12mg, ať už to bude rozmíchane v jakém koliv množství. Velikost dávky, pokud je poloviční než namíchaná směs, pak se děli dvěma. Pak by to bylo 6mg.
Díky za upozornění hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 19:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
jmalyska napsal:
A teď jak to přepočítat? Míchá se to s vodou (dejme tomu 500ml) a dávkuje se po malých částkách (5ml denně)

Tedy 6g(6000mg) na 500ml = 3g (3000mg) na litr.

Promin ze az ted, nedostal jsem se sem driv.

Kdyz mas 6g a dolijes je vodou na 500ml, mas 12g/l, protoze 6g/0.5l=12g/l (vzdyt to vidis v tom vysledku v jednotce, co cim delit).

To jen pro upresneni, at si nenadelas problem, kdybys to nekdy pocital zhruba od boku s rukama ve vode. Jinak ale presne jak jsi napsal, pouzij kalkulator z webu, udela praci za Tebe. Ja si takove veci jeste radeji sam prepocitavam, protoze nekdo sekne nekde chybku ve vzorecku a ja mam sva akvaria dost rad, abych si to aspon overil, ze to sedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 19:36 Muž Tomiino [43]
jeste jednou se ptam ne tento vyrobek..
akvarijni-hnojivo.cz/…
pisou ze je kulicka v kapsli,ktera se po case rozpusti a pak zacne pusobit kulicka,takze je to stejne jako osmocote k tomu se musi prikoupit jeste kapsle,mam zarizene akva.Zajima me fakt,kapsle se ma dat ke korinkum rostlin...kdyz to dam ke kaze rostlince co ma korinek,nebude pak akva prehnojene?nedodavam do akva CO2...(abych tam nemel hodne zivin,pak hura rasy )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:55 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Vysoce pozitivní, je to Osmocote a to se do dna hodí velmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:53 Muž Tomiino [43]
nejake zkusenosti s timto vyrobkem??
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 15:39 Muž jmalyska [167] – PMDD
Tak dneska mi dorazily zbylé balíčky hnojiva. Konkrétně tedy celkem doma mám:

Fe EDTA - železo 20g
CaCO3 - uhličitan vápenatý 50g
KNO3 - dusičnan draselný 56g
KH2PO4 - dihyd.fosforečanan draselný 50g
MgSO4x7H2O - heptahydrát síranu hořečnatého 83g
K2SO4 - síran draselný 64G

CSM+B - mikroprvky 59,6g:
7% Fe EDTA - železo
2% Mn EDTA - mangan
0,4% Zn EDTA - zinek
0,1% Cu EDTA - měď
0,485% Ca EDTA - vápník
0,89% Mg EDTA - hořčík
0,06% Mo - molybden
1,3% B - bór

Tenso coctail - mikroprvky 50g:
0,52% Bór
0,53% (EDTA)Zinku
2,57% (EDTA)Vápníku
0,53% (EDTA)Mědi
2,10% (EDTA)železa
1,74% (DTPA)Železa
2,57% (EDTA)Manganu
0,13% Molybdenu

Mix s 500ml destilky, dávkování běžná akvária 0,5-2ml na 100litrů, rostlinná akvária 1-5ml na 100litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:15 Muž jmalyska [167] Re: Designer
V jedné denní či z celého balení?
Když je ve vstupní vodě málo, jak zjistím, kolik je akorát?
V PMDD je 6g KNO3.

A teď jak to přepočítat? Míchá se to s vodou (dejme tomu 500ml) a dávkuje se po malých částkách (5ml denně)

Tedy 6g(6000mg) na 500ml = 3g (3000mg) na litr.

Teoreticky, když ten litr vyliji najednou do 300litrů vody, zředí se to a vyjde 0,01g (10mg)na litr vody v akvárku, jdu na to dobře?

Jestli má vstupní voda 1,9mg/litr (0,0019g na litr) pak dávkuji 5x více, než je ve vstupní vodě, ne? V tom případě, jak píše Designer, že mám dávkovat kidně i 20mg či až 50mg, by to mělo být v pohodě.
Sorry za takové hloupé otázky, ale chemie, přepočty a vše kolem opravdu není moje hobby.
pivo

EDIT: Koukám, že tady je kalkulačka www.rostlinna-akvaria.cz/…
akvarijni-hnojivo.cz/…
prirodni-akvarium.cz/…

Třeba to někomu pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 11:14 Muž Tomiino [43]
hrabu se tam v tech tabulkach a je lepsi akvarijni-hnojivo.cz/… nebo akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 10:46 Muž Miso [470] Re: Tomiino
mozno na prvy pohlad to tak vyzera, ale nieje ziadna velka veda to praskove hnojivo, na vypocet obsahu mas spravene kalkulacky ( akvarijni-hnojivo.cz/… ) a nic viac vpodstate nepotrebujes, potom len doladit na konkretne akva, casom zistit co rastlinam chyba a to doplnit, pripadne ubrat ked je niecoho moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=1101