Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 16:58 Žena Irwiny [0]
Zdravím, rovnou se vám přiznám, že i přes mojí snahu o překonání odporu k chemii se mi to stále nedaří a i když se snažím o pochopení systému rovnováhy v akva, vždycky na ni narazím. Nesudtě me :)
Chci se proto poradit, jaký druh hnojiva byste doporučili do akva (210 čistý objem), protože to sama nepoznám.
Myslela jsem že by se mi spíš hodilo PMDD bez KNO3, protože mám spíš víc ryb než kytek, a výměna vody neprobíhá 2x týdně, ale pak jsem se zas dočetla že tahle kombinace je nějak nevyvážená. Navíc mě matou další příměsi jako TC, plantex, csm+b... vím, že tu píšete že ideální je doplnovat jen ty látky co chybí, ale já nemám přesné testy a na některé látky ani test nemám, to bych se utestovala k smrti. Takže chci přistoupit k doplnování už namíchané směsi, ale s jejím výběrem si nevím rady..
Vím že špatný výběr hnojiva či špatné dávkování přinese málo užitku.
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   25.02.2011 09:13 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Jarik
Do jisté míry to závislost je...Jde o to, že přidáváním složek PMDD se doplňují ty živiny které rostlinám chybí-chybět mohou z důvodu, že je jich ve vstupní vodě a dále pak v akvariu málo nebo mají rostliny v akvariu takovou spotřebu, že svým růstem je vyčerpávají. A když dojde k jejich vyčerpání, tak se zpomalí růst,někdy zhorší vitalita, atd...

Kouzlo PMDD je v tom, že pokud člověk rozumí rostlinám a má po ruce nějaké přesnější testy, může snadno dodávat přesně jen ty látky, co rostlinám chybí a pohybovat se dlouhodobě v rozumných koncentracích živin, pak je vidět i po několika dnech bez hnojiva jak rostliny zareagují.
Bohužel nešvarem u nás je to, že lidí co takto PMDD používají je pomálu...Laik většinou hnojí metodou podobnou "Estimate indexu" kdy leje do vody větší množství hnojiva v podobě všech složek, čímž se zajišťuje dostatečná koncentrace všech živin pro rostliny, proto pak i při výpadku hnojení rostliny rostou klidně bez problému i týdny-avšak i tam dojde nakonec na vyčerpání jedné z živin a zablokování růstu, nebo naopak k přehnojení a následuje opět blokace růstu, což v obou případech pak dává šanci řase...

Problematika CO2 je věc druhá... Jeho přidávání je jedině prospěšné, pokud je však ve správné kombinaci s ostatními živinami a světlem. Rozhodně je důležité udržovat stálou hladinu přidávaného CO2!
Moudra typu: začnu přidávat první měsíc a až se kytky rozjedou, tak to vypnu...či přidávám CO2 kvašením, první týden dvě bublinky za vteřinu, pak sotva jednu za dvě vteřiny...
To jsou věci, které by Vás při začátcích s CO2 mohli sklamat a odradit! Rozkolísaný obsah CO2 a tím pádem pak i pH vede následně k problémům s příjmem živin rostlinami, biologická filtrace se tím narušuje a to pak vede třeba až k růstu jistých druhů řas...

Snad z toho bude aspon něco k pochopení..jak píše mmulcr, dostise tu toho dá vyčíst, ale je to také dosti bludů, takže vše s obezřetností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 05:57 Muž mmulcr [86] – Re: Jarik
Je to tedy jen moje zkušenost.PMDD hnojím, ale v menších dávkách a snažím se pravidelně. Ovšem jsou dny, kdy se prostě k akvárku nedostanu, tak se prostě nehnojí. Když PMDD dojde, někdy i 14dní trvá, než seženu nové a žádný abstinenční příznaky nepozoruji.
Otázka CO2 ano či ne je zapeklitá. Samozřejmě, jde to i bez něj. Pravdou je, že i burčákem neřízené přidávání CO2 dělá divy. Doporučuji projít: rybicky.net/forum/264
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:53 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj, chtel bych se zeptat, nekde sem slysel nebo cetl ze kdyz zacnu davat PMDD tak bych nemel prestavat protoze se stanou rostlinky "zavisle" a kdyz prestanu tak zacnou stradat!jak to teda je?a jak je to s pridvanim CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 15:36 Muž mmulcr [86]
kmara napsal: Ještě tam je, že to má být ve tmě kvůli chelátům mikroprvků. Tak stačí když to dám jen tak v PETce do ledničky a nebo to musím teda nějak "zatemnit".
Podívej se do lednice, jestli v ní svítíš, když ji zavřeš smich
Stačí normálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 15:35 GP – Re: kmara
pokud vim, tak v lednici je tma a ta troska svetla to nedegraduje tak rychle. jinak me se nejlepe osvedcila uzaviratelna sklenice od zavarenin, majolek atd. odmeruju strikackou a mam lepsi pristup...
edit: taky jdem cetl, ze nekdo pouziva k davkovani kapatka jako z testu, coz mi prijde taky dobry. tu trochu muzu nechat u akva a zasoba je v lednici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 15:33 Muž kmara [10] - Cichlidy
Ještě tam je, že to má být ve tmě kvůli chelátům mikroprvků. Tak stačí když to dám jen tak v PETce do ledničky a nebo to musím teda nějak "zatemnit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 15:05 Muž Yirka [9126] – Re: kmara
Co je psáno, to je dáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 14:59 Muž kmara [10] - Cichlidy
OK takže vždycky půl sáčku a do 250 ml. Díky :) a ještě bych se chtěl zeptat jak to skladovat. Četl jsem v lednici a normálně v PETce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 14:56 Muž kortezhugo [983] – Re: kmara
...tak si to rozdel na 1/2 alebo 1/4
a rozpustis to v 250 alebo 125 ml... X-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 14:53 Muž Yirka [9126] – Re: kmara
Tak jich smíchej polovinu v 250ml....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 14:48 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím pořídil jsem si PMDD a chtěl bych se na něco zeptat. Dočetl jsem se, že mám všechny příměsi smíchat v 500 ml destilované vody a zároveň, že si nemám připravovat více než spotřebuju za měsíc. Ale těch 500 ml za měsíc přece nespotřebuju. Tak jak na to :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:43 R Muž Silent [5949] – Re: robo35
Z běžných testů se dá pořídit maximálně test na železo. Stačí nezanedbat údržbu, pravidelně měnit část vody, dobře rostoucí rostliny a bude to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:35 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Haimdol
živiny se v nádrži nekumulují. ako to zistim? su na to dake testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:28 R Muž Silent [5949] – Re: robo35
Pokud rostliny rostou a živiny se v nádrži nekumulují je vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:26 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Haimdol
na 300L akva som zacal davkovat 6ml PMDD bez KNO3 a za 5 dni sa zdá ze to pomohlo.
Tak male mnozstvo dufam nebude mat vplyv na riasy. alebo sa mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:14 R Muž Silent [5949] – Re: robo35
Těžko říct, ale tyto hodnoty (přes poměrně velké rozmezí) nejsou až tak extrémní. Špatný růst rostlin může ovlivňovat spousta faktorů - světlo, teplota, nedostatek nebo nadbytek určité živiny. Mimochodem, měření papírkovými testy je velmi nepřesné. Lepší je používat testy kapkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 23:05 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Haimdol
pouzil som papierikove Tera testy 6v1 a NO3mi vyslo medzi 50az100 mg/l takze to moze bit problem zleho rastu rastlin? s riasami problem zatial nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:26 Muž kortezhugo [983] – Re: maros77
kolko ho pridavat v rozumnej miere sa neda povedat...pretoze bez testov nevies ani priblizne aku spotrebu budu mat rastliny...

TC alebo Plantex obsahuje "dost" Fe - s pridavanim radsej pockaj

www.theaquatools.com/…

tu je kalkulator aj na EDTA Fe - ak ti treba tak si to prepocitaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:11 Muž maros77 [0] – železo
Kupil som si PMDD a k tomu samostatne železo. Len neviem ako to železo namiešať. V akom množstve a koľko ho dávkovať? Poradí mi niekto? Viem bez testov sa to nedá ale nejaký "všeobecný" vzorec na to nieje? Mám 100l akvárium. Ak tam chcem udržať železo v rozumnej miere koľko ho dávať? Ďakujem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 22:00 R Muž Silent [5949] – Re: robo35
To ani ne. Na otravu ryb dusičnany je třeba poměrně velké množství této sloučeniny. Jde spíše o to že při vysokých hladinách dusičnanu bují řasy a rostliny špatně rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 21:52 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Haimdol
KNO3 pokud je ho ve vodě dostatek další přidání by způsobilo problémy.
problem v podobe otravy ryb predpokladam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:57 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Já myslím, že v tom vlákně jak se ptáš na tu dlouhou vláknitou řasu, tak tam Ti na to voťa87 odpověděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:55 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
To záleží na aktuální hladině NO3 v nádrži. Pokud je ho nedostatek tak aplikovat PMDD s KNO3, ale pokud je ho ve vodě dostatek další přidání by způsobilo problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:53 Muž kmara [10] - Cichlidy
Dokázal by mi někdo poradit, zda mám do svého akva aplikovat PMDD s KNO3 nebo bez ? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:23 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Tak to nemůžu sloužit, já hnojiva nepoužívám, nezlob se. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:20 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: romant
Tam právě teď koukám :) ale Zlín není moc okolí Přerova :)

Ještě by mě zajímalo jestli mám pro své akva dávkovat s KNO3 nebo bez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:19 Miondir
pokud berete zlin jako okoli prerova tak vim :] ale posleme i postou za bezva ceny.. pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:18 R Muž romant [27987] – Re: kmara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:14 Muž kmara [10] - Cichlidy
Ahoj,
nevíte někdo, kde se dá v okolí Přerova koupit PMDD?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Miondir
K veci by bylo fajn, psat o samotnem PMDD. A ja k tomu hned neco napisu. Dnes rano jsem jej aplikoval paty den, 4ml na nejakych 140l vody. Ze se zmeny poznaji za 14 dni, to asi na pomaleji rostoucich rostlinach, ale kdyz to pozoruji na rychlerostoucich, po trech dnech jsem rikal ze to funguje, po ctyrech ze to snad neni mozne, a dnes vecer jsem zustal s pusou dokoran. Vim co je kdyz rostliny rostou rychle, ale z toho co vidim jsem v uzasu, ze jsem asi nevedel. Jsem docela psavec, az uplyne 14 dni klidne to popisu detailneji. Pouzival jsem Sera flore daydrops, kazdy den 15 kapek, rostlinam to prospivalo, ale spise je to udrzovalo ve stavu, ze se nedelaly v listech diry, listy nezloutly a nerozpadaly se, coz se zacalo po mesici bez tohoto dit, nekde hur, nekde mene, zadna desna hruza, ale treba Pistia stratiotes dostala zabrat hodne. Ted jsem pouzil PMDD, v davkovani tak nekde uprostred doporucene davky. Mozna je v tom PMDD tech stopovych prvku na jednu davku vic nez v tom co jsem pouzival, a pred tim to co jsem daval uplne nestacilo, jenze dejte vic nez rika navod, kdyz nikdo nerika co v tom je a jestli to necemu neublizi!? Po PMDD nektere rostliny i za tak malo dni zacaly rust jako o zivot, roste i to, co nikdy poradne nerostlo. Sipatky mi nesly od pocatku, a ted najednou nove listi z uboheho pahylu. A je toho vic. Jiste ze nemohu univerzalne rict, ze PMDD je zazrak, v akvariu mi neco chybelo a ted jsem to dodal. Hadal jsem draslik, ale zase jen hadani z teorii prectenych na webu, test na draslik jsem nikdy nevedl, mozna k me skode. PMDD mam ve slozeni MgSO4·7H2O, K2SO4, Tenso Coctail, bez KNO3 a bez KH2PO4, v klasickych pomerech jak byva uvedeno, ale to uz je bez blizsiho detailniho popisu cele situace nepodstatne. Dulezite je, ze rostliny po dodani toho co jim chybi umi rust tak, ze si to mnozi z nas neumi ani predstavit. A to jsem stale jeste bez CO2, pac mam ve svem systemu nekde diru, ne v napadu, fyzicky diru a nekde to unika. :-) Jen dodam, neradujte se, jen pridat PMDD nestaci, svitim do akvaria jako o zivot ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:23 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Dekuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 19:09 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: romant
Ptát se nemusí a může jít na jistotu. Dáša ho má vždy v zásobě.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:38 R Muž romant [27987] – Re: Fajnxman
Poptal bych se tady.
www.zoobranik.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:32 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Ahoj akvaristé,
nevíte někdo, kde se dá v Praze osobně koupit PMDD? Děkuji Vám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:31 Miondir
nalezitosti pribudou behem par dni, do te doby to pane bernak muzete brat treba jako hezky zpracovany inzerat a za ty tri prodane balicky me muzete klidne zazalovat, schvalne koho to bude stat vic. spis nez par dni chybejici nalezitosti odradi zakazniky rozpoutavani takovychto negativnich flame, ale takovy je zivot, konkurence nikdy nespi..
tot z me strany jediny post k tomuto, dalsi pripadne uz jen k veci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:31 filipsi
Johan napsal: Víte co se říká. Jen hlupák neocení rady.

Souhlas, nejmene by ho to melo primet uvazovat, ze lide jsou ruzni, a jakakoli aktivita neujde pozornosti uradu ne proto, ze by byly tak pozorne, ale ze to nekdo, at uz z jakychkoli duvodu, oznami. Takze pro prodej pmdd bych fakt ico, "zivnost" doporucoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:12 ten co o tom neco vi – Re: Johan
Toto je sice mimo PMDD, avšak spustit eshop bez náležitostí 1) odradí hodně zákazníků 2) si koleduje o velkou velké problémy - pokud by ho někdo udal. Pokud nemá ŽL a chce to prostě "jen prodávat" věřte, že brzy si ho založí a nebo se nedoplatí na pokutách.

Sice starší informace, ale stále plně platí:
www.podnikatel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 11:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zdenda25
Víte co se říká. Jen hlupák neocení rady.
Jak sem psal. Nevím jestli to tam má být nebo ne, ale sice tam jsou nějaké údaje, ale koho? Obchodů, kde se dá PMMD sehnat, nebo toho, kdo tento internetový obchod provozuje? Zatim je v zakladni podobe a do budoucna jeste pribude par informaci Ano, prý další informace přibudou, ale přibudou o PMMD nebo o obchodu jako takovým?
Je mi to jedno, vím kdo to provozuje a sem rád, za další možnost sehnání akvarijních věcí, ale pokud tam určité věci mají být a nejsou, tak dobrá rada nad zlato, i když byla svérázně napsána. Copak musí být za každým vytýkavým komentářem plno usmívajících se smailíků?

To je jako když se někdo uráží, že mu lidé píší nehezké komentáře poté, co se ptá na pět nemocných závojnatek ve 30 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:15 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
Johan napsal: Pokud je to pravda a chybí to, je jen dobře, že to člověku někdo řekne. ;-) Nevím proč někoho upozorňovat na to, že tam něco nemá, když sám Miondir píše, že založili novy web, ktery je zatím v základní podobě a zároveň slibuje, že přibude více informací. Bud mě nebo jinym utekl obsah co Miondir chtěl říct. Navíc co mr. Berna napsal je nesmysl, protože na stránkách jsou uvedeny tři kontakty, tři telefony, dvě adresy. Stačí pořádně číst ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 19:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zdenda25
Pokud je to pravda a chybí to, je jen dobře, že to člověku někdo řekne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:09 bernak – Re: Miondir
Neuvadeni jmena, adresy a ICO v eshopu je proti zakonu, pane prodavajici no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:52 Miondir – PMDD s plantex CSM+B
Jak jsem drive avizoval, spachali jsme web, kde je mozne objednat PMDD s plantexem nebo jednotlive slozky zvlast. Zatim je v zakladni podobe a do budoucna jeste pribude par informaci a snad se rozsiri prodejni mista. K videni zde pmdd-hnojivo.cz. Kdybyste neco postradali, chteli se na neco zeptat, ci cokoli jineho, napiste nam pres formular v kontaktu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 17:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: markopolo
Jeste ale doplnim, ze PMDD bych zkousel bez KNO3 a KH2PO4, protoze podle popisu je Sera florena neobsahuje, tedy podle webu kam jsem se ted mrknul: ("sera florena neobshuje žiadné ďalšie látky ako nitráty a fosfáty, ktorých je v akváriu dostatok") a kdyz s tim hnojivem (ci spis stopovymi prvky) Sera florena rostou rostliny dobre, neni potreba je davat ani s PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: markopolo
Kdyz nevime, co Sera florena presne a v jakem mnozstvi obsahuje, tezko muzeme rict, zda se da nahradit necim jinym. Jiste ze PMDD doda totez, ale jestli ve stejnem mnozstvi a pomeru, to muze rict tak jedine Sera, kde vedi co a kolik tam davaji. Myslim, ze jediny snadno proveditelny zpusob je to zkusit. Abych to priblizil kazdemu, co se mnou udela 10 velkych panaku nektereho urciteho 40% alkoholu vim presne, ale co se mnou provede 10 velkych panaku darovene domaci palenky bez udani procent alkoholu mohu tusit az kdyz se nepiju, vsechny je vypiju (pokud si to budu pamatovat), a to jeste nemuzu tusit, jak moc mne druhy den bude bolet hlava, coz u nekterych jinych "hnojiv" tusim docela presne smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:31 Muž markopolo [2] – pmdd
Dobry den.
Moja otazka je mozno trochu priblbla, ale za opytanie nic nedam.
Mam rastlinne akva a prihnojujem so SERA florena. Rastliny krasne prosperuju. Problem je ze to ide velmi do penazi.
Otazka znie, viem nahradit to blbe drahe hnojivo za PMDD bez neakych merani??? Stane sa nieco ked namiesam zakladnu zmes PMDD a budem ho pouzivat???
Za reakcie dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 20:32 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: marek21
a nač UV, pod ním oxidují mikropvky a kytkám jsou těžce nebo vůbec nedostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 19:11 Muž marek21 [16]
no ved prave ze najprv sa akvarium pekne rozrastlo a teraz to je pravy opak ... listy rastlin sa dost rozpadaju ... a uz to velmi nerastie .... a uz neviem co by este trebalo spravit... vcera som zapojil novy filter s UV lampou ... a este zhanam nove ziarivky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 16:39 Žena miklaras [10] – Re: Marccello
potlesk taky jsem z toho celá tumpachová. Abych pravdu řekla, do nově zavedených nádrží dávám maličko PMDD od zde prokletého Rosíka a všechno funguje, jak má. A když se kytky rozrostou, proč hnojit? Jednu dobu jsem vyhazovala kytky po kyblíkách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marek21
...chcel by som zacat prihnojovanie s pmdd ale neviem ake pmdd potrebujem...
Tahle věta svědčí o tom, že byste měl s PMDD ještě počkat a něco si kolem výživy rostlin dostudovat. :-)
Navíc vaše akva nevypadá, že by PMDD mělo být tím, co potřebuje... :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2701