Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:54 Muž Jiřmond [16]
Fotka k příspěvku Ještě přidám nějaké fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:39 Muž Jiřmond [16]
Také bych zkušenější poprosil o radu s případným přihnojováním pomocí PMDD. Co se týče hodnot vody, tak:
NO2=0
NO3=5
pH=6,6
dKH=3
GH=6
Fe=0 (nezabarvilo se ani po 24 hodinách)

Svítím 11,5 hodin, typ a druh zářivek mám v prezentaci. Rovněž sytím pomocí CO2. Rostlinkám se daří, ale zároveň jsem si všimnul žloutnutí listů na hygrophilách a echinodoru, vypadá to na chlorózu, čemuž by i odpovídal test na Fe (ale test neberu jako bernou minci, rozhodující je pro mne vzhled rostlin). Vodu měním každý týden, cca 1/3. Nechci samozřejmě za každou cenu do nádrže cpát hnojivo, spíše jsem se tomu zatím snažil vyhýbat, nicméně je mi jasné, že při sycení CO2, dobrým světlem a množstvím rostlin dřív nebo později živiny chybět budou.
Tak bych chtěl poradit, zda jít cestou hnojení kompletního PMDD, případně PMDD včetně KNO3, nebo jen přidávat mikroprvky v podobě Tenso Coctailu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 07:35 Martin79
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 23:46 Muž kortezhugo [983] – Re: vaclav
..."nieco na tom bude" - ono to aj strasne nabera vlhkost...
...nedavno som delil 1/3 TC nasypal som to krasne na papier,rozdelil a horko tazko to "islo" tam kde malo...-uz to bolo "lepkave"
...a to bolo 2-3 minuty na vzduchu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 23:35 Usine – Re: Martin79
Není, mě se to stalo také a používám ho bez problémů dál. Ze sypkého prášku se z něho asi po roce stala pevná hmota a to i v originálním balení.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 22:48 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Martin79
Zkažený to nevypadá, ale jak tak na to koukám, tak to bude docela slušně zvlhlý. Je možný, že po zvlhnutí došlo i k nějaké té reakci železa (oxidaci), ale to by nemuselo být na závadu. Zkus to rozmíchat a opatrně dávkovat. Uškodit to nemůže. :)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:34 Martin79 – Re: Moucha
Přesně tak od akvaru zabaleno v alobalu. Koupil jsem to na burze. Jde mi o to jestli to má cenu míchat jestli se ty látky nezkazili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Martin79
no nevypada to vabne... a ten papir pod tim je mi povedomy.... ze by cast pmdd zabalena v alobalu? ze by to bylo od Akvaru? zkousel jsem ho, ale dost blbe se ti rozpoustelo, michal jsem to snad dve hodky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 20:28 Martin79
Fotka k příspěvku Dobrý den, je toto zkažený Tenso Coctail?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:21 Usine – Re: Kajic
Asi bych si to do akvária nedal. Měl jsem od nich to malé balení co je na dotyčném obrázku v odkaze. Už způsob balení je tragický a to samé platí o obsahu. Z Rosíkem se to nedá srovnávat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 20:44 Kajic – PMDD od Akvaru
Máte někdo zkušenost s PMDD od firmy Akvar? www.akvar.eshop-zdarma.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cichlidka
spíš bych hledala problém někde jinde, možná v tom světle. Musíš si zjistit co je to za rostlinky a jaké mají nároky, nebo jestli to dokonce nejsou terarijní rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: cichlidka
uffff
1) vstupni udaje: jak velka nadrz, jake dno, jake ryby, udrzba, jak dlouho je akvarko zalozeno, jaky mas filtr, dava jsi neco do vody, jake rostliny jsi zkousela
2) jak chces, aby akvarko vypadalo, kolik do toho chces investovat penez a kolik casu

3) studovat studovat studovat, treba si procist zdejsi forum (pak treba nebudes zakladat zbytecne nove temata), dalsi skvely casopis je www.klub.akva.sk/…

4) kytky ktere koupis v obchodu jsou vetsinou pestovany emerzne(teda nad vodou, za vysoke vlhkosti - rychleji a vic rostou) a nejaky cas trva nez prejdou do submerzni formy (podvdoni), pri tom vetsina znich stagnuje a meni listy

5) pokud to s akvaristikou myslis trosku vazne tak se zaregistruj a vytvor si prezentaci nadrze, pak se o neco snaz radi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2010 10:49 Muž BarbarOSA [6]
cichlidka napsal: Já jsem to zkusila bez hnojení, ale kytky mi postupně uhnily a ryby sežraly mám akvárium naproti oknu v paneláku, takže moc nepřisvěcuju s řasou tam problém taky nemám, takže jak zjistím co těm mým kytičkám chybí?

podla nicku, teda pri cichlidach ti vela rastlin ani neporastie..
je ale par druhov ktore vydrzia..

ak chces pestovat rastlinky zaklad je svetlo, to cez okno urcite nestaci..
boj s riasou je zase nieco uplne ine, da sa to riesit viacerymi sposobmi..

a co2 a pmdd treba davat len ked chces mat v akva dost rastliniek, pre jednu, alebo tri rastlinky sa to urcite neoplati..

bud popis a odfot sem akvarko, napis tvoju predstavu a potom ti niekto poradi..
alebo davaj otazky na ktore chces odpoved, teda tvoje problemy..
samozrejme s fotkou a celym popisom akva to nepojde..teda bude to horsie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:40 cichlidka
Já jsem to zkusila bez hnojení, ale kytky mi postupně uhnily a ryby sežraly mám akvárium naproti oknu v paneláku, takže moc nepřisvěcuju s řasou tam problém taky nemám, takže jak zjistím co těm mým kytičkám chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: cichlidka
horacovo clanek o kytkach, hnojeni, svetlu a rasach
horacovoakvarium.cz/…

vzdycky musi vedet co a proc do akvarka davas, vzdycky se najdou kytky ktery ti ve tvejch podminkach +-porostou

pokud zakladas akvarium, tak muzes dat hnojici substrat, urcite je dobre vedet jakou mas zdrojovou vodu....
u cerstve zalozeneho akvarka rozhodne nehnojit do vody a pouzit rychle rostouci rostliny, ktere jsou mene narocne na podminky... az se ti ustali pomery v akvariu pak tyhle "zabehove" rostliny vymenis za neco pomaleji rostouciho a to uz si vybras podle podminek jake mas v akvarku ci jake jim jsi schopen zajistit (prihnojovani, uprava vody, uprava osvetleni, dno, co2 atd.), chce to studovat a patrat, na rust rostlin ma vliv spousta faktoru a vetsinou se vi jen o tech hlavnich..... pripadne se da pouzit metoda pokusu, kdy si vysadis nekolik vzorku a ponechas si jen ty co ti jdou....
kazde akvarium je jedinecny ekosystem, ktery se dynamicky vyviji, proto se tyhle veci musi resit nadrz od nadrze

a taky dost zalezi na velikosti nadrze a na tvych financnich a casovejch moznostech
taky nejni pmdd jako pmdd (ale u tohodle hojiva jsi schopen provest upravy ve slozeni)
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:04 Muž kortezhugo [983] – Re: cichlidka
...ono je to trochu "zlozitejsie" X-)
CO2 je vo vode potrebne - otazne je ci ho potrebujes "umelo" pridavat?
PMDD - tak isto...zalezi to od zlozenia vstupnej vody...-niekomu uplne staci menit vodu...

PS:CO2 je pomerne "navykove" -tiez uz bez toho nebudem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 09:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: cichlidka
nehnojit ;-) Jinak PMDD je úplně něco jiného než CO2 nemůžeš jedno nahrazovat druhým, v akváriu musí být aspoň trochu vyvážený poměr všech živin. A než abys tam něco bezmyšlenkovitě přidávala, je lepší nedávat nic, rostlinky porostou i bez toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 09:52 cichlidka – PMDD nebo CO2
Prosím kdo poradí, co je pro totálního začátečníka v oblasti hnojení jednodušší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:43 Muž karelpavel [18] – Re: Franta184
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:17 Muž Franta184 [0]
jak dlouho se da maximalne skladovat namichane PMDD?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 21:56 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Čendik
No já nevim,ale radši bych AK nechal ještě měsíc pořádně zarůst a potom znova testoval.
S PMDD raději opatrně já si takhle rozhodil vlastní blbostí už skoro zaběhnuté AK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 21:41 Muž Čendik [2] – Naměřené hodnoty
Zdravím vás a prosím o radu. Chtěl bych začít přihnojovat PMDD a tak jsem si koupil testy na PO4 a NO3. Naměřené hodnoty se mi moc nezdají, tak prosím o posouzení zda je to reálné a nebo jsem udělal někde chybu. V jedné nádrži viz prezentace, jsem naměřil pH 7,5; KH 7,5°dKH; PO4 0mg/l; NO3 10mg/l a v druhé o něco menší nádrži jsem naměřil pH 7; KH 9,5°dKH; PO4 1mg/l; NO3 0mg/l. Ty nuly znamenají že byl roztok úplně čirý. Nevím jestli jsem teda někde něco nezvrtal. Budu vdční za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 13:48 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: filipsi
Původně jsem to chtěl spočítat,ale už jsem se z matematiky nejednou ztrapnil takže děkuji
na dva měsíce to vystačí. palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:23 filipsi – Re: milous
A je problem rozpustit 6g v 72ml vody? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:06 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Sid
Tak budu muset ještě počkat dostal jsem totiž pouze balení 6g. coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: milous
Ano, myslím tím dávkovat denně 1 ml roztoku připraveného rozpuštěním 25 g KNO3 ve 300 ml vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 06:40 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Sid
Myslíte 1ml tohoto namíchaného poměru dávkovat denně? Omlouvám se odpověď je napsaná ve Vašem
zkopírovaném příspěvku ode mě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: milous
Na vaše akva spíš 25 g/300 ml. Pak vám 1 ml zvýší koncentraci NO3 o cca 0,3 mg/l a K o cca 0,5 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 21:58 Muž milosak [66] - Rostliny
Tak zítra budu mít k dispozici dvě složky KNO3 a PO4.

V minulosti jsem zde ze Sidem a ostatními řešil svoje problemi s GSA a GSD.
Z různých příspěvků jsem si udělal jaký si výtah a nějak mně tam nesedí hodnoty KNO3 v mg. na množství
vody.

,,,Na začátek by to takto jít mohlo. Jen to chce dávkovat KNO3 s citem - asi tolik, aby byly NO3 "měřitelné". )Chcete-li nějaká čísla, pak bych to viděl na roztok 25g KNO3 v 300 ml vody a dávkovat 1 ml denně.)
Po týdnu-dvou by mělo být vidět, jestli stačí tento postup nebo jestli bude vhodné přidat ještě něco

Jenom dodám, že 1ml roztoku KNO3 (6g KNO3 ve 300 ml vody) denně.
Taky dbejte na to, ať není příliš vysoko pH, (to sinicím svědčí), a tím pádem ať je raději více volného CO2 ve vodě. Testněte si tím Foskolem vstupní vodu - pokud bude vykazovat menší obsah P než voda v akva, zkuste snížit koncentraci P v nádrži častější částečnou výměnou vody. (Třeba denní, pokud to čas dovolí...) Přitom odsávejte sinici, jak jen to půjde. Nejprve jí pomožte z Cabomnby prsty, pak ji odsajte.
Pokud obsahuje vstupní voda "měřitelné" NO3, je i toto cesta, jak poměr N:P změnit,,,

Neni mně jasný jestli mám rozpustit 25 mg KNO3 v 300ml. destilky, nebo jenom 6 mg. KNO3 v 300ml.??
Děkuji za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:26 Muž pancéřníček [168] – Re: maxo
Já bych nejprve začal s CO2,není to oproti PMDD tak riskantní.A až se kytky pořádně rozjedou,případně bych přihnojoval.Ale kdyby rostly dobře a viditelně jim nic nechybělo,nezačal bych vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:11 Muž maxo [9] – Re: Sid
Takze podla coha postupovat a ako? Alebo zasa rada - vyskusaj a uvidis. Kde teda najdem hodnotne info? Preluskal som toho vcelku dost a vela zdrojov sa rozchadza. Rastliny vcelku idu,Limnophyla ako diva,Hygrophily uz tak moc nie, echinodory sa tiez daju. Priebezne namotavam zabi vlas a sem tam sa objavy zopar chumacikov stetinkove riasy.Tak co, prihnojit rastliny alebo nie, alebo co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.03.2010 14:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: maxo
Tilmannova tabulka platí "omezeně". Alkalitu vody v akva nezpůsobují jen (hydro)uhličitany, tím dochází ke zkreslení výsledků "měření".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:01 Muž kortezhugo [983] – Re: maxo
...zas ta tabulka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:56 Muž maxo [9] – Re: Sid
to som zistil podla Tillmanovej tabulky.Alebo mam zlu verziu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: maxo
Co2 12mg/l?! Bez umělého sycení vyloučeno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.03.2010 13:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: maxo
Máte nějaké problémy s kytkami, že chcete experimentovat s PMDD?
Lít do akva živiny bez adekvátního opatření ve formě CO2, světla a tepla, je "sázka loterie"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:47 Muž maxo [9] – PMDD a voda
Tak PMDD je doma.Chcem sa spytat ci ho mozem nasadit pr takychto parametroch vody: Ph-7,2 / dKh-6 / dGh-8 / NO3 pod 10 / NO2-nemeratelne/. CO2 by malo byt 12. Pytam sa preto, lebo niekde som cital ze Ph by malo byt do 7, len uz nemozem tu info najst. Dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:13 Muž Yirka [9126] – Re: Bak (OT)
Tak to mnou přece vůbec není psáno. Já klidně také uvádím dobré zkušenosti a zdroje jmenovitě a přidávám linky. Ale přímo ve spojitosti s daným a diskutovaným problémem. Kritizovaný kolega však do několika vláken vlastně nenapsal nic k tématu jen dal odkaz podívej se do E-shopu. A ještě narovinu přiznal že to je cílené cituji
" ano jsem spříznen protože si tam spousu vecí obednávám a je to pro mne výhodné "
... Takže asi tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: janmacu
Této firmě dělá distribuci mám pocit i akvarista.cz jde objednat s jejich produkty :) Namíchnete a jedete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:57 Muž maxo [9] – Re: janmacu
Toto bude asi najlepsi kontakt.Cena standart a dovoz do Trencina zdarma - super. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:46 Muž janmacu [18]
www.r.wz.cz/… na teto adrese sem si objednal PMDD cena výborná a ta rychlost , spokojenost najvyšší,fakt doporučuji a poštovné nízké potlesk X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:45 Muž kortezhugo [983] – Re: kubasan
...to mozem potvrdit - ja som mu tiez volal 3-krat za mesiac - potom som kaslal na to...od vtedy preslo 3/4 roka... X-)
...vsade kde je Andrej Mičica - to ani nepozeraj... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:23 Muž kubasan [18] - Rostliny
ked chces kontakt na pana ktory ti ho doruci presne vcas tak sa ozvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:21 Muž maxo [9] – Re: Haimdol
Dakujem za odkaz.Este som PMDD neskusal a asi by som sa nato dal.Zatial som nasiel len v CR a to je doprava drahsia ako samotny produkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:20 Muž kubasan [18] - Rostliny
pmdd.anminet.sk prave tento odkaz by som na tvojom mieste vobec nepouzil.mam snim velmi zle skusenosti cakal som na pmdd 3 mesiace.kazdy tyzden som mu volal a vzdy neake vyhovorky . cize velmi zle skusenosti mislel som si ze je seriozny pan ale bol to pravy opak. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:13 Usine – Re: tomm
světle zelenou později hnědne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:01 Muž tomm [3]
jakou barvu ma PMDD kdyz jej rozdelam do petky s vodou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 11:38 R Muž Silent [5949] – Re: maxo
Stačí použít vyhledávač: zvierata.hyperinzercia.sk/… pmdd.anminet.sk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2801