Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2006 01:11 Muž Horác [3942] – to Vodník
Hele, schrastil jsem neuvěřitelně starej, ale tutově fungující návod na přípravu PMDD. Myslím, že když ten postup přesně dodržíš, tak si na Tebe žádná měď nepřijde. :o)))http://www.horacovoakvarium.cz/moje_akvarium_chemie.htm#hnojiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 20:35 Sidonius – To MRP
Kdyby něco, dám vědět. ;-)
Hodně štěstí! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 20:07 MRP – 2Sid
S temi bakteriemi Vam to bohuzel nepotvrdim ani nevyvratim. "Mozne" to tedy z me strany je. Nic mene ty elka mohli zemrit na desitky jinych pricin ci na jine tezke kovy.

Jestli si dobre pamatuju parametr jeho vody bylo tam dkH 1?

I kdyby Pytel provedl test na med, asi by stejne nezjistil zda-li byla volna ci v chelatu.

Riziko by vsak bylo mnohem mensi, kdyby se v CR davkovalo kapkove hnojivo po kapkach a ne bezhlave po vedrech :)

Uz nemam tolik casu, behat po forech - zacal mi cas diplomove prace. :( Kdyby jste vsak nasel neco zajimave k tematu PMDD urcite u toho nechci chybet. Nechte mi vzkaz na ICQ:138796528 nebo na strankach akva.mrp-cz.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 11:10 Vodník – .
No ten test na měď je blbej, měří stupidně až do 7mg a přitom by měl být spíš citlivější. Možná tam je jen těch 2 mg/l. Řekl bych že ampulárie zesvětlali, jen jedna je hnědá, ale to je možná cikán.
V hormbachu maj levný sudy, 200 litrů za 300 kč. Takže nebudu mít problém vodu nechat odstát a můžu měnit klidně každý týden. Teda ten sud asi do panelákovýho 1+1 zrovna není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 09:05 Zabiják – JO
JO HUSTEJ JED ZABIJIM TIM RYBY PRAVIDELNE :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 00:13 Sidonius – Cu
To (hlavně) MRP:

Když jsme "analyzovali" možné příčiny úhynu Pytlových ryb, jistě bylo možno postřehnout, že mi ta měď nedala pokoj... ;-)
A opakovaně jsem chtěl znát vývoj okolo šneků, jako významné indicie... A přesvědčování, že měď v chelátech "není jedovatá", mne neuklidnilo, protože - jak jsme se shodli - tato vazba nemusí být (ani za "normálního" pH) trvalá. Domnívám se, že (kromě jiných možných alternativ) to budou právě bakterie, které za příznivých okolností, ("stará voda" = prodloužení intervalu výměny části vody = dostatek času k práci?), mohou měď z chelátu uvolnit, a to až v takové míře, že vzniklá koncentrace dokáže zahubit nejen šneky, ale i citlivější ryby. Jako např. dotčená Pytlova eLka....
Aniž bych chtěl umíněně stát za hypotézou, že za zmíněným úhynem je jen a pouze měď, nemohu než konstatovat, že ještě před opakovanou výměnou části vody, kterou (naprosto správně) Pytel provedl, měla být změřena koncentrace Cu2+...
Ale třeba je to všechno úplně jinak... :)
S vašimi závěry stran případných rizik a dobrovolnosti v používáni TC nelze než souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 22:08 Vai – Cu
Proč asi přidávají i profi výrobci Cu v chelátové formě do svých komerčně prodávaných hnojiv? Rostliny měď pro svoji výživu opravdu vyžadují.
Namátkou obsah dle výrobců:
- Rataj Bioflor: hnojivo obsahuje K, Mg a mikroprvky Fe, Mn, Cu, Zn, Mo
- Dajana Proflor: obsahuje stopové prvky (železo, zinek, mangan, měď)
- JBL Ferropol - draslík, železo, mangan, molybden, zinek, měď, bor a kobalt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 21:30 MRP – 2vodnik
podle me je v 10ml PMDD s TC cca 2 mg Cu.
Tzn. petina toho co jsi vypocital a tretina toho co jsi zmeril :)
BTW Jestli davkujes 5ml na 100 litru tak bych si spis delal hlavu se zelezem. Tech 5ml davka pro zarostla akvaria s minimem ryb.

Pro vypocty:
http://akva.mrp-cz.com/index.php?stranky=calculator
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 20:57 jesenius – to MRP
Monsieur, a ta měď se tedy v akváriu ukládá, nebo se ráčí nějak spotřebovávat, či přeměnovat do nejedovaté formy? Z toho važeho vědeckého popisu mi to nějak není jasné ;-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 20:56 MRP – 2vodnik
Jiste, ze jsi tu med nameril, vzdyt tam je :) Staci se podivat na krabici s TC. Zelezo take nameris.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 20:52 MRP – Cu
Kdyby se Cu uvolnilo vse najedno, dusledky si urcite kazdy dokaze predstavit. Kazdopadne me se mnozstvi medi v TC take nelibi a riziko tady samozrejme je, nic mene nikdo nikoho nenuti pouzivat zrovna TC. Pokud se tak nekdo rozhodne dobrovolne at si pak nestezuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 20:44 MRP – Cu
No kdyz pominu nevhodne pH, ktere v akva nenastane, muze byt vytesnen, za urcitych okolnosti reakcnejsimi prvky. Pripadne nemuzu ani vyloucit cinnost bakterii ci rozpad diky svetlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 17:48 Sidonius – Pat a Mat
A je to! :-D smich :) ano
(Nejak se těch smajlíků nemohu nabažit :-) )

http://www.patmat.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 15:50 blek – test
:-) ;-) :-) a jeto vyřešený :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 15:38 Vodník – MRP
Já dělal test. 10ml jsem rozmíchal v kýbli 10 litrů a změřil testem CU. Vyšlo 0,5 mg/l = 5 mg mědi v 10 ml PMDD. To je polovina než jsem spočítal, ale pořád ohromné množství.
Prostě jsem ho tam přestal dávat a vyměnil jsem třetinu vody.
Už mám dost ryb které hnojivo vytvářej, takže si dám s PMDD pauzu ....
Nerad bych zabil mojí krásnou a milou šnečici, co nakladla třetí trs vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 11:18 Sidonius – Cu
Zdravím vás, MRPe! :-)
Nedávno jsme tohle téma jemně naťukli, rád bych zkusil popojít kousek dál - shodneme se, že Cu vázaná v chelátu se může uvolnit? Pokud ano, kdy se tak může podle vás stát a s jakými případnými důsledky? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 10:34 MRP – Cu v PMDD
Tenso Coctail neobsahuje volnou med, obsahuje EDTA med. Toxicita obou medi je odlisna. Porovnavas jablka s hruskami. 10ml na 200l je obrovska davka doporucil bych ji jen pro ciste holandska akvaria s par rybami.

Pokud Ti vsak med i pres to vadi nepouzivej Tenso Coctail.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 19:45 cu – cu
jo chybí tam proč : proč by v tom hnojivu jinakj bylo měd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 19:44 cu – cu
Rostliny měď potřebují v malém množství... takže k jejímu hromadění nedochází,
alespoň toto bych tipl, protože proč jinak by v tom hnojivu byla měď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 18:53 Muž Horác [3942] – to Vodník II
PMDD a toxicita mědi - viz zde rybicky.net/forum/show.php…

(téma měchýřovka východní, Horác, 22.09.06, 17:50)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 18:02 Muž Horác [3942] – to Vodník
Že Ty už jsi zase olizoval ty žabičky? :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 15:08 Petr – PMSS-jed ?
Do 450 l dávám 20 ml denně, do 80l 2,5 ml denně, ryby jsou naprosto v pohodě, žádnou změnu nepozoruji, rostlinám to svědčí, či spíše si myslím, že bych dávkování mohl i zvýšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 14:53 Muž ivan [15] – nesmysl
Mám tohle hnojivo od Rosika,tam je dávkování 4až 6ml na 100L.Osobně dávám 10mm na celou 300L nádrž.Na ryby nemá žádné účinky a to jsou ancistrusi a neonky dost choulostivé.Jestli má někdo problémy s rostlinama tak PMDD je levné a účinné řešení,za tím si stojím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 13:52 Muž Martin76 [5] – PMDD
Je to zvláštní, ale PMDD používám a rybky se tváří spokojeně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 12:09 Štěpán – .
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 11:33 Vodník – PMDD - jed ?
Tak jsem spočítal že při používání PMDD 10ml na 200 litrů vody
je v jedné dávce 9,64 mg mědi tj. na 1 litr 0,0482mg.
Takže už v 1 dávce může nastat hynutí měkýšů a za 14 dnů používání je to již 0,67 mg/litr !!!!!!!

Vstřebávají měď rostliny ? Pokud ne, tak výměna vody by nestačila. Používá někdo PMDD a žijou mu ryby ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 11:57 Vodník – .
No u salámu to poznám, stačí když si čuchnu. U PMDD jsem nevěděl, jestli se neničí některé látky. Jestli je to plíseň, řasy, .... tak to můžu vyzkoušet a uvidím třeba po týdnu mimo lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 02:31 MRP – 2matlala
Autor puvodniho textu se trochu spletl, raselina zmensuje pH, dK i gH. viz muj test raseliny.
http://akva.mrp-cz.com/index.php?stranky=clanky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2006 20:28 Usine – nerostou
Je několik základních věcí které musíš dělat.
1, dobré světlo
2, Měnit vodu 1/3 – 1/5
3. dobrý filtr
4. hodně rychle rostoucích rostlin
5. Poměr mezi pH a uhličitanovou tvrdostí
6. Dno bez vápenatých příměsí.
A potom už jen vydržet několik měsíců a je to. Určitě ale ze začátku z PMDD počkat . To je lepší začít s co2.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 20:06 kyblikojd – řasy vs rostliny
Matlalo, myslím že to s tvrdostí vody nemá co dělat, to že rostou spíš řasy než rostliny je způsobeno zřejmě jiným faktorem, špatným světlem, špatným (ne)hnojením, vysoký obsah no3 a jiných živin... Mám teď podobný problém v krevetáriu, čekám ale na zaběhnutí filtru, a zatím nezbývá než řasy mechanicky odstraňovat (krevety fakt nezvládaj, to by musely prasknout, to je jasný :-) ) a jednou už začnou ubývet (resp. přestanou přibývat). Pokud ne, tak je problém,a musí se znovuzaložit . ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 11:27 Muž matlala [798] - Rostliny – nerostou rostliny a rostou řasy
Mozna mas vysokou celkovou tvrdost a tu neodstraníš vyvařením ale přidam jeden komentar:[16] Nahlásit nevhodný komentář 14.08.2006 14:40 | kyblikojd ® | Blbost,jestli máš CEĽKOVOU Tvrdost 26 dgh,tak s tím nepohneš rašelinou. Rašelinou jen zmenšíš pH a voda bude kyselejší. Celkovou tvrdost můžeš snížit buď iontoměniči,nebo reverzní osmozou. Poslední možnost je přidávat destilku, která má tvrdost samozřejmě 0. Přechodná tvrdost se dá odstranit převařením. rostliny ti růst musí, musíš si jen vybrat správný druh. Uvádím např. tyto kterým nevadí ani kolem 50°dGh a časem si zvyknou: egeria densa, hygrophila (polysperma, guyanensis,siamensis,a další),anubias barteri,cryptocoryny (většina druhů),sagitaria subulata, limnophilůa,cabomba,a spoustu dalších. Např. echinodory ti v této vodě moc nepůjdou, pak ještě některé heternanthery a samozřejmě i další rostliny,ale tamty 100%jdou, ty si kup (hlavně ty hygrophily- rychle rostou).Filtr je zajímavý, já už ovšem v něm vidím jak bych si ho hned předělal podle svého na vnější filtr :-) a mimochodam sera siporax jsou jakoby ty keramické kroužky a ty mají na akvarista.cz mnohem levněji (myslim 1000ml/160kč) holt jenom nejsou značkový sera.Já osobně, bych třeba do takovýho akva, když chceš teda určitě filtr dovnitř koupil molitanovou kostku, no ale tadyten taky asi špatnej nebude. Možná by bylo dobry třeba ho zepředu zakrejt plátem břidlice, nebo nějak namaskovat jako že je tam skalka, to by taky bylo pěkný! Všechno z vybavení co de dej dozadu a zakrej rostlinama, a to hodně rostlinama, ať je to totální prales. Pak budu hodnotit. Dyk v 10l akvárku koupíš v aquadaho jeden košíček hygrophily guyanensis a máš tak zaplněno, že by ses sám divil. ano Tak to ještě trochu uprav a budu se těšit co se tu objeví :-) Ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 01:23 MRP – 2 Vodnik
nizka teplota=> zastavuje pripadne zpomaluje rust nekterych organismu v roztoku, zpomaluje chemickou degenaraci

tma => zastavuje rust nekterych organismu, zastavuje "foto-degeneraci" .

ticho => :))

Na Kribu se muzete docist pridavani kyselin proti rust plisni, ale to vam vubec nedoporucuji.

PMDD vubec nemusis davkovat denne. Ukolem PMDD, neni jen nahradit zpotrebovane latky rostlinami, ale take drzet zpravny pomer koncetraci.
Vzdy pri vymene vody, naockuji jednu velkou davku tak, abych drzel zelezo a dusicnany, kde maji byt. A pak kazdych cca 4-5dni davam cca 0,5-1ml/100 l. Dusicnan amonny s dusicnan draselnym davkuji zvlast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2006 19:26 logos – pmdd
Pmdd se má uchovávat v lednici protože při vyšší teplotě se začnou množit plísně, bakterie a řasy a pmdd roztok vám jednoduše zplesniví a zkazí se. To je jako kdybyste se ptal proč se má v lednici uchovávat např. salám. S vaším nápadem dávkovat 1x za půl roku půl litru pmdd zásadně nesouhlasím, a V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ BYCH HO NEDOPORUČOVALl!!!!! Tím dodáte do vody okamžitě velké nadměrné množství živin, přemnoží se řasy, uhynou ryby a nastane celkový kolaps biologické rovnováhy (pokud nějakou máte) (a akvárium popraská a rozletí se na kusy smich ). Toto by fungovalo, pokud by se hnojivo uvolňovalo postupně. Proto bych nezanedbával přesně stanovené denní dávkování jak je detailně uvedeno v návodu!!! Pokud nemáte dostatečné množství času, kupte si raději tuhé hnojivo, nebo i některá tekutá hnojiva se dávkují např. 1x týdně. ani dávkovač není dle mého pro pmdd vhodný, a to z důvodu na který jste již přišel - nutnost chladu! S dusičnanem draselným raději také opatrně!!!!!!! ano ano ano tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 18:18 Štěpán – .
Pánové, že se nestydíte! no ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 17:17 Sid – To Blek
potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 17:13 Vodník – Blek
Jo to je něco pro lidi, z nějaký reklamy ne ? Na reklamy nekoukám, protože mě otravujou, tak jsem se hned nechytl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 17:12 Vodník – .
Vypadá to že nikdo neví proč to má být v lednici, jen se to tak traduje :)
Ale zatím to měnit nebudu, experimenty nechám až se mi to rozroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 17:09 blek – :-)
protože akvaregulax večer chutná a ráno pomáhá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 17:07 Vodník – .
Ale když dám najednou hodně, rostliny to nespotřebujou hned a mohlo by to škodit rybám(NO3 určitě). NO3 už mi stouplo na 100mg, to je doporučená max. hodnota, tak KNO3 už asi přestanu dávat. A jak víš že akvaregulax zabrání zkažení pmdd ? To je akvaregulátor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.09.2006 17:03 blek – lednice
S tou lednicí je to určitě nějaká blbost, když to smícháš z akvaregulaxem aby se to nekazilo, tak žádnou ledničku nepotřebuješ, taky je asi zbytečný dávat tam každý den několik kapek, kdo na to má pořád myslet. když tam dáš asi tak půl litru za měsíc, kytky ti nebudou chcípat nedostatkem NO3 a ušetříš za výrobu dávkovače. Akorát pak nesmíš měnit vodu abys neplýtval hnojivem ale to je taky pozitivní, vždyť je voda čím dál dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:51 Vodník – .
A k čemu mi budou ? Píšu že PMDD musí být v lednici. To by ten dávkovač musel mít chlazení. Kdyby nemusel být v lednici, udělám si dávkovač z nádoby a tenký trubičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:42 sID – To Vodník
Existují automatické dávkovače hnojiv, tedy i PMDD. Kdo hledá - najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:16 Vodník – .
No ale otrava je každý den tam trochu lejt. Lepší by bylo udělat malou dirku a nechat to kapat do akvárka a měnit to po měsíci. Ale holt když to má bejt v chladu .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 15:24 Štěpán – .
já nevím, proč o tom pochybovat, je to napsané všude, tak něco na tom asi bude. A mít flaštičku s hnojivem v lednici snad není takový problém. člověk si hned nemusí namíchat najednou dva litry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 13:17 Vodník – PMDD - je tu chemik ?
Proč se namíchaný PMDD musí uchovávat v lednici ? Opravdu by teplota mohla uškodit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 14:00 MRP – PMDD
Vsak PMDD je velka veda:) Ostatne jako vsechny hnojiva obecne, protoze neexistuje zadne univerzalni hnojivo - hnojenim se musi doplnit vzdy jen to, ceho se nedostava...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 17:25 Marccello – hnojiva??
jasněže jsem rád, já jen, že mi to od Vás přišlo už moc vědecký, až jsem tomu přestával rozumět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 17:04 MRP – PMDD
jj presne tak:) nez sem zacal s PMDD, tak po nakupu kytek pomalu odchazely... asi po 3 mesicich jsem poprve umichal PMDD a obrat o 180 stupnu:) Uz jsem si taky poridil videl:) Nastesi je PMDD za hubicku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 14:57 Sid – Hnojiva?
Marccello: "ja nehnojim vubec ničim, a kytky rostou, že je musim trhat".
Tak je hnojí někdo za vás. Buďte rád! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 13:28 Marccello – hnojiva??
čau lidi - teda když to tak čtu, ve kterymže vyzkumaku to pracujete?ja nehnojim vubec ničim, a kytky rostou, že je musim trhat ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [69] 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=3401