Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:47 Žena ustavprochore [567] – Re: fugo
Já bych na vašem místě jako první vytáhla kořen a nacpala místo něj kopici opravdu rychlerostoucích rostlin - Egérie, Rotala, apod. Někam do rohů i nějaké plovoucí rostlinky - Limnobium, Pistie,... jsou dobří "žrouti" dusíku. :-) Anubiasy zbavila řasy ve slabém roztoku Sava (koncentrace roztoku i čas k dohledání ve fóru).
Pokud nejsou nad zářivkami reflektory, zvážila bych jejich přidání.
A jen bych měnila vodu + odsála binec z povrchu, taky se mi stalo, že se mi při týdenním hlubším odkalování "sekly" kytky. hmm
Dno je měněné nedávno, tak taky bude chvíli trvat, než se rostlinky uchytí...

Na odpověď ohledně PMDD si musíte počkat na někoho zkušenějšího, za mě, začátečníka - selektivně, jen co bude potřeba, a časem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:21 listicka80
No já jsem PMDD přestal dávat z jednoho prostého důvodu. Po aplikování se mi do půl dne začala množit řasa. Takže s tím PMDD prosím opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:17 fugo – PMDD ano či ne?
Fotka k příspěvku Dobrý den, i přes častou výměnu vody se mi v akva nejvíc daří řase a rostliny spíše stagnují než rostou.Už ve vodovodní vodě je vyšší obsah dusíkatých látek, tak že zvažuji pomoct rostlinám PMDD bez KNO3. Co vy na to, nepomůžu jen té řase? Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 22:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ondrak
Takže nezapomeňte, že méně je někdy více. Zvlášť při vašich světelných podmínkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 22:18 Muž ondrak [2] - Amerika – Re: Sid
Děkuji mnohokrát, právě se chystám to objednat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 21:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ondrak
Podle těch chlorotických listů Hygrophily a Anubiasu to vypadá na pravděpodobný nedostatek železa. S ohledem na velmi nízkou intenzitu osvětlení bych nedoporučil přihnojování PMDD, snad jen (opatrně a po velmi malých dávkách) železem.
Jako jeho zdroj používám toto: pmdd.mrp-cz.com/…
Dávkování asi nějak takto:
5 g Plantex CSM+B rozpustit ve 200 ml vody, denně aplikovat 0,5 ml roztoku, ten uchovávat v ledničce.
Už na prvních nových listech výše jmenovaných rostlin byste měl vidět, jestli byla zvolená "terapie" správná.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 13:36 Muž ondrak [2] - Amerika – Re: Sid
Potřebné info už jsem doplnil do profilu.
Nějaký fotky udělám večer ;-)
Je tu ještě někdo, kdo by mi pomohl s PMDD? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ondrak
Jaké jsou rozměry akva, čím do něj svítíte, (typ osvětlení, značka, příkon...), jak dlouho (kolik měsíců/let) těmito zdroji svítíte, kolik hodin denně svítíte, jaké a kolik kterých rostlin máte v akva a jaké a kolik rybek máte v akva? :-)
Jak je vidět, fotit fotíte. Tak nasekejte hromadu fotek toho vašeho akva, ať je na co kouknout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 02:04 Muž ondrak [2] - Amerika – PMDD - jak dávkovat, namíchat, skladovat, koupit?
Srdečně zdravím zdejší komunitu... X-)

Akvárium mám již delší dobu, ale posledních pár měsíců se mi zdá, že kytky spíše přežívají (mnohdy ani ne úspěšně), než žijí. Rozhodl jsem se to změnit, než se každej večer před usnutím koukat na tu nažloutlou hromádku neštěstí. spim

Moje znalosti v oblasti složení vody a chemie jsou mizerný. Do dneška jsem rád, že jsem na zš s tou čtyřkou z chemie prolezl. Proto žádám o pomoc:

Otestoval jsem si vodu.
pH: 6,8
Fe: mizerných 0 mg Fe/l (nepovedlo se mi ani naměřit - v důsledku tohoto nedostatku asi kytky žloutnou)
No3: 10mg No3/l
No2: nic
Co2: 9 dkH
P (fosfor): méně než bídných 0,5 mg P/l

Z výsledků jsem vyvodil koupi flašky Biofloru a Makronu. Vzhledem k tomu, že za oba tyto přípravky bych zaplatil přes 700,- vč. poštovného (pro studenta s mým kapesným je to už docela investice stydim ) jsem se rozhodl dozvědět se něco o cenově přijatelnějším PMDD.

Jelikož v chemii jsem vybouchl (doslova, pokus na zš se nezdařil potlesk ) a vzorce mi nic neříkaj, potřeboval bych se dozvědět kolik jakého PMDD a taky kde koupit. Nejspíš bude nutno nějak množství jednotlivejch složek vyvodit z mnou uvedených parametrů vody. Jak jej mám namíchat, skladovat a dávkovat? Akvárium má objem 80l (asi nutno odečíst nějakých 10l na serepetičkách v něm).

A jaké máte s PMDD zkušenosti vy, nemusím se toho bát?

Za případné reakce budu moc vděčnej, protože nevím, kde jinde bych hledal pomoc.
Předem děkuji, Ondra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 02:10 Muž Horác [3942] – Re: medved
Napadá tě jinej důvod? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 01:39 medved – Re: Haimdol
že by to hnojivo všichni nabízeli jen kvůli penězům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 19:12 R Muž Silent [5949]
Taky myslím. Tady bude hnojení kontraproduktivní a zaděláš si jen na problémy se řasami. Těch pár rostlin utáhne "hnojivo" z rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 19:02 Muž filipsi [1295] – Re: losos
Myslim, ze to akva nepotrebuje (a ani potrebovat nebude) hnojeni zadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 18:21 Muž kortezhugo [983] – Re: losos
...kolko to ti neporadim...ale inj.striekackov 2ml :-) -si kup v lekarni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 17:52 losos – losos
Fotka k příspěvku chtěl bych se zeptat kolik mám dávkovat PMDD do akvária. akvárium má 35litrů čistý objem cca 27litrů. Myslel jsem tak 1ml ale podle toho co jsem tu čet tak to bude asi moc a pokud to by to bylo méně než jeden mililitr tak mi prosím napište čím takhle malé dávky odměřujete :-) akva viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 17:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Jen tak na okraj - FERRIN "ukáže" Fe-EDTA i ve vodě s pH (cca) 6,7...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 06:30 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kajo
Pokud máte železo jako chelaton tak se nic neděje, pokud jako síran v přídavku, tak ho asi test nenajde protože pokud bude pH nad 7,2, tak zůstane vysrážený. Navíc když Sid tvrdí že si to kytky přeberou i ze sedimentu na dně, tak má asi pravdu, jinak by se nedávaly k echinodorům rezavé hrnce a tak dál :) To by měl být podle mého závěr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 00:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kajo
Zvednout pH? Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 23:53 kajo
zvednut ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:34 Muž Horác [3942] – Re: Bak
Sid napsal: Zkusil jsem, jak "rychle" FERRIN "najde" (cca!) 1mg Fe-EDTA ve vodovodní vodě o pH ... 7,5 a je to otázkou několika sekund. :)
Sid napsal:... ve formě Fe-EDTA při pH 7,5 zůstává chelatizováno jen cca 5% Fe
Tohle přesně jsem měl na mysli ... při pH 7,5 95% Fe není vázáno na chelaton, takže důkaz resp. stanovení železa není problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
...v chelatonu je Fe jako na obláčku a mělo by jít testnout jakýmkoliv testem...
Nevím, jestli naprosto jakýmkoli, :) ale FERRINem od Rataje ano. :-)
(Jiný k dispozici nemám, tento mi v případě, že mě "zvědavost" přemůže, stačí.)
Zkusil jsem, jak "rychle" FERRIN "najde" (cca!) 1mg Fe-EDTA ve vodovodní vodě o pH (cca - měřeno amatérským pH-metrem!) 7,5 a je to otázkou několika sekund. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:29 Muž Horác [3942] – Re: Bak
Nemám ponětí :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Horác
Hezky podané. Na atomáku bych si zařádil, to by se železo neschovalo. Jinak nevím, juknu do normy na spektrometrické stanovení, tam bude asi potřeba nejdřív hodně okyselit. Nevím z hlavy co je obsahem běžných testů, ale budou určitě podle zmiňované normy. Fenantrolin ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:15 Muž Horác [3942]
Bak napsal: ... v chelatonu je Fe jako na obláčku a mělo by jít testnout jakýmkoliv testem :)
Já měl za to, že kov je v chelátu stericky chráněn a proto je velmi obtížné ho "testovat" (viz maskování kovů). Chelaton dokáže sebrat kov aniontu (větší afinita), ale zkus ho sebrat chelatonu (sterická ochrana). Nejdřív musíš narušit stabilitu chelátu (u železa např. zmíněnou změnou pH). Dokázat můžeš jen volné železo, ne to, které si drží chelaton "v kleštích" ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Omlouvám se, vlastně jsem už dělal alkalické čištění s EDTA - Na a to navázalo do roztoku na vysokém pH železo. Takže to byl ode mne přebrept, v chelatonu je Fe jako na obláčku a mělo by jít testnout jakýmkoliv testem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kajo
Včera v 17:53 jsem vám napsal (IMHO):
Jestliže jste "něco naměřil" (test vyšel slabě do růžova), pak máte v akva železa dostatek.
Dostatkem myslím dostatek, ne nadbytek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:11 kajo
no tak som teraz stoho jelen tak davkujem moc lebo test neni schopni zmerat hodnotu kvoli ph pod 7?pmdd mam Plantex CSM+B
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Kajo píše, že dávkuje 6-7ml PMDD na 220 l.
Nevím, jakou formu chelátu(ů) obsahuje jeho PMDD, ale ve formě Fe-EDTA při pH 7,5 zůstává chelatizováno jen cca 5% Fe, v případě Fe-DTPA cca 60%... :-)
"Nějaké" Fe by tedy ve vodě mohlo být i při pH nad 7,2, otázkou je, jestli je ho FERRIN schopen "zachytit"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Špatně jsem to napsal, když je pH vysoko, tak je železo v sedimentu, možná bakterky na dně ho okyselí a dostane se ke kořenům kytky nebo má velice slabou aktivitu ve vodě, ale hlavně když není ve vodě nad pH 7,2 , tak ho žádný test nenajde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:52 Muž kortezhugo [983]
...ja napr. Fe ani nemeram - ale viem kolko "pridavam" som pisal p.Ratajovy kolko sa prida Fe?...
"plná dávka Brutusu 100ml/200 l vody Vám na 1l vody pridá asi 0,3 - 0,35 mg Fe" - kto pouziva Brutus tak mu to trochu "pomoze"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 10:51 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: kajo
No co se týká testu Ferin od Rataje tak je nutno počítat s dost velkou nepřesností. Jelikož mám vyzkoušeno že hodně záleží na tom kolik přidáte toho prášku co je přiložen. Ten má největší vliv na zbarvení do růžova. No a v návodu je psáno na špičku přiložené lžičky, což je dost velké rozpětí.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 10:39 Žena ustavprochore [567] – Re: kajo
Tak já zkusím střelit... :) Třeba proto, že vašich 6 - 7 ml je do akva jen s echinodory "koňská dávka"? ;-)

Nejsem sice na hnojení žádnej odborník (díky Sidovo radě používám PMDD, resp. vybrané komponenty, jen asi 2 měsíce), ale když se mi něco nezdá, hnojení spíš ubírám, než abych přidávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 09:36 kajo
ked zapnem co2 tak udrzim ph okolo 6,8 a menej ale stale mam nažltle listi a neviem preco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Kytky si to už přeberou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kajo
To závisí jestli máš pH pod nebo nad 7,2. Nahoru se ti železo v akva vysráží a pod se ti udrží rozpuštěný.
Mno nebo tak nějak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:07 kajo
nam len echinodorisi teraz som dokupil plavajuce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:01 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Sid
Souhlasím.... kdyby jste pěstoval rostliny náročnější na Fe jako třeba Blyxa japonica... železa bych v akvárku ještě přidal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2009 17:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kajo
...ked som skusal moju vodu tak mi test visiel slabucko do ružova nepodobalo sa to testovaciemu...
Jestliže jste "něco naměřil" (test vyšel slabě do růžova), pak máte v akva železa dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:42 kajo – Pmdd a test na Fe
Zdravim kupil som test na fe od rataj kde pisu ze optimalne 0,5 s porovnavacim roztokom na 0,5mg/l no ked som skusal moju vodu tak mi test visiel slabucko do ružova nepodobalo sa to testovaciemu test som mal 42 hodin.davkujem 6-7 ml na 220L a stale nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kajo
Co zkusit použít měrku přiměřené velikosti - třeba injekční stříkačku?! Změříte objem jednotlivých složek, ten vydělíte 5 a máte "zváženo". :-)
Jestli nemáte podobnou měrku, stačí, když uděláte z jedné hromádky pět alespoň přibližně "stejných". Nepřesnosti, které se takto dopustíte, se nebojte - nejste v laboratoři a nic tím nepokazíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 22:44 kajo
akurat problem je vtom ze nemam vahu co mera grami tam je problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:19 Wexelo
No v poměru k 100 ml, čili když máš 5g na 500ml tak logicky dáš 1g do 100ml aby jsi zachoval poměr. :-) Takže vydělíš váhu v originálním sáčku pěti a namícháš do 100ml. Snad to jde pochopit z mého kostrbatého vysvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:33 kajo
pmdd s kno3 ale kno3 tam nepridavam mam tu PMDD s Plantex CSM.aj ked som miesal do 500ml sa mi to tvorilo ja by som potreboval namiesat na 100ml ale neviem kolko coho mam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:31 filipsi – Re: Marri
Tak se podivejme na to, co se s tim muze stat - mohou tam narust nejake plisne, a jine organicke veci. Podle me v normalni mire zadny velky problem, jsou to stejne veci, co letaji vzduchem, a stejne v akva uz bydli.
Pri snizeni teploty muze zacit krystalizovat, rozpustnost, pokud jsme vytvorili roztok blizky nasycenemu s klesajici teplotou klesa.
Pusobenim napr. slunicka se mohou rozpadat nejake ty chelaty a treba Fe oxidovat.
Tak nejak nevidim moznost, jak by se modlo "zkazit", aby pro akva bylo jako hnojivo nepouzitelne.
Micham ho do normalni vody (pravda, moje voda je destilce dost blizko), a skladuju v garazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:08 Marri – Re: Moucha
Samozřejmě že jsem ho dala do destilky - množství dle návodu, všechny složky, skladovala jsem ho v ledničce, tak bylo ok, ale pak jsem ho zapomněla v koupelně při pokojové teplotě a bylo ko, s tím bílým kalem=zkažené-zlikvidovat. Neptala jsem se já ale kajo, jestli ho může používat?
Tak já si myslím, že teda ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marri
no to hnojivo by se mnelo bezezbytku rozpustit v danem objemu destilovane vody, pokud ne tak je nekde problem.... jaky druh mash presne? protoze PPMD ma ruzne michani... (napr. s/bez KNO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 08:21 Marri – Re: kajo
A kde ho skladuješ? Když se zkazí, tak to je jasný, že to není dobrý ne asi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:09 kajo
tak vadi to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mirlun
Cheláty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 10:42 kajo
mne sa to tvori stale ale vzdy to precedim cez sitko..ked su biele chumace tak je to pmdd pokazene?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2951