Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 22:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kody33
kody33 napsal: Poradte mi prosim, ci mam zacat pridavat KH2PO4 , ak ano, ako ho rozrobit a ako davkovat, mam doma 6g balenie KH2PO4. Dakujem
Toto som prehliadol... Ja rozpustím 1 g KH2PO4 v 15 ml vody (fľaška z kvapiek) a denne 1 kvapka na 40 l pridá týždenne cca 0,4 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 22:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kody33
Neviem, či dobre vidím na tej fotke, ale to sú na liste zelené malé škvrny? To by mohla byť zelená fľaková riasa (GSA) z nedostatku fosforu ešte z minulosti. No a ak dobre vidím, listy žltnú od konca / okrajov? To by mohol byť nedostatok dusičnanov.

Tie namerané hodnoty sú asi v mg/l a nie v ml, však? Potom 0,5 mg/l fosforečnanov je dobrá hodnota, i dusičnany sú OK, takže možno stačí trochu počkať, ale CO2 by som i ja odporúčal, vie to dosť oživiť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 22:10 kody33 Re: kody33
Fotka k příspěvku este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 22:10 kody33 Re: romant
Fotka k příspěvku tu su nejake fotky, slabucke su ale aspon nieco
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 21:59 R Muž romant [27987] Re: kody33
Nebyla by fotka těch postiženejch listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 21:56 kody33 Re: slavko
Slavko ani ty si si to asi neprecital dobre:-))) naco by som pridaval gulicky od rataja ked som do dna napichal osmocote - NPK a vsetky microprvky s pomalym vylucovanim???:-))aj pod Echinodory samozrejme xixixixi to by malo urcite tiez pomoct, skor mi zase ide o to, ze bolo vsetko ok, a potom nastal rozpad listov, nie som odbornik, ale pisali na internete, ze tej rastline pri nekrozach a rozpade listov moze chybat P alebo draslik,preto som sa pytal na to, ci mam este pridat PO4, alebo nie, riasu ma skle nemam
ide tiez o to ze davkovanie Pmdd je vsade pekne rozpisane, nemam s tym problem, problem je v tom ze PO4 sa pridava samostatne, a neviem zistit do akeho mnozstva vody to mam rozrobit, a ake mnozstvo mam davkovat denne alebo tyzdenne, alebo vobec nedavkovat, ked je teraz uroven PO4 v akva mezdi 0.25 -0.5mgl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 21:21 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: slavko
jistě že není všelék, ale podpoří růst rostlin. Čaj také neléčí, ale v kombinaci s aspirínem, se člověk potí víc ;-) výměna vody určitě pomůže. Nevím, hnojivo do substrátu nepoužívám, takže v tomto ohledu mlčím. Co se týče naměřených hodnot, nevypovídá to o nějaké přehnané hodnotě. Spíš bych teď asi jen měnil vodu a tím snižoval N látky. Přidávat další hnojivo mi teď nepřijde moc rozumné. Spíš bych se to snažil uklidnit a pak pomalu začít přidávat postupně jednotlivé složky, podle toho, jak se bude nádrž chovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 21:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Štefan
CO2 nie je všeliek a nutnosť jeho použitia závisí najmä od intenzity osvetlenia. Ak to rok šlapalo dobre aj bez neho mi vraví, že nutné nebude, skôr sa nahromadili/vyčerpali nejaké živiny. Ja by som akvárko prepláchol viacnásobnou výmenou vody obdeň. Lenže výsledok sa neprejaví hneď. Pre echinodor môže byť dobrou pomôckou aj nejaká tá guľôčka s hnojivom ku koreňom. Ratajove guľôčky nie sú drahé a môj echinodor proti nim nikdy neprotestoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 21:03 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: kody33
aha, tak to je ovšem jiná, ano tak jsem to pochopil špatně. Ale i tak platí to co2. Jinak poměr mezi NO3 a PO4 by měl být v rovnováze. Ale třeba v mé nádrži "Levé spodní" rozhodně není a stejně je vše v pohodě. Já se spíš řídím podle toho, co se v nádrži děje. Nikdy jsem testy nepoužíval, tedy občas jsem zkusil NO3 test, ale když jsem viděl, že je vše v normálu vyprd jsem se pak na to. No3 přidávám podle počtu ryb a rychlosti růstu rostlin. Po4 zase podle zelených teček na předním skle. Byly, tak jsem očistil sklo a přidal na fosforu. A tak jsem to dělal do té doby, až se přestaly vytvářet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 20:50 kody33 Re: Štefan
asi si ma nepochopil Stefan, alebo som to nie celkom presne napisal:-))) takze este raz, do akva som nepridaval nikdy a nic, rok bolo akva v pohode, rastliny rastli priemerne, po roku som zacal sledovat problemy s rastlinami, prestali rast a zacali sa rozpadat listy, tak som si nieco precital a usudil ze je v akva nedostatok zivin asi:-))) tak som teraz pred 10 dnami vyhnojil dno, a zacal pridavat Pmdd, takze to tak nemam cely cas ako sa ty domnievas, a problem z riasami tam nebol sem tam stetinka.islo mi skor o to ci koncentracia PO4 0.5ml je dostatocna alebo ju potrebujem zdvihnut v pomere k NO3
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 20:07 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: kody33
problém bude totiž pravděpodobně v tom, že v tvé nádrži došlo k nerovnováze. Světla máš tak na hraně, rostliny tím pádem nezbaští tolik, kolik jím tam toho neservíruješ. Látky se hromadí a řasy si začínají chrochtat. Pokud podpoříš růst rostlin CO-čkem, rostlinky dostanou větší hlad a postupně se ta nerovnováha vyrovná. Podpoř to ještě pravidelnou výměnou 50% vody týdně a uvidíš, co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 19:59 kody33 Re: Štefan
jo:-)) tak idem zhanat drozdie hadicky difuzor, a idem pridavat CO2 burciakom:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 19:52 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: kody33
ode mně stručná rada, uber hnojení, začni přidávat co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 19:30 kody33 – KH2PO4
nastal mi nejaky problem v akvariu, zacali sa mi rozpadat listy u Echinodorusov po okrajoch, a na niektorych je aj nekroza - cierne skvrny,a objavila za mi zelena prisadnuta riasa na starych listoch, rok som to mal v pohode, tak som zacal davkovat Pmdd, vyhnojil som dno z kapsulami naplnenymi s hnojivom Osmocote.
Aktualne som nameral tieto hodnoty:NO3 25ml, PO4 0.5ml, ph je 7.5Ph, co2 nepriadavam, svetlo je priblizne 0.5w na liter.
Poradte mi prosim, ci mam zacat pridavat KH2PO4 , ak ano, ako ho rozrobit a ako davkovat, mam doma 6g balenie KH2PO4. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 07:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: slavko
tak to už je trochu jiná písnička, ale samozřejmě souhlasím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 23:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Kvôli tej neistote si rád z času na čas hodnoty zmeriam, aby som bol v obraze, či niečo nejde do extrému (proste to nedokážem vždy odhadnúť zo správania rastlín, premenných je priveľa). Lenže test na draslík nemám a hoci som ho videl (je napr. v jednom morskom kufríku JBL), pripadal mi hrozne drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 22:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Štefan
Štefan napsal: přesně jak to popisuješ, pokud měníš 50% vody každý týden, což i prodejci hnojiva doporučují, nemůže se stát, že se ti nějaký prvek nahromadí v kritické hodnotě.
Ale môže, či až v "kritickej hodnote" neviem, ale rozhodiť pomer to môže výrazne a potom sa začnú diať veci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Ano, tu mez jsi definoval naprosto presne ;-) .

Mam-li tedy byt konkretni, pouzivam smes latek jako u EI, ale momentalne ve tretinovem mnozstvi oproti plnemu EI, u mne to dobre staci. Z toho ale mohu rict jen to, ze pri mych vymenach vody mam v akvariu draslik nekde mezi 0 a 20mg/l, coz sam uznej, je sileny rozptyl, jasne ze to bude spis nekde na stredu toho rozsahu, ale vim to ja? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:48 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zervan
přesně jak to popisuješ, pokud měníš 50% vody každý týden, což i prodejci hnojiva doporučují, nemůže se stát, že se ti nějaký prvek nahromadí v kritické hodnotě. To by jsi to tam musel prát pod tlakem. Jinak se mi osvědčilo hnojit denně. A co je důležitější zjištění, pokud ubereš na přísunu CO2, rostliny na to velmi rychle reagují. Tedy aspoň ty moje určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Hm, no pokiaľ by sa dala Limnophila pokladať za indikátor prehnojenia, tak v tom prípade určite neprehnojujem, lebo mi rastie ako divá stále. Som jej už aj chcel zbaviť, ale bol som prehovorený, aby som ešte vydržal a pôjde časom do jedného plánovaného akvária. Nervy som strácal ani nie preto, že som ju musel každý týždeň nanovo strihať, ale preto, že prakticky denne bola vyplávaná, keďže nestíhala nové korene tvoriť. Potom som si spomenul na slávnu horácomatku a už je to OK - každý týždeň rastliny z nej vyberiem, zostrihnem vrchnú polovicu a tú dám späť :) Každopádne je to zaujímavé, že vie tak zareagovať na nadbytok niečoho.

Čo sa hromadenia týka: pokiaľ sa mení týždenne 1/X vody, tak sa môže vo vode nahromadiť nanajvýš (ak sa vôbec nič nebude míňať) X-násobok množstva dodaného týždenne. Druhá vec je prípadné hromadenie v substráte, ale do môjho inertného kremičitého piesku to asi moc nebude :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 12:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Velice spatne mi rostla pri vyssim hnojeni rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora . Pak jsem nejaky cas diky leceni ryb nehnojil, a ona se slusne rozrostla i z uboheho zbytecku. Jak jsem zase zacal hnojit, vzrostle rostliny se behem nejakeho casy rozpadly. Jenze cim presne a konkretne tenhle ukaz u mne je, to asi nezjistim.

Ono asi nema cenu resit, kdo kolik ceho za den prida, protoze stejne nevime, komu rostliny kolik ceho spotrebuji. Pri vetsich a castych vymenach vody by se jeste o tom mluvit dalo, ale je treba si uvedomit, ze snadno muze nastat situace, ze se neco hromadi az k nejake mezi, i kdyz se co tyden vymeni polovina vody.

Jsem smiren s tim, ze nektere rostliny ve stavu jak to mam, pestovat nebudu, a protoze mnoho jinych roste dobre, zas tak moc to neboli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 12:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Štefan
Spravil som nejaké fotky (nič moc, ale vidno) a dám príspevok do príslušnej diskusie, tu by to už bolo off-topic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 09:41 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zervan
Alternanthere je kytka, s kterou nemám zkušenost. Ale když vzpomínáš Ludwigii repens, tak tu mám v nádrži také. A co se týče toho draslíku, tak Ludwigia byla v čase testování v pohodě, kdežto na Hygrophile byly tečky. Takže z toho bych usuzoval, že Hygrophila draslíku potřebuje víc, než Ludwigia. Uhníváni listů není projev nedostatku draslíku. Pokud se nepletu, myslím, že to je v souvislosti se železem a fosforem. Ale neber to jako jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 09:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Štefan
Mne sa nedostatok zase prejavoval dierkami na inak výborne rastúcej Ludwigii repens a s dávkami som musel dosť stúpať, kým sa prestali tvoriť. Prakticky od začiatku sa mi nedarí s Alternantherami, kde boli aj príznaky podobné nedostatku draslíka, ale i iné (tvrdé skrútené malé nové listy, odhnívanie lístkov od koncov), takže tam nie som si ničím istý. Dávnejšie tam bol i problém s nedostatkom bóru (takmer na všetkých druhoch rastlín boli nové listy pokrútené a malé), ale ten som vyriešil jeho pridávaním, potom dokonca i Alternanthery rástli (na moje pomery) obstojne, až kým sa neznížili dusičnany.

Dusičnany som držal dosť nízko a hoci mi nežltli iné rastliny, kvôli nízkym dusičnanom mi prestala rásť spomínaná Ludwigia (akonáhle som zvýšil, opäť rastie) a pravdepodobne to bolo i za problémami s Alternantherami, ale zatiaľ žiadna sláva (ešte je skoro robiť závery). Preto sa zamýšľam aj nad možnosťou, či nie je nadbytok draslíka. Lenže to by bola potom zlá situácia: Ludwigia pýta tak veľa, že to vadí Alternanthere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 09:15 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zervan
Na množství draslíku jsem si třeba já posvítil tak, že jsem si pořídil a pozoroval Hygrophila polyspermu. Kytka, která když má nedostatek draslíku, objevují se na její listech hnědě ohraničené dírky. Tak jsem postupně přidával množství draslíku, až se přestaly dírky objevovat. Skončil jsem na 3,7mg/l denně. Zatím to je ok. Dírky nikde, stejně tak řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 08:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: ... po to co rikaly posledne mne:"Ty pako, prestan sem rvat ten draslik, nebo se Ti na to uz vazne vyflaknem!" smich Ako sa prejavoval ten nadbytok draslíka a pri akom dávkovaní nastal? Totiž ja priebežne upravujem dávkovanie na základe prejavov rastlín, ale i odsudzovaných meraní a s draslíkom som sa dostal až na 18 mg/l týždenne (ostatné v prezentácii), čo sa mi zdá dosť a nerád by som predávkoval. Neviem, koľko rastliny spotrebujú a koľko zostáva vo vode, na draslík nemám test :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.08.2014 19:09 R Muž romant [27987] Re: Robo
Tak to neřeš a dej na to co vidíš v akváriu, to je ten nejlepší test. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 19:04 Muž Robo [45]
Tak jsem dnes schválně opět změřil to FE a test SERA zase ukazuje ty správné hodnoty tak jako dřív. Zvláštní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 20:03 amrtin Re: vaaclav
Aha,takže železo v nerozpustné formě se ve filtru zachytí...no,díky za nový poznatek i za odkaz pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2014 17:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:18 amrtin Re: vaaclav
Ve filtru?To slyšim prvně... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robo
Většina železa ti skončí stejně ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 17:03 Muž Robo [45] Re: Designer
Ale jo neboj já taky sleduji rostliny a testy používám jen orientačně, ale právě mě zarazilo když jsem minule měřil tak voda byla ve zkumavce krásně růžová po 10 minutách a teď nic tak člověk zapochybuje co se děje a zjišťuje jestli je špatně to či ono a nebo to rostlinky tak rychle vstřebaly. Samo že nejsem profík abych hned všechno poznal na první pohled, ale rostlinky mám krásně sytě zelené (aspoň si to myslím :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2014 10:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Pasovat mne na machra... vzdyt ja pri pokusech malem dokazal vyhubit i okrehek! Ale vsiml jsem si toho, to je to dulezite :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2014 19:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Nie je každý taký macher, že púhym pozorovaním akvária dokáže zistiť, čoho je nadbytok alebo nedostatok. Pre nás - bežných smrteľníkov, sú testy výbornou pomôckou. Napr. v jednom z nových akvárií (nie to moje v profile) sme viac-menej konštantne hnojili okrem iného aj spomínaným železom, vo vode ho bolo primerane nízke množstvo rádovo v desatinách mg/l. Lenže raz kontrolné meranie (robím raz za čas, prípadne po nejakých väčších zmenách) ukázalo obsah mimo rozsah testu (1,5 mg/l). Až na základe toho sme upravili hnojenie - možno sa nasýtil substrát alebo rastliny, ťažko povedať.

Pravda, ak má niekto roky ustálený stav v akváriu, nič nemení, tak nemá prečo merať. Ale my, čo máme menšie akváriá a zvykneme striedať rastliny, či kadečo skúšať, pomoc testov vítame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.08.2014 18:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Robo napsal: Takže dle mého je naprosto zbytečné měřit nějakými testy A taky si vsimni, ze spousta lidi, kterym rostliny rostou, temer nemeri, nebo obcas neco orientacne, ale rozhodne mnoho z nich neporada zadne laboratorni orgie. Jiste, visi mi treba v akvariu dropchecker, obcas si namocim pH papirek, ale to beru taky jen jako orientacni zalezitost, spis pro muj klid. Ony si rostliny reknou, od toho ze nemaji dusik, pres to ze nemaji zelezo, pres vsechny nedostatky, ale i az po to co rikaly posledne mne:"Ty pako, prestan sem rvat ten draslik, nebo se Ti na to uz vazne vyflaknem!" smich . Nikdy rostlinam nebudu rozumet dokonale, a mnoho veci jsem potreboval konzultovat s kolegy, ale jen za posledni rok mam dojem, ze jsem se pokusy a omyly dopracoval v chapani projevu rostlin dal, nez za celou dobu, co si v tom macim ruce. Coz je mozna smutne, ale radeji pochopit pozde, nez nikdy. Clovek k tomu asi taky musi nejak dospet ;-) .

Myslim si, ze pozorovat rostliny a hledat co se proc deje, je dulezitejsi, nez si hrat na laborator. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 17:53 Muž Robo [45]
Takže zde je odpověď z rostlinná-akvaria:
FAQ 1: Po vypočítaném množství dávky PMDD nenaměřím testem v akváriu žádné železo.
Problém není v PMDD, ale v testu. Testy totiž měří jen volné železo Fe2+ případně Fe3+. Testy s těmito kationty vytvoří sloučeninu, která pak roztok specificky roztok obarví. PMDD však neobsahuje volné železo, ale jen ve vazbách na cheláty. Testovací roztok musí tyto vazby rozbít, aby železo uvolnil. To trvá 10-20hodin, i přesto, že pan Rataj uvádí u testu FERRIN, že stačí hodina - v žádném případě. Testy nechávám odstát minimálě přes noc, někdy 24hod. U Fe-EDDHA může být potřebný čas, ještě větší.

zdroj.: akvarijni-hnojivo.cz/…

Takže dle mého je naprosto zbytečné měřit nějakými testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 18:05 Muž Robo [45] Re: zervan
Doufám že máš pravdu, ještě zkusím napsat na rostlinna akvaria a uvidíme co řeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 17:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Nepoznám zloženie Feroxu, ale aspoň teoreticky: Je možné, že sa zmenilo / zlepšilo jeho zloženie a možno teraz obsahuje stabilnejšie cheláty, ktoré má test problém odhaliť. Odporúčam skúsiť nechať test celý deň, najlepšie na slnečnom žiarení. Mne pri mojom hnojení zmesou mikroprvkov JBL testom nameriam po 1-dňovom čakaní (skúmavku nechávam na okne) zväčša 2-násobnú hodnotu oproti 5-minútovému čakaniu. Čím viac stabilného chelátu, tým je rozdiel väčší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 17:35 Muž Robo [45]
Nechci zakládat nové téma tak to dám sem. Jedná se o problém s FEROXEM z rostlinných-akvarií.
Používám už druhé balení Feroxu a včera odpoledne jsem měřil Fe Sera testem a vyšla mě 0 mg tak jsem přihnojil Easy life Ferro a dodal 0,5 mg a po 10minutách změřil testem sera a naměřil 0,5mg. Ráno jsem vyměnil 30 lit vody a dodal obvyklou dávku Feroxu 2,5 ml denně a tímto jsem udržoval hodnotu na 0,5 mg u prvního balíčku Feroxu. U tohoto druhého balíčku kdy jsem ráno dodal obvyklou dávku 2,5ml Feroxu a teď na večer jsem po měření očekával hodnotu tak 0,25 mg jsem nenaměřil vůbec nic tedy opět 0 mg, tak jsem dodal další 2 ml Feroxu a změřil opět testem sera a zase 0 mg. Takže kde je chyba. Sera test zřejmě funguje tak se přikláním k tomu jestli nebude náhodou špatně namíchaný Ferox. Ještě jsem používal do čtvrtku UV lampu, ale nebyla zapnutá pořád a od čtvrtku nejela vůbec takže by se mělo za čtvrtek, pátek a sobotu nějaké to FE nahromadit, ale byla tam 0 mg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2014 08:25 Muž kortezhugo [983] Re: deck
Môže sa zmraziť.Na účinnosti sa nič nestratí.Ale pri tej cene PMDD? -to nemá význam,ked stačí namiešať menšie množstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 20:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli je možné PMDD zamrazit. Pokud ano, neztrácí na účinosti? Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 23:21 amrtin Re: azonic
O tý technický destilce se vedou už dlouho spory,já sice vždycky tvrdil,že je to riziko,ale nakonec se přikláním k názoru,že by to vadit nemělo,přeci jen,bude se to přidávat po pár mililitrech.
Sorban řeším rovnou při nákupu PMDD ;-) akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 17:30 Muž azonic [63] - RostlinyRe: amrtin
Mám doma technickou dest. vodu ale nevěděl jsem jestli to do ni můžu dát. Koukal jsem, že se na netu dá sorban draselný koupit ale kvůli věci za 10 Kč se mi nechce platit poštovné tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 17:15 amrtin Re: azonic
V lednici měsíc vydrží.Příště si sežeň destilku(lépe reverzní osmozu),nebo vodu aspoň převař a když složky rozdělíš(micro/macro),tak to ani nebude muset být v ledničce.Ale koupit sorban draselný zase neni takovej problém... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 16:55 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Designer
Sakra to mě nenapadlo vodu převařit :-O Teď už je asi stejně pozdě něco řešit tone skladuji ho aspoň v lednici tak snad nějakou chvilku vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 16:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: azonic
Jestli jsi tu vodu prevaril (bez prevareni nevim, vzdy ji minimalne protahnu rychlovarkou), pak ve tme klidne 3 mesice bez problemu, a to jsem ho mel v akvarijnim stolku pri bezne teplote. Ovsem je to asi i o stesti, co se do toho dostane, nekomu se dokazalo pokazit mnohem driv (a mne se vlastne ani nekazilo, nemichal jsem ho vic nez na ty 3 mesice).

Ono to muze byt i tim, jak to PMDD nabiras z lahve. Kdyz si ho odlevas a nemachas v nem nesterilni veci... proste to muze byt ten duvod, proc to vydrzi mne a nekomu ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 16:36 Muž azonic [63] - Rostliny
Nemám nikde možnost nakoupit nic čím bych konzervoval PMDD takže jsem ho jen rozmíchal do vody z kohoutku. Zajímalo by mě jak dlouho takové hnojivo vydrží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 12:47 Muž daren [408] Re: infernus
ad hornbach - vyzkousim, tentokrat zkusim napovedu personalu, na prvni pruchod jsem nenasel... (predtim jsem zkusil lekarnu a laboratorni potreby, a byl jsem tam za exota, tak jsem se drzel zpatky :)

ad eshop - presne takovou lahvicku shanim, mozna je potiz, ze mam prilis konkretni predstavu co chci. Zdalo se mi, ze Rataj pouziva nejake podobne davkovace pro sva hnojiva, tak mozna si koupim davkovac i s obsahem.

ad automaticky davkovac - no od vcerejska si s tou myslenkou take pohravam, ale zdalo se mi, ze komercni davkovaze jsou tak za 2000Kc, a vzhledem k tomu, ze si nejsem jisty, zda mi to to hnojivo trochu 'nepohnoji', tak se mi to zda dost. Ale prijde mi, ze tak za 500Kc (spinaci hodiny, zdroj, pumpa) * koeficient_najivity by se mozna dalo neco vyrobit, lace to take neni, ale do hospody nechodim a televizi nemam, takze zase co bych po vecerech delal, ze? :)

Diky moc za podnety, jsou vsechny v osudi, slosovani probehne v neblizsich dnech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2014 09:51 Muž infernus [12] Re: daren
A co takhle automatický dávkovač hnojiva? Postavil jsem si to doma za pár korun, vychytal prvotní problémy a to jsem tišťák pájel poprvé v životě. Negativ pro výrobu destičky mám, čerpadlo ostřikovačů koupíš v bazaru za 100,- Od té doby mi to dávkuje samo jen doplňuju rozmíchané hnojivo do flašky. Velikost denní dávky můžu regulovat počtem dávek za den. Kdyžtak dej vědět.

Link na hnojítko: rybicky.net/clanky/1024-automaticke-davkovani-hnojiva-ver-31

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=1001