Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:30 Tomm – Re: orry
Já s ním mám také jen dobrou zkušenost. Holt, když někdo lije do akva větší množství než je doporučeno, tak těžko může čekat nějaké dobré výsledky. To už nemluvím o jeho ceně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:30 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: orry
raději PMDD než CO2
Toto opravdu nechápu. Já bych spíš řekl: Raději ne PMDD bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:26 orry – Re: Tomm
Díky Tomme. Jsou tady reakce, ale žádná není konkrétní. Ale abych přidal taky trochu do mlýna, raději PMDD než CO2. A opakuji, doposud žádná řasa, voda čirá apod. Ryby čilé a zdravé, takže něco nesedlo akorát šnekům. Ampokud jde o hodnocení PMDD, je na různých stránkách toho hodně a ve v naprosté většině je příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:09 Tomm
chicko napsal: Podle mne není pmdd až zas tak dobré hnojivo, musí se to s ním umět a mít dobře změřené hodnoty v akváriu a podle toho dodávat jednotlivé složky pmdd. já jsem příznivcem dávkování jednotlivých složek podle potřeby a kapání tenso kocteilu(nebo jak se to menuje)-mikroprvky ;-)

Protože se to s ním musí umět, to není dobré hnojivo??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:06 Muž chicko [124]
Podle mne není pmdd až zas tak dobré hnojivo, musí se to s ním umět a mít dobře změřené hodnoty v akváriu a podle toho dodávat jednotlivé složky pmdd. já jsem příznivcem dávkování jednotlivých složek podle potřeby a kapání tenso kocteilu(nebo jak se to menuje)-mikroprvky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:36 orry – Re: Štěpán
Dávám míň, než je doporučeno. Nikde není psáno, že by to mělo škodit - spíš při předávkování hrozí výskyt řasy. Ale já se ptám, jestli má někdo podobnou zkušenost. Zdá se, že jsem jediný a tedy i první - a pak tedy pro všechny další, kteří budou zvažovat - Orrymu to zabilo šneky, dej si na to pozor. Nic víc a nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:29 Štěpán
Ale šneci jsou citlivější než ryby. Takže jestli to bude vadit citlivým rybám, tak to určitě bude vadit šnekům. Netvrdím, že je to musí nutně zabít, ale asi je potřeba velice opatrně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:20 orry – Re: Štěpán
Moment Štěpáne, psal jsem, že mi odešli šneci a ne ryby. Těm se daří dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:15 Muž chicko [124]
Pokud by to ještě někoho zajímalo, tak pmdd se prodává v internetovém obchodě a klidně si ho můžete vyzvednout i osobně v Praze www je mojeakvarium.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:15 Štěpán
Hnojit PMDD se nemá ani kvůli citlivým rybám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:12 orry – obnovené téma
Po jitém váhání a hledání info na netu jsem začal hnojit PMDD. Po dvou týdnech se začínají objevovat nějaké změny. Ale po týdnu mi odešli 3 měchýřovky východní. Má někdo podobnou zkušenost, nebo jsem jediný a nelze to spojovat s PMDD??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:19 Muž ato [2] – to Sidonius
Nemyslim si ze tam mam malo rastlin foto nieje aktualne ak pozerate nanho.Mam tam skoro 100ks rastlin to svetlo sa bude onedlo menit pridam dalsiu trubicu.S pmdd to chcem iba skusit.Dost som toho nacital okolo PMDD takze viem co to moze sposobit preto aj budem velmi opatrny.K tomu zabehu-90 litrov vody bolo zo stareho akva ako aj strk a do filtra som vyzykal stary takze si myslim ze by uz mohlo byt zabehnute. Nemyslim si ze tam mam malo rastlin foto nieje aktualne ak pozerate nanho.Mam tam skoro 100ks rastlin to svetlo sa bude onedlo menit pridam dalsiu trubicu.S pmdd to chcem iba skusit.Dost som toho nacital okolo PMDD takze viem co to moze sposobit preto aj budem velmi opatrny.K tomu zabehu-90 litrov vody bolo zo stareho akva ako aj strk a do filtra som vyzykal stary takze si myslim ze by uz mohlo byt zabehnute.Viem ze sa mozem popalit ale...Rozhodnutie pridat pmdd nebolo s hodiny na hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:29 Sidonius
Myslím, Effouši, že my dva bychom si porozuměli rychle, :-) ale Ato se tak trochu nechytá... :-O
Snažím se mu naznačit, že s PMDD by měl být opatrný - rostlin pomálu, nezaběhlé akva, vstupní voda ze studny, světla nic moc...

Ato, co vás vede k rozhodnutí přihnojovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:00 Muž Eff [417] - Rostliny
Sidonis: naprosto souhlasím, jen jsem chtěl vysvětlit to, proč je doporučováno PMDD míchat v destilce. Jestli se tam něco hne, tak to budou desetinky a žádný problém z toho nevznikne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:55 Sidonius
Takze mozem kludne davkovat??
Áno, kludne dávkujte! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:53 Sidonius
Složky PMDD mohou reagovat s prvky obsaženými v běžné vodě, změní se tedy jejich poměr, etc., etc. ...
To je velmi vážný problém... hmm To se pak skutečně těžko dopočítat, co vlastně do akva přidáváte... smich
Effouši, nehledejte problém tam, kde není. ;-) :-) Ten se opravdu skrývá v aplikaci, ne v přípravě roztoku z vodovodní vody.
BTW - Když na to příjde, T.C. se umí "zdrštit" i po rozpuštění v destilované vodě a uchovávání v lednici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:51 Muž ato [2]
Takze mozem kludne davkovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:42 Muž Eff [417] - Rostliny – ato
Složky PMDD mohou reagovat s prvky obsaženými v běžné vodě, změní se tedy jejich poměr. Navíc toto bude ovlivněno hodnotou pH té vody. Nedá se ovšem říct jak moc. To záleží na složení a pH vody se kterou jsi to namíchal. Snad to nebude taková tragédie. Následků se asi nedopátráme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:38 Sidonius – To ato
To bych jako problém neviděl. :-)
Obavu bych měl spíš z toho, jak s ním budete nakládat dál... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 18:31 Muž ato [2]
Ahojte, chcem sa spytat ci som urobil velku chybu ked som PMDD nerozmiesal v destilovanej ale obycajnej vode.Nejak som na to zabudol.Dakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 11:01 Muž Eff [417] - Rostliny
Mě třeba PMDD zcela očividně pomohlo zbavit se řasy. Ale před tím než jsem s ním začal, hooodně jsem četl, počítal, měřil, odměřoval... Výsledek stojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 10:57 Muž filipsi [1295]
.. diky za vyhrabani. Ted jsem teprve kouknul na tve akva, pekne. Svitis dost, co2 pridavas (podle parametru, co pises, je potreba, minimalne neuskodi). S pmdd bych asi pockal, jestli se zacnou objevovat nejake nedostatky, (no, spis, jak se znam, nepockal a prikapaval, ale mene nez psane rozmezi - a pozoroval, co kytky na to). Az se ti rozroste jeste vic, asi bude potreba (vhodne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 10:48 Muž Eff [417] - Rostliny
Tady je ta Tillmanova tabulka. Doporučuju přečíst všechny tyto stránky Chemie vody pro akvaristy.
sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 10:43 Muž filipsi [1295]
Je to porad o tom samem, precti si znovu hned prvni Vaclavovu odpoved. Ph a alkalita urcuje obsah co2 ve vode. Stejne tak ma na obsah plynu ve vode vliv teplota (a na rust rostlin).
Velike zjednoduseni - chteji tim rict, ze pokud kytku zavres do tmave komory, nebo do mist, kde nebude mit vzduch (kyslik, dusik, co2), nepomuze ti ani to nejzazracnejsi hnojeni na svete.
Vhodne Ph - viz tillman a naroky ryb. Pridavani co2 snizuje ph (posouvame se v tillmanove tabulce), ale pozor na mozny prilis velky prudky pokles pri male alkalite.
(vyhrabte prosim nekdo ten perfektni odkaz na chemii v akva, nemam ho po ruce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 10:31 Žena jarca [1]
Test jsem nechala stát nejdéle 24 hodin, ale nic sad Jinak v odkazu, který uvádím výše je také uvedeno:
PMDD mi nepomohlo.. Proč
PMDD bohužel není zazračné. Důvody, proč PMDD nemusí zabrat:
* Nevhodna uhličitanová tvrdost => malý obsah CO2 ve vodě
* Nedostatečné osvětlení nebo jeho nevhodné složení
* Nevhodna teplota
* Nějaká chemie ve vodě (od soli až po lěčiva)
* Ve vodě je nějaká látka v takové koncentraci, že blokuje příjem ostatních rostlinami
* Nevhodné pH

Nevíte někdo, jaké pH by bylo tedy vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 00:38 Sidonius
matlala: a jak dlouho ten test na železo necháváš stát, železo v organických sloučeninách se ukáže v testu až tak po 12-24 hodinách, a i když nic nenaměříš tak tam většinou je. pozná se to na rostlinkách, testy zas tak spolehlivé nejsou
V podstatě souhlas s tím, že kytky si řeknou o železo. A u Jarči to na nedostatek Fe docela vypadá - chloróza na mladých listech...
Jenom bych chtěl zmínit, že Rataj uvádí, že Ferrin objeví železo v chelátech řádově do hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 00:31 Sidonius
Jarca: Rostlinky se chytly dobře, hodně vyrostly, ale teď mám na nových listech anubiasu světle zelené lístky s tmavším žilkováním a i na některých ostatních rostlinách jsou nové lístky jen světle zelené. Fe mám v akva 0.000.
Jsem rád, že se ty kytky ujaly. ;-)
Jak často měníš vodu? Co kdybys zkusila zkrátit interval výměny ještě předtím, než začneš experimentovat s hnojením? A taky můžeš dát do akva rezavý hřebík.

Díky za ten odkaz na MRPovy stránky - mrknu tam. Ale ne hned... spim
(Ne, že bych na nich nikdy nebyl :), ale že bych tam četl o vztahu mezi PMDD a alkalitou, to si nějak nevybavuji... Nepíše tam, že pro lepší využití PMDD je vhodnější měkčí voda? ;-) )

Co jsem myslel těmi domácími kytkami, vysvětlil Filipsi. :-) (Chtěl jsem Orionovi naznačit, že dávat v jeho případě do akva PMDD nese riziko, že mu vyskočí řasy.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 23:49 Sidonius
Fotka k příspěvku Václav: Zřejmě předpokládáš že se každý spokojí s těmi rostlinami co má.
Václave, samozřejmě, že jako milovník rostlinných akva si přeji, aby každý akvarista, zabývající se (i) rostlinami usiloval o to, aby ta jeho podvodní zahrádka vzkvétala. Proto také předkládám v dobré víře k diskusi, jako je tato, své názory... ano
Pokud chce ale něco lepšího musí pro to něco udělat. Potom už nestačí jen cpát jíl do dna, měnit vodu a mít ryby.
Nepochybně pro to musí udělat hodně, jen nemohu souhlasit s tím, že by to nemohlo jít jen za pomoci jílu ve dně, pravidelné výměny vody a hnojení přiměřeným počtem rybek, šneků, krevet...
Problémem je, že bez znalosti podmínek v tom kterém akva se argumentuje hnojením umělými hnojivy jako naprostou nezbytností pro zdárný růst rostlin. (Stačí si přečíst reklamní letáček k jakémukoli komerčnímu akvahnojivu:"Teprve to naše hnojivo dodá vašim rostlinám..."
Výsledkem pak je, že když to nechce růst, hledá se řešení v přihnojování. Často se tím víc uškodí, než pomůže... PMDD není výjimkou.
Pochybuji že někdo kdo se o PMDD začne jen zajímat pozná co mu v akváriu schází a co přebývá
Bohužel, je to tak...
Omlouvám se, ale o PMDD jsem svůj názor vyslovil v tolika různých diskusí, že se mi nechce opakovat...

Závěrem:
Souhlasím, že ne vždy stačí k požadovanému (ideálnímu?) růstu rostlin jíl ve dně, pravidelná výměna vody a hnojení rybičkami. Vždycky bude záležet na konkrétních podmínkách v akva. Ale propracovat se k filozofii, že stačí "světlo, jíl, voda a rybky (a trochu toho CO2 ;-) )" dává naději, že to - s drobnými zásahy (např. PMDD) - půjde. :-)

Genezi tohoto akva možno najít v prezentaci.
Spotřeba PMDD od 28.6. dosud - KNO3 cca 10 ml, MgSO4 cca 5 ml, T.C. cca 5 ml, Proflor cca 5 ml, CO2 zkvašením cca 1 kg cukru, výměna cca 250 l vody + hnojení "statkovými" hnojivy smich (rybky, bezobratlí), ? kg... :-)
Ne všem rostlinám se zadařilo hmm, ale než bych pracně upravoval vodu, raději je oželím... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 21:39 Muž filipsi [1295]

Side, ty jsi ve svém jednom příspěvku řekl, že existuje i jiné hnojivo pro domáci kytky než PMDD, co jsi tím myslel?

Dovolim si mluvit za jineho - myslel tim jine hnojivo na DOMACI kytky, tj. na ty, co mame doma v kvetinacich. Takove ty stovky lahvicek a tabletek a tycinek, co se kupuji v kvetinarstvich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 21:34 Muž matlala [798] - Rostliny
a jak dlouho ten test na železo necháváš stát, železo v organických sloučeninách se ukáže v testu až tak po 12-24 hodinách, a i když nic nenaměříš tak tam většinou je. pozná se to na rostlinkách, testy zas tak spolehlivé nejsou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 21:10 Žena jarca [1]
Dočetla jsem se o tom na: pmdd.mrp-cz.com/….
Side, ty jsi ve svém jednom příspěvku řekl, že existuje i jiné hnojivo pro domáci kytky než PMDD, co jsi tím myslel? :-( Rybičky nebo něco jiného? :)
Já mám v akvárku (založené v 8/2007) pH 7,8 a UT 10 d KH. Dodávám CO2 po dobu svícení (3 zářivkami 30W) po dobu 12 hodin. Rostlinky se chytly dobře, hodně vyrostly, ale teď mám na nových listech anubiasu světle zelené lístky s tmavším žilkováním a i na některých ostatních rostlinách jsou nové lístky jen světle zelené. Fe mám v akva 0.000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:57 Sidonius
Jarca: Dočetla jsem se tu, že účinnost hnojení PMDD závisí i na uhličitanové tvrdosti vody.
Můžeš přidat odkaz, kde jsi se o tomto dočetla? (Co rostliny - chytly se? ;-) :-) )

Václav: Pokud ho (CO2) máš dostatek a větší množství prosperujících rostlin tak můžeš uvažovat o PMDD.
Pokud rostliny prosperují, nepokoušel bych štěstí s PMDD. :)
Snad jen v případě, že chcete trhat rekordy v přírůstcích zelené hmoty. Pak ale musíte vědět, co děláte.
Naopak jednotlivé složky PMDD jsou dost dobrým řešením při nápravách deficitu konkrétních živin. (Zjistíme-li, o které živiny jde... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:11 Muž filipsi [1295]
Jeste doplnim, ze dost svetla, jinak je pmdd take zbytecne (nadbytecne). Ale to vlastne je jiz recene Vaclavovym - vetsi mnozstvi PROSPERUJICICH rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:03 Usine
Když si změříš PH a UT tak zjistíš obsah CO2 ve vodě.(Tilmanova tabulka) Pokud ho máš dostatek a větší množství prosperujících rostlin tak můžeš uvažovat o PMDD. V opačném případě je to ta nejlepší cesta jak si pořídit pěkné řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 17:52 Žena jarca [1] – PMDD a uhličitanová tvrdost
Dočetla jsem se tu, že účinnost hnojení PMDD závisí i na uhličitanové tvrdosti vody. Jak? Vysvětlí mi to prosím někdo?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 10:02 Muž matlala [798] - Rostliny
musím to zkusit, já si vše zjednodušuji a automatizuji jenom hnojení a krmení zatím dělám já
jo a ještě odkalování a doplnění vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:37 Muž Horác [3942] – matlala
Teda já jsem taky línej ... ale s tímhle bych se teda namatlal :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:35 Muž matlala [798] - Rostliny
no zkusím udělat toto: www.akva.sk/… jestli seženu komponent z tiskárny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:31 Muž matlala [798] - Rostliny
já je nekombinoval ale dával každé zvlášť první seru a potom rataje vyšlo to denně 1ml na 20 dní a mezi nima jsem udělal 2 dny pauzu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:26 Muž Horác [3942]
Kombinovat hnojiva různých firem se nedoporučuje. Je to nejjistější cesta k vytvoření nerovnovážného zastoupení jednotlivých živin, tj. ke vzniku umělého nedostatku některých komponent. Jenomže zjistit kterých, to může být pěkná fuška. To je pak snad lepší raději nehnojit :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:26 Sidonius
Chloróza nemusí být způsobena jen nedostatkem železa. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 09:05 Muž matlala [798] - Rostliny
nevim, zkoušel jsem to zas nasadit, protože jsem potřeboval spotřebovat poslední zbytek sera floreny (5ml) a ratajova biofloru (15ml)a zlepšilo se to, teď mám jen PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:59 R Muž Mrakoplash [1776]
nemyslis ze by to taky mohl byt prebytek nejakyho toho prvku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:48 Muž matlala [798] - Rostliny
nevim ale rostliny vykazujou nedostatek železa což je divné mělo by to vydržet 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:47 Štěpán
smich jak víš, že je vyčerpanej? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:42 Muž matlala [798] - Rostliny
no kdybyste viděli rostliny z blízka aqualit je jak vyčerpanej na hygrophyle chloróza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:11 R Muž Mrakoplash [1776]
Proc hnojis ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:07 Muž matlala [798] - Rostliny
neslo kdyby se to přiškrtilo ale musel bych u toho 1 den sedět a poštelovat to
ale blby napad to čerpadlo je nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:05 Vrubouš
hmm
Vzdyt tak by to slo hnojivo neustale do nadrze,to snad nemyslis vazne ze?Blby napas,zkus nejaky dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:03 Muž matlala [798] - Rostliny
no, na to budu šetřit dlouho, musím něco vymyslet a to rychle
možná by šlo postavit nad akva lahvičku s pmdd a dat tam hadičku se škrtítkem ať to pomalinku kape a dávkování by bylo dost blbě štelovatelné

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=3251