Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 00:23 Muž Miso [470] Re: Ganjamir
podla mna stale vela svetla a malo zivin ( a co P a K? hlavne to K je dost podcenovane), peniaze za Seachem Flourish Excel si si mohol usetrit na ten CO2 set (ono FE moze pomoct ale nieje to konecne riesenie)
to je moja rada, samozrejme ber do uvahy vsetky, ale nakoniec si na to budes musiet prist sam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 23:52 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – řasa
Díky všem za rady osvětlení teda stáhnu na 10h, pmmd+kno3 0,5ml/den a objednal jsem si i tekutý uhlík Seachem Flourish Excel a dropchecker a zkusím zapracovat na tom Co2 ... tak snad vše bude fungovat jak má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 22:11 Muž Miso [470]
suhlasim s tym co tu bolo spomenute, ale podla mna pri takomto osvetleni je 10hod moc, max 8 a nebal by som sa to teraz stiahnut aj na 6 ;) ak bude vyriesene hnojenie a CO2 tak 8hod max
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2013 22:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Dusik nepridavas, tech par krevetek ho nedoda a z vodovodu sice nejaky muzes dostat (podle toho, kde beres vodu), ale pises ze NO3 skoro nic, takze chybi, to myslim Burik trefil pekne. Je zbytecne lit tolik hnojiva, kdyz se nema jak vyuzit, kdyz chybi dusik. Zacal jsi hnojit, prisla rasa. Uber na hnojeni a pridej do PMDD KNO3. Kdybys svitil moc dlouho, poznas to nejprve na tom, ze se ti na koreni udela zeleny koberec, ale ne vysoky, spis prisedly. Z 12h stahni osvetleni na 10h, to je bezne jak se sviti, ale niz bych nesel, k tomu uz duvod nevidim.

Takze shrnuto, do PMDD KNO3, jen 0.5ml, a svitit 10h, tohle bych zkusil ja a pak uz jen sledoval co se deje. Nemusi to pomoct, ale pokazit tim moc nemuzes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
Nikdy to není jedna příčina, vše souvisí se vším. Jak to že v jiných akváriích se hnojí koňskými dávkami (metoda EI) a řasy rostou minimálně nebo vůbec?
Pátrej po tom co se stalo limitním nebo nestabilním prvkem v akváriu. Ale souhlasím s tím co tu zaznělo od Grundy a Burika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:50 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Burik
co2 lahev je možná někde v budoucnosti teď to nějak musím dotáhnout s tím co mám zkusím zatím ubrat to světlo a co2 dám naplno ... ale je divný že měsíc a půl to rostlo jak z vody při 12h světle s co2 bez hnojení a to tam bylo ještě míň rostlin a řasa se dělala jen na kořenu , jen co jsem začal hnojit začala řasa všude, podle toho jsem usoudil že to bude hnojením a ne světlem ale dík za rady zkusím ubrat světlo i hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2013 19:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ganjamir
buď uber světlo(klidně vypni jednu lampu),nebo sežeň CO2 lahev a bublej stabilně..jinak je to začarovanej kruh a cesta do pekel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   14.06.2013 19:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ganjamir
pokud ti rostou řasy, a že rostou, podle toho co máš na fotkách to ruducha není, tak je to skoro vždy nedostatkem, nebo kolísavým CO2, v tvém případě nedostatkem - máš moc světla. Akva není pěstírna, neplatí tady, čím víc světla, tím víc rostou kytky, respektive platí, ale je do určité hranice a za předpokladu, že dodáváš nelimitní množství CO2 a živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:20 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – řasa
Těžko říct jestli to je staghorn nebo roducha, teprve se tam začíná bujet ... zkusím snížit světlo teda aspoň na 10h .... jinak to co2 dávám přes 2 lahve 1,5l a hnojím každý den a ne jednou za týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.06.2013 19:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ganjamir
vždyť jsem ti konkrétně poradil, pokud potřebuješ slohovku, tak prosím. Máš čersvě založené akva, je ještě nestabilní. Dáváš CO2 z kvasnic - nestabilní, na to, kolik tam pereš světla. Svítíš příliš dlouho, uber na 8 hodin. Dávkování hnojiva si uprav do více dávek, nelej jednu dávku týdně najednou. ;-)
a to nejdůležitější ješte jednou, 8 hod. denně svítit stačí X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:06 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: grunda
panove omlouvam se, ctu vic for a mam v tom zmatek:-D

ganjamir by mel predevsim jednoznacne resit co je to za rasu. rasa, ktera ma souvislost mimo jine s nestabilitou, hodne svetlem a burcakem je www.rostlinna-akvaria.cz/…

grunda: proto jsem zminil, ten burcak pres dve pet lahve (urcita stablita) a snizenim doby sviceni

Ja mel problem se staghornem a pomoci nize zminenych uplne vymizel...

nebo druha varianta: www.rostlinna-akvaria.cz/… stejna pricina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:05 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: grunda
Máš lepší řešení jak to napravit ??? budu rád za každý názor ale nějakej názor jako "8h stačí" a "když myslíš" si nech pro sebe potřebuju poradit ne ještě víc zmást
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 18:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Celiny
možná jsi si měl přečíst, na co reaguješ. CO2 dáva z kvasnic, svítí 12 hod. denně - 22W do 30 litrů vody a akva je založené 2 měsíce rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 18:57 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Celiny
nikde jsem nepsal že rostliny stagnují, právě naopak rostou ale s hnojením začla i ta řasa .... když budu hnojit jak hnojím a uberu světlo tak si myslím že rostliny tolik hnojiva nespotřebují a bude se řasa dělat ještě víc ,aspoň myslím že ta řasa se teď dělá z přebytku živin když se i rostlinám daří dobře .... teď už nevím jestli mám ubrat jen hnojení nebo i světlo, jako vždy čím víc si o tom čtu tím míň vím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 18:41 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Ganjamir
nevim co ti radili ostatni, ale ja bych jeste pouvazoval nad ponechanim stavajiciho mnozstvi pmdd, zkratil interval sviceni tak o 2 hodky, menil treba 50% vody co 5-7 dni a sledoval stav, pokud by doslo k zlepseni, zacal bych prodluzovat dobu sviceni... Kdyztak me prosim nekdo opravte, ale pokud mam rasu (rostiny stagnuji) a ja uberu na hnojeni, tak tim rostlinam jeste zhorsim podminky k rustu ne? vim, ze tam figuruje jeste co2, ale na to bych nebral ani tak moc potaz (pri stabilnim mnozstvi). O krmeni rasy jsem se docetl (rostlinna akvarie.cz), ze to nebude az tak horke (viz. EI). Jinak co se tyce tebou popsane rasy, nemuze to byt staghorn? na ten mi prave pomohla castejsi vymena vody a zkraceni sviceni o 2 hodiny (puvodne 36w do 112l, 12 hodin), hnojeni zustalo, co2 z 2x2l pet flasek, kazdy tyden vymena jedne lahve (300g cukru, lzicka kvasnc, 1,5l vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 18:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ganjamir
když myslíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:49 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – řasaa
Udělám to podle rad designera ... první uberu na tom PMDD jen na 0,5ml/den a časem postupně stáhnu osvětlení na 10h/den ... uvidím co se bude dít nic jinýho stím nenadělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2013 17:48 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: lhajek
proto měním co 5 dnů 1/3 vody aby se tam žádné takové látky nehromadily ... jinak nevím co k té údržbě víc můžu udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2013 17:46 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
lhajek napsal: ...... ale je spousta dalších látek na které akvaristické testy nejsou a přesto růst řas ovlivňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:43 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: lhajek
Vím že může nějaká látka přebývat ale bez testů to nezjistím mám jen základní testy no2 no3 ph kh gh ... mít testy alespoň na železo fosfor atd. by dost pomohlo ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:40 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: grunda
Než sem začal hnojit tak to jelo cca 1,5 měsíce bez řas ;-) ... a osvětlení začnu ubírat postupně přece nemůžu zničeho nic snížit světlo o 4h ... jinak to No3 už taky řeším dávám PMDD+KNO3 , taky to není žádná řasová katastrofa včas jsem si toho všiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
Ganjamir napsal: ... špatná údržba nebo filtr to bude těžko NO2 mám na nule NO3 skoro taky na nule a krevetky nekrmím vůbec .....
Z této tvé věty mě přijde že si myslíš že onen svinčík zmiňovaný Designerem je jen NO2 a NO3, ale je spousta dalších látek na které akvaristické testy nejsou a přesto růst řas ovlivňují.

Ale pánové nějak se to tu odchyluje od tématu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
No jasne, mne to hned ani nedoslo, ja jsem si namichal PMDD s KNO3, pac mam malo ryb. Prebytek vseho a jedna ze zakladnich veci, dusik, proste chybi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:29 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já to vidím jinak, pere 22W do 30ti litrů, CO2 z kvasnic, hnojí, svítí 12 hod. denně, akva je čerstváček a divý se, že má řasy coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:28 R Muž romant [27982] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: ...NO3 skoro taky na nule...Inu zde bych hledal jednu z možných příčin. Taktéž to CO2 z kvasnic bude zřejmě mít efekt nárazových vln a to se může taktéž spolupodílet a v neposlední řadě když přihlédnu k té světelné palbě a době svícení, no to by bylo aby se nějaká ta řasa neukázala. Tak snad je tomu rozumět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2013 17:28 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ganjamir
NO3 skoro taky na nule..to by mohl být jeden z důvodů:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Ja bych zkusil jedno po druhem, nejprve mene hnojiva. Ale necekej vysledek hned, to muze trvat dost dlouho nez neco vubec poznas, a klidne i par mesicu, nez se ji zbavis uplne. Hnoj min, oskubej co pujde a casem uvidis. Kdyz z cerne zacne blednout, nevyhrals, ale uz vedes na body :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ganjamir
a to jako proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:19 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: grunda
Nastavit to na 8 hodin tak si můžu plácnout s novýma řasama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 16:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ganjamir
svítit stačí 8 hodin dennně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 16:15 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Taky sem doteď zelenou roduchu neviděl :) jen na tom kořenu se dělaj sytě zelený štětičky jako mech (možná to ani ta roducha není) a mě se to i líbí ... na těch rostlinách se začala dělat černá což se mi vůbec nelíbí hmm Určitě to bude v tom poměru hnojení/světlo, možná i nestabilní co2 z kvasnic ... špatná údržba nebo filtr to bude těžko NO2 mám na nule NO3 skoro taky na nule a krevetky nekrmím vůbec ..... ještě otázka když uberu to hnojení na polovinu tak asi bude blbost zároveň snižovat i dobu osvětlení že??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2013 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
No nejsem vseznalek, ale je to zelene vubec Ruducha? Byva cerna, seda do bila, namodrala, i cervena, ale ciste zelena jako na fotce ze Tve prezentace?

A pokud mas Ruduchu, cerne steticky, pak byva na vine spatna udrzba (prilis organickeho odpadu), prekrmovani (zase ten svincik ve vode), moc velke proudeni vody (zase prisun svinciku), rada roste na korenech (vlastne na jine forme svinciku), nefunguje dobre filtr (nezachycuje svincik at uz mechanicky, nebo nitrifikaci), nerovnovaha ohledne vyzivy rostlin (svincik je to co zbylo a nejde rostlinami vyuzit), moc svetla a nebo malo svetla vuci hnojeni... Porad se to toci dokola, kolem svinciku, at uz je patrny a nebo videt neni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 14:24 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Zkusím postupně snižovat dobu osvětlení na 10h a pmdd budu dávat teda jen 0,5ml na den ... jinak na kořenu se mi dělá zelená roducha už od začátku vypadá to skoro jako mech a krevetkám se líbí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 14:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Tech rostlin je tam docela malo, i kdyz se Ti treba zda, ze je to pekne zarostle. Svitis dost a dlouho, pridavas i CO2, ale i tak toho hnojeni nejspis neni tolik potreba, sel bych klidne na pulku.

No a ruducha ma casto souvislost s korenem, s nevyvarenym korenem se objevi celkem bezne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 11:46 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Hnojení
Zdravím, potřeboval bych poradit s hnojením pmdd v 30l nádrži(viz. prezentace) do těď sem dával 1ml/den a hnojím už 14dní asi, ale teď se začala pomalu objevovat roducha na starých listech hmm Dávám Co2, světlo mám 2x11W aquael decolight 12h denně, výměna vody jednou za 5 dní ... neporadil by někdo co mám změnit? Dobu osvětlení? nebo ubrat hnojení třeba na 0,5ml na den?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2013 09:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Miso
Jo to také není špatný nápad, ale myslím že by to nemělo být skokem ale postupně několik týdnů před tím postupně ubírat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:40 Muž Miso [470] Re: snehulda007
ja skracujem v takom pripade dobu svietenia na polovicu aby klesla spotreba zivin, ale to zalezi od akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Yirka
Já třeba dávkuji hnojivo pouze jednou týdně a také to funguje. Podle mě to ničemu nevadí, že se to dá najednou. Aspoň u metody PMDD, u EI bych si tak jist nebyl .... tam jsou jednotlivé dávky dost vysoké.

Srovnávat krmení ryb s hnojením rostlin je jako srovnávat pověstná jablka a hrušky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 19:33 Muž snehulda007 [850] Re: Yirka
Chtěl jsem se radši ujistit,přeci jen s hnojením teprve začínám takže vlastní zkušenosti chybí. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.06.2013 19:12 Muž Yirka [9118] Re: snehulda007
Rozhodně vysadit. I ryby přece nenakrmíš na týden dopředu a raději nekrmíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 19:09 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,chci se zeptat,když odjíždím na týden pryč,mám dát najednou dávku PMDD jako za celý týden a nebo ho vysadit? Nyní dávkuji denně.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:25 laKatos Re: lhajek
Na hodně přesně dávkování je vhodny pistoventilovy davkovac. Ale to už je extrem aby dávka byla měřena na desetiny nebo stovky mililitru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:13 laKatos Re: romant
Ja sehnal za perfektní peníz toto. ( www.google.cz/… ). Vytlačí to až 8m. Tichoucke. A doufám ze i vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:58 R Muž romant [27982] Re: lhajek
Mrkni třeba sem, možná dostaneš nějakej tip. rybicky.net/forum/15450
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Myslím že nevyzkouším :-)

Jinak dá to stejnou dávku když je lahvička plná a když se blíží ke konci? Z dávkovačů mýdla mám pocit že čím je v lahvičce méně tím méně dávají a princip vypadá z vnějšího pohledu stejně ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
Až si dávkovač vyzkoušíš stříkačku zahodíš jako jsem to udělal já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:50 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Já jsem hnojení každý den opustil a dávkuji jednou týdně a vše jde jak má a jednou týdně se to dá vydržet vše rozdělat, natáhnout stříkačkou a zase vše uklidit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:41 - Re: sonetka
A keď zoberieš,že na jedno stlačenie dáš cca rovnakú dávku-praktické. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 20:39 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: fido16
To jo, ale přeci je jen rychlejší vzít lahvičku a prdnout tam např. dvě dávky smich než se ráno camrat se stříkačkou. Zvlášť, když je ráno hektické a člověk je rád že stíhá ... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:38 Muž fido16 [631] Re: vaaclav
Jasně proč ne :-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=1651