Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:02 Vrubouš
hm,plnohodnotna odpoved :-D kdyz jsi liny tak si priplat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 08:00 Muž matlala [798] - Rostliny
proč, protože jsem línej, a co čerpadlo s tiskárny někde na foru je odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 07:59 Vrubouš
Privstat si o 10 minut driv a denne hnojivo davkovat rucne ;-) Nechapu proc resis takove blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 07:53 Muž matlala [798] - Rostliny
ajajaj už jsem našel to čerpadlo: www.pepinuvutes.cz/… to je drahý, pomůžete mi vymyslet něco levnějšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 07:49 Muž matlala [798] - Rostliny
ale už mi odpověděl obpovědi najdu prý v komentářích jenže jsou moooooooc dluhé www.akvarko.cz/…
a popis čerpadla má:

Automatické dávkování hnojiva PMDD
Doplněno automatické dávkování hnojiva PMDD bez KNO3, které zajišťuje speciální čerpadlo SP3000 od firmy Aqua Medic. Čerpadlo je připojeno přes časové relé a spínací hodiny. Tím je zajištěno přesné dávkování hnojiva dle potřeby (10ml denně). Časové relé umožňuje nastavení intervalu sepnutí čerpadla od 1 sekundy až po 10 hodin - nastaveno 8 sekund = cca 10 ml.

Návod na použití čerpadla SP3000 naleznete zde:
www.aqua-medic.de/…...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 07:47 Vrubouš
aha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 07:36 Muž matlala [798] - Rostliny
proto růstu hub, přidává se když se PMDD neskladuje v lednici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 17:40 Vrubouš
k cemu ta kyselina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 16:49 Muž matlala [798] - Rostliny
už jsem mu psal, problém bude v uchovávání, jestli tam nebudu muset dávat HCl (kyselinu chlorovodíkovou, kterou mi neprodaj) ale asi to vydrží tak 1-2 tejdny bude to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 16:38 Vrubouš
www.akvarko.cz/… napis mu vzkaz nebo mejl nebo poloz dotaz primo u nej v prezentaci,vyrabel si sam pristroj na automaticke davkovani PMDD ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2007 16:33 Muž matlala [798] - Rostliny – dávkovač kapalného hnojiva
ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli se nedělá nějaký levná dávkovač kapalného hnojiva nebo jestli se nedá vyrobit něco na způsob www.mujweb.cz/… chtěl bych dávkovat PMDD, denně mě to už neba navíc strašně dlouho spim takže to je na prd, a já potřebuju hnojit, mangan a pod

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 17:25 Muž včelař [44] – PMDD
Ahoj zkus akva.mrp-cz.com/… ja to od něho koupil a fakt dobrý kytky rostou jako z vody. potlesk coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 22:01 Sidonius – To Matlala
Že "F" je u tebe fosfor, to je snad to poslední, co by mi mohlo vadit...
Ale čemu opravdu nerozumím:
"...to je zázrak sinice mi zmizela...ZVÝŠIL jsem fosfor a teď je dobrej poměr No3 a F..."
a na mou otázku, v jaké formě jsi fosfor do akva přidal:
"...nene špatně už jsem to vydumal fosfor tam NEBYL PŘIDÁVÁM ale klesl na nízkou hladinu..."

Matlalo, nedávno jsi o svém způsobu vyjadřování na netu prohlásil, že jde o jakýsi druh image.
Zároveň jsi předvedl, že dokážeš zformulovat i několik vět tak, aby dávaly smysl.
Co tě tedy vede k potřebě působit ehmmmm hmm takovým podivným dojmem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 19:33 Muž matlala [798] - Rostliny
nene špatně už jsem to vydumal fosfor tam nebyl přidávám ale klesl na nízkou hladinu protože jsem vynechal výměnu 25% vody jinak ve vodě z vodovodu je 2,5mg na litr a tak se to 1x týdně doplní tím že jsem vynechal výměnu to kleslo na minimum a byl ok ten poměr NO3 a Fosforu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 15:17 Sidonius – To Matlala
Ten fosfor jsi přidával tou vaší studniční vodou nebo hnojivem? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 13:51 Muž matlala [798] - Rostliny
to za tak málo nepoznám ale už nebublaj jako jindy
ale jak jsem říkal před tím co dávám vodu z vodovodu(dříve ze studny) je to lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 13:50 LuXy
matla a čo sinice? už miznú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 13:37 Muž matlala [798] - Rostliny
no tak už hnojím 5 dní a rostliny se rozjely hlavně hygrophyla difformis palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 17:15 Sidonius
Matlalo, já vím, že se bavíš, ale chodí se lidé, kteří mohou mít problém zjistit, že "tescocontail" je matlalovina, a že jde ve skutečnosti o Tenso cocktail. :-)
Co kdybys to zkusil bez komolení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 17:01 Muž matlala [798] - Rostliny
no ráno jsem zkoušel namíchat ale zkusil jsem jen do 10 ml odhadem a dal jsem všechny složky-příště zkusím jen Tenso cocktail, ale to až ta za 3/4 roku protože budu mít malinko větší(každé o 12l víc) akva bude tam na dně vrstva agualitu a ten je samé železo a hnojivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 10:08 Sidonius – Tak jo!
Když to jinak nejde a máš tam tu chlorovou rouru na echináči... :-D
Takže ještě jednou - hromádku TESCO containeru si rozděl na polovinu, (podle toho, co jsi psal o rodičích, tata nebo mama ti asi kreditku nepůjčí...?, nevadí - zkus sousedy), pak každou polovinu zase na polovinu a pak zase a zase, až dostaneš malinkou hromádku a tu rozpusť v 1 nebo 2 deci vody, (demineralizovaná není podmínkou), a po KAPKÁCH přidávej do akva.
Občas písni, co nového. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 09:12 Muž matlala [798] - Rostliny
jo a bude to stačit rozvážit na kuchyňské váze né digi ale obyč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 09:07 Muž matlala [798] - Rostliny
já vím je jen na Echinodorusu Palaefoliusu a to jen tak na špičce listu
bohužel tento echináč budu muset vyhodit začíná lézt z vody sad a to je tak pěknej stejně je aš moc velkej a vypadá to že je tam dost rostlin a přitom je jich bez echináče málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 08:59 Muž matlala [798] - Rostliny
no naměřil jsem málo železa a chloróra je taky v malém množství ale je
a fosforu je taky dost málo kolem 0,2 mg/l ale ve vstupní vodě je zas 2,5mg/l takže fosfor není potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 19:50 Sidonius
"...jen tescocontail, nebo všechny složky..."

Já myslím, že na začátek by T.C. stačit mohlo. :-)
A proč vlastně chceš přihnojovat?!?
Protože Ferrin nenaměřil ve vodě žádné železo?
Nebo proto, že železo ve vodě skutečně není a rostliny trpí chlorózou?
Když do toho půjdeš, pamatuj, že:
1. jde o KAPKOVÉ hnojivo a Fe je stopový prvek, takže dávkuj po kapkách! :-)
2. absorpce železa trvá několik dní až dva týdny, takže neplaš, když druhý den po aplikaci nepolezou rostliny ven z akva! :-D
Hodně štěstí! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 18:35 Muž matlala [798] - Rostliny
smich smich to jo ale stejně už vím že chybí železo vstupní voda má 00000... a v akva samozdřejmně taky 00000... test od rataje
na poprvé asi zkusím jen Tenso cocktail, nebo všechny složky????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 16:16 Sidonius – To Matlala
Peťo, nemusíš si s tím rozvažováním až tak moc lámat hlavu. Určitě bude bohatě stačit, když si pouze od oka postupně 4x rozpůlíš hromádku toho kterého hnojiva. Dostaneš 16 určitě ne zcela totožných dávek, ale tento stupeň "přesnosti" bude pro tvou potřebu určitě dostačující. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:31 Muž matlala [798] - Rostliny
no já mám PMDD bez KNO3 je tam jen Tenso cocktail síran draselný a síran hořečnatý
A ptal jsem se ve škole jestli to nemohu rozvářit na laboratorních vahách tak na 10-15 dávek a učitelka říkala že jestli nějaká váží dobře tak klidně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 10:18 Muž Eff [417] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tonik666: diky za vyčerpávající odpověď. Plánuju pořízení dalších rostlin, ve finále by to mělo být hodně zarostlé, taky budu muset přidat asi další zářivkovou trubici. Vodu mám tvrdší a PH zřejmě budu taky potřebovat snížit, takže mi to možná vychází na CO2. Mám v hlavě plán jak vytvořit dávkovač CO2 z paintballové zbraně - teda z paintballové lahve na CO2 s on/off ventilem napojený na hadičku a regulátor paintballového semiautomatu. Začnu na tom pracovat asi během května.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 09:57 tonik666
Effec: Kombinovat se to dá, ale pokud budeš dávkovat oboje podle návodu, tak přehnojíš. Dle mých odsavadních zkušeností stačí hnojit málo, třeba PMDD bez KNO3 0,5 - 1 ml/100l, tedy samozřejmě s ohledem na vstupní vodu, což je u mě pražská vodovodní. A množství "biomasy" v akva. Pokud ale nepoužíváš dešťovou či osmotickou, tak to bude podobné jako u mě.
Hlavně chvíli trvá, než se změny projeví. Takže opatrně, méně je více, a nečekat zázraky v horizontu dní.(Tím spíš se dostaví v horizontu měsíců)

Ještě jsem se podíval na tvé akva - biomasy je spíš méně, rychle rostoucí jen limnophila, tam bych dával 0,5ml(max.1ml) PMDD bez KNO3 a vzhledem ke tvrdosti vody i bez MgSO4. Takže jen K2SO4 a tenso cocktail.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 09:47 Muž Eff [417] - Rostliny
Dotaz: Používam Bivoj ke kořenům. Co je lepší? PMDD, nebo bivoj, dá se to kombinovat? Dá se vůbec zajistit abych nepřehnojil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 09:37 tonik666
Page: Také jsem míval potíže se štětkou, možná právě díky dávkování PMDD do málo zarostlého akvárka.
Teď jsem začal s pevným režimem 1ml denně do 200l a je to dost znát, že se kytky lepší - hlavně v rychlé tvorbě kořenů a odnoží, vybarvení, délce internodií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:24 Page
Chtěl bych se podělit se svou zkušeností. Hnojil jsem 2 ml denně na 100 litrů a můžu říct vždy když jsem přijel z koleje dom(jednou za týden) tak jsem musel ze skel seškrabávat hnědou řasu. Rostlinky rostly dobře, ale ta řasa mně štvala, hlavně tam mám i ruduchu. Tak jsem si řekl dost a přestal dávkovat uplně. Hnědou řasu mám minimálně a na ruduchu taky doufám dojde:). Matlo já bych nehnojil vůbec, ať si to poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:29 Sidonius – To Matlala
A vo tom to je...! :-)
Někde jsi se zmiňoval o tom, že máš dost tvrdou vodu. Když "vyloupneš" jen KNO3, jak ti radí Václav, budeš automaticky (třeba s potřebným železem) přidávat i látky, kterých máš nejspíš ve vstupní vodě dostatek... Poměr živin v roztoku PMDD tak, jak se na vebu traduje, byl stanoven na základě zkušeností dvou lidí ve dvou akváriích! ;-)
Přitom voda v těchto dvou nádržích byla dost měkká. Proto těm dvěma vyhovovalo přidávat to jisté množství síranu hořečnatého...
Ale jak říkal Brežněv: "Éto váše dělo...", tak já říkám: "Éto tvajo dělo!" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:22 tonik666
Já to nevážím - přidávám to na objem - někde na netu jsem našel objemové ekvivalenty v mililitrech k doporučené gramáži.
Tobě matlalo doporučuji nerozmíchávat ve 400ml, ale třeba v 800ml, nebo si odvážit dávku a pak z ní udělat polovinu a tu rozmíchat. Abys nemusel dávkovat kapátkem.
A abys nepřehnojil - teď hnojím 1ml na 200l, Volďa hnojí 5ml na 480l, takže do 30l ti stačí z běžné dávky tak 0,1-0,2ml denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 19:51 Usine
Určitě si udělej menší balení, protože budeš přidávat PMDD asi očním kapátkem. Oddělil bych jen KNO3. Další dělení podle mě nemá cenu, můžeš experimentováním s jednotlivými díly v tak malých nádržích udělat víc škody než užitku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 19:34 Sidonius
Co chceš, Peťo, zmrazit?
Určitě si jednotlivé složky rozvaž - třeba po těch desetinách - a roztoky připravuj zásadně odděleně. (Abys mohl používat jen ty živiny, které vyhodnotíš jako nutné přidat.) :-)
Nerozpuštěné složky (hlavně chelatizované stopové prvky!) skladuj běžným způsobem - v uzavřených obalech, v suchu, temnu a při pokojové teplotě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 19:05 Muž matlala [798] - Rostliny – PMDD
ahoj dnes jsem si konečně koupil PMDD, ale mám jen 30 a 12l akva a přemýšlím jestli poprosit ve škole o to abych mohl přijít rozvážit na laboratorní váhy na 10 dílů nebo jestli to třeba mohu zmrazit??
Prosím neptejte se proč chci hnojit a tak ale rovnou říkám že už hnojit musím jen PMDD mi přijde bezpečnější a nejlepší a taky nejlevnější)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 14:03 Muž Norton [109] – čerpadlo
... Pavle, v současné běžné inkoustovce asi peristaltické čerpadlo moc nenajdeš. Autor tam bohužel neuvádí z jakého typu tiskárny čerpadlo použil. Zkus jej kontaktovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 13:54 Page
Je mi to jasný, asi bych udělal nákou krabici z polistyrenu:) ... Už mám slíbené dvě tiskárny snad tam tu pumpičku najdu:) ... Pak se uvidí co dál.. Ale myslím si že dávka na 14 dní PMDD při pokojové teplotě snad vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 13:49 Muž Norton [109] – ...
A jak velkou "flašku" toho PMDD bys chtěl chladit Pavle? To by pak chtělo nějakou teplotěsnou krabici. Jo a počítej s tím, že by to tak 12-20 watíku schramstnout mohlo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 12:16 Page
Asi to zaženu do extrému a vyrobím si k ten flašce s PMDD ledničku:) ... Stačí peltierův článek a dva chladiče a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:18 Page
Jj tomu rozumím. Tak ted už jen nákou tu tiskárnu...Už mám dvě slíbené, doufám že tam alespon jedna bude:) .... Myslíte, že pokojová teplota PMDD nebude vadit?? Když budu dávat tak jen na týden dopředu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 19:23 Muž Horác [3942] – to Page
Slovensky to znamená to samé, co česky, resp. latinsky. Peristaltický pohyb je typický např. pro posunování tráveniny střevem (jedná se o postupné zaškrcování lumenu střeva). U peristaltické pumpy je to řešeno tak, že na hadičku s kapalinou tlačí otáčející se kotouč s excentrickou osou. Hadička je chvilku volně prostupná, chvilku zaškrcená. Kapalina se samozřejmě pohybuje ve směru otáčení kotouče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 19:11 Page
Ještě by mě zajímalo co znamená slovensky slovo : peristaltický... Děkuji love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:06 Sidonius
Měl bych dodat, že lednice fungovala bezchybně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:49 Page
Tak to se mi ještě nikdy nestalo:) ... Měl jsem ho i přes 4 měsíce v lednici a v poho... Je fakt že v tom pak něco plavalo, ale ne že by z toho byl gel:)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:43 Sidonius
To, co může způsobit "zkázu" PMDD, je Tenso Cocktail. Proto se doporučuje přidat do směsi HCl, která by měla zabránit napadní houbami. Nemohu potvrdit, vyčetl jsem zde:
akva.mrp-cz.com/…
Co však mohu - prohlásit, že roztok T.C. (bez (HCl), skladovaný v lednici, (a dlouhodobě nepoužívaný), se mi "zdrštil". Změnil kapalnou formu v gelovou, přičemž značně nabyl na objemu a vyboulil malou PETláhev do baňatého tvaru... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 15:40 Mikejr – Dávkovač
Je to zajímavé řešení, jen by mně zajímalo jak dlouho PMDD vydrží při pokojové teplotě aniž by se to neznehodnotilo nebo dokud se tam nevytvoří houba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 23:12 tonik666
To je brutální zařízení :-) Že to ještě nevyrábí nějaký profi výrobce...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=3301