Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:30 Muž Diego [72] – Re: guzii
martinekgorny.ic.cz/… A máš to pár km. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:27 guzii
Zvažuji objednání nějakého PMDD do Ostravy, nemáte někdo zájem se přidat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 16:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rasto
Kupuji u MRPa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:20 Rasto Re: Sid
Mate skusenosti s pmdd.mrp-cz.com/… alebo kupujete od nekoho ineho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rasto
Levněji to vyjde bezpochyby! :-)
Když si uvědomíte, že všechna ta komerční hnojiva jsou "skoročistávoda", kdežto PMDD čisté chemikálie, není důvod váhat. :)
Já používám Plantex CSM+B.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:00 Rasto Re: Sid
Aha vy pouzivate PMDD. Mno este si to prepocitam,ze ci to vyjde lacnejsia ako ostatne hnojiva. Co mi odporucate skor TENSO COCTAIL alebo PLANTEX CSM+B ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rasto
Existuje nejaky lepsi pripravok s chelatmi ako Chelatin od Rataja bez raseliny?

CHELATIN je pro mne "velká neznámá", co se složení (a vlastně i "funkčnosti") týče...
Oproti tomu u TENSO COCTAILu nebo PLANTEXu CSM+B vím, co a kolik čeho obsahují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 13:46 Rasto
Zaujimalo by ma,jak je to s chelatmi. Chelaty pomahaju vstrebavat stopove prvky rastlinam. Existuje nejaky lepsi pripravok s chelatmi ako Chelatin od Rataja bez raseliny??

Ma niekto skusenosti s ALGAE DESTRUCT od Rataja??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:26 Muž Bammaboy [0]
setů pro kapačky mám doma spoustu proto bych to taky rád zrealizoval (nevědel jsem co s nima)
budu rád když to nějak zdokumentuješ popř. blíž vysvětlíš jak to udělat ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 17:23 JuraS
Dnes jsem se nudil a zkusil jsem jak bude pracovat set pro kapačku. To bodlo co se zapichuje do nádoby s roztokem má průměr 5,1..vzal jsem normální 1,5 lt petku, do víčka vyvrtal otvor 5 mm a vrazil tam to bodlo..utěsnění bez potřeby nějakého lepení. Nakonec jsem našrouboval jehlu růžovou, co je to za velikost nevím..Zkoušel jsem štelovat a dospěl jsem k těmto poznatkům :
1. chtělo by to do petky na dně (po převrácení) udělat dírku špendlíkem..i s otevřeným vzdušněním se prohýbala dovnitř..nebo dát bytelnější, já použil od levného sifonu..
2. zkusím koupit ještě jednu sestavu pro kapačku a vyměním u ní hadičku za tenčí aby vznikl větší tlak v hadičce-vysvětlím
3. zkusím sehnat co nejtenčí jehlu kvůli tlaku a menším kapkám..
4. tlak v soustavě..nechal jsem původní délku hadičky a tlak který se mi podařilo vyrobit byl takový, že jakmile se dostala jehla nad hladinu vody v lahvi tak přestala kapat..
výsledek myšlenkového pochodu - takže tenčí hadička a jehla aby se zvýšil tlak, zkrátit hadičku a na potřebnou délku případně umístit petku vedle vnějšího filtru co bude stát za akvem..po zajištění kontinuálního pomalého kapání změřit kolik nakape za den, za dva, za týden..spočítat ředění pmdd a hotovo..vzít 3 mm depron, kulmu, kalkulačku..ufiknout si kousek depronu, kulmou nahřát a ohnout okolo petky, slepit purexem a je obal proti světlu a na zachování teploty...
dám fotky až to zrealizuji...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:12 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: kristian
a myslite, že žloutnutí rostliny Ludwigia by mohlo být příznakem přemírou živin? Mám tam dnes dávat 2ml nebo mám chvíli počkat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:10 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
Osobne davam tak cca 0,2mL/den. Rostlinky rostou krasne, sem tam nejaka ta zelena prisedla rasa se vyskytne. Na skle ji pomuz ziletkou a na rostlinkach se postaraji snecci(super udrzbari, podle jijich poctu clovek vidi jestli se v akva nedeje neco nekaleho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:07 Muž jajaapaja [174] – Re: Nedory
Já tak asi podspořil rust Ruduchy.Když jsem to tam začal dávat začla růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:02 Muž kristian [80] – Re: Nedory
jestli myslite do toho akva co mate na profilu tak to je radne moc, tam bych se odvazil tak 1 max 1,5ml/100L, ale jak jsem psal dole je to vse o tom sledovat hodnoty ve vode. A podle toho upravovat davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:01 Muž Nedory [15] - Sumci
whooops... Já jsem si na tom příbalovém letáku dočetl a odvodil, že mám do svého 240litrového akva dávat 8ml... Tak už to tam peru skoro měsíc... To jsem asi přehnal, což?

Ale na letáku psali 2-5ml na 100 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:15 Muž jaa [5] – Re: vaclav a Horác
diky moc za rady. Som rad ze som sa spital, bo chlapik od ktoreho to mam mi povedal ze to mam vsetko zarobit v 3deci a denne davat tak 5az7ml..........no a to sa mi zdalo fakt dost.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:03 Usine – Re: jaa
Dávkuj tak jak jsi si zjistil. Já to dělám už několik let. Můžeš opatrně přidat ale tak po dvou třech měsících. Testy si kup PH a kH nic víc nepotrebuješ. PMDD používej i z KNO3. Vodu měň pravidelně po týdnu 1/4 - 1/5. Když zapomeneš dávku nesnaž se to potom dohnat. Nemyslím si že zlepšení bude nějak výrazné. Jedině snad budou lepší barvy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:56 Muž Horác [3942] – Re: jaa
Já se řídím podle řas. Pokud se mi začínají dělat na předním skle ve větší míře než obvykle, znamená to, že je čas přibrzdit. Dlouhodobě dávám ten 1ml/100l, většinou obden. Přece jenom, jak sám název napovídá, je to kapkové hnojivo. Při Tvém množství rostlin bych spíš ještě ubral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:54 Muž jaa [5]
a co treba merat? dusicnany, zelezo? co este?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:46 Muž kristian [80] – Re: jaa
Pro korekci davky PMDD je nutne mereni prvku ve vode. Davka by mela byt takova aby ji rostliny byly schopne zpracovat. Pkud by byla vetsi, nektere prvky by se mohli zacit hromadit!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:18 Muž jaa [5]
zdravim! chcel som sa spitat ako je to s davkami PMDD
Viem ze nikto nepovie presnu davku. Podla rady ktoru som nasiel som zacal na 1ml/100L a postupne by som chcel zvysovat. No neviem co to znamena postupne. Po akom case asi by som mal? a tiez by som sa chcel spitat ze po akom case by mali byt asi vyditelne vysledky. A este aka davka by bola asi idealna. Akva mam zarastene na stupnuci od jedna do desat tak na 7, pridavam dostatok co2 a svetla mam cca0,6W na liter
dakujem vsetkym skusenajesim za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 15:47 JuraS
Teď jsem doma zapínal dávkovač vůně..taková ty pitomost co za danou dobu stlačí páku a to vystříkne vůni..věřím tomu, že se dá najít tahle věcička co umí stříkat tu vůni v daný čas..máme takové v práci..no a když vezmu takovou tu nádobku s rozprašovačem třeba na voňavky tak stačí vyměnit rozprašovadlo za tenkou hadičku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:16 Muž PentueR [256] – Re: ravenlord
Jak asi chceš poradit? V každém akva jsou jiné podmínky, jiné rostliny a jiné jejich požadavky. Jednoduše se dá říct - můžeš vynechat KNO3 když máš hodně dusičnanů, můžeš vynechat MgSO4 pokud máš dost tvrdou vodu, s K2SO4 můžeš laborovat podle obsahu Fe, můžeš namíchat jen Tenso koktejl, nebo to prostě namícháš podle návodu... A hlavně používat PMDD a vyrábět tyhle všechny mixáže můžeš, jen když víš co děláš, jinak si koleduješ o problémy (řasy apod.) Nečekej že ti někdo řekne, co zrovna ty máš namíchat - univerzální návod ti nikdo nedá a zvlášť při PMDD je potřeba akva a vývoj hodně dobře sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 19:59 Muž Spycee [9] - Rostliny
to uz sem cetl to mi sem nemuzete neco napsat z vasi zkusenosti ? pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 16:42 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:13 Muž Spycee [9] - Rostliny – MÍCHÁNÍ PMDD
Chtel jsem se vas zeptat (tech zkusenejsich) co davate do pmdd za slozky ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:04 Žena Simba [0]
Eff: Takže sem si naivně myslela, že mi pmdd pomůže a ono houby, eště tomu přidá. Udělám jak říkáš, kryt se asi půjde podívat na půdu a já seženu silnější osvětlení. A až po tom, co se řasa uklidní (doufám, že teda jo), tak začnu experimentovat s nějakým hnojením potlesk

kalahare a 57anmi1: Děkuju za rady a zkušenosti, budu se jimi řídit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:35 Muž kalahare [11] – Re: 57anmi1
Tak tak, vše se to doplňuje. Dobra filtrace x nepřerybněno x vhodně zvolené hnojivo (i CO2) x dobré světlo x pravidelná údržba x dostatek rostlinstva x trpělivý akvarista = akva k pokoukání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:39 57anmi1
mam asi 200L akva pridaval som CO2 a PMDD ale rastliny nerastli pretoze som mal slabe osvetlenie 3X18 W ale vyrobil som si kryt na 3X30 W co je asi 0,58W na liter cisteho objemu vody spravil som to predvcerom takze uvidim co to prinesie. Chcel som tym len povedat ze bez svetla je vsetko marne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 16:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Simba
Přihnojovat PMDD jsem se rozhodla, protože rostlinkám evidentně chybí světlo
To je zásadní omyl: Pokud rostliny nebudou mít dost světla, všechny živiny, které by se do akvária dostanou, budou živit ruduchu. Takže rozhodně nehnojit. Naopak to, co tě trápí, je přebytek živin.

CO2 se docela bojím, mám strach o rybky a aby to nedejbože nějak nebouchlo :-)
CO2 bych se nebál, na fóru je spousta návodů jak vyrobit CO2 z kvasnic snadno a rychle, ale nejdřív budeme opravdu muset začít s tím světlem. Bohužel to je ten nejsložitější a nejnákladnější problém. Než začneš špekulovat nad tím, jak do krytu dostat další trubici, můžeš zkusit vylepit kryt alobalem aby se jako od reflektoru dostalo do nádrže víc světla. Ovšem pokud by tě zajímal způsob, jak bych toto řešil sám, pak: Kryt bez milosti zahodit, pořídit osvětlovací těleso 2x 15W (já bych dal 2x 18W 60 cm i když by trochu přečnívalo). Vyrobil bych si CO2 kvasnicovač (Po tom co najdeš návod, zabere to max 30. minut a nestojí víc než 60 Kč), zdvojnásobil množství rostlinstva a do měsíce by bylo po problému. Ano, říkám to trochu sebejistě, ale to proto, že vím, že to je nejlepší řešení.
Ovšem pokud nehodláš osvětlení přidávat, je tu jiné, méně nákladné řešení, které ovšem předpokládá, že se převeksluješ na rostliny zcela nenáročné na světlo a i jejich množství bude výrazně vyšší než nyní, pak rozhodně nehnojit, odkalovat, a třeba míchat vodu při výměnně napůl s destilkou. No a samozřejmě ten alobal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:44 Žena Simba [0]
Fotka k příspěvku Sid: Přihnojovat PMDD jsem se rozhodla, protože rostlinkám evidentně chybí světlo. Do krytu žádná další zářivka přidat nejde a vyhodit kryt se mi taky nechce. Snažila jsem se volit rostlinky, které tolik světla nepotřebují, jenže pak jsem chtěla nějaké hustší a červenější a na ty je toho světla bohužel málo. Mám v plánu koupit jinou zářivku, mělo by to pomoci, ale asi nebude úplně vyhráno. Navíc poslední dobou se mi rozrůstá ruducha v akváriu a připadá mi, že úplně odebírá živiny rostlinkám. Do té doby, co tam nebyla, tak rostlinky rostly pomalu, ale přece. Teď však to je hrůza hrůzoucí. Rostlinky chřadnou a já nevím, co mám dělat. O PMDD jsem slyšela jen samou chválu, tak jsem jej chtěla v malém množství začít dávkovat.

Eff: Aktuální fotku přidávám, závojnatka není, celkový počet rybek je nyní 14 (krunýřovec, 4 sumečci a bettky). Jak jsem psala výše, rostlinky pomalu chřadnou a rozrůstá se ruducha. Původní dno byl velmi hrubý štěrk, brzy jsem však pochopila, že takhle to dál nepůjde a sehnala o dost jemnější písek, který vypadá nádherně a rostlinky v něm krásně zakořenily. Ano, je tam od prosince. CO2 se docela bojím, mám strach o rybky a aby to nedejbože nějak nebouchlo :-) Proto jsem zvolila právě PMDD, doufala jsem, že by mi toto hnojivo mohlo pomoci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 10:37 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Simba
Nebyla by aktuální fotka akvárka? Jak se daří rostlinám? Dno bylo měněno začátkem prosince, že? Opravdu svítíš 15W sun glo na 54W? Ta závojnatka Ája už tam něni? Po pravdě, pokud se rostliny šklebí a máš zájem pěstovat zelenisko(červenisko) které je tošku víc camprlich - hnojení bych odložil, nejdřív bych přisvítil a možná začal COčkovat. Já vím, nalít sem tam pár kapek hnojiva do nádrže je mnohem jednodušší než předělat osvětlení nebo namíchat burčák, ale v tom je právě jeho nebezpečí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 10:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Simba
Když už chcete alespoň trochu fundovanou odpověď, jak PMDD dávkovat, měla byste uvést, jaké parametry má voda ve vašem akvišku.
Pokud je toto nad vaše možnosti, přikláněl bych se k tomu, co naznačuje Filipsi - abyste to zkoušela právě s tou 50% koncentrací a nejméně 1 měsíc nehnojila víc, než 0,5ml roztoku.
Zásadní otázkou ale je: Proč jste se rozhodla pro přihnojování PMDD? Rostliny mají všechny podmínky, snaží se růst, ale evidentně jim chybí nějaká živina a rozbor vody to potvrzuje?
(Asi chci po vás moc, ale snažím se vám naznačit, že hnojit tam, kde nejsou splněny základní pdmínky pro kvalitní život rostlin, je přihnojování cestou (jak už jsem dnes vzpomínal) do "Problémova"... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 09:33 Žena Simba [0] – Re: filipsi
Po pravdě mě to také napadlo, jen jsem si nebyla jistá reakcí akva. Přece jen mi to složení nic moc neříká... Děkuju za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 09:24 Muž filipsi [1295] – Re: Simba
Co takhle aplikovat dvojnasobne mnozstvi roztoku? Jak proste, mily Watsone.
Nicmene v Tvem pripade superopatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:53 Žena Simba [0]
Tak jsem se po přečtení mnoha diskuzí rozhodla, že zkusím přihnojovat PMDD. Dlouho jsem jej sháněla a konečně mám první balení doma. Složení je Tenso Coctail (15g), heptahydrát síranu hořečnatého (33g) a síran draselný (14g). Včera jsem začala míchat první dávku a protože mám pouze 50 l akvárium, rozhodla jsem se namíchat poloviční dávku. Všechno jsem si pečlivě navážila na polovinu, jen já blbá zapomněla dát i polovinu vody tone Co mám teď dělat? Mohu přimíchat zbytek hnojiva, nebo už namíchané hnojivo můžu tak akorát vyhodit? Prosím poraďte... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:51 Petr – Re: Sid
Já vím, také ho přidávám :-) Jen ta kontrola mi tam chybí. Děsně rád bych věděl, kolik ho tam mám :-) Ne že by to bylo podstatné, ale stejně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 17:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr
Jestli máte prosperující rostlinné akva s minimem ryb, dodávání N bude v podstatě nevyhnutelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:40 Petr – Re: Yirka
Také s tím souhlasím. Problém je, že mám na 125 litrů asi 6 rybek. Mám spíše rostlinné akva. A co jsem v poslední době měřil NO3, tak roztoky ukazují nulu. A to i v případě, že znám téměř přesnou koncentraci (usuzuji, že když kytky mají problémy, je tam cca 0, a když ze 100 litrů vody s nula vyměním 25 litrů s cca 25, což je hodnota vodovodní vody a testy na ní sedí, tak v akva bude něco okolo 5-6). Barvy kontrolovalo více lidí.
Ale měl jsme testy od Tetry a od Sery, ty pracovaly jinak. U toho Rataje se doplňuje destilka a tak doufám, že pokud budu měnit poměr akva/destilka, že půjde přiměřeně podělit i výsledek a že z větších koncentrací by měl jít výsledek odečíst lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:01 Muž Yirka [9126] – Re: Romiš
Souhlas, také měřím pravidelně NO2, NO3 a PH. Hodnoty jsou sice důležité,ale vzhledem k tomu, že jsou vcelku v normě mě daleko více zajímají trendy měření, kam směřují hodnoty v mezidobí odkalování a výměn vody. To je pro zjištění chování akvarijního prostředí (při stabilním osídlení)důležitější než skutečné hodnoty. Troufnu si říci, že po pravidelném týdenním měřením po půl roce vím, co si můžu dovolit voblasti výměny vody, čištění filtru, odkalování i množství ryb.
A tak i když jsou tedy výsledky ne zcela přesné, provádím-li test stále stejně mám reálný přehled o vývoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:21 Romiš – Re: Petr
Souhlasím s vámi, že když je na sáčku s KNO3 deklarováno, že obsahuje 5g, měl by alespoň přibližně 5g obsahovat. :)
Nevím, kde nakupujete, a je na vás, jestli se chcete na toto téma vyjádřit. Já PMDD nakupuji u MRPa, ovšem podle druhu obvykle v balení po 20, 50 a 100g. Doma si pak odvažuji potřebná množství na kuchyňských digitálních váhách s nic moc přesností, přesto mi deklarované s naměřením sedí. :-)

Co se týče měření NO3 pomocí AZOTANu s přesností 5mg/l - moc bych tomu nevěřil... hmm
Je to už dlouho, co jsem tento test použil, (nevyhovuje mi, že je poněkud komplikovaný a "dlouhý, jako nudná písnička"), ale pokud se dobře pamatuji, při porovnání s výsledky testu NO3 od AQUARu se s tímto zrovna nesešel... :-O
Tím netvrdím, že test od AQUARu je přesnější, protože to jednoduše nevím a nechat kvůli tomu dělat laboratorní rozbor nehodlám. (Testy od AQUARu mi vyhovují pro svou jednoduchost a cenou. :-))
Test NO3 mi slouží především ke sledování změn!
Jestliže je výsledkem testu nažloutlý roztok, vím, že mohu do vody přidávat KNO3. (Rostliny mi v této fázi ještě nemusí signalizovat nedostatek N, protože jim ještě může stačit NH4/NH3, případně spolu s těmi dusičnany, které pro mé oko test nezachytil.)
Pokud je ovšem výsledkem testu roztok "růžovější, než je zdrávo", pak je to pro mne signál ke hledání příčin, proč rostliny stagnují. (Obvykle je to ale právě stagnace rostlin, co mě donutí vzít do ruky test NO3... :) )
Tímto chtěl básník říci, že mnohem víc, než přesnost měření obsahu NO3, mě zajímají případné změny a možné souvislosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:07 Petr – Re: Romiš
No právě. Testy. Chtěl bych nějak spolehlivě měřit NO3 okolo 5 mg/l. Měl by fungovat ten Rataj při jiném ředění destilkou. Už jsem o tom psal. Mám akva docela dobře fungující, jenže mne to takto nebaví. Dříve bylo co vymýšlet a upravovat a řešit. Teď všechno funguje, vlastně jen jednou za den dohnojím a nakrmím. A tak šťourám do detailů. No a jako strojaře mne zajímá měření a hodnoty ... :-)

Jinak ještě k tomu KNO3 - pokud má být v pytlíčku 5 a je tam 7,5, tak když může být o 2,5 více, může být i o 2,5 méně. Dostaneme se pak k tomu, že tam bude něco mezi 2,5 a 7,5. A mezi minimem a maximem je rozdíl trojnásobný. To mi přejde celkem hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:17 Romiš – Re: Petr
Rád mám alespoň představu o tom, kolik čeho tam dávám.
To vám rozumím - já taky. Ale stačí mi vědět, kolik přibližně čeho dávám. :-)
Když znám hodnoty roztoku, tak vím, že 1ml roztoku mi zvedne no3 v akva o 0,18 mg/l...
Tomu taky rozumím, že víte, o kolik se zvýší koncentrace např. oněch NO3, ale budete taky vědět, na jakou výslednou koncentraci jste je právě tím vaším 1 ml roztoku zvýšil?
Nebudete. ;-)Zase budete výslednou koncentraci jenom hádat pomocí testů s přesností +- autobus. :)
A to jsem vám chtěl sdělit už ve svém předchozím příspěvku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:40 Petr – Re: Romiš
O to nejde. Rád mám alespoň představu o tom, kolik čeho tam dávám. Když znám hodnoty roztoku, tak vím, že 1ml roztoku mi zvedne no3 v akva o 0,18 mg/l. To samé fosfor. Vím, že 1 ml mi zvedne fosfor v akva o 0,15 ml. A mám-li pocit, že tam no3 chybí, tak alespoň vím, zda tam dát 1ml nebo 5 ml ...



Když už jsme u toho měření, je tu nějaký chemik, který by poradil s testem NO3 od Rataje? Dává se tam 1ml měřené vody a 9ml destilky. Ale je to postaveno na celkem vysoké hodnoty, kde i 10 je téměř bílé, takže třeba 5 bude nerozeznatelné úplně. A dotaz je - pokud zdvojnásobím množství měřené vody, tedy 2+8, bude zbarvení odpovídat dvojnásobné hodnotě? Nebo při 4+6 čtyřnásobné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 16:44 Romiš – Re: Petr
...A například KNO3 bylo podle etikety 5 gramů, lékarnice navážila 7,5 ... takže asi tak k následné přesnosti dávkování...
I kdybyste měl KNO3 odvážené s přesností na dvě destinná místa, stejně by vám to nebylo moc platné v případě, že koncentraci NO3 v akva "měříte" běžnými kapkovými testy s přesností +- autobus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 11:20 Petr – Re: xxx
Hmm. Mám extra PMDD, KNO3 a KH2PO4 a v každé lahvi, když jí promíchám, plavou usazeniny. A mám to v destilce z lékárny. Nechal jsem si tam i obsah sáčků převážit. A například KNO3 bylo podle etikety 5 gramů, lékarnice navážila 7,5 ... takže asi tak k následné přesnosti dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:20 xxx – Re: Petr
PMDD s Plantex CSM-500ML destilky to davkujem ja a este sa mi nestalo aby som mal usadeniny na dne flašky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:16 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Romiš
Roztok silně naředit a tomuto ředění přizpůsobit počet kapek?

aby nám pak nepřetíkalo akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:10 Romiš – Re: Eff
Roztok silně naředit a tomuto ředění přizpůsobit počet kapek?
Stejně je nejlepší každý den si s hnojením pohrát. (Když se teda nezapomene... :-D Což se zase vůbec nic nestane. :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:04 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Petr
Neznám škrtítko které by umožnilo nakapat třeba jen 20 kapek za den.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=3051