Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:28 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
aj na to je "pomoc" -pouzi teplu
ja napr. pouzivam "koncentorvanejsi" roztok a malu flasu
ked som skusal K2SO4 a horucu vodu tak to mas za par sekund X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
beru to tak ze pokud se pta tak tomu nerozumi a proto je lepsi kdyz to bude michat do destilky...

jinak si dovoluji tvrdit ze pri pouziti mekke vody se mi to rozpusti lip nez pri pouziti kamenolomu co mi tece doma (napr. prazska kontra kladenska voda)

navic sam vim ze PMDD od jednoho producenta se mi i v destilce rozpoustelo pekne pomalu (velke krystaly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 07:26 Muž kortezhugo [983]
tiez som zozaciatku pouzival destilku...
uz dlhsiu dobu pouzivam vodovodnu a nezaznamenal som problem...
aj na roztok TC pouzivam vodovodnu ale +HCL a je v chladnicke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 00:01 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Já si to myslel :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
Určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:12 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Upřímně já základní PMDD míchám v odstáté vodovodní vodě a skladuji v tmavé plastové půllitrové láhvi pod nádrží vedle vnějšího filtru. A nějak nemám pocit, že bych dělal něco špatně :) . Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Designer
Proč by měla být vodovodní možná špatně?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Micham jen 100ml PMDD, protoze nyni spotrebuji 2ml za den, takze proc vic. A k priprave pouzivam vychladlou vodu z rychlovarky, tedy prevarenou, ovsem obycejnou vodovodni. PMDD pak ani neskladuji v lednicce, mam ho ve tme pri pokojove teplote. Ze by v tom neco stihlo vyrust nez jsem to posledne spotreboval, nebo byl nejaky problem, to jsem nepozoroval. Kdyz jsem zacal hnojit timhle PMDD, najednou rostlo, kdyz prestal kvuli leceni (preruseni delsi nez mesic), na rostlinach to bylo hodne znat, a pak jsem zase zacal a zase to zacalo rust.

Takze mozna je vodovodni spatne, mozna je prevarena lepsi, mne to funguje a jsem spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 21:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Moucha
...vodu z kohoutku rozhodne ne!...
Při přípravě a uchovávání roztoku chelátů je třeba dodržet jistá pravidla.
Proč ale u ostatních komponentů "vodu z kohoutku rozhodne ne!"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sand0kan
vodu z kohoutku rozhodne ne!!!! u ty stary bych si nebyl jist jeji kvalitou...

dulezity je pouzit vodu s minimem rozpustenych latek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:39 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Mám nově PMDD a doma jsem našel asi čtyři roky starou destlilovanou vodu. Můžu ji použít na ředění nebo mám koupit novou, nebo je dostačující obyčejná voda z kohoutku ? Tato stará destilka je v tmavé skleněné láhvi. Je vhodné naředěný roztok poté ponechat v této láhvi a dát do lednice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:04 Muž donleo [1] – to katterinecka
tak tvůj prales bych bral (myslím akvarijní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
měla jsem taky stejný světlo rybicky.net/nadrze/6156 a nakonec z toho byl docela prales, i když většinu akvárka zabírala jedna kytka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:18 Muž donleo [1] – to katterinecka
s tím světlem to vím, ale je to kupovanej kryt, dal jsem ted aspon 840 zářivku, než tam byla od výrobce, tak snad to bude lepší, když odečtu písek a 5 cm o shora, tak je čistý objem ani ne 100 l, tak by to mohlo vycházet na 0,4W/l, snažím se jen nenáročné rostliny na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: donleo
když se bojíš tak hnoj míň a sleduj co se děje s kytkama a jestli začnou růst řasy ;-) 2x18W na 112 litrů taky není zrovna nejsilnější osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:09 Muž donleo [1] – to moucha
vim, ted jsou 2 víkendy za sebou, tak se podívám, moc mi nejdou kytky tak to zkusím. nevím, jestli nevadí, že akvarium je osázené 5 týdnů a ryby jsou tam 4 týdny teprve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:58 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: donleo
Kdyby si neuspěl a musel to řešit poštou či cestou do Prahy, tak napiš do vzkazů...PMDD mám skladem, namíchám i dle konkretní potřeby... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: donleo
no Zoo Branik za ten vylet stoji, stejne tak Vivarko, ale to je pro tebe dal....
jeste bych zkusil burzu (aquatrh)... Akvaristicky jaro mas huz tuhle sobotu.... www.irisplzen.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:27 Muž donleo [1]
psal jsem Plzen a okolí, to už je lepší pošta nebo autem do prahy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: beowulfx
treba ve Vivarku ci v Braniku ho maj na sklade
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 10:23 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: donleo
No většinou je to na objednávku z netu, málokdo by to mohl mít skladem na nějaké své prodejně, čili si myslím, že v plzni to jen tak neseženeš, možná tak od někohoz jeho přebytků. Zkus tady na inzerci, zda někdo neprodává. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 10:11 Muž donleo [1] – PMDD v Plzni
nevíte někdo, zda se dá koupit někde v Plzni nebo okolí? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:07 Muž DavidDizzer [26] – Re: Kajka99
ale tahle situace už je dávno, pryč. Já protrhal celé AQ! protože rostliny hnily ale to je už dlouho... Voda nyní krásně voní, je čistá akorát ty rostliny. Měním vodu každý týden už několik měsíců.

Chcete vědět ty hodnoty vody - NO3 atd... nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:01 Žena Kajka99 [229] – Re: DavidDizzer
problém je v tom že na rostlinách se vše projevuje se spožděním. zkus nejdřív měnit vodu jak máš v prezentaci. vydrž to tak týden, dva, jestli se rostliny začnou mátořit, tak bych zůstala u té výměny třetny vody týdně a hlavně to pak dodržovala. jakékoliv hnojení by ti přitížilo (v situaci, kdy ti, jak píšeš, akva smrdí skrz celý dům), a nepředpokládám, že bys dodával jen některé složky, ale spíš bys to míchal celé. Takže zatím bych doporučila jen měnit vodu a vydržať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:53 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
Moc váš nechápu? Ta fotka před deseti dny je stará. Nyní tam mám dostatek roslin: Hygrophila, rotala rotindufolia, Cabomba caroliniana, vesicularia dubyana, cryptocoryna wenditti var. tropica, Riccia fluitans, microsorium pteporus, ceratopteris, echinodorus, a nádherně rostoucí Sagitaria, která má několik bočních šlahounů... Problém je ten, že ty rosliny nerostou správně... Až na tu Sagitarii...

Poradíte tedy prosím?
Děkuji, David Dizzer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.02.2011 14:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Vycházel jsem z fotografie akva před 10 dny, teď jsem si přečetl i zápis v deníku. :-)
Dobrá - takže trhutku už na hladině nemáš. Ale nemáš v akva ani celou řadu rostlin, které ti "odešly" v době, kdy jsi na hladině trhutku měl.
Hodně štěstí s PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 14:17 R Muž romant [27987] – Re: DavidDizzer
Já, Ti nechci šahat do svědomí, ale když si přečtu co píšeš v deníku, tak se ani nedivím, že Ti rostliny spíše skomírají než rostou. Pravidelná údržba v podobě výměny 30% vody v akva je dobrou prevencí a základem ke zdárněji se vyvíjejícím rostlinstvu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 14:13 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
šak na hladině už nic nemám. A PMDD chci asi proto, abych hnojil ne? Moje rosliny nerostou dobře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.02.2011 13:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
...Také uvažuji o přidávání PMDD...
A to proč? :-)
Třeba by na začátek stačilo vyčistit hladinu od trhutky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:07 ttt – Re: romant
Nie, nie plavajúce rastliny nechcem ani vidieť... Mal som akési také drobnulinké plávajúce , tie dokázali za týždeň uplne zatieniť hladinu. A to si ja také tienenie nemôžem dovoliť pri takých rastlinách ako je diandra, ammania, ktoré sú odkázané na silné osvetlenie , samozrejme okrem iného...dosť často sa mi stávalo že som musel odcestovať na týždeň a ono sa to tak porozrastalo po celom akva, že niekedy to vypadalo ako keby som pod osvetlenie prestrel dáku deku, úplne to zatienilo celú hladinu. najhoršie na tom bolo to že som sa toho potom nevedel dosť dlho zbaviť. Tuším sa to volalo Lemna minor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 12:47 Muž DavidDizzer [26]
Také uvažuji o přidávání PMDD. ALe vůbec nevím, jaký do mého AQ potřebuji, protože přeci jen hodnoty jsou důležité. Poradíte mi? Ptejte se mě na všechny věci a hodnoty ohledně AQ a hned Vám řeknu...

Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 12:28 R Muž romant [27987] – Re: ttt
Mrkni se na tuhle, tu jsem měl na mysli. Je to plovoucí rostlina a když se nenechá tolik rozrůst, aby zastínila celou hladinu, tak dokáže odvést pořádný kus práce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 12:17 ttt – Re: romant
Ja som to mal separátne objednané, len v tedy osádka nebola taká početná, ako teraz a z toho dôvodu som to kno3 primiešal. Akosi som to v tedy neriešil.. Čo sa tíka rastlín mám ich až až, jediné volné miesto na prípadnú ďalšiu sadbu rastlín je pod echínačmi, ale tam neporastie asi nič, pre nedostatok svetla pod listami echin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:43 R Muž romant [27987] – Re: ttt
Když se bude intenzivněji odkalovat společně s tou výměnou vody, tak by se to NO3 který je do akva dodávaný rybí osádkou mohlo snížit a nebude tak tzv. hrozit, že ho tam bude nadbytek. Jako další možnost je dát do akva nějaký žrouty dusičnanů v podobě rostlin, třeba nějakej růžkatec. Při dalším objednání to objednat zvlášť a bude klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:30 ttt
Zdravím..
Mám taký malý problémik. Už asi cca 1/2 roka používam PMDD, kde pri poslednom namiešaní som pridal aj KNO3. No medzičasom sa mi v akva namnožili živorodky, ktoré svojím detritom vytvárajú dostatočne veľa NO3. chcem sa spýtať či aj napriek tejto skutočnosti, môžem ďalej pridávať namiešané PMDD v ktorom je aj to KON3, aj keď teda viem že no3 tam je určite dosť. Čo sa tíka údržby tak v akva mením časť vody každý týždeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:35 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Viviia napsala: Poslehcni, testy železa jsou na 0 a kytky trpí chlorozou. Železo, čo sa týka listoviek, sa zvykne poskytovať klincom v dne. Za pokus by to podla mňa stálo vyskúšať pri tej Kryptokoryne, Valisnérií a Echináčoch. Čo sa týka zásobného hnojiva, osobne používam ílové gulky, alternatívou by mohlo byť napríklad ADA Iron Bottom. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:19 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: kortezhugo
KH2PO4 - no ty mi dáváš :-D ani nevím co si pod tím mám přestavit. Objednám tedy PMDD s KNO3 a zvlášť ještě KH2PO4. Koukal jsem, že Rataj dělá i test na fosfor tak ho koupím a uvidí se.
S větším počtem ryb počítám, ale nejprve chci nastavit rovnováhu v nádrži a pak teprve další ryby ...

Díky za rady, co se týče hnojení a chemických vlastností vody to opravdu není moje parketa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:34 Muž kortezhugo [983] – Re: sollik
...toto je to
a ked aj pridas PMDD s KNO3 alebo ciste len KNO3 -100pro dostanes na 0 Fosfor X-)
preto je dobre odvednavat aj KNO3 aj KH2PO4
-neskazi sa to a clovek nikdy nevie co bude potrebovat -a posta tiez nie je "zadara"

alebo tam pridaj zopar ryb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:16 Muž sollik [257] - Cichlidy
Viviia napsala: Zdravím, rovnou se vám přiznám, že i přes mojí snahu o překonání odporu k chemii se mi to stále nedaří a i když se snažím o pochopení systému rovnováhy v akva, vždycky na ni narazím. Nesudtě me :)

Tak to jsme na tom stejně. Chemie mě nikdy nebavila, nějak mi to nelezlo do hlavy, na průmyslovce to byl boj :-D Od té doby nemám různé měření, kapičky, reakce atd. rád. Bohužel jsem taky zjistil, že bez zjišťování parametrů vody to v akvaristice nepůjde. Už delší dobu bojuju s rozsivkami, předtím se sinicí, objevují se náznaky zelené vláknité ... kytky které jsem si donesl od kamaráda a který to pomalu kosí mačetou týden co týden u mě stagnují, rostou pomalu a dávají tak šanci nechat se porůst řasou či rozsivkami. Nakoupil jsem proto Bioflor a snažil se hnojit, ale moc to nepomohlo. Včera jsem se konečně donutil vytáhnout testy a zjistil jsem, že mám nulové NO3. A pokud je to tak jak píše kortezhugo, že Bioflor je v podstatě PMDD BEZ KNO3 už se ani nedivím, že mi moc nepomohl ;-)
Takže se nedá nic dělat a pokud nám to má v akváriu růst holt se té chemii nevyhnem :-)
romant: Večer jsem měřil NO3 ve vstupní vodě - je cca. 15 mg NO3/l. Po týdnu v akváriu je neměřitelné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:48 R Muž romant [27987] – Re: Viviia
Určitě je tady ještě jedna možnost, jak hnojit a nepoužívat chemii a to je pravidelná výměna 30% objemu vody. Při přerybnění a nižším počtu rostlin, by to mohlo fungovat. Je možný to po dobu měsíce dvou vyzkoušet a když to nezabere, tak se klidně vrátit k těm hnojivům do vodního sloupce. Naprostý souhlas, že zásobním hnojivem do dna se nedá nic skazit. Určitě by to chtělo znát parametry vstupní vody, hlavně NO3 a porovnat je s vodou v akva, před tím, než by se měnila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:40 Muž kortezhugo [983]
Viviia napsala: Bioflor mi dochází a chci zkusit něco jiného, levnějšího, co déle vydrží.

no ak ti ten Bioflor vyhovuje? -tak potom mozes pouzit PMDD bez KNO3 s Plantex CSM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:37 Žena Irwiny [0]
Zas dobrou radu ramozřejmě ignorovat nebudu.. jde o to že pod tím černým dnem bylo hned od začátku staré dno. Kytkám se dařilo moc dobře, ale pak propukla nemoc (tak tři týdny zpět) co jsme byli delší dobu pryč, a od té doby se to pořád nějak nemůže srovnat. A přitom jsme nějaké ryby prodali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:27 Muž filipsi [1295] – Re: Viviia
Poslechni, chlorozou takhle brzo po zalozeni, tech par kytek? To se mi nezda.
Ahaa, koukam, ze jsi take obeti mody cernych umelych substratu. Tak to by si mozna par tablet ke korenum zaslouzilo. Ale jinak souhlas s Yirkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:27 Muž Yirka [9123] – Re: Viviia
Jenže, jak píšeš ryb máš na hranici,(já bych to viděl jinak)rostlin zoufale málo a ještě mezi nimi takové co skoro nerostou (cladophora, anubias). Potom při přihnojení chemií a rybami je asi ta voda dosti špatná. A nějaký test na Fe bych tedy vůbec při tvých kytkách neřešil. Ale nebudu už dále prudit, vidím že seš rozhodnutá hnojit a určitě se najde někdo kdo poradí jak. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:20 Žena Irwiny [0] – Re: Yirka
Profil není zaktualizovaný co se týče ryb. Nicméně přiznávám že je to na hranici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:18 Muž Yirka [9123] – Re: Viviia
Víš co, já jsem zase nikdy nehnojil, kytky tedy nemám supernáročné, ale nestěžuji si. Mimo zimního období protrhávám slušná množství. Základem růstu rostlin je pochopitelně vyváženost světla, rostlin a spoluobyvatel. S tím tvým přerybněním však nějaké vyváženosti budeš těžko dosahovat a hnojením ty disproporce budeš prohlubovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:17 Žena Irwiny [0] – Re: kortezhugo
Bioflor mi dochází a chci zkusit něco jiného, levnějšího, co déle vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Viviia
...no ja citam v profile ze sa pouziva Bioflor
co nie je dobry?
to je v podstate PMDD bez KNO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:11 Žena Irwiny [0] – Re: Yirka
Poslehcni, testy železa jsou na 0 a kytky trpí chlorozou. Tak mi neříkej že nemám hnojit. Světla je akorát, na co2 se pracuje. Vodu měním pravidelně. Zářivky jsou pro růst rostlin. V malém akva jsem nehnojila a rostliny šílely jen díky správnému osvětlení. Ve velkém akva se jim nedaří, ačkoli jsem měla na začátku zajetý filtr i dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2011 17:06 Muž Yirka [9123] – Re: Viviia
Já bych to viděl asi tak.
Když nevíš jak hnojit a proč hnojit, tak to nedělej. Naděláš více chyb než užitku. Rostlin tam máš pár, rybek více než hodně. Pokud by byl ten poměr ryb a rostlin obráceně, dalo by se o nějakém hnojení třeba uvažovat.
Na druhou stranu, pokud tam to hnojivo budeš cpát, třeba se podaří rybky zredukovat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2651