Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:56 - Re: Centisi
A napríklad takéto produkty sa označujú i ako Lewatit,Resinex,Imac,Ionac.Lenntech.A otázočka na teba: ,,Vieš čo sa predáva pod označením FA 100 v súvislosti s vodou? ´´.A o tom to celé je. pivo ahoj
PS: Kopa akvaristov má rozdielny prístup.Osobne by si sa asi čudoval,že filter čistím raz za 5 rokov/ neodkalujem a pritom mám vodu kryštálovú a rastliny bez rias.A to všetko pri značnom kŕmení a prerybnení.No hold zopakujem tu napísané kolegom,akvaristiku treba pochopiť a najmä dať jej čas.Akváriá alias aquascaping,to nie je akvaristika v pravom slova zmysle.Môj osobný názor.Lebo nie je frajerina mať pekné akvárium 1 rok s použitím xy prípravkov a techniky,ale je frajerinou mať prirodzene prosperujúce akvárium 20 rokov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 21:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roger
No ja za sebe řeknu toto. Fungujici akva bude fachčit bez těchto přípravků. Jen to chce trochu času. Přirozenou cestou to nějakou dobu trvá. Vždy mně překvapí jak někdo založí akva a za dva měsíce Prales,rostliny az po strop. Ale chápu, že kvalitní hnojiva a CO2 udělají své. Chlapi ať vám to roste a plave. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.06.2020 21:47 Muž Roger [1873] Re: Kawa
Neber mě zle, dnes už jsem celkem unavený, ale snad chápu dobře že to co popisuješ je bez použití těch vychytávek ve formě purigenu že? Jestli ano, tak právě o to mi jde, a proto to píšu. Osobně mám až na Malý bazén všude kostku a čerpadlo a vodu čistou až se toho spíše bojím.
V bazénu krom náplní ve formě houby hrubé a jemné mám od výrobce cirax a já k němu koupil ještě 2x cirax, protože jsem to chtěl zkusit, akorát netuším jak poznat rozdíl smich o co mi jde je to, proč si to hromada lidí dává do akvária jak blázni když na čistou vodu, spokojené ryby a rostoucí kytky mě stačí kostka biomolitanu? Netuším, ale snad jsi pochopil nenásilný smysl mých příspěvků. Jsem laik, ale z mého pohledu je to zbytečnost.
A ještě dodám poslední zkušenost ma fb skupině (už si nevzpomínám jak se jmenuje)
Dotaz tazatelky (nepamatuji si přesně):
Koupila jsem si purigen, filtr mam bioflow 3.0 kam ho mám umístit?
Tak jsem jí odpověděl protože mi to nedalo:
Jestli pak vůbec víte na co je a k čemu ho chcete použít? Zároveň jsem jí popsal funkci jejího filtru s tím, že patří do spodního koše.
Paní označila můj příspěvek za jízlivý s tím že samozřejmě ví k čemu ho chce použít, že zná svůj filtr, že nechápe proč jsem jízlivý když ona má jen barevnou vodu prý od kořenu a tak chce mít křišťál. Za 5 minut mi dali distanc na 3 dny za urážlivý příspěvek ve fóru. Přitom jsem ji jen odepsal s odkazem na výrobce, že kdyby znala svou techniku a smysl purigenu tak by věděla kam ho umístit smich jojo fb mě baví. Nicméně tady je důkaz toho, že je to prostě moderní a pro mě tak nějak nesmyslné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:43 Muž JakubN [60] Re: Centisi
Ani jednou ti tu nikdo neřekl, že jsi purigen kupovat neměl.. Ani to, aby sis koupil purolit..

Celé je to o tom, že tu uvádíš informace, které nejsou pravdivé.. Ty si mysli co chceš.. Opravdu ti tu nikdo nic nenutí.. Jen neuváděj druhé v omyl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:42 - Re: Centisi
Pre pochopenie:
Pozri si
Purolite C 100 E
a potom napr.
Purolite A 520 E

Dva navonok rovnaké a pritom celkom rozdielne produkty.Tak hádam konečne pochopíš čo je Purigen. pivo

PS:nič by sa ti nestalo,keby si si skôr než začneš niečo obhajovať, aj o tom niečo naštudoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 21:39 Muž Centisi [33] Re: Prašan
no vidíš to..a než vybírat a zkoušet něco novýho a vybírat ještě z deseti produktů nebo kolik si psal a ještě kupovat po kilech atd,mám jednodušší koupit ten Purigen protože to znám,funguje a přesně splnuje to co od něj chci.No3 mi neodstraní a vodu od barvících kořenů vyčistí... já sem spokojenej,purigen koupím klidně znova a vy si dělejte,kupujte co chcete hop názor změním jedině až budu mít ten stejnej identickej materiál s identickejma vlastnostma v ruce a to se jen tak nestane protože po kilech to kupovat nebudu ani zkoušet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 21:26 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roger
Něco ti řeknu mám 240 litrů akva jsou tam Skaláry v růstu sypu do nich co se vejde. Ve vstupní vodě přes 30 mg/l NO3. Je tam filtr Aquatlantis Biobox 3 a velký bublifuk toť vše. Rostou tam Echinodory v miskách krásně svěže zelené. A to kdybych prihnojil byly by určitě větší. Ale hlavně voda jak křišťál. Takže je to o biologické rovnováze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 21:22 - Re: Centisi
Rovnaký produkt,rovnaké vlastnosti len to vyrába iná firma a pod iným označením.Takýchto ionexov je xy a by si sa čudoval i s totožnými vlastnosťami ako má Purigen.
A ešte dalšia vec anex/ katex a oba v rôznych funkčných cykloch.A ak chceš niečo použiť tak musíš vedieť čo a na čo.Ak nevieš, siahneš po drahom Purigene.Lebo veríš reklame,nechceš sa naučiť alebo tomu nerozumieš.A tak sa uspokojíš so strohou informáciou výrobcu,ktorý zámerne celkom bežný produkt podrobnejšie nepopisuje.Len pre informáciu je 10 najčastejšie používaných typov ionexov.A tieto fungujú v troch katexocvých a troch anexových cykloch.Každý z nich z vody odstráňuje niečo iné.
Oháňaš sa tu rozdielom medzi Purigenom a Purolitom.Purolit je len jeden z dalších obchodných názvov.Takých Purolit produktov je viacero a vo viacero funkčných cykloch.A označujú sa konkrétne svojim výrobným číslom.Existuje i totožný ako Purigen a taktiež má svoje presné označenie. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:21 Muž Centisi [33] Re: JakubN
ne,proč? tyhle názvy zrovna znám když používám test na no2 i no3 od saechemu smich
tam jde o to že purigen ty nitrity a nitráty jak píšeš absolutně nepohlcuje..to by ti vycucal i hnojiva z vody a stáhl no3 hodně nízko jako média na to určená a tohle nedělá..nejlepší by bylo kdyby sis to vyzkoušel a pořád mě tu o něčem nepřesvědčoval a tu energii raději využil jinde :) Purigen tyhle látky odstranuje nepřímo tím že odstranuje mimo zákalů organické rozpuštený nečistoty (což je vlastně taky "zákal",nebo tyto nečistoty ten zákal způsobuji),takže je to něco jinýho jak vyložene ostranovat přímo No3...Kup si purigen,testy a k tomu kilo purolitu a můžeš zkoušet a pak nám řekni jestli je to stejný...zatím se měj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:16 Muž Roger [1873] Re: Kawa
To je mi jasný, proto jsem odpověděl ještě jednou, ale za sebe si myslím že podstatně méně lidí má ve zdrojové vodě více jak 30mg/l což se dá ještě akceptovat, ale za to jak to sleduji zde i na fb je to takový hit že to tam dává hromada lidí a pochybuji že to s čím jim purigen pomáhá má za vinu zdrojová voda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:14 Muž Roger [1873] Re: JakubN
Tak mi pak netuším proč si to všichni dávají do akvárií, asi proto že je to moderní? Pokud odebírá NO3 jako základní prvek k funkci kytek akváriu. Chápu když má někdo ve zdrojové vodě vysoké NO3, ale v běžném akváriu je kontraproduktivní nebo při nejmenším zbytečné? Maskuje tak chyby akvaristy který přerybní? Překrmuje? Apod... Pochopil jsem dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 21:10 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roger
Tak to máš pravdu. Je ale otázka kolik NO3 je ve vstupní vodě. Každý nemá 0 nebo 5 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 21:03 Muž JakubN [60] Re: Centisi
Fotka k příspěvku nitrite - dusitany
nitrate - dusičnany

Takže teď ho přestaneš používat? ..teď jsi to řekl
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 20:59 Muž JakubN [60] Re: Roger
Je to přesně tak, jak říkáte.. Slouží k řešení problému.. Takže neplatí: mám filtr musím mít purigen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:55 Muž Centisi [33] Re: JakubN
Hoď mi něco českýho když už mě na to odkazuješ,já se hádat nebudu..můj názor nezměníš i kdybych byl 100x blbec.nemám to ověřený jen já sám..kdyby mi purigen snižoval NO3 jak jiný konkureční produkty na vyčištení vody a škodlivých látek tak si buď jistej že bych ho nepoužíval. At si to každej přebere jak chce,třeba i otestuje a porovná ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:51 Muž Roger [1873] Re: Kawa
Zapomněl jsem uvést že se ptám na purigen ne na purolit. O purigenu jsi psal že je do rostliných nádrží, na stránkách výrobce píšou co jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roger
Ahoj. No právě proto jsem napsal, že to bude spíš pro použití v odchovných nádržích. Treba i bez rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:25 Muž Roger [1873] Re: JakubN
No, připnu se možná s blbým dotazem, ale není na škodu že pohlcuje i NO3? Vlastně s funkce samé to tak je. Ale pro někoho kdo má minimum no3 ve zdrojové vodě je to nejspíš kontraproduktivní. Neznám jeho přesnou funkci, jen výrobce uvádí že pohlcuje amoniak, no2 a no3, tak si říkám aby tam nějaký NO3 zbylo. Dokáže mi někdo toto osvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 20:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: JakubN, Centisi
Chlapi všichni máte pravdu. Purigen je asi vážně top a do rostlinného akva určitě super. A ten purolit bych použil spíš do odchovných akva kde je hodně ryb.Dobře jste to tady rozvedli. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:06 Muž JakubN [60] Re: Centisi
Hele.. já proti tobě vážně nic nemám.. ale děláš ze sebe blbce..

Hned v první větě upozorňju, že by jste se mohli podívat na stránky výrobce, aby jste si ověřili informace..

Teď je evidentní že jsi to neudělal..

Tak ještě jednou... seachem.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:46 Muž Centisi [33] Re: JakubN
a já vidím hned další problém..Purolit nebo jak se to jmenuje má z vody výhradně odstraňovat dusičnany a dusitany ne? purigen nic takovýho nedělá... vyzkoušej a uvidíš sám že na hnojiva nemá žádný vliv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:39 Muž JakubN [60] Re: Jarry
Já se tu opravdu nechci hádat a snažím se být vstřícný.. Ale co takle si otevřít stránky výrobce a radši si ty informace nejdřív ověřit?

Já vidím jediný rozdíl.. A to je ten, že purolit má atestaci na pitnou vodu.

Mimochodem.. Savem ho regenerovat taky můžeš.. Ale protože je prodáván primárně jako filtrační médium pro pitnou vodu, tak se doporučuje regenerace solí..

Teď čistá spekulace..
Dokážete si představit, že firma se skvělím marketingem vezme druhořadý produkt a udělá z něj továrnu na prachy? Přeci jenom výrobky do akvária nepodléhají žádné regulaci.. že?

Na závěr si dovolím připomenout, že jsem ani jednou neřekl že je purigen špatnej.. Jen se snažím být objektivní vůči subjektivním názorům..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:19 Muž Centisi [33] Re: Jarry
není to určeno přímo mě ale dovolím si zareagovat :) to je právě to..ono nějakejch anexu atd. najdeš hafo v menším či větším balení po netu různě..ale jde o ty vlastnosti a co odstranují...on se tu každej ohání přebalovaním atd-může být,ale je to jak píšeš...to stejný jako ten purigen ještě nikdo neobjevil co vím...vždycky něco podobnýho,ale nikdy ne to stejný..je to možná taky důvod proč je stále prodejnej i za takovou cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2020 10:41 Muž Jarry [1437] Re: JakubN
Purolit bude spíše alternativa ke Clear Water, viditelný efekt to má stejný, ale to má i to AU. Purolit (pravděpodobně Purolite A520E) ale odstraňuje NO3, zatímco Purigen by měl odstraňovat organické nečistoty - nějaký čas jsem ho používal a jsem přesvědčený o tom, že tak funguje, v akváriu se mi dělala GDA na skle, přidal jsem Purigen a okamžitě se dělat přestala. Kdysi jsem po Purigenu pátral a nějak jsme tu společnými silami našli pravděpodobně správný produkt u jednoho výrobce, ale minimálně tenkrát to u nás nebylo vůbec v prodeji, případně pouze velká balení a cena byla hodně vysoká - v přepočtu na litr ne na úrovni Purigenu, ale urcitě to nebyl několikanásobek jako u ostatních přebrandovaných Seachem produktů, jako je pemza apod. Podobný bude Purolite® A860 (ale ten se regeneruje solí, našel jsem i něco, co se regenerovalo Savem, ale už to nemám uložené), ale i tam už je cena dost vysoká (1l cca 500Kč + doprava a k objednání jsem našel jen 10 a víc kg pytle). Vím, že když jsem chtěl cca 0,5l Purigenu, tak mi vyšlo nejvýhodněji koupit si Purigen:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:39 Muž Centisi [33] Re: JakubN
Purolit nevím..neviděl sem to rozbalený..známej zkoušel kde co levnějšiho od jinejch firem ale nic z toho se purigenu podobalo nikdy nedostal.Ani s učinnosti nebyl spokojenej,tak nevim co ostatní nabízí..Prostě nehodlám kuoovat zajíce v pytli když vím co chci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2020 23:10 Muž JakubN [60] Re: Centisi
Ale přišli.. www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 22:29 Muž Centisi [33] Re: JakubN
Co s tím odkazem? já na něj koukal,ale nevím co tam mám vidět...nebudu něčeho kupovat kilo když mi toho stačí 100ml na kolik let..zbytek vyhodím nebo budu někde x let skladovat? a nevidím to rozbalený a nevím co v tom je...purigen sem koupil kvůli tomu že je vyzkoušenej (a těžko mi prodaj " náhražku"-má typickej zápach)..tudíž koupím raději jednou a dráž a to co chci, než dělat nějaký s něčím pokusy a kupovat dvakrát..tak bohatej nejsem ;-) zajímavý je že na to ještě nepřišli jiný firmy aby to přebalily do menšího a prodali 10x dráž...i kdyby pod jiným názvem...

je to každýho věc přes co filtruje...já chtěl Purigen,koupil sem si purigen…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 21:57 Muž JakubN [60] Re: Centisi
S tím uhlím také nesouhlasím, ale jinak má pravdu.. Podrážděná reakce to nezamaskuje.. Zkus se podívat na ten odkaz co jsem posílal..

Určitě ti nic nevnucuju, jen si musíš uvědomit, že nejsme jediní kdo to tu čte.. A někdo třeba uvítá možnost volby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 19:14 Muž Centisi [33] Re: Prašan
já se tu nebudu dohadovat o pi+ovi+ách. Purigen sem koupil protože ze začátku barvili kořeny,uhlí ve filtru nechci!!! moje rozhodnutí a tečka. !!!
nějaký vymyšlený názory že je to zeolit apod.co někteří kvákaj sou úplně mimo..kdo měl a mohl porovnat ví..ostatní hledaj pořád něco předraženýho,přebalenýho a s přirážkou prodanýho atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2020 22:37 Muž JakubN [60] Re: Centisi
A co je purolit?

www.upravvodu.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.06.2020 21:32 - Re: daren , Centisi
Viem čo sú iontomeniče.Tieto živice som onoho času sám používal.Sám si nájdi čo to vlastne ten Purigen je a potom si porovnaj po čom sa predáva 25kg vrece.Jasné toľko bežný akvarista nespotrebuje ,ale dať 400 českých korún za 100ml,tak to je hriech do neba volajúci.Zákal z koreňa ako som písal úplne poľahky - za hodinku dve AU odstráni.Ak máš problém s dusíkatými látkami,práve preto si si ho kúpil predpokladám,tak je problém u teba .Nedostatočná výmena vody,prekrmovanie, prípadne prerybnené akvárium bez dostatku rastlín.Nedostatočná filtrácia atď.
PS: akváriá v prezentácii máš krásne,tak nechápem prečo tam ten purigen trepeš.A že sú tak pekné,tak to nie je zásluha Purigenu.
Edit: 1kg takehoto silne bázického anexu v CL cykle stojí cca 10-11€ čo je asi 300-400 korún.Zopakujem za 1kg.Takže kúpiť za 400 korun 100ml Purigenu je zdieranie neznalého zákazníka. pivo ahoj
Takže to ,,šikovný,, producent rozváži do maličkých sáčkov pod vlastnov značkov a to predraženie má asi podľa vás zákazník ako bonus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2020 20:48 Muž daren [408] Re: Prašan
Ja mam ten samy purigen ve filtru od porizeni akvaria. Kolik aktivniho uhli bys za tu dobu potreboval a kolik by stalo? Kolik je ho treba dat do fitru? Jsi si jisty, ze oboji odstranuje z vody to same?

Zkus si tak zkusmo hodit do googlu jaky je rozdil mezi purigenen a aktivnim uhlim, treba budes prekvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 20:10 Muž Centisi [33] Re: Prašan
nikdo tě nenutí ho kupovat..já myslím že je každýho věc do čeho investuje a s aktivním uhlím ve filtru mi akvarko nikdy nešlo-tudíž nepoužívám..to bych musel jedině léčit aby mě to donutilo tam dát uhlí aspon na chvíli.purigen tam můžu mít nonstop. Proč předraženej? kdyby byl předraženej tak to dávno nabízí jiná firma za polovinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   01.06.2020 14:52 -
Centisi napsal: Tkořeny barvili prvních 14 dní a to do hněda a purigen to vyřešil Vždy mi príde smiešne,keď človek kupuje predražený purigen a pritom na väčšinu bežných zákalov i tých s koreňa postačí praobyčajné aktívne uhlie.A ak chcem mať zdravú vodu,tak ho tiež kupovať nebudem, na to stačí praobyčajná pravidelná výmena vody. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.04.2020 14:36 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa
Já ji kupoval třeba zde eshop-abex.webnode.cz/… a zde: www.bonequip.cz/…

Při jednom se tam dají koupit i další užitečné filtrační materiály a substráty (láva, terramol, zeolit, atd.). Určitě doporučuji jemnější frakci 3-6 mm (větší plocha). Je trochu špinavější než drahý Saechem Matrix, ale po propláchnutí je to totéž. Klidně vezmi větší balení, je levná a přebytek využije na zlepšení substrátu pro pokojové kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 13:46 R Muž ctibum [6926] Re: Kawa
Zadej si ve fóru do vyhledávání “pemza" a dostaneš spoustu tipů, kde a co koupit... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 13:24 Muž Kawasaki [2840] - Amerika
Jaká je vhodná pemza do externího filtru a kde ji sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2020 15:53 - Re: Jan Jonáš
Takéto prípravky nerieša nádrž ako ekosystém,len potláčajú sa stále vracajúcu príčinu.Skúste 2-3x týždenne meniť vodu a tie fosforečnany dáte dole i bez prípravkov.Nádrž sa stabilizuje a neskôr už problém s fosforečnanmi mať nebude.Ak ich teda do nádrže nepridávate inak,napr.v krmive a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 13:08 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: vaclav
Děkuji. Po 4 dnech se hodnoty nesnížily. Zítra dám novou dávku. Jen nevím, proč dělají balení po 100 ml, v návodu píšou o 85 ml a to ještě na 400 l vody. Tak nevím, zda má úvaha je správná, když jsem dávkoval na 84 litry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2020 12:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
cituji: „Jak mám použít PhosGuard? Jak dlouho vydrží absorbovat fosforečnany?“

Je lepší jej používat v malých množstvích a pravidelně ve filtru měnit. Pokud je v akváriu vysoká koncentrace fosforečnanů, může je PhosGuard během čtyř dnů všechny srazit, avšak také se do pěti dní vyčerpá. Pro udržení této koncentrace jej ponechte ve filtru a jeho doba vyčerpání už bude samozřejmě podstatně delší. Testujte pravidelně vodu na fosforečnany křemičitany. Jakmile začnou jejich hodnoty stoupat, poznáte že je potřeba PhosGuard vyměnit za nový. Změna barvy na žlutou indikuje navázání organických nečistot, avšak neukazuje nic o jeho schopnosti dále vázat fosforečnany. Jakmile srazí k nule fosforečnany, začne absorbovat křemičitany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 12:00 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Seachem PhosGuard
Dobrý den,
prosím, poraďte. Mám v akváriu vysoké hodnoty fosforečnanů. Zakoupil jsem filtrační náplň Seachem PhosGuard. V návodu se píše: Použijte 85 ml (1/3 hrnku) na 400 litrů sladkovodní vody, případně na 200 litrů mořské vody. Moje akvárium má 120/84 litry. Tak jsem trojčlenkou spočítal, že mám dát asi 20 ml. Po čtyřech dnech se "zázrak" nekonal. Obsah fosforečnanů se ani nehnul. Měl jsem dát více do filtru? Protože filtr přečerpá daleko více vody než 84 litry? Nebo je to špatná úvaha?
Děkuji za odpovědi/rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 22:21 Muž vlka [3453] – filtr Juwel Bioflow 3.0.
Hezký večer, dobré video s prima nápadem filtračních médií. www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 11:33 Muž nekdo [355] Re: Derdin
je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 11:32 Derdin Re: _ucx_
Nakonec jsem zvolil další kuličky substrát pro. Je to ok? Propadai že 2x médium které převážně čistí mechanicky stačí a protože chci "bezúdržbové akvárium" maximalizují biologický filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 08:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Derdin
Ono to není zase tak důležité. Podstatná je co největší vnitřní plocha materiálu a zároveň ale nesmí být tak hustý, aby se snadno ucpal. Molitan/bioakvacit ppi 20 je vhodný kompromis, mám ho v těch přikoupených košíčkách taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 02:19 Derdin – Filtrační médium - Eheim biopower 169
Ahoj, chci si koupit 3 další košíčky do Eheim biopower. Jaký doporučujete médium? Mám tam základ to znamená molitan na začátku a na konci a uprostřed křemičitý kuličky s porami. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2020 09:41 Muž Smetany [1226] Re: Filip58
No ono je to trochu složitější. Ale ty kuličky jsou vymyšlené přímo na nitrifikaci. Takže co se té týče tak nic lepšího asi není. Na druhou stranu v akváriu jsou žádoucí i další dekompoziční procesy a tam by mohly mít porézní média výhodu z důvodu větší rozmanitosti podmínek. Problém je rychlé zanášení těchto materiálů a problematické čištění. Za mě pro ně v normálním akváriu není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 09:20 Muž Filip58 [17] Re: Smetany
Díky za radu. No jsem laik a co se akvaristiky týká věčný začátečník a pořád mám tendenci věřit, že ten zvažovaný biomax či siporax jsou pro nitrifikaci kvalitnější materiály. Nebyl by pro nitrifikaci lepší i ten bioakvacit než kuličky? Ale pokud by ten biomax byly vyhozené peníze, pořídím za ten poukaz nějaké zrní pro pískomily. On má platnost jen 3 měsíce, jinak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2020 23:22 Muž Smetany [1226] Re: Filip58
To záleží na tom co od toho filtru očekáváš. Pokud nitrifikaci tak tam nech kuličky pokud mechanickou filtraci tak vatu a molitan je kompromis mezi obojím. Jinak ty super porézní média nemají moc efekt, snad kromě teoretické možnosti denitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 22:37 Muž Filip58 [17]
Ahoj, dostal jsem poukaz do superzoo a nějak nevím, ta co jej utratit, bo mám asi vše. Jediné co mě napadlo je vyměnit ty plastové filtrační kuličky ve filtru tetra tec ex 800 plus, ale mají jen biomax od fluvalu. Má smysl jej dát místo těch kuliček? Ty chci asi vyměnit tak či tak, minimálně bych místo nich nastříhal biokvacit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=551