Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 07:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tojsouvěci
...Pokud je někdo cimprlich, tak může na dobělení koulí dokoupit speciální roztok na praní PES koulí (jen, aby to nebylo něco jako...
Já bych tipl, že z toho bude cítit Savo... :)
Kolega mi prezentoval zázračný desinfekční prostředek, který mu kdosi dovezl - představte si - až z Německa! Prý, že ještě nemá u nás schválenou registraci, (nebo cosi takového), takže se prodává "pod rukou". A za nemalý peníz... Ale jinak - bomba!
No, stačilo přičichnout a bylo jasno - zhruba 10x předražené "Savo v jiném balení". smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 03:52 Muž Xif [336] Re: Tojsouvěci
Nějak si nemůžu pomoct, ale ty filtrační kuličky, připomínají trošičku tohle.
www.prima-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 01:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
Mám to odzkoušeno,chce to pro jistotu omýt zásobník prášků a aviváže,nastavit program jemné prádlo,otáčky 800,teplota 30 - 40°C.Sušička to samé.Němci koule vkládají do síťovaných pytlů pro šetrné praní,při větším objemu je s tím i lepší manipulace.Nevím jak kde,ale u Papíka se běžně praly biomolitany v automatkách.Pokud je někdo cimprlich,tak může na dobělení koulí dokoupit speciální roztok na praní PES koulí (jen,aby to nebylo něco jako předražený odvápňovač kávovaru,kolega chemik do něj leje roztok kyseliny citronové smich ).Jinak pro běžnou údržbu stačí vymačkání koulí,případně s průplachem,zkoušel jsem i tlakovou vodu,ale to mne nějak nenadchlo.Koule toho mechanicky vydrží hodně,je uvázana na principu obyčejné bambule.Trošku si pohrávám s myšlenkou,že by v jejím středu mohlo po zanešení docházet k částečné denitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2021 00:47 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: bolzanos
Koncem roku 2019 jsem zakoupil na zkoušku u firmy z tvého odkazu - kopie faktury:
2x Filtrační médium pro křištálovou vodu 10 ks 3D mega koulí -odstraní absolutně veškeré částečky !! + video níže !
Cena za kus 119,00 Kč 238,00 Kč
Doplňuji, celkem 20 koulí za 238Kč. Kus vychází na 11,90Kč rozzureny !!! + 99Kč poštovné.
Hoši přebalovači mají vývar z jedné koule 9,30Kč !!!

Zhruba po měsíci testování jsem koupil z distribuce výrobce naprosto stejné koule v kilovém balení - kopie z faktury:
Kód zboží 50007 zboží Filtrační kuličky PES AQUA CRYSTAL 1000 g DPH 21% Cena/ks 430 Kč
Počet ks 1 - Balení 1 celkem 430 Kč
Doplňuji, celkem je v balení 165 koulí za 430Kč. Kus vychází na 2,60Kč ano . + 99Kč poštovné.
S koulemi max. spokojenost,pro info do jednoho koše Eheimu jich vkládám 25ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 16:35 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: bolzanos
Vypadá to dobře zbylo mě ve filtru místo po bílé vate v části predfiltru tak uvidim, nechci filtr často otvírat tak si to musím promyslet zda by to nevedlo zase co měsíc to cisteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 12:04 bolzanos Re: Tojsouvěci
Tady je i video navod

Já je koupil a veliká spokojenost.Doporučuji dal jsem 3D koule do spodních dvou košu.Poživám Oase BioMaster Thermo 600.Čistím klasicky v čisté teplé vodě.

www.vodnirostlinky.cz/…

www.vodnirostlinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 10:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
Tak v bazénu po sezóně bych je asi v pračce vypral ale u filtru bych to asi nedělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2021 22:22 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
youtu.be/… Při praní v automatické pračce je nutné dodržet nastavení programu podle videa,žádné saponáty!!! Načechrat jdou v sušičce - program jemné prádlo.
PES kuličky mají různé obchodní názvy,podstata je stejná.
adena.cz/… ;-)
Edit: Přípravek na praní PES kuliček včetně návodu a recenzí:
bazenova-chemie.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 20:30 Brodys – Nastříhaný biomolitan v externím filtru
Máte někdo zkušenost s nastříhaným biomolitanem v externím filtru? Mám Eheim Professionel 5e 600T 2178, dva koše bych rád naplnil biomolitanem pro lepší záchyt mechanických nečistot. Objednal jsem ppi 20 a ppi 30,na jak velké kusy je nastříhat a má smysl je tam cpát násilím nejen volně vložit? Jak to jde s údržbou? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vaclav
Mrknu se, zrovna jsem teď jeden košíček měnil náplň za 3.5L pemzy :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2021 18:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Tak nemám to vyzkoušené, ale místo písku do filtrace bazénu jsem koupil www.marimex.cz/… a uvažuji že vyhodím pemzu a dám je i do akvarijního filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 17:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: nekdo
Já myslím že než špína to budou nitrif. Bakterie, který ji tak prorustaji že časem se ucpe, predfiltr je součástí tohoto Eheimu , skoro přemýšlím že ji dám pryč, jbl ale i oase jsem koukal už ani vaty nepoužívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 09:19 Muž nekdo [355] Re: Filip_CZ
zasadni otazka je "proc je tak spinava" a tam vede reseni
nebo se to da resit predfiltrem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 08:32 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj Mám Eheim 2180 přemýšleli jste někdo běh bez bílé filtrační vaty ? Já ji mám za 2 týdny zcela špinavou je možné to nechat být nebo měnit což tak často není praktické nebo fungovat bez vaty či jinou alternativu řešení... máte nějaké typy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 00:59 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Áno viem že aj to je možná príčina, zo začiatku som ale pomerne často zasahoval do filtra a čistil - teraz už viem že celkom zbytočne. Teraz už čistím len keď sa viditeľne zníži prietok vody. Takže pravdepodobne sa ešte ani poriadne nerozbehol, vymením keramiku za molitán a nechám poriadne zabehnúť aspoň dva mesiace bez väčšieho zásahu a uvidíme :) vďaka za reakciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 22:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Ta hnědá řasa je ale většinou způsobená nedostatečným filtrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:28 Muž chameleon [63] Re: _ucx_, skypi
Ďakujem za reakcie. Medzi molitánom a keramikou je navyše aj dosť, podľa mňa zbytočne, prázdneho miesta, takže asi to vymením a tiež tým zmenším prázdnu časť pod pôvodným molitánom. :) Zázraky nečakám, no chcem z toho dostať maximum aj keď viem že filter sám o sebe nie je žiadna sláva. Zatiaľ však prekvapivo zvláda, aj keď mám pomerne veľa rýb, riasy sa okrem hnedej nevyskytujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:13 Muž skypi [248] Re: chameleon
Pokud máš to štěstí, že ve Tvém setupu dobře filtruje i samotná nádrž a prostředí je stabilní, tak je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2021 21:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: chameleon
Biomolitan (ideálně PPI 20) má větší bakteriemi osídlitelnou plochu než keramika. Takže pokud máš pocit, že potřebuješ více prostoru pro bakterie, pak to udělej, ale nějaký velký efekt se taky očekávat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 19:53 Muž chameleon [63] – Keramické krúžky vs biomolitán
Zdravím. Mám teoretickú otázku ohľadom filtračných médií. Filter mám malý setový, žiadna výhra ale zatiaľ slúži dobre. Je v ňom navrchu kocka hrubého ppi10 biomolitánu a pod ňou zopár keramických krúžkov. Napadlo mi, či by malo nejaký pozitívny efekt keby tieto krúžky vymením za jemnejší biomolitán ktorý by som presne vystrihol aby sedel do vnútra filtru? Alebo by to bolo rovnaké a nestojí to za čas? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 19:34 Muž strappy [39] Re: Lada50
Jistě,ale jedná se o poslední vatovou vložku nad poslední koš a to modré je jen vrchní předfiltr. Myslel jsem do košů místo vysokoporeznich médií.

Nasel jsem jen origo kbelík s ehfi mech a substratem pro do horních dvou košů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:49 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: strappy
Prodávají na invitalu. V balení máš jeden modrej biomolitan a 4 ks bílé filtrační vložky.Cena 439,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:42 Muž strappy [39]
Prodává se k Eheim proffesionel 3 1200 xl original biomolitany? Nasel jsem jen baleni asi za dva a pul tisice predfiltr plus ehfi mech a substrat pro ...leda asi nekde nechat narezat co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 16:17 Brodys Re: Luc7
Záleží čemu věříš a kolik chceš investovat. Nejlepší by bylo poskládat biomolitany od nejhrubší po nejjemnější frakci, to určitě postačí. Pro přilepšení by se jako poslední médium mohlo zkusit malé množství(200 ml) něčeho vysokoporézního ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:40 Luc7
Zdravim, mohla bych poprosit o doporučení vhodneho filtracniho media do akvaria o velikosti 70l pro vnejsi
SUNSUN závěsný filtr HBL-701 600 l/h? Predem diky moc. Lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:30 Muž daren [408] Re: dandy75
Mno - mozna pro to, ze ne kazdemu se vejde do filtru 70l molitanu ;-)

Jinak nic proti molitanu, pokazde kdyz ho peru, tam mam dobry pocit, ze z nej, na rozdil od sintrovaneho skla, vymeju fakt hodne bordelu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 14:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Tak já mám skleněný vedle akvária a máš pravdu co si na čerpadle nastavím to mám v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 13:45 Muž dandy75 [6] Re: Buldr, vaclav
Jasně. Já mám skleněný pod akváriem, takže mám průtok pořád stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2021 13:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Filtrační hmoty se zanesou a u hrncových filtrů může klesnout průtok na 1/2 až 2/3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 13:28 Muž dandy75 [6] Re: brodys
Proč by klesnul? Čerpadlo dává pořád stejný průtok, tak to musí protékat i filtrem pořád stejně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 12:49 Brodys Re: dandy75
Jen nezapomenout, že až se filtr zajede,tak ten průtok hodně klesne. Sice těm zázrakům všechno nevěřím,ale, co jsem nasypal do Eheimu deNitrat, nemohu změřit žádné dusičnany a to jsem s nimi před tím měl opačné problémy. Ale spíš je to kombinace řádného zakořenění rostlin a velkým objemem filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 12:34 Muž dandy75 [6] Re: vaclav
a s průtokem to bude předpokládám podobné, jak to pozoruju, tak plno akvaristů má v nádrži vířivku, dvojnásobek i více objemu za hodinu, když jsem to tak nastavil tak se rostliny klátily jak ve vichřici a ryby měly co dělat, teď mám tak jeden objem za hodinu s rampou na delší straně u hladiny a rostlinky se jen tak lehce pohupují
jediná výhoda velkého průtoku byla v tom, že to vířilo nečistoty ze dna a odnášelo více do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2021 09:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Nesmíš podlehnout reklamě na super drahé a pórovité materiály. Zjistíš pak že se filtr s nimi chová stejně jako s tvým molitanem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 04:29 Muž dandy75 [6]
Pořád mi není jasný, proč většina lidí zavrhuje jako médium do bio části filtru filtrační molitan. Mám teda externí filtr a v něm v současné době cca 70 litrů modrého molitanu zrnitosti 10-30 a funguje parádně. Voda je až moc čistá, že se kytkám nechce růst :-) Ale asi mám málo ryb.
Jak se pozná, že taková náplň nestačí? Až zahnědne většina materiálu a bakterie už nemají místo, nebo se to takhle nepozná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2021 16:08 Brodys Re: Joe
Uvádí se, že by se měl skladovat ve vlhku, nemá určitě vyschnout, takže hi mám ve vodě a taky měním. Dále se udává životnost cca 10 regenerací.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 07:56 Muž Joe [9] – Purigen
Ja mam dva sacky po 100ml a tie menim. Vizualne ked je cely hnedy ide na regeneraciu. Po 3x zatial funguje ako doteraz. Co je ale otazka - ako skladovat ten po regeneracii? Ja ho drzim v destilke /resp. vo vode z RO/ Neviem ci to moze vyschnut. Ci mu znizujem zivotmost skladovanim na mokro -neviem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:39 Brodys Re: teakmon55
Nechal bych si uříznout biomolitan na míru a umístil ho na sání, napřed ppi 10,pokud by nevyhohoval,tak ppi 20. Dál bych se podíval,jak to je poskládané uvnitř filtru, ale vatu bych dal maximálně až nakonec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:29 R Muž afc1886 [14682] Re: teakmon55
Vypadá to dost jemně dal bych tam kostku bioakvacitu ppi 10 nebo 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:24 Muž teakmon55 [6]
Zdar.Používam do filtra filtračnú vatu ale musím ju pravidelne meniť max.2-3 týždne lebo sa dosť spomalí prietok a nabehne riasa GSA.
Ako to doriešiť aby som ten filter nemusel pravidelne rozoberať?Bez vaty alebo použiť jemnejší molitan?
Momentálne som to skúsil bez vaty a na nasávací kôš som dal toto
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale to tiež musím každé tri dni prepláchnuť.
Filter JBL CristalProfi e701
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2021 20:15 Žena patka [112] Re: _Rob_
Narovnaných bude víc.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 20:12 Muž _Rob_ [80] Re: nekdo
Jasný, myslel jsem taky hrubou ;-) . No já kupoval siporax v ČR, věřím, že to siporax je smich Skoro bych si rád dal za úkol (někdy) spočítat ks v koši naházené a ks narovnané..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 20:07 Muž nekdo [355] Re: _Rob_
Tak hlavně jsou to 3 patra v jednom koši... a takhle je to dle mého největší pravděpodobnost zaručené dlouhodobé funkčnosti ;)
Šel bych cestou hrubé vaty - ta jemná už mi přijde moc jemná - ve smyslu brzo se ucpe :) (na můj vkus)
Vypadají, ale nejsou - ale funguje to dobře :)
Jinak ten Siporax jsem kupoval na německém amazonu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 19:42 Muž _Rob_ [80] Re: vlka
Promiň, je pátek a já už jsem vypnutej. smich Jak to myslíš, že dělá živou vodu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 19:39 Muž _Rob_ [80] Re: nekdo
No hezky pěkně narovnáno. Jestli pak to není lepší než to tam jen naházet, že..? ;-) každopádně na Crystal clear jsem taky koukal. Vypadají jakou koule do bazénové filtrace - nevím, třeba má Sera nějaký lepší materiál, ale celkově se mi jejich věci docela líbí. Tu vatu zkusím určitě. Lepší než pořád dávat novou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2021 19:29 Muž nekdo [355] Re: _Rob_
Fotka k příspěvku To jsem neznal a cílem ani nebylo “já jsem vám to říkal” - jen varuji ty, kteří mají pocit že jim stoupne ph o půl stupně a že se to musí hned řešit ...
Jak jsem psal - vata je dobrá, konkrétně mám mnohem raději tu hrubou - jsem totiž líný akvarista
Co se týká funkčnosti - je funkční a celkem dost dobře se myje - a moc se neucpava a vydrží hodně dlouho - je to závislé velmi na tom, jak často ji vyndavate a jak moc ji ždímáte.... na zachytavani na vstupu je super.
Jemná je prostě menší průměr vlákna a více ks - dříve se ucpe. Ani jedna není vhodná pro přímé použití před rotorem - občas se vlákna uvolní a vesele pak putují dál (a mohou poškodit čerpadlo).
Má to mechanickou paměť, takže když se zabordelí, tak po proplachnuti se vrací tvar zpět (= neslehne).
Hrubá se dělá ve velkém balení a to už se vyplatí.
U jednoho člověka jsem udělal ex 1200 jen plněnou tou hrubou a nahoře hrubý molitan aby se to nenasalo a je max spokojen - čistí velmi málo, respektive po 2 letech otevřel, promazal těsnění a to je vše ...
samozřejmě to záleží hlavně na osadce rostlinách a údržbě - ale jako materiál je to super.
Mám ozkoušené i ty vatové válečky (crystal clear profi) a také spokojenost
Nejsem prodejce šedý aby bylo jasno :)))))
Prikladam foto jak jsem narval co nejvíce Siporaxu do košů....

Edit: životnost záleží na používání - v té 1200 je to 5 let, par vláken se rozpadlo na menší kousky, ale celkově to drží :)
U mě zatím žádný problém :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 18:06 Muž vlka [3444] Re: _Rob_
To skoro vypadá, že Siporax dělá ,,živou vodu,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 17:13 Muž _Rob_ [80] Re: nekdo
Musím ti dát za pravdu. Pátral sem na netu a je tam video rovněž s pH sondou a siporaxem. pH se zvedlo a taky tam borec v komentářích napsal proč :)

youtu.be/…

Jinak ano, je to super materiál. Ta vata mě taky zaujala. Máš vyzkoušeno? Životnost atd..? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2021 16:00 Muž nekdo [355] Re: Lada50, Rob, Strappy. ostatní co nevěří
přátelé, ve svém filtru mám 10 litrů siporaxu.
někde na netu jsem se dočetl, že PH zvyšuje.
protože nevěřím ničemu, co nevidím, vzal jsem 10 válečků nikdy nepoužitých a donesl je do práce do laborky.
Zkalibrovali jsme PH metr a
změřil jsem destilovanou vodu, měla PH 8
vložil jsem do 100ml odměrného válce 10 ks siporaxu
PH vylezlo na 9,4
každé ráno po dobu 10 pracovních dní (14 dnů) jsem měřil ráno PH
vždy ukázalo 9,4.
po měsíci jsem vylil vodu z válce a dal novou destilku
změřil PH = 8
vložil použitý siporax z předchozího měření a PH opět vylezlo na 9,4
nechal týden, vyměnil vodu, opakoval postup, PH 9,4
pak jsem už na pokus zanevřel a dále nepokračoval
závěr - při mém pokusu se PH zvedlo
dodal jsem to jen jako pro info, že se PH zvedá - a že jsem to ověřil osobně, aby to někoho, kdo je posedlý hlídáním správných hodnot nepřekvapilo.
co se týká siporaxu dolů, tak určitě ne, na druhou stranu, pokud ho tam máte x litrů, tak kupovat zvlášť válečky dolů nemá také smysl...
další věc je ta, že zvýšené PH neznamená nutně "zlo" - bakterie pojedou a bude se jim dařit, takže to také není vlastně nic proti ničemu.
k té náplni - pokud koupíte lávu (lávový kámen) a rozmlátíte ho kladivem, tak to tu první vrstvu pokreje v klidu a cena je také jinde... pak jsou výborné také ty plastové drátěnky a na konec PES kuličky do bazénových filtrací - nekupovat nic z toho v akvaristice a budete mít filtr, který bude filtrovat stejně jako s většinou ultra moderních náplní....
k té inertnosti sintrovaného skla jen dodám, že jsem si to myslel také a pak začal zkoumat jak se to vlastně vyrábí a došel k tomu, že to není jen "skleněný odpad" ale je to "s něčím" (křemík a spol) a to právě může to PH ovlivňovat... tím jsem skončil, protože nudné chemické divné obrázky mě nenaplňují (a ani nezajimaji) a beru to jako fakt.
siporax je funkcni a za me vyborny material, ktery je ozkousen jiz lety...a funkcni
jeste zajimave jsou od sery ty "vaty" respektive umelohmotna vlakna (hruba, jemna) - take funkcni velmi dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2021 08:24 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: nekdo
Siporax je sintrované sklo,čili neutrální materiál,který učitě ph nemůže zvyšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 22:22 Muž _Rob_ [80] Re: strappy
Ber taky ohled na to (a to je jen můj názor :-) ), že když budeš mít řekněme 15l biologického materiálu 100% osídleno, tak po zajetí až bude akvárium "fungovat" většina bakterií pojde hlady a bude osídleno jen tolik kolik bude aktuálně potřeba. Tudíž je možná zbytečné investovat tolik peněz jen do tohoto materiálu. 2/4 bych dal molitan - třeba hrubší i jemnější 1/4 tu keramiku dolů a zbylou poslední čtvrtinu něco porézního (dle tvého rozhodnutí) nahoru. ;-)

Za mě mohu s klidným svědomím doporučit siporax. Nebzrzdí průtok a je dostatečně porézní. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=301