Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 18:02 R Muž romant [27987] Re: 1965
Až budeš mít problém s růstem rostlin, tak třeba svoje rozhodnutí přehodnotíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 16:45 Muž 1965 [35] – Médium
Dnes jsem fikl do filtru toto :
abc-zoo.cz/…
Do košíku filtru by v pohodě vlezli dva pytlíky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 15:06 Acinonyx Re: DavFM
Zaujimave. V tom pripade mam napad na pouzitie niecoho ineho. V kazdom pripade, ten Purigen na analyzu by sa fakt zisiel. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 14:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Acinonyx
Nejspis to je Purolite A860 (pokud se nepletu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 14:15 Acinonyx – Seachem Purigen
Najde sa niekto, kto by bol ochotny venovat par guliciek (doslova) Seachem Purigenu v mene vedy?

Po nedavnom zisteni, ze Seachem Matrix je vlastne obycajna pemza, som zacal rozmyslat nad tym, na akom principe funguje Purigen. Po precitani asi dvoch tuctov clankov a patentov zaoberajucich sa cisteni vody mam velmi dobry tip co by to mohlo byt. Potreboval by som to potvrdit chemickou analyzou (ktoru by som mal zvladnut sam urobit). Vysledky by boli publikovane v clanku na tomto webe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 10:44 Muž dudl007 [15] Re: zervan
Mám ho ve filtru, měl by odstraňovat zákal,zbarvení vody (to se mu daří) a odstraňovat NO2, to ale nemůžu posoudit jelikož jsem s NO2 na nule. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 09:18 Muž zervan [1123] - Rostliny – Purigen a močovina
O Purigen som sa nejako nezaujímal, no teraz som naň narazil v diskusii a chcem sa spýtať: Odstraňuje (alebo mal by odstraňovať) Purigen aj močovinu? Ak áno, čo s ňou spraví, naviaže nejako? Pýtam sa v súvislosti s tým, že skúšam v rámci hnojenia aj močovinu a mi tak napadlo, že ak by mal niekto Purigen (alebo ak by som ho chcel skúsiť niekedy), či je to prekážka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 11:51 Muž Roli [13] - CichlidyRe: sinda
Tie čierne plastové sú iba na mechanické filtrovanie. To neviem, že či sú na niečo, keď sa rozpadli, lebo vysvetlujú to tak, že malé častice by sa mali zachytiť práve medzi tie prúžiky. Každopádne môžes to nahradiť aj obyčajným biomolitanom. Nemusí to byť ani v celku. Môžeš to rozrezať aj na kocky. Toto riešenie je dosť lacné a namiesto iba mechanického budeš mať aj biologické aj mechanické filtrovanie. Ak neide o peniaze, tak tam kľudne daj ten bio mech. Siporax nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2017 11:46 Muž Yirka [9126] Re: sinda
Mé zkušenosti s keramikou Sera Siporax jsou veskrze pozitivní. Mám ji tam asi 6 let a jednou dvakrát do roka ji propláchnu a to je vše. Po nasazení se mi výrazně prodloužila perioda čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:18 Muž sinda [40]
Ahoj,mám filtr EHEIM ECCO Pro 300 a při poslední kontrole jsem zjistil,že původní plastové trubičky ve spodním koši filtru se začínají rozpadat na kroužky.A teď nevím,mám koupit nové,nebo je mám nahradit EHEIM BIO MECH(podle obrázku polštářky),nebo SERA SIPORAX(také trubičky,ale keramické)Nemáte s tímto prosím někdo zkušenosti?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 13:40 Muž MirekSazava [71] Re: Affinity
Me to tak funguje dobre, sice se musi filtr sem tam otevrit a vata vymenit, ale to zas neni takovy problem ;-)
Jo a jinak, na tech 90 litru bych bral spis ale tu 1000 nebo klidne i tu 1200. Ta 800 ti po zaneseni uz moc hybat vodou nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 12:18 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: MirekSazava
To zni jako dobre reseni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 11:15 Muž MirekSazava [71] Re: Affinity
Ja mam v Aqua nova 600 hrubý biomolitan, jemný boimolitan, filtrační vata, Eheim substrátu + Seachem Matrix, filtrační vata, Purigen. Voda je i po tydnu super!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 11:10 Muž Affinity [1] - Rostliny – Aqua nova nfc 800
Zdravim budu si kupovat ex. Filtraci aqua nova nfc 800 ktery obsahuje 3 kose. Jake media by jste mi prosim doporucili? Chci co nejpruzracnejsi vodu, jedna se o 90l akvarium :) takze asi seachem purigen uplne na konec ale co dal? Dekuji za odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:13 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Opakování je prý matka moudrosti. ;-) Tak opakuj, vysvětluj, osvětově působ, opravuj, atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:11 R Muž romant [27987] Re: muťa
Ano, tak to chápu i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:10 laKatos Re: romant
budu se opakovat ale zazracne porovite materialy jsou k nicemu kdyz se obali vrstvou "baterii" ktere nepusti vodu od vnitrnich utrob

byl tu jeden ktery mi slibil ze jak bude cistit filtr ze zminovany sutrik zkusi profouknout... a nedal vedet jak dopadl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romant
Takže ten Eheim MECH, je v podstatě obdoba MECHpro...což jsou ty černé plastové kroužky, nebo válečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:55 R Muž romant [27987] Re: muťa
Eheim mech je prvoplánově určen pro zachycení hrubších nečistot, jako první stupeň filtrace a zároveň má za úkol optimálně rozvádět vodu ve filtru, ale i zde se nitrifikační bakterie usídlí ovšem ne v takovém množství jako Siporaxu, který je určen až jako filtrace následná(biologická), má tzv. vnitřní kapacitu a je vhodné když se k tomuto médiu již nedostává ten hrubý bordel který je zachycen tím prvním médiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:32 Muž muťa [554] - Rostliny – Siporax vs Eheim MECH
Je nějaký zásadní rozdíl, mezi těmito dvěma výrobky? Našel jsem údaje o tom, že siporax je pro biologickou filtraci, kdežto MECH pro mechanickou.
Znamená to tedy, že MECH není porézní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:15 Muž Yirka [9126] Re: Maq
Děkuji za poučení.
Já vycházím z vlastních dlouholetých zkušeností se Siporaxem a třeba obyčejnou keramikou.
A hlavně, odpovídám pravdivě na otázku amalky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2016 14:01 Maq Re: Yirka
Výrobce Sera - bezpochyby solidní firma - svoje zboží vychvaluje jako nejpórovitější ze všech porézních. Třeba je to i pravda.
Ale mám pochybnosti, zdali tenhle docela drahý materiál je investice na tom správném místě. Nitrifikační bakterie toho ke štěstí potřebují zřejmě víc, a naopak pokud mají vhodné podmínky, udělají dobrou službu i bez těch nej nej filtračních médií.
Celková kondice akvária je důležitější než počet nějakých pórů. Možná bychom se divili, kde všude se bakterie nakonec usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 10:33 Muž Yirka [9126] Re: amalka
Mnohem lepší to nepochybně bude, nezbytné to ovšem není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 07:25 Muž Xbourn [805] Re: Yirka
dík za info tak bude lepší když to vyměním ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2016 07:15 Muž Yirka [9126] Re: amalka
Pokud se chceš zeptat, která náplň je kvalitnější, tak je to jednoznačně Sera Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 06:57 Muž Xbourn [805]
Ahoj , chci se zeptat mám vnitřní filtr Tetra easy crystal 300 a mám dole ve filtru takové umělé kuličky a nevím jestli je mám vyměnit za sera siporax .

Dík za odpověď :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 16:22 Fazol Re: afc1886
Aho no ja ten filtr uz koupil se vsim jenom mam problem z Ph a cetl sem ze na PH je dobra prave raselina a to uhli zase na kalnou vodu takze nevim co dal v prvnim AQ nemam takovej problem s ph a to pouzivam stejnou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 16:08 R Muž afc1886 [14682] Re: Fazol
Uhlí si máš schovat na dobu kdy ho budeš potřebovat,třeba po léčbě.Místo uhlí je lepší použít kvalitní biomédia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 16:02 Maq Re: Fazol
Většinový názor je ten, že aktivní uhlí se nevkládá do filtru pravidelně, nýbrž jen když je pro to specifický důvod. Důvod je zjednodušeně ten, že uhlí zachycuje kdeco, tedy i něco z toho, co v akváriu chceme mít.
Pokud filtrujeme přes rašelinu, pak rovněž s nějakým záměrem. Snížit pH, tvrdost, a nejčastěji obohatit vodu o huminové kyseliny a vytvořit tzv. černou vodu.
Kombinace s aktivním uhlím je obecně pokládána za kontraproduktivní, protože co rašelina vyloučí, uhlí zase zachytí a odseparuje.
Ojediněle jsem zaznamenal názory, že to tak není a že někomu se tato kombinace osvědčuje.
Osobně se přidržuji většinového názoru a tahle dvě média nekombinuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 15:42 Fazol – Raselina ve filtru
Zdravim mam dotaz mam externi filtr s 3 nadobama v prvnim nahore je takova keramika nebo co to je ve druhem plastove kulicky a ve tretim aktivni uhli jelikoz mam problem z PH chci se zeptat jestli muzu dat spolu stim uhlim aji raselinu dekuji predem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 15:32 Žena Jitka66 [8] Re: afc1886
Ano. Problémy nemám, ani s čistotou vody..... Ampularii ráda někomu daruji.... Ale zatím jsem nikoho nenašla. Přitom jsou fakt pěkné, modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 15:26 R Muž afc1886 [14682] Re: Jitka66
Jestli nemáš žádné problémy,tak nevidím důvod něco měnit.Ale jak už jsem ti psal v jiném tématu,zbavil bych se těch 3 ampulárií.Ty ti dokážou pořádně zahýbat s kvalitou vody a můžou ti začít likvidovat rostlinky.Navíc tam máš 2 krunýřovce,což taky nejsou nejčistější obyvatelé akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 14:24 Žena Jitka66 [8] – juwel bioflow one -foto
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám také dotaz, zda nějak změnit tento filtr - viz. foto. Jsou v něm 2 molitanové houby, vložené hned vedle topítka, bez přepážky.....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 12:06 - Re: Urtman
Používam ho a ani po dlhodobom užívaní sa na blato nerozpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 07:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
to jsi musel mit asi spatny zdroj, kupoval jsem zeolit v zahr. potrebach, mel jsem ho primo v AQ nekolik mesicu a nic... drzel stale strukturu - tvrde kaminky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 07:31 JoKa Re: lhajek
Mě se rozblátil na kaši... Otázka je, jak kvalitní byl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 07:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Urtman
Nevím jestli zeolit jinak reaguje se sladkou vodou, v ním jsem ho nezkoušel, ale ve slané ho mám 3/4 roku a jsou to stále stejné kamínky jako na začátku, žádné bláto ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 00:46 JoKa Re: erik
Nedáš, za tři týdny se z toho stane bláto a dokonale to sníží průtok filtru, skoro bych řekl ucpe...
Dokonce ani nechápu, že tomu někdo říká filtrační médium, ale to je můj názor, někomu to možná vyhovuje, ale já odmítám měsíc co měsíc čistit filtry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 22:50 Muž erik [10] Re: Urtman
Ne já si nechám poradit, skúšať to nebudem, ak si raz urobím akva s africkými cichladami tam to dam. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2016 19:40 JoKa Re: erik
Také jsem zkoušel. Jsem typ, co Roman zmiňoval...
Vyndával jsem to přesně po třech týdnech... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2016 19:16 R Muž romant [27987] Re: erik
Tak budeš si to zbytečně komplikovat, ale jsou lidi, že to prostě musí zkusit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 19:09 Muž erik [10] – RE:
To znamená, že pokiaľ rastliny, chcem vhodný moc asi nebude. Chápem to správne. :-)
Jinak díky za vysvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2016 16:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Silent
Jen doplním, že se využívá i u mořských akvárií, kde opět ta květena jaksi chybí je potřeba se N látek zbavit ....
Já kupoval zde: kamenzeolit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2016 08:51 R Muž Silent [5949] Re: erik
Pokud ti nezáleží na bujném růstu rostlin (přecejen váže mimo jiné i dusík) a nevadí že bude vodu tlačit do neutrálních hodnot, ale hlavně nebude použit jako jediné filtrační médium tak bych se použití nebál. Ideálnější je používání v nádržích typu africká jezera kde se rostliny moc "nenosí" :) . Toť má zkušenost. Stručně řečeno je to s určitými omezeními velmi účelné médium pro všechny nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 08:14 Muž erik [10] – Vhodný je tento Zeolit do akva
Našiel som tento zeolit do jazierok, ale myslím, že nemôže nič urobiť nič ani v akváriu, či?

www.koifarm.sk/…

Díky za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Ja si myslim,ze na nesezrane artemce se vytvori nalevnik a jak ten poter pancernicku jenom polehava na dne,tak ten nalevnik na ne "preleze",vetsinou jsou napadeni na prsnich ploutvich a to je hotovo. Jak vidim miminko rejdit nahoru dolu po skle,tak uz ani necekam a jde do sodovky.
No a chci vyzkouset ten molitan na dne,cerpadlo dam na spinaci hodiny a proste se bude krmit v 8 a v 8 a 4h po tom se spusti cerpadlo,nalevnika odsaje,UV ho zabije a ja uz nebudu muset na konci tydne pocitat ztraty.
Treba to nebude fungovat,ale dokud to nezkusim,nebudu vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:16 R Muž romant [27987] Re: DavFM
Nechal bych to nastojato, takhle z toho nikdy nedostaneš všechen ještě nerozložený bordel a bude větší šance zahnívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:08 laKatos Re: DavFM
Pro ostatni..... neřeším na co ten molitan davefm má. Zda je jemný či špatný na filtraci. Sháněl se po tomto materiálu a já mu dal tip. Dulezite je odpovídat na otázky!

Dejve tedka mi kočka řekla že podobný matros viděla v obchodě elektro-textil u nového bytu. Jak je u té světelné krizovatky řezník tak obchod pod ním. Mrkni ještě tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 16:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Horác
Tak ja to teda prozradim :-)

Bude z toho dno. Hamburg nalezato. Odchovavam pancernicky a mivam problemy s nalevnikem,tim dravym. Takze zatim to zkusebne resim tim,ze k akva cca 10l kde je poter,mam pripojeny kanystr 25l pro zvetseni objemu vody. Cerpadlo z akva zene vodu do kanystru a ta se prepadem vraci. Mam objednanou z ciny UV lampu,kterou do toho hodlam zapojit. Udelal jsem tak jeden vyter,ale ztraty nejake porad byly. Aha, zapomel jsem dodat,ze musim vzdycky jednou tydne na 3-4 dny odjet pryc,draha polovicka odmita odsavat zbytky artemky, nejakeho pancika uz snedla. Takze takhle to ty 4 dny vydrzi bez vymeny vody. No a chci to zdokonalit tim "hamburskym" dnem,slibuju si od toho alespon 5ti denni bezudrzbovy provoz,pouze krmeni. Vyrobu artemky uz jsem taky celkem zjednodusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 16:31 R Muž romant [27987] Re: DavFM
Tak jestli chceš černej biomolitan, tak se podívej ke Koblasovi a můžeš objednávat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=1101