Filtrační média
takze jste to musel prekreslit.....jake hrubosti hmoty jste pouzil a na kolik cela ta zakazka vysla?
Osobně jsem tam nebyl zeptal jsem se co je k tomu potřeba a borec mi pak psal že si mám udělat nárys s přesnými rozměry to jsem jim zaslal a za 14 dnů jsem měl filtry doma.
a jak jste jim poslal objednavku? to jste tam byl osobne?
Já je neřezal dělala mi je firma v Brně jsou to přesné rozměry košů ve filtru
a jake jste pouzil hrubosti filt hmot do filtru?
nechal jste si je narezat uplne presne tak, jak je mate v profilu? Nebo jen ctverce/obdelniky a ty pak upravoval sam?
No ja som mal eheim substrat pro cca 3 roky a uz su tie gulicky uplne malilinke tak neviem.
Já takto Honzo provozuji předchůdce substratu pro, ehfi substrát, taky více jak 10 let. Čištění provádím jednou ročně lehkým propláchnutím košů se šutříkama. Tak za 10 let dám vědět, jak to vypadá.
Pokud se o to staráš tak ten Eheim substrat pro vydrží velmi dlouho. Já sám provozuji v několika filtrech tuto hmotu od doby kdy to byla novinka, což je cca 10 let.
No nemyslim si ze eheim substrat pro vydrzi nejak dlho. Ja teraz pouzivam valceky od Resun a zatial som spokojny. Chcel som len pocut ako to je s tymi m2/L.
Starší reakce
Osobně nemám s těmito médii od Aquaelu dobrou zkušenost. Po čase se začínají rozpadat. Raději bych zainvestoval do Eheim substrat pro (osidlovací plocha cca 450 m2na litr), JBL MicroMec (1500 m2/l), JBL SintoMec (1200 m2/l), případně do již tebou uvedeného Sera Siporax. Ještě upozornění k osidlovací ploše. Neplatí až tak jednoznačně že čím větší plocha tím lepší médium. Pokud je médium příliš jemné má horší samočistící schopnost a více se zanáší. V tomto směru je pro mně nejlepší médium Eheim substrat pro. Má velmi slušnou osidlovací plochu a přitom díky své struktuře má i dobrou samočistící schopnost.
ktory je teda najlepsi biologicky material? Nasiel som nieco taketo
www.aquael.pl/… . Udavaju tam osidlujucu plochu az 1600 m2 a siporax udava nejakych 270 m2. Co je teda lepsie?
Starší reakce
Buďto tam nakrájet biomolitan nebo ho dosypat třeba Siporaxem.
Poraďte prosím, co přidat do filtru Blau FM 120 za fitrační hmoty? Je tam kousíček černého řídkého molitanu, jinak se mi to zdá takové prázdné.
Starší reakce
Pro 30 lirové akvárium bych neřešil nějaké speciální substráty ale filtr vycpal biomolitanem. střední (PPI20)
Nějaký Eheim substrat pro se u mně najde. Pokud ho chceš tak mi napiš vzkaz. Jsem momentálně do konce příštího týdne mimo domov takže by byl až po mém návratu.
Dik za rady, takze mám ten malý molitan vytáhnout a nasypat tam Substrat pro, nevíte dá se koupit někde v Budějovicích, Táboře? Nebo nemá někdo trošku...se tam toho určitě moc nevleze.
Doporučuji ten substrat pro. Aktivní uhlí je pouze na krátkodobé použití a slouží třeba k odstranění zbytků léčiva z vody a za pár dní, co se používá se stává neúčinným, takže když pořizovat, tak tzv. do zálohy. Ten substrát pro bude velmi dobrým prostorem pro osídlení nitrifikačníma bakteriema a filtr tak bude plnit tu biologickou funkci.
Udělej z něj variantu Biopower
Dole nech tu velkou houbu a nad ní nasyp buď Eheim Substrat pro, nebo Siporax mini od Sery, mě to takhle funguje skvěle. Pokud nebudeš chtít investovat do bio náplně tak tam vraž další molitan ten klasickej bílej.
Dobrý den,
chci se zeptat. U zakoupeného filtru jsou přiloženy 2 náplně. První, klasický pro mechanickou filtraci - ten mám v provozu v akvariu.
Otazka zní, k čemu je dobrá ta druhá náplň - phosphate out (z názvu jsem pochopil, že jde o filtrací fosfátů
). Mám ji tam dávat nebo ne...proč a jak.., případně mám dokoupit náplň obsahující aktivní uhlí, či náplň pro biologickou filtraci? viz.
www.eheim.cz/…
za rady předem děkuji.
Starší reakce
no právě, je to zanesené, protože mé ryby tvoří opravdu dost detritu a jak jsem napsala filtrační pěna se mi v poslední době začal děsně ucpávat, protože už se mi ani nechtěla skoro čeřit hladina.
Já teda filtry ze všech akvárek když už čistím, tak vždy pod tekoucí vlažnou kohoutkovou vodou /městskou/ a nikdy jsem nezaznamenal žádný problém..
Každý měsíc? Hm, já to dělal tak 2x do roka.
Včera večer jsem teda vyprala pod tekoucí a filtr jede jako nový, tak uvidím jak to bude dál. Myslím, že pokud jednou za měsíc vyperu pod tekoucí je asi pro bakterie lepší než když budu muset narušovat floru pranim každých šest dnů ...
Doba čištění filtrační náplně pokud jsem ji vypral pod vodovodem se mě snížila na třetinu. Takže peru ve vodě z akvária.
asi jo.
už aby někdo udělal výzkum o péči o bakterie ve filtru
...hm, nevím. Já to teda nedělal a vždy propíral ve vodě z AQ a zůstanu u toho.
A nebude to jedno? Já myslím že ano.
Kate127 napsala: Takže je to jasné Můžu prát pod tekoucí, neboť vodu mám pěkně ve studně na zahradě a žádné sajrajty v ní nemám
Ono ani důkladný proprání v ledové vodě bakteriím moc neprospěje, tak na to taky pozor.
Co jsou ty ryby co tvoří hodně detritu? Ty z jezírka?
...aha, tak proč se to tedy nedoporučuje, proč je taková praxe, že se to dělat teda nemá? To mne taky zajímá.
Teplotu nastavíš plus mínus stejnou, proud vody upravíš na minimum a nevyplavíš nic, aniž by jsi to nemusel promačkat, tím to nebude.
...laický názor - v AQ se dolitá voda dost naředí a bakterie ve filtru to bez problému ustojí a navíc na ně nepůsobí takový proud vody jako v umývadle, kde je úplně jiná voda než v AQ s jinou teplotou složením apod. a navíc ten proud, který je vyplavuje.
To je myslím ten důvod.
matlala napsal: jasně, tohle zmiňuje každý, ale bohužel málokdy někdo řekne že to je u městské.
Není mi jasná jedna věc. Proč nemůžu vyprat filtr v městský vodě, ale výměna vody v akvárku za neodstátou je v pohodě?
Haimdol to (skoro
) trefil - filtraci zajišťuje vnější kanystrový filtr. Ale nikoli ATMAN, alébrž EHEIM 2217. (Jo, holt chybama se člověk učí...
Když byl tenkrát v Hornbachu za 1390,-... Bez ventilů a náplní...
)
Tu čerpací hlavu se skimmerem tam mám ze dvou důvodů: u tohoto akva jsou problémy s povlaky na hladině, (v místnosti se používají různé aerosoly), a uvedený filtr EHEIM 2217 svým výkonem nestíhá dostatečně "točit vodu" ve 300 l nádrži...
však to jsem myslela a psal že ne, ale možná jsme se jen špatně pochopili
Spadne na dno a tam je ho poté potřeba odsát. Pokud se ten molitan ucpává, tak je buď špatný (máš to z biomolitanu který je na filtrování určen?), nebo je prostě a jednoduše nedostatečný.
Že by do vnějšího filtru? U Sida tipuji Atman?
A kam jde ten nepořádek z akva, když máš jen tu hlavici plus skimmer a žádný molitan?
Takže je to jasné
Můžu prát pod tekoucí, neboť vodu mám pěkně ve studně na zahradě a žádné sajrajty v ní nemám
Důležité je, aby ve vodě nebyl chlor. Jestli ta voda je městská, vesnická, nebo jaká je jedno. Většině lidí však teče z kohoutku voda chlorovaná, takže je to jasný
Na vnější filtr ne, jen na ten skimmer.
Ale to máš pak asi napojené na vnější filtr ne? Nebo teda nevím jak to funguje
ale potěšilo by mě asi i nemít čtvrt akvária zabrané molitanem...
Hlavicí to dle mého není, protože jsem ji rozebírala za poslední měsíc už asi dvakrát, poprvé po asi pěti měsících a byla v pohodě relativně a vše i fungovalo, pak před týdnem protože mi hlavice dělala trochu hluk, ted sice hluk nedělá ale opět po týdnu čeření hladiny ustává a žáden nepořádek u vrtulky nebyl. No krmím asi relativně dost, ale ryby vše spotřebují, žerou jako kyseliny
a nějaka dieta nehrozí, protože by okamžitě vyrvaly všechny rostliny a začaly je neuprosně ožírat.
Teď jste mě trochu zmátli, vždy propírám tu pěnu v lavoru ve vodě z akva, ale mám ve vodovodu klasickou vodu ze studny, takže žáden chlor nebo ja nevím co. Můžu tedy propírat pod tekoucí vodou? To by se mi určitě povedlo i mnohem lépe vyprat než doposud
Jak píše Muťa - mrkněte na vrtulku (a její "okolí"). Používám čerpací hlavu ATMAN bez molitanu, jen s hladinovým skimmerem, a co pár týdnů musím hlavu rozebrat a vyčistit, protože voda místo 300-400 l/h teče jen čůrkem.
jasně, tohle zmiňuje každý, ale bohužel málokdy někdo řekne že to je u městské.
...měl jsem na mysli městkou vodou.
dovolím si poznámku, tohle nedělat v městským vodovodu, já peru ve studniční vodě a nikdy jsem neměl problém, jen u městský vody.
Ucpaná? A není jen zanesený filtr - vrtulka? Nemyslím si si, že by se za týden ta pěna ucpala. Zkus rozebrat čerpací hlavu a propláchnout ji.
No a hlavně neprat tu pěnu pod tekoucí vodou v umývadle, ať se neničí bakterie.
Přidat reakci
1 ...... [42] ...... 51 52
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61609x