Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 15:11 R Muž romant [27983] Re: Kublik
Ty v tom akváriu nebudeš mít rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 15:09 Muž Kublik [8] Re: Heimdall
A kdyš jsi kontroloval test vody na dusičnany, tak si je měl taky nižší než bez toho? Tedy pokud to můžeš porovnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 14:40 Zaratt Re: Zober
Kupil som to v eshope akvaland.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 13:42 R Muž Silent [5949] Re: Kublik
Funguje to až překvapivě dobře. Mám to osobně vyzkoušené. Jen trvalo asi měsíc než se to správně nastartovalo a po cca půlroční kontrole filtru jsem jen zíral jak tato hmota ubývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 09:43 - Re: Kublik
Zrejme to bude na báze dákej živice.Podľa videa by sa mali čiastočne povrchom živiť nitrifikačné baktérie.
Zopár podobných vecí existuje ako napr.Pure Pond balls.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 09:34 Muž Kublik [8]
Podle videa, který k tomu tetra udělala, jsem si myslel, že je to něco jinýho než ty černý co tam mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 08:47 - Re: Legioix
Plast, plastická hmota alebo umelá hmota je syntetický alebo semisyntetický polymérny organický materiál.Hra na slovíčka.Takéto gule a je jedno ako ich nazveme slúžia vo filtrácii na prekysličenie,na ich povrchu sa množia nitrifikačné baktérie ktoré nitrifikačným procesom napomáhajú odbúravať škodlivé látky.(amoniak, nitráty)
Rozdiel je zrejme len vo farbe a tvare.Príde mi to rovnaké ako napr.K1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 08:14 Muž Legioix [574] Re: prasan
Omyl. Není to běžný plast ale speciální polymer. Mohlo by to možná i fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 06:58 - Re: Kublik
Bežné plastové guličky akurát v inom tvare.Čo je na tom nové? Ten tvar? Veď sa to používa vo filtroch xy rokov.Poskytujú priestor pre osídlenie nitrifikačnými baktériami.Myslím,že pre osídlenie baktériami je kopec vhodnejších filtračných náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:12 Muž Kublik [8] – Náplň do Externích Tetra filtrů
Nazdar lidi,
s novým filtrem tetratex pro 1200, mi došel v krabici leták, že vyvynuli novou náplň. Jmenuje se to Balance Ball ProLine.
Koupil si to už nekdo z vás? Zajímalo by mně, jestli to opravdu pomáha na dusičnany...
Jsem uvažoval, že to koupím, ale nejdřív se chci zeptat tady coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 18:37 Muž Zober [1] Re: Zaratt
Kde si kupil ten Seachem Matrix?
Nie nahodou cez bazos.sk?
Niekto tam predava velke mnozstvo a podozrivo lacno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:01 Re
ahoj,
máte někdo zkušenost s Lufou, jako filtračním materiálem? Jde to vůbec? Podle toho, co jsem četl nemá nijak špatné vlatnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek98
Fotka k příspěvku Když dáš další plátek doprostřed, nebo naplníš koš Siporaxem (střed opět plný), ok to nebude. Voda bude proudit viz obrázek podél červené linie a fialovou oblastí nebude nic proudit. Mám to odzkoušeno. Ty koše jsou celkem nanic.
Pokud chceš dočasné řešení, tak:
Vyhoď ten koš s molitany úplně. Teď máš filtr bez dna. Otoč dnem vzhůru, dej molitan ať se siporax nedostane k vrtulce, nasyp siporax a místo dna nějak přibastli opět molitan (vteřinové lepidlo, ...). Nakonec by bylo nejlepší ještě ucpat boční otvory, třeba igelitem. Celkem pracné, ale takto to bude fungovat...
A nebo objednej ten externí hned, do pátku ho máš doma a nemusíš nic bastlit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:20 Muž Marrek [0] Re: NHKG
NHKG napsal: Fluval 2+ má 400l/h, výkonem čerpadla na to tvoje akvárium stačí. Měl jsem Fluval 4+ a u něj když se něco dalo mezi ty 2 plátky, všechen průtok šel vrchem molitanu - nanic.
Když vyndáš ty koše, tak nemáš dno!
Jedině, že by jsi narval vyndal ty koše a narval tam plnou nádobu molitanu tak, aby nevypadl ani bez dna a něčím ucpal ty otvory na boku. Ale lepší bude koupit čerpací hlavu a kostku molitanu.
EDIT: Pokud kupuješ časem externí, kup si hned litr Siporaxu, Efisubstrat nebo něčeho podobného. Narvi to bez koše dovnitř a nějak dobastli. A až koupíš externí, narveš to do jednoho z košů externího filtru. Stejně v něm bude chybět filtrační materiál.

tak kdybych tam narval další plátek, tak by to vypadnout němělo...jde mi jenom o dočasné řešení, filtr je starý a taky hlučný, chci si koupit vnější, ve který by měl být tišší, kvalitnější, a nebude zabírat žádné místo. Kdybych si teda koupil ten siporax a dal ho do těch košů, tak by to mělo být ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:19 R Muž romant [27983] Re: Marek98
Řiď se tím Editem od NHKG. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:16 Muž Marrek [0] Re: romant
romant napsal: Tak Siporax se ti neztratí, dá se pouřít v obou tebou jmenovaných nově vyhlídnutých filtrech. Teď to tedy vyřeš tím přicpáním molitanem, aby to nebylo zase všechno nový a když bude problém, tak si to pohlídáš častější výměnou vody.
ok, a můžu z části použít ten starý biomolitan, nebo raději koupit všechno nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:15 R Muž romant [27983] Re: Marek98
Tak Siporax se ti neztratí, dá se pouřít v obou tebou jmenovaných nově vyhlídnutých filtrech. Teď to tedy vyřeš tím přicpáním molitanem, aby to nebylo zase všechno nový a když bude problém, tak si to pohlídáš častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek98
Fluval 2+ má 400l/h, výkonem čerpadla na to tvoje akvárium stačí. Měl jsem Fluval 4+ a u něj když se něco dalo mezi ty 2 plátky, všechen průtok šel vrchem molitanu - nanic.
Když vyndáš ty koše, tak nemáš dno!
Jedině, že by jsi narval vyndal ty koše a narval tam plnou nádobu molitanu tak, aby nevypadl ani bez dna a něčím ucpal ty otvory na boku. Ale lepší bude koupit čerpací hlavu a kostku molitanu.
EDIT: Pokud kupuješ časem externí, kup si hned litr Siporaxu, Efisubstrat nebo něčeho podobného. Narvi to bez koše dovnitř a nějak dobastli. A až koupíš externí, narveš to do jednoho z košů externího filtru. Stejně v něm bude chybět filtrační materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:06 Muž Marrek [0] Re: romant
romant napsal: Když tunit, tak třeba se podívej na Siporax mini, což je velmi dobře osídlitelný médium a tobě půjde o každej milimetr plochy k osídlení. Tímto způsobem by jsi si polepšil více, než jenom tím molitanem.
Jo, tak já si mám v plánu kupovat za měsíc filtr Aqua Nova 600, nebo Eheim 2211, abych zaplnil tu komoru, tak bych toho musel koupit tak za 500, a to se mi na ten měsíc dva nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:55 R Muž romant [27983] Re: Marek98
Když tunit, tak třeba se podívej na Siporax mini, což je velmi dobře osídlitelný médium a tobě půjde o každej milimetr plochy k osídlení. Tímto způsobem by jsi si polepšil více, než jenom tím molitanem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:52 Muž Marrek [0] – Fluval 2 plus
Dobrý den, právě si zařizuju akvárium 110l čistý objem cca 90l, chci do něj DOČASNĚ dát filtr Fluval 2+ max.výkon 90l/h což je na hraně. mam v něm starý biomolitan (už nazelenalý) předpokládám, že bych do něj měl koupit nový...navíc mi přijde, že má strašně malo filtrační náplně, dávají se tam 2 plátky, které jsou vloženy v takovém zásuvném koši. napadlo mě, že kdybych ty komory oddělal, vešel by tam další plátek biomolitanu, myslíte, že by to pak byla účinější filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:25 Zaratt – Seachem matrix
Kupil som 1 liter filtracneho media Seachem matrix. Nasiel som tam kusky cierneho obsidianu. Je to v poriadku alebo to je fake a niekto so mno pekne vybabral?
Ake mate skusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:29 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Jo je nový a mám bordel vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:26 R Muž romant [27983] Re: Sstevo
Můžeš ho propláchnout v akva vodě, ideál je v bordel vodě, třeba odkalený ze dna, když máš, kdž ne tak jenom potopit a pořádně promačkat, aby se do něj dostávala voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sstevo
Pokud je nový , rozhodně pořádně vyprat pod tekoucí vodou , nikdy nevíš kde se to válelo cestou od výrobce k Tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:21 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chcel by som sa spytať ze ci molitan (modrý) mam pred pouzitím opláchnuť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 10:40 Žena sonetka [136] - Živorodky
Přesně tak,
mi používáme do venkovního filtru, Eheim Ecco pro 130, vatu kupovanou kdysi před lety v HB, kde ji měli 1kg za 80kg. Vata je je jednak levná než origo sekané filtry - tedy nemá ji ani smysl prát - při čištění filtru ji vyhazujeme a jednak, dle našeho názoru, má mnohem lepší filtrační schopnost - je jemnější a dobře zachytává nečistoty. 1kg balení se zdá malé, ale opak je pravdou :). Jinak stejně používáme i aktivní uhlí - místo origo tam máme pytlíček s 100g sypaného uhlí, ve filtru je spousta místa :)
A vatu netřeba stříhat a mordovat se s kopírováním tvaru, dá se naprosto v pohodě trhat a a vždy utrhneme přibližný kousek, aby tam hezky zapadl a pak ještě kousek, tak aby ji tam nebylo ani moc, ani málo, prostě tak akorát a vše šlape jak hodinky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 01:31 Muž ludvik [1082] Re: Legioix
To vyjde asi levněji profizoo.cz/…

Se to nezdá, je to docela velký balík. Do harmoniky složený "pás".

Předpokládám, že filtrační vaty jsou vyráběné jiným stylem než klasická buničitá z lékárny. Tedy všechny budou v jakýchsi pásech, či dekách. Je to jiný materiál a pro jiné použití ... Takže je vcelku jedno, jakou koupíš, každou nastříháš (to říkám originálnímu tazateli). Já to cpu i do EcoPro Eheimu a tam jsou koše kulaté.

Mimochodem neperu, ale vyhazuju. To nemá smysl se s tím párat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 00:48 Muž Legioix [574] Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
nevím kdo mazal nějaký příspěvek, ale před chvilkou tu někdo dával toto
www.svetakvaristiky.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lucky005
Tak našel jsem to jen na ebay a v zahraničí, nevím pod čím to hledat u nás
www.google.cz/…

Ale zkus kdytak napsat Ondrovi Sladkému, nick ondra tady, určitě to má a může taky zaslat nebo pokud jezdíš po burzách na Moravě...
akvabazar.eshop-zdarma.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lucky005
zkusím mrknout na net, já to právě z netu nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 23:57 Muž Lucky005 [197] Re: matlala
nebyl by nejaky odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 22:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lucky005
Já takovou používám, je to plát 50*50cm a 1.5-2cm tlustý je to myslím od Hobby a stojí to 150,-
Vždycky mě to dodává kamarád, který má obchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:20 Muž O.Tom [439] Re: Lucky005
Amtru jsem kupoval jako náhradní do EHEIMů Prof 3, je taková hrubší a jde i dobře proprat.
Je to pomyslně "plošná tkanina" která jde nastříhat.
S jinými vatami zkušenost nemám, koupil jsem 1000g balení v domění, že ji budu často měnit, ale s tím jak dobře jde proprat bude to 1000g balení asi celoživotní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 14:51 Muž Lucky005 [197]
diky vsem za rychlou reakci. Moje predstava je aby to bylo plosna "tkanina" z ktere by to slo nastrihat, a to asi splnuje co poslal afc1886 www.aqua-obchod.cz/…

ostatni veci jako treba od Amtra mi prijde ze je to vata neurciteho tvaru, jakoze si utrhnete kolik je potreba a nacpete treba do nejakeho kose, vaku... nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:25 Muž Legioix [574] Re: Lucky005
www.sklorex-akvarium.cz/…

www.heureka.cz/…

Odzkoušeno- levná a dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Lucky005
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:08 R Muž romant [27983] Re: Lucky005
Juwel, Sera, JBL.
Edit: Už jsem si vzpoměl, mrkni na vatu od firmy Amtra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:06 Muž Lucky005 [197]
Zdravim,

neresil nekdo z vas nejakou nahradu za bilou fitracni vatu pouzivanou ve filtrech eheim 2222
viz www.akvarista.cz/…
nejakou levnejsi vatu jineho vyrobce z ktere by se to dalo vystrihnout nebo pouzit nejaky jemnejsi bioakvacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 20:48 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: afc1886
Taky možnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 20:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Xpe
Mi se kdysi strašně špinila a snižovala průtok,ale když jsem dal předfiltr tak mám klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 20:07 R Muž romant [27983] Re: Xpe
Ano a jsou typy filtrů, kde plní vata i jinou funkci a to, že slouží jako takový lůžko pro bezproblémový uložení hlavy a rotoru, aby to bylo tzv. do měkkýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 20:00 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: afc1886
Většinou asi nadávají ty co ji neumí nebo nevědí jak ji používat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 13:01 R Muž romant [27983] Re: MonterMonty
Porovnával bych to s biomolitanem, ono to ve finále bude o tom, jak se ti povede udržet tu drť jenom špinavou, ne už zablácenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:45 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Lávová drť
Zdarec vespolek , taky řeším náplně do filtru Aqua Nova NFC 1500 pro akvárko 540L kdy pojede s tímto filtrem ještě v souběhu e901 Greenline - ten je vybavanej válečkama ,akvacitem a jeden koš nějakých kuliček od JBL - už si nevzpomenu jakejch - to bych asi ponechal .
Aqua Nova moc podle mého vybavená není - uhlí není potřeba , vatu nepoužívám - takže max jeden koš naplním dodanýma válečkama a deskou akvacitu -
co mě zajímá - nikde jsem nenašel - využitelný povrch pro bakterie u lávové drtě - líbí se mi že je to přírodní materiál - nestojí mnoho - v celku vypadá dost použitelně
osazenstvo akvária bude cca 12ks Manacapuru po dorostení a spárování počítám max 8ks , 10ks M. Altispinous , 5-6ks nějaké formy menších Hypancistrů - samozřejmě spousta plevele ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:31 R Muž afc1886 [14655] Re: Xpe
Už se tady ta vata jednou řešila.Někdo si ji vychvaluje,někdo nadává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:28 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: OAK
Já u svého akva si nedokážu přestavit nepoužívat vatu, pěkně mi bere ten mini bordílek co volně plave, teď už jeto hodně málo ale vatu stále používám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 11:39 R Muž romant [27983] Re: OAK
To uvidíš, podle toho, jak se zašpiní, ze začátku bych to nechal tak, někdy, tedy obecně se stává, že mají lidi "problém" s poletujícím bordýlkem ve vodmín sloupci a zde může vata zajímavě pomoci, čímž netvrdím, že tomu tak u tebe bude, originalita kždý jedný nádrže je jako vždy na scéně. ;-) Po zašpinění, zablácení té vaty, kdy je nutno jí vyměnit, to buď učiníš a nebo jí tam už nedáš, filtr je zpravidla v tomto moměntě již osídlen dostatečným množstvím nitrifikačních bakterií a tzv. se to už nepozná, že se jede bez vaty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 11:11 Muž OAK [55] Re: romant
Diky moc za radu ;-)
A tu bilou filtracni vatu i modrej molitan tedy nechat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=1401