Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.02.2013 01:55 Žena Danila [4489] - SumciRe: kus
kus napsal: takhle narvanej filtr materiály 21 století má však cenu u afrik nebo v přerybněných nádržích, ale v měkký kyselý vodě v zarostlém akváriu je to úplně na hovno. Tak nanejvejš můžeme mít pocit dobře utracených peněz :-), ale to je tak všechno.
Takhle narvanej filtr je dobrej u každý nádrže ;-) Mám na to poněkud jiný pohled smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 22:22 Muž kus [200] - RostlinyRe: seic
takhle narvanej filtr materiály 21 století má však cenu u afrik nebo v přerybněných nádržích, ale v měkký kyselý vodě v zarostlém akváriu je to úplně na hovno. Tak nanejvejš můžeme mít pocit dobře utracených peněz :-), ale to je tak všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 19:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bruno136
ad sera siporax
- je take nutne pripomenout, ze Siporax ma byt podle vyrobce zameren hlavne na "denitrifikaci", s tim muze souviset jeho odlisna struktura
- me osobne se nelibi jeho specificka/nadychana struktura - tam kde Vam v kosiku zabira misto Siporax - je tam jen voda - muzete mit mnohem vice skladnejsich JBL Micromec nebo Eheim SubstratPro kulicek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 19:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiri_99
- a divam se, ze autor neni sam, je toho plny youtube a vsichni delaji to stejne :-)

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2013 19:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bruno136
- mno nevim... autor dedikuje, ze rychlost/mnozstvi absorpce tekutiny = vyuzitelna plocha pro osidleni bakterii ?!
- ja tohle vecne dilema vyresil po svem - ve filtru je Eheim, Sera a JBL :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 19:14 Muž Jiri_99 [425] Re: bruno136
Hmm, sera siporax je jasná.. Doufám, že stejnou účinnost má i siporax mini, kterou mám ve filtru.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2013 17:31 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – porovnanie filtracnych medii
Nasiel som zaujimave video. Co vy na to?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:24 Muž O.Tom [439] Re: seic
Většinou jsem našel přímo u rašeliny info, že by se neměla používat zároveň s aktiv. uhlím.
K vhodnosti/nevhodnosti kombinace zeolitu a rašeliny se mi nepodařilo zatím najít nic.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Tak něco už jsem našel.. na jiném fóru, taky názor že zeolit jako absorbent bude pohlcovat látky chtěné z rašeliny.

A pak zase článek o zeolitu a možnostech využití
actamont.tuke.sk/…
kde jsou zmiňovány míchané substráty zeolit/rašelina v zahradnictví.
Ale zas skleník není akvárko a kdo ví, za jakým účelem se to míchalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2013 11:08 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: O.Tom
- pokud se nemylim (kdyz tak me nekdo opravte), zeolit pohlcuje/je schopen menit siroke spektrum iontu
- tedy ne jen toho co chceme (dusicnany/dusitany), ale i dalsi prvky/slouceniny
- nekde jsem videl varovani - se zeolitem opatrne u rostlinnych AQ
- hned druhy odkaz od p. Googla ;-) www.kamenzeolit.cz

"Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ dal‘í ionty, čehož využíváme ve filtračním procesu. Absorbční řada zeolitu, tj. schopnost zachytávat jiné ionty, je na straně obsaženého chloru Cs – NH4 – K – Ca – Mg (cesium – amonium – draslík – vápník – hořčík), a na straně obsaženého sodíku NO2 – NO3 – S2O3 (dusitany – dusičnany – thiosírany). Dalo by se říci, že Zeolit je jakousi přírodní dezinfekcí."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 02:22 Muž O.Tom [439] – zeolit + rašelina
Má někdo z vás zkušenosti, nebo představu o vhodnosti/nevhodnosti použití zeolitu a rašeliny ?
Jestli zeolit nebude tlumit účinky rašeliny, pohlcovat látky zní.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:40 Muž Yirka [9131] Re: Maurik
Díky za fotku keramiky, opravdu jsem ji ještě v šestihranu neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:14 Maurik Re: Moucha
;-) ty pytlíky jsou ještě ve filtru, odpoledne budu měnit dno a hadice, tak je z filtru vyhodim a dam jsem foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: aivenhov
tak tam dej vatu, nejemnejsi biomolitan nezachyti to co vata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
a ty pytliky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:54 Maurik Re: Moucha
Fotka k příspěvku jak jsem psal, ve spodním koši, na dně je hrubý molitan a na něm nasypáno trošku té keramiky a na ní opět molitan. to je obsah jednoho ze dvou košů, který je zcela dole. Proud vody dle manuálu kde zespoda nahoru. Keramika viz.foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 09:59 Muž aivenhov [16]
No ja osobne keramické valčeky (mám tie hladšie) používam len v 1/2 spodného koša na rozbitie prúdu vody. Nad ňou mám ešte pôvodný čierny hrubý molitan (pôvodne bol v celom filtri ale nie je mi jasné ako mal fungovať). Potom mám bio molitan, zololit a najjemnejší bio molitan namiesto vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 09:46 R Muž Silent [5949] Re: Yirka
Mám za to, že Maurik měl na mysli keramiku jejíž tvar připomíná matičky jako kdysi vyráběl a snad ještě vyrábí Hagen (Fluval Pre-filter).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 09:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
asi by bylo nejlepsi kdyby jsi sem hodil detailni fotky ty keramiky a obsahu sacku... protoze to muze bejt ledacos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 09:14 Muž Yirka [9131] Re: Maurik
Zdravá voda při výměně a otevřený filtr pro čištění by v dobrém stavu měly mít takovou mechově zemitou, vcelku příjemnou, vůni. Rozhodně by to neměly být nějaké výrazně nepříjemné pachy.
Ještě mě v tvém popisu zaujaly ta hranaté válečky. Ten výraz slyším poprvé. Můžeš to nějak přiblížit nebo to je jen nepřesné vyjádření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:43 Maurik Re: Moucha
Díky, nerad bych udělal něco špatně, protože když manželka otevře kryt, tak mi říká ze to Akvárko smrdí a při výměně vody je prý taková do žluta :-) Tak snad ji po te výměně už smrdět nebude a bude čistá :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
v kombinaci s tim molitanem nic nezkazis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:32 Maurik Re: romant
No já mám po tátovi ještě nějakou keramiku doma v krabici, ale ted si nevzpomenu na název (jsem totiž v práci) :-) tak bych to tam dosypal do toho vrchního koše místo tech pytlíků, ale nevím zda na molitan, nebo na hole dno toho koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:25 Maurik Re: Moucha
Díky.
Není to sice primo na můj filtr, já nemám bio active, mám zcela obyc a dle manuálu k němu, je také rozdíl v proudění vody. V tvém dodaném manuálu se píše ze zhora dolů a v mém opačně.
Já jen, aby bylo vidět, ze jsem to četl :-)

Na obrázku v tvém manuálu byly dvě možnosti, buď nasypat ten siporax primo na dno koše, nebo na molitan. Co je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
rybicky.net/forum/2740-siporax

je to neco jako keramika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:14 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Naopak, je to výbornej prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema a těch je ve filtru třeba především. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:11 Maurik Re: romant
Ten siporax je keramika, nebo se pletu? To nevadí když tam bude dvakrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 23:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
ve smeru proudeni musi byt vzdy nejdrive hruby molitan, pak ten siroprax ci postupne jemnejsi a jemnejsi biomolitan a na zaver ta vata

manual k tomu filtru co mas v prezentaci

www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 22:55 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Ty pytlíky, to bude zřejmě již dávno nefunkční aktivní uhlí, místo nich třeba ten siporax a při čištění postupovat metodou postupných kroků, po třetinách týdně, ne najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 22:53 Maurik Re: Moucha
Díky, a to pořadí jak je tam naskládané je v pořádku? Jinak dobrá v tom spodním koši nechal to co tam je a vyměním pouze tu vatu. Jen nevím co s těma pytlíkama, když ani nevím co to je a zda to už po tech cca šesti letech neztratilo svou vlastnost? Co bych případně mohl dat místo nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 22:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
cerny biomolitan, vymackat, proprat, hranaty valecky bude asi nejaky siroprax, jen proprat v sitku (obe media se meni teprve az se zacnou rozpadat, nebo jsou uplne utemovany, ze nejdou vycistit)

netusim co je v tech pytlikach a to posledni je filtracni vata ta se meni nejcasteji

vse se propira v odpustene akvarijni vode, nebo pri nejhorsim v odstate/prevazene vode

po razantnim zasahu do filtru radsi hlidej NO2, jinak se vzdy cisti jen cast filtru a filtracni vata se meni vzdy kdyz je zahumusena (siroprax je skvele medium ale je to napeneny sklo a male kousky se uvolnuji, nasledne jsou zachycene ve te filtracni vate, proto tam musi byt, balik vaty stoji cca 100,-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:57 Maurik – serafil 900
Zdravím.
Mužů poprosit o radu ohledně filtračních náplní? Nevím jak dlouho tam jsou ty, které tam jsou, protože to mel otec, ale odhadují, že od koupě někdy v roce 2006(asi), do dnešního dne, tam je vše původní. Já to pouze cca před měsícem čistil a můžu říci, ze takový humáč a mazlavé bláto jsem dlouho neviděl :-) Filtr má dva koše na média a v papírech se píše obsah médií 3 litry. V tom spodním koši je na dně takový hrubší černý molitan, na něm dle mého laického názoru trošku takových keramických hranatých válečků a to vše zakryto opět černým molitanem. Pak v druhým vrchním koši jsou na dně takové tři pytlíky, jakoby naplněné takovými granulemi, nebo kamínky a ty pytliky tam jsou tak nějak naskládané, no a jako poslední věc v tom koši, je jakási přeložená vata pres ty pytlíky. To je je vše. Trošku se mi to povedlo omýt v akvarijní vodě, ale myslím, že to není ono. Proto bych něco vyměnil, ale nevím co za co a v jakém pořadí. Popřípadě co vše tam dát.
Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 21:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – jen pro zajimavost
- pokud si chces pocist, je to se vzorecky, grafy atd.
- srovnani Seachem Matrix, Eheim a JBL

www.seachem.com/…

P.S. jinak abs. souhlas s Haimdolem palec
P.S.II kdyz jsem resil, cim naplnit FX-5, tak jsem se rozhodl pro Eheim SubstratPro, JBL Micromec a Sera Siporax...aby nebyl nikdo z DE vyrobcu urazen smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 17:56 FJ Re: Haimdol
Ale bylo by to hezké, mít seznam hmot s informacema.
Pravda, kdo by si na to troufnul, smeknu před ním. Ale spoustě lidem by to HÓÓDNĚ pomohlo;)

Jen jsem si myslel, jestli už někdo něco takového nemá, nebo někde četl,...
že by to sem vložil;);)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 17:49 R Muž Silent [5949] Re: FJ
Sorry, ale to co by sis asi představoval by vydalo na článek. Navíc spousta informací o osidlovacích plochách médií jednotlivých výrobců je nedohledatelná, protože přesné informace výrobci prostě nezdělí. Můžu posloužit několika informacemi které mám po ruce. Například Sera vyrábí hned tři biokeramické hmoty a to biopur, biopur forte a siporax (jen u něj je uvedená osidlovací plocha 270 m2 na litr). Pak třeba Eheim který vyrábí substrat pro (450 m2na litr) a biomech kde také neuvádí osidlovací plochu. Další je JBL ten nabízí MicroMec (1500m na litr), Cermec a SintoMec (1200m2 na litr). A tím jsem neskončil. Co výrobce to nějaké biomédium (Fluval- Biomax, Easy Life- Symbiont, atd.). Navíc jsou tu různé hrubosti akvacitu a různé typy filtračních vat. Udělat souhrn a porovnání je dost složité. Pokud se o to někdo pokusí smeknu před ním ;-) . Rozhodně ale neplatí, že čím větší osidlovací plocha tím lepší médium. Velmi záleží na struktuře hmoty, její schopnosti se sama čistit a trvanlivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 17:24 FJ – Max plocha
Zajímalo by mě jaký substrát (nebo cokoliv jiného) má maximální osidlovací plochu pro bakterie v m2. Jaký je ten "nejlepší"

A také bych rád viděl porovnání ploch například: substrátů X molitanů X různých druhů vaty...

Mohla by to být důležitá informace pro spoustu lidí.

(možná už to tu je, ale nenašel jsem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 11:43 Muž dimmur [283] Re: Haimdol
a bude to i levnejsi.....ty kosticky je tam treba hodne tesne naskladat? Ale koukal sem, ze kdybych si nechal uriznout co nejpresnejsi rozmer /ctverec, obdelnik/ a ten pak sam orezal, tak by to urcite slo pouzit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 11:38 R Muž Silent [5949] Re: dimmur
Já bych to tak nehrotil. Pokud chceš nahradit původní tetrácké hmoty biomolitanem, tak nemusí být až tak přesný přířez. Stejnou službu udělá i biomolitan nastříhaný nebo nařezaný na menší kostičky kterým vyplníš filtrační koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 11:34 Muž fido16 [631] Re: dimmur
Bohužel už ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 11:21 Muž dimmur [283] Re: fido16
nemate nahodou nekde ten nakres?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:14 Muž fido16 [631] Re: dimmur
ano pak by se mohlo stát že ti ty molitany budou v tom filtru plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:14 Muž dimmur [283] Re: fido16
i ty zahyby a ty otvory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:12 Muž fido16 [631] Re: dimmur
V pohode stačí náčrt a přesné rozměry cca o 2 mm větší kvůli podřezu pily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:11 Muž dimmur [283] Re: fido16
uvidime, jestli to zvladnu nejak prekreslit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:09 Muž fido16 [631] Re: dimmur
Hrubosti jsou předfiltr TM10, zbytek je TM20 a TM30. celkově vyšli 2 sady na 1400 i s poštovným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:07 Muž dimmur [283] Re: fido16
takze jste to musel prekreslit.....jake hrubosti hmoty jste pouzil a na kolik cela ta zakazka vysla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:05 Muž fido16 [631] Re: dimmur
Osobně jsem tam nebyl zeptal jsem se co je k tomu potřeba a borec mi pak psal že si mám udělat nárys s přesnými rozměry to jsem jim zaslal a za 14 dnů jsem měl filtry doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 10:01 Muž dimmur [283] Re: fido16
a jak jste jim poslal objednavku? to jste tam byl osobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:59 Muž fido16 [631] Re: dimmur
Já je neřezal dělala mi je firma v Brně jsou to přesné rozměry košů ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:54 Muž dimmur [283] Re: soubi
a jake jste pouzil hrubosti filt hmot do filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:48 Muž dimmur [283] Re: fido16
nechal jste si je narezat uplne presne tak, jak je mate v profilu? Nebo jen ctverce/obdelniky a ty pak upravoval sam?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61317x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=2001