Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:22 R Muž romant [27987] Re: Dasa
Osobně bych si přišetřil a zainvestoval do filtračních materiálů typu Substrat pro od Eheimu a nebo Siporax od Sery. Hlavní výhodu výše jmenovaných je, že se nebudou muset hodně dlouho měnit a při dobré údržbě(občasnýmu propláchnutí) vydrží skoro neomezeně. To aktivní uhlí bych tímto nahradil určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:17 Dasa – výplň filtru Juwel bioflow
Mám dotaz,originál výplň Juwel bioflow jsou tři vrstvy molitanu.Různě na netu jsem se dočetla,že pokud ryby nejsou nemocné,houba s aktivním uhlím ani není třeba.Každopádně bych chtěla výplň filtru nahradit nějakou "levnější variantou",než org.molitanem od Juwelu. JE DŮLEŽITÉ,mít ve filtru dvě houby o různé hrubosti??? Dole je jemná,nad ní hrubá.Nahoře bílá vata,tu už jsem nahradila vatelinem.Funkčnost je úplně stejná,náklady oproti originálu minimální. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2014 11:06 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
no jako filtračni hmotu to použiji. pujde to jako posledni vrstva do pudniho filtru. takže se uvidí co to bude dělat. tak pak dam vedět zda to něco dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 09:18 R Muž Silent [5949] Re: replikant33
Těch 24 hodin je málo. Na druhou stranu neříkám, že to bude něco dělat, ale že je to nevyzkoušené a terramol není filtrační médium. Kdo ví jak bude reagovat díky činnosti filtračních bakterií. Ovšem pokud to chceš vyzkoušet nic ti nebrání a já budu zvědav na výsledky po nějaké době. Takže pokud to riskneš můžeš sem po několika měsících hodit zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 08:41 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
nedalo mi to tak jsem to vyzkoušel zmněřil jsem vstupní vodu, do sklenice jsem nasypal terammol a zalil vodou po 24hod. jsem zmněřil vodu ve sklenici s terammolem.a bez rozdilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 18:57 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
rozumim diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2014 18:31 R Muž Silent [5949] Re: replikant33
To jsme si asi špatně rozuměli. Já bych terramol do akvária vůbec nedával nebo možná čistě rostlinné nádrže s rybami z kyselých vod. Tím "substrát" jsem neměl na mysli akvarijní, ale substrát pro původní určení tudíž pro rostliny. Špatně jsem se vyjádřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 17:10 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
a jaky je tedy rozdil v tom zda je to na dně nebo ve filtru ?jinak oproti liaporu,terramol 100% neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:37 R Muž romant [27987] Re: Sid
Já to taky neřeším, otevřu, mrknu a zase zavřu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Pokud citelně neklesá průtok, asi bych to neřešil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:09 R Muž romant [27987] Re: Sid
V tom filtru je to 50:50 s biomolitanem. Naposledy, což bylo cca před měsícem, když jsem akvo viděl se mě výkon filtru nezdál nějak výrazně nižší, je to tuším JBL 900, ale jistej si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Já ho měl tady: rybicky.net/nadrze/9630 a musel jsem fitr čistit co pár měsíců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 14:57 R Muž romant [27987] Re: Sid
Hmm, asi ten filtr budu muset při příští návštěvě otevřít. ;-) Běží to cca rok a je to 100 litrová nádržka s černejma neonkama a u dna nějaký pancéřníčci, takže žádný extra bordeláři, majitel je experimentátor, tak jsem do toho šel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 14:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Mně se liapor velmi rychle "ucpával" tam, kde jiné materiály "držely".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:31 R Muž romant [27987] Re: replikant33
Spíš liapor, tam jsem problém nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:30 R Muž Silent [5949] Re: replikant33
Obávám se, že je to dané složením hmoty. Je to prostě primárně substrát a ne filtrační hmota. Já osobně bych raději neexperimentoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:28 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
ale to asi nebude dlouhodobé, nebo jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:24 R Muž Silent [5949] Re: replikant33
Vypadá zajímavě, ale jak jsem si našel informace pH (10% vodní suspenze) je 5,5 takže je kyselý. S tím opatrně a určitě bych ho nepoužil pro Afriku nebo moře. Jinak si myslím, že jsou účinnější filtrační hmoty viz. třeba již zmiňovaný zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:16 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte . – terramol
mate někdo zkušenost použití terramolu jako filtračniho media ? mam frakci 1-3mm a pohledem je to hodně porezní material.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:48 amrtin Re: romant
No jo,tak velkou né :-D ,ale pod cca 4 cm jó :-D A bacha na podrážky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:42 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Pod velkou vrstvou? Tak to už mlčím a šoupu bačkorama. :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:19 amrtin Re: romant
Tak schválně,jestli na tý fotce někdo najde jediný zrnko ;-) Je bezpečně pouze v zadní části pod velkou vrstvou flexi.A ostrý moc není,i když pancíky bych na něm řádit nenechal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:48 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Heimdall napsal: Mně osobně se zeolit nejvíce líbí jako součást dna. :-) Jasně na druhej a někdy první filtr by se nemělo zapomínat, ale schoval bych ho, protože je trochu ostřejší, tedy ten co jsem měl v rukách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:44 amrtin Re: romant Heimdall
OK,pánové,já vám děkuji za vaše názory pivo ano
p.s.:i do dna cca 3 litry přišly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:44 R Muž Silent [5949] Re: romant
Mně osobně se zeolit nejvíce líbí jako součást dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:39 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Já to zkusím vyjádřit po sedlácku. :) Používat ve sladkovodní akvaristice, jasně, ano, beru a snad i vím proč, ale všeho s mírou, jako takový přilepšení, podpoření, doplnění filtračních materiálů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:36 R Muž Silent [5949] Re: romant
Zeolit se opravdu používá hlavně pro Afriku a pro moře, nicméně v běžné sladkovodní akvaristice není důvod zeolit nepoužívat. On je jako filtrační médium poměrně opomíjený a je to škoda, protože je relativně levný, snadno dostupný a účinný. Má ovšem i svoje omezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:58 amrtin Re: romant
Fotka k příspěvku Klidně si rejpej :-D Ten zeolit funguje v čerstvě založeným akva,Ledové neonky jsou minulostí-proběhla výměna dna,tak jsem upravil (pokusně) i náplň filtru.Ledové neonky teď vypadají nějak takhle(viz foto,omluv kvalitu-foceno mobilem). ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:47 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Já, tedy budu za rejpala. :) Proč v dobře fungujícím akváriu, nota bene kde jsou rostliny budeš dělat takový brekule a vstupovat do nitrifikačního řetězce? ;-)
Edit: Já mám prostě zafixovanej zeolit do afriky, ale asi jsem v této oblasti jenom nevzdělán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:46 amrtin Re: romant
Právě,že by žrádlo bakteriím brát neměl,naopak,je dost pórovitý a ty bakterie by v něm měly žít,takže navýšení polochy filtru...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 08:44 amrtin Re: Heimdall
Tohle byl důvod...ochrana před případnými dusitany a hlavně že je pórovitý a udržuje kolonii bakterií.No,budu měřit a hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:28 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Díky Honzo za upřesnění. Prostě sebere žrádlo bakteriím, v tom bych viděl tu poetiku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2014 08:11 R Muž Silent [5949] Re: romant
Tak zeolitem těch dusičnanů moc neodstraní ;-) . Zeolit odstraní z vody amoniak a to formou iontovýměny a biologicky po aktivaci dusitany. Dále naváže molekuly některých organických sloučenin. Dusičnany by odstraňoval biologicky v anaerobním prostředí. Na dusičnany máme selektivní iontoměniče :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 07:58 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Však já jim je dodám jinak ;-) To je to, čemu tak trochu nerozumím, proč budeš akváriu na jedný straně pomocí toho zeolitu dusičnany odebírat a na straně druhý je tam dodávat, ale neznám souvislosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 07:30 amrtin Re: romant
Však já jim je dodám jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 07:05 R Muž romant [27987] Re: amrtin
V akváriu kde chceš mít i prosperující rostliny, bych to považoval za kontraproduktivní opatření, ale na nějakou krátkobobou výpomoc s N látkma, proč ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 06:58 amrtin Re: romant
Díky,tak nějak jsem to zamýšlel pivo A je fakt,že NO2=0,NO3=10,takže jsem ještě večer nakrmil trošku ryby(a měnim 2x denně 10l vody,dnes jen večer 20l protože jsem v práci) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 06:38 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Budeš si tím snižovat N látky, tedy dusičnany, přítomnost dusitanů nepředpokládám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 22:09 amrtin – zeolit
Já doplnil do jednoho koše (TT ex 700) zeolit 2,5-5mm.Udělal jsem dobře,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 21:49 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak jsem si to myslel a hlavně se my to tam bude lépe umisťovat,vzhledem k velikosti. Akorát nevím zda my to nezpomalí moc průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 21:40 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Použil bych ten Siporax mini, čímž dáš bakteriím prostor se usídlit na větším prostoru a to je smysl tvého konání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 21:37 Muž patamatix [408]
Chtěl bych doplnit filtrační materiál ve svém filtru Tetra tec 700,mám tam trošku místa a chtěl bych posílit místo pro bakterie. Již jsme to tu malinko řešili,byl my doporučován SIPORAX. Našel jsem tyto dva : www.sera.cz/…
: www.sera.cz/… máte s tím,někdo zkušenosti? Co by jste použily,je v tom nějaký rozdíl,krom velikosti a tvaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:41 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Heimdall
tak jsem to myslel ale špatně jsem se vyjádřil. :-) takže tomu rozumím tak, že se houba brzy ucpe nečistotami a bakteriemi, ale to se časem ucpe i tady www.akva-exo.cz/… a nakonec i u akvacitu, a pak se musí vyčistit. a rozdíl je v tom mezidobý, které je u houby příliš kratné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:27 R Muž Silent [5949] Re: Pítik
Nejde o to, že by nezbylo místo pro vodu, ale o to, že se vytvoří z bakterií a nečistot jakási "hmota" která znemožní proudění vody. A když filtrem nemůže proudit voda je takový filtr na nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:20 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Heimdall
novy akvacit uz je doma, ale o to neslo. na tohle nazor se asi moc neda nic dodat. jak pro doplneni molitan se ucpe vlastnimi bakteriemi a nezbyde misto pro vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 15:05 Muž Horác [3942] Re: Heimdall
výborná a vyčerpávající argumentace ... teď už snad nikdo pochybovat nebude :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   19.03.2014 13:49 R Muž Silent [5949] Re: Pítik
Rozdíl mezi bioakvacitem a běžným molitanem je, předpokládám, jasný. Pokud použijeme jako filtr běžný molitan tak nám ihned funguje jako spolehlivý mechanický filtr a to díky drobné struktuře a uzavřenosti pórů uvnitř hmoty. Ovšem po čase, když se začnou množit bakterie a začnou tvořit kolonie se takovýto filtr začne ucpávat a to právě kvůli velikosti a uzavřenosti pórů. Bioakvacit oproti tomu má větší a hlavně otevřené póry které zpočátku mají horší mechanickou účinnost, ale jakmile se pomnoží bakterie začne takovýto filtr fungovat jak mechanicky tak hlavně biologicky. Bioakvacit má i výhodu v částečném samočištění kdy se pomnožené (přemnožené) bakterie dostávají díky proudění zpět do nádrže, takže se nám prodlouží nutnost čištění takovýchto filtrů oproti běžným molitanům, které se prostě ucpou. Z literatury mám vyčteno, že pokud vezmeme velikost osidlovací plochy u bioakvacitu 100% tak běžný molitan má cca 30% a to je už pro akvaristiku podstatný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:28 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: georg
georgi, jde o to objasnit si důvod, proč většina akvaristů tvrdí že dané auto je nejlepší a proč je lepší než jiné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:24 Muž georg [112] - AfrikaRe: Pítik
Netuším, kam se chcete tou debatou dostat. Ono to bude fungovat ať tam dáte tu či onu houbu. Ono asi bude záležet na tom, jak dlouho a s jakou účinností to pojede. Přirovnal bych to třeba k autu - každé dojede do cíle, jedno dřív, druhé později s větší či menší spotřebou, ale dojedou...A tak je to se všemi věcmi - dají se něčím nahradit, někdy líp někdy hůř a nebo taky někdy nee ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 10:05 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: karelchess
no, tak ale já jsem nemyslel uplně ten molitan na kterém se spí, nebo se dává do sedaček, ale například houbu na mytí aut. tou voda přece taky proteče

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 51 52

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=1701