Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační média

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Žádná další stránka   1  
Filtrační média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:19 Eva – ..
Aha, tak tohle nemám... Díky za odkazy.

Takže místo různých náplní stačí celý filtr naplnit tímhle modrým biomolitanem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2006 23:13 Sidonius – Filtren
Něco takového:
http://www.akvarista.cz/web/shop/item-akvarista-biomolitan-rezy-290x80x25-jemny?PHPSESSID=a82a2ba828872e43239b529b4b90ba66
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 23:12 Usine – Náplň filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 23:03 Eva – vaclav ®
Myslíš - ta "punčocha s vatou" je biomolitan? Fakt by to stačilo?
No já si ten filtr objednala, není z krámu, tam by mi třeba poradili ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 22:58 Usine – Náplň filtru
Nacpi tam ten biomolitan to stačí. To ti prodali filtr bez náplně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2006 22:52 Eva – vaclav ®
To co v tom filtru je, je jakoby silonová punčocha bílá, v ní taková hrubší jako vata. Jinak nic. V návodu píšou - Oba konce nádoby je vhodné zaplnit hrubým syntetickým materiálem a mezi ně použít porózní materiál, který podporuje bakteriální činnost (porózní lávu, keramické válečky, uhlí).
A hrubý syntetický materiál je co?
sakra, nevěděla jsem, že to bude tak složitý. Sem myslela - koupim filtr, zapojim a bude.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2006 22:36 Usine – Náplň filtru
Jestli má modrou barvu(biomolitan) tak bych ti ho doporučil. Válečky sice mám ale jsou drahé a řekl bych že jsou na nic. Vata se moc ucpává a musí se často měnít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2006 21:47 Eva – Náplň filtru
Mám nové akvárium 126l a nový vnější filtr Sacem Marathon, jako náplň je tam jen něco jako molitan. Prosím, co k tomu mám ještě dokoupit? V nabídce je pěna, válečky, vlna...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2006 11:51 Žena Wampi [54] – dík
Použiju tu vatu, něco doma mám. Už jsem totiž zpátky, v krámě jsem se radši neptala , neboť prodavačka lidem přede mnou nutila umělé rostliny, že jsou bez údržby a silné vzduchování a akvaregulátor s tím že ryby tam můžou hodit hned. tone coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2006 11:40 Lucík – voda
ja jsem mela docela zakalenou vodu , ale do filtru jsem nic nedala a koupila jsem si clear aqua od PET dajana profesional a je to fakt vyborny, mám kristalove cistou vodu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2006 08:24 Štěpán – .
ale bude se rychle zanášet, tak se musí často čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2006 08:23 Štěpán – .
na průzračnější vodu něco velice jemného, nějakou jemnou filtrační vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2006 08:02 Žena Wampi [54] – Co použít do filtru
Prosím , pokud je někdo už vzhůru, mohl by mi poradit co dát do filtru na pročištění vody, aby byla průzračnější, jedu do krámu tak nechci zase riskovat a ptát se prodavačky. Co je na to nejlepší? Třeba aktivní uhlí? Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2006 22:13 V.Malawi – keramika
hlavně to nevyvařuj,jednou za čas propláchni proudem vody a hotovo.kroužky mají za úkol zachycovat prvotní hrubý kal a jsou živnou hmotou pro růst bakterií které ti pomáhají čistit akv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2006 08:53 langosh – -
Záleží, jaký druh keramiky máte na mysli - jsou víceméně 2 druhy -
hladší, využívané jako předfiltr zajišťující zejména hrubší mechanickou filtraci
poréznější speciálně pro biologickou filtraci.
Jakýkoliv typ keramiky umístěný ve spodním koši umožňuje lepší rozvod vody ve filtru a tedy účinnější filtraci.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2006 20:40 lojza – keramické kroužky
Zajímalo by mě , včem jsou dobré keramické kroužky, jaké s nimi máte zkušenosti,jestli neni lepší molitan, jak se dají umýt ? (mám je vyvařit až budou špinavé?)jak často se mají vyměňovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 51 ...... [52]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 61358x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9043?od=2551